politika

Lukašenko dobyl Zimbabwe

Nyní je v Africe téměř 70 % neobdělávané orné půdy celého světového půdního fondu. Potenciál je takový, že se mohou uživit i s rostoucí populací a ještě prodávat na export, když tyto pozemky budou obdělávat. Aby však bylo možné orat a rozvíjet taková území jsou zapotřebí traktory, palivo, náhradní díly, oleje, hnojiva, semena, závlahové systémy, skladovací komplexy, elektrifikace a přepravní kapacity

A kde to všechno můžu získat? Ano, je to tak, ve svazovém státě Rusko a Bělorusko. A všechny tyto ruské delegace, které v poslední době navštívily africký kontinent, směřují právě k tomu. 

Po Lavrovovi přilétá do Afriky Alexander Grigorjevič, který v Zimbabwe prohlásí toto:

“Především chci poděkovat Američanům a celému západnímu světu za uvalení sankcí na Rusko a Bělorusko. Jinak by teď na tomto rozlehlém poli nestály naše traktory, ale americké a německé” – A.G. Lukašenko v projevu o přesunu vybavení.

Svazový stát Ruska a Běloruska tedy pomáhá Africe nikoli „rybami“, ale „rybářskými pruty“, aby Afričané mohli začít získávat skutečnou suverenitu. https://dzen.ru/a/Y9ktHiHoH10DSEp0

Stovky příznivců zimbabwského vůdce Emmersona Mnangagwy s jásotem pozdravily běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na letišti v Harare.

Lukašenko přijel do Zimbabwe na státní návštěvu, informuje PolitNavigator.

Na letišti lidé skandovali a mávali vládními vlajkami. Lukašenkovi na krk dali velký věnec z květin, místní umělci mu předvedli národní tanec. Na počest běloruského prezidenta byla seřazena čestná stráž a zazněla dělostřelecká salva. Lukašenko a Mnangagwa jeli ve stejném autě, které mělo dvě prezidentské standarty. Prezidenti měli neformální večeři.

Bělorusko a Zambabwe podepsaly dohody o podpoře a vzájemné ochraně investic, o zřízení společné stálé komise pro spolupráci, o vzájemném uznávání dokladů o vzdělání a o navázání vztahů sesterských měst mezi městy Minsk a Harare.

Bělorusko v Zimbabwe otevřelo velvyslanectví a očekává, že diplomatická mise Zimbabwe se brzy objeví v Minsku.

„Pokud bude mít zimbabwská strana zájem o vytvoření společných podniků v Zimbabwe a Bělorusku, jsme připraveni do toho jít. Po obdržení surovin ze Zimbabwe spolu s vašimi specialisty tuto surovinu zpracujeme v podnicích v Bělorusku. A podělíme se o odpovídající zisk. Vítáme také vstup zimbabwského kapitálu do našich společných podniků. S prezidentem jsme nevyloučili ani spolupráci na barterových schématech. Měli byste vědět, že ve středu Evropy je taková země – Bělorusko, které je vždy připraveno vám v jakékoli situaci pomoci,“ řekl Lukašenko.

Daroval Mnangagwovi traktor pro jeho osobní pozemek a obřadně promluvil k zimbabwskému lidu.

„Američané na vás uvalili sankce ne proto, že nejste demokratickou zemí. Ale protože jste se rozhodli převzít kontrolu nad svou zemí a svými nerosty. Nepouštíte sem všechny druhy mezinárodních podvodníků a šizuňků, aby využívali a kuchali útroby vaší země. Budou vámi silně otřásat, aby zaseli zmatek ve vaší společnosti, budou vás chtít srazit na kolena. A vy přežijete, pokud nedovolíte střety kvůli iluzorním slibům Západu a Ameriky,“ řekl Lukašenko.

Jeho projev provázel opakovaný potlesk.

Bělorusko již dodalo Zimbabwe přes 1800 traktorů a asi 80 obilných kombajnů. Byla zahájena třetí fáze tohoto programu za více než 66 milionů USD, která zahrnuje více než 3,7 tisíce jednotek traktorové techniky a 60 kombajnů během příštího roku a půl.

Pro potřeby místních obcí v Zimbabwe byly zahájeny dodávky hasičských vozů běloruské výroby. Kromě toho těžební zařízení BELAZ je již v Zimbabwe úspěšně v provozu. V nejbližší době bude dodáno 30 sklápěčů BELAZ.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3WWwaNr

sdíletj na

29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
David
1. 2. 2023 22:23
Ohodnotit příspěvek :
     

V životě bych neřekl, že se mi někdy bude líbit Lukašenkův projev. A hle, ta doba je tady.

František
2. 2. 2023 00:25
Odpovědět  David

Lukašenko se změnil. Pochopil, že bez Ruska je ztracený. Čekal by ho osud Ukrajiny.

Standa
2. 2. 2023 06:20
Odpovědět  František

Nechci ho nějak urážet ! Je to bývalý traktorista a ví , co ty traktory znamenají proti tažným volům.
Afričané si to uvědomují!
On traktory vyváží a my ty voli , máme všude ve vládě, ministerstvech.
A Češi si je tam aktivně dosazují.
Svůj k svému!
Největší vůl bude nyní na Hradě! Táhne podle opratí …………..z venku!

Pavel K
2. 2. 2023 08:58
Odpovědět  Standa

A Češi si je tam aktivně dosazují……..a čumí a čumí. A čekají až v únoru zahřmí.🤣🤣

Jan
2. 2. 2023 09:56
Odpovědět  Standa

Prece spravny prodavac traktoru muze byt jen traktorista se zkusenosti, ne pedofilni a prolhany zapadni smejd, ktery nikdy fyzicky nepracoval!

Frank
2. 2. 2023 11:27
Odpovědět  Standa

Správně je “my ty volyyyyy”!

Pavel K
2. 2. 2023 09:43
Odpovědět  David

👍 👍 👍 👍
To jsou šílená zjištění ve stáří có?

ZRX1200
2. 2. 2023 10:17
Odpovědět  David

Lukašenko pochopil, že západní cesta, je cesta do pekla. Ale dalo to práci, než mu to došlo. Nebýt Putina, tak už tu taky nemusel být.

vavi
2. 2. 2023 11:06
Odpovědět  David

Inak ja som si niekoľko tých novodobých prejavov už vypočula a môžem povedať, že sú konzistentné! Lukašenko je bývalý “zemědelec”, takže tu úročí aj svoje praktické vedomosti…

Gales
2. 2. 2023 11:27
Odpovědět  David

Lukašenko obchoduje a naši blbečci,hňupové a Jidáši válčí.Ať sípnou.

skeptik
2. 2. 2023 18:17
Odpovědět  David

Je to státník a vlastenec. A ne prodejná děvka.

https://www.youtube.com/watch?v=w3CK_IizNDI&list=LL&index=14

ANTIUKRAJINEC
1. 2. 2023 22:23
Ohodnotit příspěvek :
     

no negrům bych zrovna moc nevěřil..

1. 2. 2023 23:22
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Tak mu to napiš. Třeba tě Batka udělá ministrem zahraničí.

Pavel K
2. 2. 2023 09:00

Za to v naší kotlině je to samý charakter, ale vykostěnej.

Standa
2. 2. 2023 06:26
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Víc nevěřím Ukrajincům.
Takhle vládou implikovaná jejich náplava vyžene Čechy z Čech.

Jan
2. 2. 2023 10:02
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Po staletich drancovani kolonii zapadem, odvazenim otroku do USA vidi Afrika nadeji ve spolupraci v BRICS a SOS. Vojensky uz cvici pospolu a spolecna mena se pripravuje. V Mali uz Francouze vyprovodili.

Pavel z Moravy
2. 2. 2023 10:22
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Asi si vůbec nedovedete představit co pro ně taková pomoc znamená. Lidská solidarita a ne hamižnost a vykořisťování je to, co Afrika potřebuje. Oni jsou lidé jako my, jenže vždy byli západními kolonialisty vykořisťováni. Nevím jestli vy byste tohle vykořisťování západních dacanů při otrocké práci v dolech za kůrku chleba zvládnul. Teď jim někdo místo vykořisťování podává pomocnou ruku a to si zaslouží obdiv, ať je to baťka nebo kdokoliv jiný s otevřeným srdcem. Tohle už příště nepište.
.

1. 2. 2023 23:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Každej holt vyváží něco. Batka traktory a my hodnoty. Prej proto, že jdou na dračku.

Standa
2. 2. 2023 06:28

Vyvážíme přece demokracii.
I do Afganistánu.
Tam šla přímo na dračku.

unor 2022
2. 2. 2023 07:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak se dela hospodarska politika vyhodna pro obe strany.
Vedle toho pak spise pada jako stoji ubozacky vedena Ceska republika.
Vladou ubozaku.

Jan
2. 2. 2023 09:59
Odpovědět  unor 2022

Nasrali jsme si Cinany, Skoda auto tam skoncilo. Ted naserou i Korejce. Odstrihli se od lacinych surovin. Dusledky prijdou brzy! Myslite, ze loutky na spici to maji ze sebe, ty telefonaty a mobilizaci?

Jan
2. 2. 2023 09:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Batka to tam rekl bez servitku jak to je. Lhani a podlosti zapadu na Africany uz neplati. Maji je prectene za ta stoleti!
Ta naprosta otevrenost ruskych politiku i Batky konecne prisla a imunizuje obyvatele Afriky.

Boomer
2. 2. 2023 09:55
Ohodnotit příspěvek :
     

..problémem Afriky je právě ta neobdělávaná zemědělská půda. Někdo totiž musí tamní obyvatelstvo přesvědčit, aby pracovalo i když nemá hlad. To je zkušenost člověka, který v osmašedesátém emigroval a v JAR žil(a vlastnil velkou farmu..) až do roku 1994, kdy se po nástupu presidenta Mandely sebral a pro změnu zase utekl do České republiky.

Pavel z Moravy
2. 2. 2023 10:37
Odpovědět  Boomer

Ti lidé také musí dostat vzdělání, ale nesmí se měnit jejich mentalita. To ničemu nepomůže. Rádi tančí a zpívají a žijí svým poklidným životem, pokud je někdo nevykořisťuje a neničí. Kubánci mnoha africkým zemím pomáhali v boji za svobodu, pracovaly tam jejich lékařské týmy, zatímco amíci se spojovali s diktátory aby uhasilhasily jakýkoli protilidový odpor proti kolonialistům. Oni jsou určitě pracovití lidé, kdyby nebyli, tak by Evropané nevlastnily tak lehce získané drahokamy z celé Afriky. Kdo by je těžil? Snad ne bílí kolonisté. Ono ještě neznamená vlastnit velkou farmu v Africe a rozumět lidem.
.

Boomer
2. 2. 2023 17:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

..a právě jejich mentalita spočívá v tom, že nemyslí příliš na budoucnost, typická r-strategie. Se vzděláním to nemá příliš společného.

Najděte si filmový dokument “Pod sluncem tma”.

Jan
2. 2. 2023 10:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Krmeji nas tady jak v Africe lidi hladoveji. Na tom videu vidite same vyzrance!

Jan
2. 2. 2023 10:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad se odrizl od ruskych surovin a Rusko odrizne Afriku a jeji suroviny od zapadu. Dusledky uvidite brzy. Nadlidi skonci.

Pavel z Moravy
2. 2. 2023 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

To je ten nejlepší přístup k národům Afriky. Konečně se zde začíná rodit svět, který chce pro všechny slušný život. Škoda, že my jsme se dostali do spárů amíků a jsme připraveni k degeneraci, která od nich přichází. Možná by to tady ještě nějaký velký vůdce mohl zachránit, ale já ho zde nevidím. Bohužel, Orbána tady nemáme.

ZRX1200
2. 2. 2023 10:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak zatímco se Afrika s ruskou pomocí pomalu zbavuje kolonizátorů a směřuje k suverénnosti, i když to je běh na dlouhou trať, tak u nás to jde přesně naopak. Vše rozkradeno, přicházíme o ty zmíněné pruty a brzo budeme rádi, když nám někdo dá rybu.