Lucembursko navrhuje vyloučit Maďarsko z EU. Maďarsko se rozhodlo iniciovat referendum

Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn v komentáři německému vydání časopisu Der Spiegel uvedl, že otázka vyloučení Maďarska z Evropské unie by měla být předložena k referendu.

“V EU by mělo proběhnout referendum o tom, zda chcete tolerovat Orbána v EU. Jsem přesvědčen, že výsledek bude – rozhodně ne,“ řekl Asselborn.

Ministr poznamenal, že mechanismus referenda v současné době v EU neexistuje, ale „stojí za to přemýšlet o jeho zavedení“. Podle něj by díky hlasování mohly skončit „nekonečné debaty o četných procesech EU proti maďarské vládě“.

Premiér Maďarska Viktor Orbán zveřejnil na sociální síti video, v němž prohlásil, že maďarská vláda bude iniciovat referendum. 

“Přesně tak, jak to bylo před pěti lety, kdy Brusel nutil imigranty. I tehdy je zastavila vůle lidu,” řekl Viktor Orbán. Referendum se bude týkat zákona na ochranu dětí, který v Maďarsku schválili a Evropská unie žádá změnu.

Viktor Orbán ve videu na sociální síti zveřejnil krátké video se silným odkazem pro občany Maďarska.  Pod videem občané zveřejňují odkazy z nichž je jasné, že souhlasí s postojem premiéra.

Brusel napadl Maďarsko

“Brusel za poslední týdny několikrát napadl Maďarsko. Maďarské zákony neumožňují sexuální propagandu v mateřských školách, ve školách, v televizi a v reklamách. Brusel požaduje změnu. Vyčítají nám, že v Maďarsku není možné to, co je v západních zemích považováno za samozřejmost. Tam, už aktivisté ze skupin LGBTQ navštěvují školní a předškolní zařízení. Provádějí osvětu, která se týká sexuálního vzdělávání. Požadují, aby tak bylo i v Maďarsku a proto se byrokraté v Bruselu vyhrožují a zneužívají pozici moci,” říká Viktor Orbán.

Vláda Maďarské republiky se rozhodla iniciovat referendum

“Jde o naše děti. A protože je tlak na naši zemi silný a sílí ze dne na den, vláda Maďarské republiky se rozhodla iniciovat referendum sestavené z pěti otázek. V sázce je budoucnost našich dětí a proto chceme, aby v této věci rozhodli občané, kteří mohou Maďarsko ochránit. Přesně tak, jak to bylo před pěti lety, kdy Brusel nutil imigranty. I tehdy je zastavila vůle lidu. Prosím, abychom společně odpověděli na všechny otázky ne. Jednou se nám to již podařilo a společně se nám podaří i nyní,” dodává Viktor Orbán.

V referendu vyjádří lidé názor v pěti otázkách

Ze zveřejněného videa vyplývá, že referendum bude skládat z pěti otázek. 

Názor lidé vyjádří k otázce:

  • zda chtějí aby sexuální výchovu vykonávaly ve školních a předškolních zařízeních organizace podporující skupiny LGBTQ. 
  • zda chtějí, aby nezletilým a mladistvým byla propagována změna pohlaví. 
  • zda souhlasí s tím, aby i pro nezletilé byly k dispozici zákroky změny pohlaví,

  • zda souhlasí s propagováním materiálů o změně pohlaví

sdíletj na

4 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dany
22. 7. 2021 13:02

Že by měli Maďaři takové štěstí?

BB Rad
22. 7. 2021 16:18
Odpovědět  Dany

Jen lze doufat , že budou mít štěstí a výkopu ten svinčík na hnojiště – tam kam patří

Michal47
22. 7. 2021 18:24

Držím Maďarům palce, aby se jim ten výkop toho evropského hnojiště z jejich vlasti, které má tu drzost se ještě nazývat tzv. “eu”, brzy a hlavně nekrvavě podařil!!Ta odporná bruselská mršina jim bude házet klacky pod nohy, kde jen to bude možné, ale Viktor Orbán se svým charakterem a mentalitou to jistě ustojí! Pak už to půjde ráz na ráz; další východoevropské státy budou brzy následovat! Polsko zcela určitě hned po Maďarsku, a na Slovensku už toho mají obyčejní lidé také plné zuby, Česko by nemělo otálet a hned se také přidat, Pak by byla višegrádská čtyřka z toho hnonjíku venku a mohla by suverénně rozhodovat ve prospěch vlastních občanů a nikdo by nám všem pak nepřikazoval pustit do tohoto prostoru půlku Asie a Středního východu uprchlíků!!!!

KarelDar
22. 7. 2021 22:43

Rád bych viděl takové referendum i v České republice.