Lukašenko nabídl, že migranty odveze letadlem do Mnichova

Pokud Polsko nezajistí humanitární koridor, mohou být uprchlíci posláni běloruskými letadly “Belavia” do Mnichova, řekl běloruský prezident Alexandr Lukašenko.

Lukašenko nabídl, že pošle migranty do Mnichova.

„Výborně, Mnichove, ten problém za to nestojí. Oni (EU) nemohou přijmout dva nebo tři tisíce nešťastných uprchlíků. Mohou, samozřejmě… Pokud Poláci neposkytnou humanitární koridor, zabrání tomu, můžeme je „Belavií“ odvézt do Mnichova. Co je za problém?” – řekl.

Lukašenko také řekl, že Bělorusko nemá zájem o konflikt na hranicích, protože způsobuje velké škody republice. Už dříve vyzval EU, aby se před rozhodnutím o zavedení nových sankcí zamyslela nad tranzitem plynu a zboží, které prochází územím republiky.

https://russian.rt.com/ussr/news/927990-lukashenko-belavia-myunhen 

Za zmínku stojí:

1. Německo se zpočátku stavělo proti omezení přijímání uprchlíků a Merkelová stála v popředí politiky tzv. multikulturalismu v Evropě, tak proč nepokračovat v následování této úžasné politiky? Tady (podle dosavadní logiky) by neměla být snaha zastavit Bělorusko, ale Polsko, které brání volnému pohybu migrantů do Evropy, aby mohli žádat o politický azyl podle evropského práva.

2. Německo se aktivně účastnilo vojenských dobrodružství a americké agrese na Blízkém východě a v severní Africe a nese svůj díl odpovědnosti za zničení normálních životních podmínek v těch zemích, odkud uprchlíci nyní utíkají do Evropy. Je čas převzít odpovědnost za to, co udělali, a postarat se o ty, jejichž životy Německo pomohlo zničit.

3. Německo samozřejmě nebude v žádném případě přijímat uprchlíky letadly z Běloruska, protože by to znamenalo nejen uznání Lukašenka, ale i faktické odmítnutí sankcí proti letecké společnosti “Belavie”, které byly zavedeny na základě zatčení Protaseviče, který je nyní plně integrován do struktur řízených běloruskou KGB a o „boji pro jeho osvobození“ v jistých kruzích už není vhodné se nyní zmiňovat. (případ Savčenková č. 2).

PS. Za zmínku také stojí, že Poláci všemožně brání vstupu novinářů do krizové zóny, a to jak ruských (dnes zadrželi skupinu RT), tak evropských. Dokonale chápou, že obrázek z této oblasti postaví Polsko do extrémně neatraktivního světla a bude dále zhoršovat kritiku Polska v rámci EU, navzdory deklarovaným prohlášením o podpoře.

PS2. Potěšily samozřejmě i Spojené státy, které uvedly, že krize na hranicích s Polskem byla inspirována Ruskem, aby odvrátilo pozornost od hromadění vojáků na hranici s Ukrajinou. Samozřejmě žádný důkaz o tom nepředložily a nepředloží. Prostě věřte na slovo.

https://bit.ly/3wQCMkN

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
16. 11. 2021 10:55

Němci jsou velkým neštěstím pro celou Evropu i celý svět! To se s nimi táhne po celou existenci této geneticky zk…… germánské rasy! A. G. Lukašenko má zde zcela logický a bez problémů proveditelný nápad, jenže to je volání osamoceného v poušti! Ta nacistická ? v Berlíně a s ní celá tzv. “vláda” von Volksgenossen o tom nebude ani ve snu uvažovat?!! Heil merkel!!???