Lukašenko: Minsk nebude stát stranou v případě války na Donbasu

Moskva. 29. listopadu. INTERFAX.RU – Běloruský prezident Alexander Lukašenko řekl, že Bělorusko nebude stát stranou, pokud Západ „rozpoutá válku“ na Donbasu nebo na hranici s Ruskem.

„Oni (Západ) velmi dobře chápou: pokud znovu rozpoutají válku na Donbasu nebo někde na hranicích s Ruskem, Bělorusko nezůstane stranou. A je jasné, na čí straně bude Bělorusko,“ řekl Lukašenko na schůzce o vojenské bezpečnosti v centru strategického řízení ministerstva obrany, uvedla v pondělí tisková služba prezidenta.

„Chápou to, a tak začali posilovat svou severní, bělorusko-ukrajinskou hranici. I když pro to neexistují žádné důvody. Tam je absolutní ticho a ještě větší než bylo dřív,“ dodal.

Prezident nicméně poznamenal, že „tam stahují vojenský kontingent a mluví o tom otevřeně.“ 

„To je v této fázi asi 8 tisíc (vojáků). Co se děje na západní hranici s Polskem a pobaltskými státy, dobře víte“ řekl Lukašenko.

Připomněl „aktivní hnutí kolem Ruské federace pod záminkou toho, že se “chystá zaútočit na Ukrajinu“.

Lukašenko požádal, aby Západ dokázal, že Rusko chce zaútočit na Ukrajinu.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že západní země přišly s tezí o údajných plánech Ruské federace napadnout Ukrajinu a vyzval je, aby „na stůl položily fakta“.

„Nemám žádné takové informace o plánovaném útoku Ruska na Ukrajinu. Ale pokud by takové plány existovaly, běloruská armáda včetně mě by o tom věděla. Byli bychom informováni. Takže znovu říkám: fakta na stůl.“ – zdůraznil.

https://bit.ly/3Dc25zG

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
30. 11. 2021 16:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Včera jsem se díval na kanále Беларусь 1 na Panorámu a tam to bylo v poměrně dlouhé reportáži z porady na ministerstvu obrany Běloruska zcela jednoznačně řečeno. Baťka měl na sobě unoformu vrchního velitele armády, celý generální štáb byl přítomen a v civilu i předseda vlády. Atmosféra byla velmi vážná, poprvé, ale zcela důrazně nazval Baťka kolektivní západ a pindostán противниками и врагами Беларуси (protivníky a nepřátely Běloruska) a vyzval i Rusko, aby už konečně přestalo nazývat ten západní kolektivní ksindl „partnery“, ale tím, čím tato sebranka skutečně je, viz výše! Oni si ti pitomci na západě snad opravdu myslí, že mohou Svazový stát Rusko-Bělorusko a ČLR (která jistě nezůstane v případě útoku na RF/BR stranou?!) „porazit“ ?!? Žel odnese to celá současná civilizace na Zemi!!?