politika

Lukašenko uvedl, že na jeho vraždu bylo přiděleno 10 milionů dolarů

Prezident Běloruské republiky Alexander Lukašenko uvedl, že na jeho vraždu bylo přiděleno 10 milionů dolarů. Hlava státu o tom řekla tiskové agentuře BelTA. 

Běloruský vůdce uvedl, že lidé, kteří v zemi plánovali státní převrat, zvažovali několik možností jeho likvidace, včetně útoku na kolonu automobilů nebo bydliště politika, stejně jako vraždu při průvodu 9. května. 

Lukašenko rovněž uvedl, že na plán státního převratu a jeho vraždy bylo přiděleno 10 milionů dolarů a pro odstřelovače na prezidenta 1 milion dolarů. 

Podle prezidenta byl do skupiny spiklenců propašován zpravodajský důstojník, který předstíral, že je „prodejným generálem“. 

„Byl to náš agent. Dobrá práce. Díky tomu chlápkovi, hodně nám pomohl, nebál se. Skrze něj chtěli získat armádu,“ řekl šéf běloruské republiky.

Připomeňme, že Lukašenko 17. dubna oznámil zatčení skupiny zločinců, kteří připravovali pokus o život jeho a jeho dětíPodle prezidenta byly do spiknutí zapojeny americké zpravodajské služby. 

Skupina však zahrnovala nejen cizince, ale i občany Běloruska. 

Běloruská KGB uvedla, že kromě fyzické likvidace Lukašenka spiklenci plánovali ozbrojenou vzpouru a násilné převzetí moci.  Podle orgánů státní bezpečnosti byli obviněni čtyři obžalovaní. Nyní se přiznávají. 
Mezi zadrženými byl právník Jurij Zenkovič, který má občanství USA a Běloruska, a politolog Alexander Feduta. Byli zadrženi v Moskvě za pomoci ruské FSB. 

21. dubna tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov uvedl, že Moskva a Minsk si musí zvyknout 
na život pod vnější hrozbou.

https://bit.ly/3dQkfxr

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Kuky
25. 4. 2021 12:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Saša si za to může sám,tak dlouho laškoval se západními zeměmi o spolupráci až nejdřív mohl dopadnout jako Janukovič – varianta A a teď aktuálně varianta B už mu šlo o kejhák,křivákovi