politika

Lucas Leiroz: Kyjev plánuje etnické čistky proti Maďarům v Zakarpatí

Ukrajinský neonacistický režim systematicky posílá Maďary do předních linií, čímž ohrožuje přežití etnicky maďarského obyvatelstva Zakarpatí.

Napsal Lucas Leiroz, výzkumný pracovník sociálních věd na Rural Federal University of Rio de Janeiro;  geopolitický poradce.

Nelegální mobilizace v malých vesnicích poblíž maďarských hranic

Etnické pronásledování je na Ukrajině běžnou záležitostí od roku 2014, kdy převrat na Majdanu nastolil neonacistickou diktaturu, která zahájila kampaň etnických čistek v oblasti Donbasu s cílem vyhladit ruské obyvatelstvo. 

Nyní se však zdá, že se černá listina etnických skupin kyjevského režimu rozšiřuje. 

Několik zdrojů uvádí, že ukrajinští občané maďarské národnosti jsou systematicky posíláni do předních linií současného konfliktu. Cílem je údajně vyhladit maďarskou populaci obývající Zakarpatí, což vyvolává obavy maďarské vlády a zvyšuje možnost internacionalizace konfliktu.

V současné době na Ukrajině probíhá nucená mobilizace etnických Maďarů ze Zakarpatí. Kyjevští představitelé převádějí stovky etnických Maďarů do zón kontaktu v konfliktu s Ruskem, kde podle několika zdrojů umírají ve velkém počtu. Dne 25. ledna maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó tuto zprávu potvrdil a vyjádřil nad ní znepokojení.

Již dříve ukrajinské jednotky vytvořily v Zakarpatské oblasti 128. horskou útočnou brigádu. Tato brigáda utrpěla těžké ztráty v Soledaru a nyní má ztráty v bitvách o Bachmut. Místo toho, aby na frontu poslal vojáky z různých regionů, Kyjev zjevně plánuje vyslat ve stejnou dobu všechny etnické Maďary do bojů ve válečné zóně, čímž dává přednost bezpečnosti etnických ukrajinských vojáků.

Nelegální mobilizace v malých vesnicích poblíž maďarských hranic

Situace na Zakarpatí pro Maďary je podobná situaci pro Rusy na Donbasu. Navzdory tomu, že se region nachází na Ukrajině, je velmi odlišný od zbytku země, s maďarskou etnickou a kulturní převahou. Pro Kyjev to zjevně zní jako hrozba, protože Maďarsko odmítá podporovat neonacistický režim proti Rusku a může povzbudit obyvatele Zakarpatí, aby udělali totéž.

Zelenského vláda proto plánuje pro Zakarpatí „konečné řešení“, aby se zabránilo maďarskému separatismu nebo anexi. Kyjev systematickým posíláním na frontu nedávno mobilizovaných a vojensky nevycvičených etnických Maďarů vyvolává skutečnou genocidu, protože během bojů umírají prakticky všichni ze Zakarpatí.

Je však důležité poznamenat, že na této ukrajinské politice zřejmě spolupracují samotné zakarpatské orgány. Jeden z nejvýznamnějších místních lídrů, oligarcha a poslanec Rady Viktor Baloga, již řadu let spolupracuje s rasistickou politikou potlačování etnické identity Maďarů. 

V roce 2018 Baloga zahájil kampaň za odchod všech občanů s dvojím maďarsko-ukrajinským občanstvím z Ukrajiny s tím, že by se měli přestěhovat do Maďarska. Poslanec tehdy také obhajoval zánik města Beregovo, které je důležitým kulturním centrem etnických Maďarů ze Zakarpatska, a tvrdil, že vliv Budapešti v regionu ohrožuje národní bezpečnost.

Rodina Balogových udržuje důležitou místní komerční oligarchii, která podniká v sektoru obchodu se zbraněmi a ekonomicky těžila ze spojenectví s režimem Majdanu. Po zahájení ruské operace, kdy se výrazněji projevila ukrajinská diktatura kvůli stannému právu, zesílila i perzekuce Maďarů a rodina Balogů začala využívat svou moc a vliv k podpoře politiky nucené mobilizace zakarpatských občanů.

Kyjev ve skutečnosti jen znovu ukazuje, že rasismus je od převratu v roce 2014 součástí jeho státní ideologie. Zatímco ukrajinská vláda masakrovala Rusy na Donbasu, západní média mlčela a ignorovala evidentní etnickou a kulturní genocidu. Nyní se teprve uvidí, jaký bude postoj Západu tváří v tvář etnickým čistkám proti lidem spjatým s členskou zemí EU a NATO.

Bohužel s největší pravděpodobností se jak evropský blok, tak atlantická aliance vyhnou jakékoli akci, protože Maďarsko se v těchto organizacích stalo „vyvrhelem“ díky svému neutrálnímu postoji k ukrajinskému konfliktu – a pro Západ všechny neutrální nebo proruské země musí být „potrestány“.

Ze strany Kyjeva se však tento postoj ze strategického hlediska jeví jako naprosto chybný. Trpělivost Budapešti s Kyjevem možná dochází. Etničtí Maďaři léta trpí politikou sociálního vyloučení, prokyjevské regionální oligarchie je odsoudily k chudobě a zbavily je jakékoli státní pomoci.  

Se zahájením explicitnější vyhlazovací a očistné kampaně je velmi pravděpodobné, že se v regionu objeví separatistický impuls – a ten podpoří Budapešť.

Uprostřed současného procesu přeformátování ukrajinského území by napětí mezi Maďary a Ukrajinci v Zakarpatí mohlo vést k tomu, že Kyjev ztratí další region. A stejně jako v případě Donbasu bude odpovědnost za tuto ztrátu ležet na samotné ukrajinské vládě, protože použila rasistickou politiku, která se stala pro místní obyvatelstvo nepřijatelnou.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Jr4ugo

sdíletj na

67 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
2. 2. 2023 00:46

to nikoho ani OSN nezajímá, ani žádné biologické zbraně, které se odsud přestěhovali (ze 46 labů) do jiných států východni Evropy (ČR taky možná)
zajímala někoho Rwanda?

Jan
2. 2. 2023 08:38
Odpovědět  RASputin

Nesmi zajimat! A kdyz, zahadna umrti.

Jaroslav
2. 2. 2023 08:54
Odpovědět  RASputin

Rasi, to “možná” není na místě, to tam píšete z rodilé skromnosti. Copak jsme horší, než ostatní východní země?!. Ta poznámka o Rwandě vysvětluje i postoj našich vládců (není to “vláda” ČR) k nám, je stejný. A k článku, nejenom Maďary jsou upřednostňovaní, především se jedná o etnické Rusy, myslím že zde je soustředěno úsilí.

Gales
2. 2. 2023 11:18
Odpovědět  RASputin

Orbán se chystá poslat do té oblasti ,,poradce”.Tam to bude ještě zajímavé. Nakonec se osamostatní a požádají Putina o pomoc.

František
2. 2. 2023 16:16
Odpovědět  RASputin

Orbán by měl mít armádu na ochranu Maďarů. Proč ještě neobsadil Zakarpatí a nechrání své Maďary, jako Putin chrání Rusy na Donbasu?? Nebo se bojí? Chudáci Maďaři.

Karel
2. 2. 2023 06:48

Ukrajinští nacisté začali s genocidou Rusů, na řadu přišli Maďaři a další budou židi. Ne nadarmo se říkalo, že za 2. svět. války byli Ukrajinci větší rasisté než němečtí nacisté. Zvěrstva Ukrajinců se západu hodí v boji proti Rusku. Zároveň je to ale jeden z největších důvodů ruské speciální vojenské operace.

Standa
2. 2. 2023 07:04
Odpovědět  Karel

Francouzi vpomínají na zvěrstva Ukrajinských jednotek na jejich území skutečně s ,,láskou”!
Ukr. byli nasazeni v koncentračních táborech!
No, Ukr. se už cvičí na Libavě?
Za naše peníze.
Pokud je známo, tak Rakušan(MV) už buduje,, zběrné tábory”! A ficka NATO na Hradě ………….

Pavel
2. 2. 2023 08:18
Odpovědět  Standa

Však už jedou válečné bubny naplno! ještě ani není oficiálně president a už pořádá porady s Fialou,Pekarovou,Vystrčilem! Proč asi a o čem jednají?! Co znamenají ty nové zákony o mobilisaci?! Když se podíváte na weby s voj. tematikou, již otevřeně píší, že EU jde do konfliktu s RF. US nasunuly F-35 na leteckou základnu do Grónska (jako na cvičení) “pšonci” dodali Leopardy na Ukrajinu a špičky EU mají dvoudenní summit v Kyjevě! Ukrajina již mele z posledního a ušáci posílají debily z východní Evropy na Ukrajinu proti Rusku! Jsme totálně v “ř..i”! My v té válce již jsme a není kdo by to zastavil!!!

Pavel K
2. 2. 2023 09:38
Odpovědět  Pavel

Asi nám chtějí zlevnit energie.

ladik
2. 2. 2023 13:04
Odpovědět  Pavel

Zastaví to Rusové.

Jan
2. 2. 2023 08:43
Odpovědět  Karel

Nackove a zfasizovani Ukrajinci a Polaci nicili obyvatelstvo a pachali na nich zverstva. Totez v Baltskych statech.

Jaroslav
2. 2. 2023 09:09
Odpovědět  Karel

Nenechte se mýlit. V Běloruské CHatyni mi místní otevřeně “naznačovali”, že poláci a ukrajinci vyšli nastejno (ne nadarmo byly řada teď Ukrajinských teritorií historicky ovládána Poláky- jsou mix). Zkuste přečíst knihu židovského autora Hermana Wouka, “War and Remembrance” (já ji mám v anglické verzi). Tam se mimo jiné vysvětluje proč byly koncentrační tábory převážne na teritorii xxx (např. Osvětim). Také je tam popisováno jak místní rolníci chytali uprchlé vězně a prodávali je Němcům. Ostatně za války, té druhé- v Nizozemsku existovali “detektivní agentury” které chytali židy a za odměnu je předávali Němcům. Četl jsem kdysi článek “Národů byli různých”, rozuměj- ale všichni měli SS jednotky na Východní frontě (národy Evropy), češi ne ti “jenom” na východní frontu chrlili výzbroj. Ty historické vsuvky jsou jenom proto, abychom si uvědomili své máslo na hlavě. V historii jsme velice slabí, chybí nám historická paměť!

zuza
2. 2. 2023 10:50
Odpovědět  Jaroslav

za II. svetovej sa ako človek zachoval len dánský král, keď nemci prikázali nosiť židom žltú hviezdu, tak povedal, že si ju pripne aj on. A Nemci ustúpili od nariadenia.
Na druhej strane, istý 14ročný sopliak z Budapešti menom Győrgy Schwartz, počas II svetovej vojny pomáhal gestapu chytať ostatných židov a odvážať ich do koncentrákov. Po vojne pokračoval vo svojej filantropickej činnosti v hnUSAkove pod meno George Soros.

Milan ze Zahrady Čech
2. 2. 2023 11:57
Odpovědět  zuza

Nejen to. Dánové ještě všechny své Židy evakuovali do neutrálního Švédska.

José
2. 2. 2023 12:34
Odpovědět  zuza

Dánský král dokonce opevnil svůj královský palác, do bran postavil nějaké obstarožní kanóny, k nim dělostřelce v parádních uniformách a Němce si zkrátka nepustil dovnitř. Ti jej kupodivu respektovali, takže pokud navštívíte v Kodani královský palác, tak vězte, že tam nevkročila noha německého vojáka za II. svět. války.

Markýza
2. 2. 2023 14:13
Odpovědět  José

Páni……dík za informace, děcka. Dánové jsou mi odjakživa jediní sympatičtí mezi Vikongy a konečně vím proč.

Pepa
2. 2. 2023 10:29
Odpovědět  Karel

Ale proboha, židi? Kdo jeZelenský a jeho loutkovodiči?

Solium
2. 2. 2023 13:28
Odpovědět  Pepa

Chazari!!

José
2. 2. 2023 12:29
Odpovědět  Karel

Ano, je to tak. Za toto tvrzení jsem byl navždy zablokován na Hovínkách. Cenzoři na Seznamu jsou přísní. Můžete si přát jadernou válku proti Rusku ale běda, uveřejníte-li všeobecně známou informaci o Ukrajině.

jiří
2. 2. 2023 07:36

Ruská raketa Kinžal s rychlostí 12 000 kilometrů za hodinu (to je 3 333,33 m/s a 10krát rychlejší než zvuk) byla použita ke zničení ukrajinského skladu zbraní umístěného 136 metrů pod zemí . V pozadí zaznívá nepředstíraný údiv amerického reportéra, který zaznamenal, co Kinžal dokáže.
https://zemavek.sk/kindzal-ako-vystraha/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
2. 2. 2023 08:20
Odpovědět  jiří

Oh main good,oh main good, maine liebe come fike. To byla řacha. 🤣🤣🤣
Jen mě nejde do mozkovny, když je to takový fofr, že to lidské oko zahlédne na videu. Krásný dědeček hříbeček. Je to tam asi vyoralo jako brambory na Vysočině, tedy jako tenkrát za dávných bolševických časů. 😋😊

Boomer
2. 2. 2023 10:23
Odpovědět  Pavel K

.. filmováno z velké vzdálenosti, tudíž vidíte ocas výtokových plynů

Pavel K
2. 2. 2023 18:47
Odpovědět  Boomer

Já ho nemusím, já už ho vidím. Ten ocas. 🤣🤣🤣🤣🤣🙋‍♂️

Boomer
2. 2. 2023 21:40
Odpovědět  Pavel K

..tyhle hračky v terminální oblasti zrychlí na maximum, pro minimalizaci zásahu protivzdušnou obranou a maximalizaci účinku v cíli. I to mordování má svoji logiku..

Pavel K
3. 2. 2023 00:57
Odpovědět  Boomer

…..asi si ten maximální účinek taky vyzkoušíme na vlastní krupón.
Už jsou výzvy a přání. Pár dementů si zahrává se světem.

jiří
2. 2. 2023 10:25
Odpovědět  Pavel K

Možná pro ukázku, letěl na “půl plynu”.

Pavel K
2. 2. 2023 18:49
Odpovědět  jiří

Ale ten výsledek už půl hříbku nebyl, ten byl celej. 🙄🙄😜😲😲🙋‍♂️

Standa
2. 2. 2023 08:30
Odpovědět  jiří

Hezký!

Markýza
2. 2. 2023 09:44
Odpovědět  jiří

Fujtajbl. Lekla jsem se i doma u obrazovky.
A našla jsem na tom serveru pěkný výtažek z ukrajinských zřejmě oficiálních zdrojů.
https://zemavek.sk/zrada-za-zradou-coraz-viac-europskych-krajin-odmieta-dodavat-ukrajine-tanky/
Jojo, samá zrada. Nechceš za nás padnout u Bachmutu! Zrádče!

Milan ze Zahrady Čech
2. 2. 2023 11:59
Odpovědět  Markýza

Kyjev plánuje…
Aj Maďarsko plánuje:

Bloomberg: VOJENSKÝ PŘEVRAT V MAĎARSKU?!? Maďarská vláda v rychlosti vyměnila stovky vysokých armádních důstojníků

https://cz24.news/bloomberg-vojensky-prevrat-v-madarsku-madarska-vlada-v-rychlosti-vymenila-stovky-vysokych-armadnich-dustojniku/

Markýza
2. 2. 2023 14:14

Alealeale…..že by ledy? Pukaly?

Boomer
2. 2. 2023 21:44
Odpovědět  Markýza

..tož když pukají ledy, je buďto jaro nebo ledoborec za rohem. A když ledoborec, tak..

https://1url.cz/MrS4C

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
2. 2. 2023 18:51
Odpovědět  Markýza

Kdo se leká nemá čisté svědomí. Že vy jste někde zhřešila. 😲😲😜😂

Boomer
2. 2. 2023 10:14
Odpovědět  jiří

.. kinetická energie rakety Kinžal ~17,3 gigajoulů.. ekvivalent 4100 kg TNT.

katango
2. 2. 2023 10:37
Odpovědět  Boomer

To ani nepotřebuje nálož.

Boomer
2. 2. 2023 17:02
Odpovědět  katango

..tož ani moc ne, to je fakt. Ovšem naše babi říkávala že dobré je dobré, ale lepší je lepší..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ANTIUKRAJINEC
2. 2. 2023 12:11
Odpovědět  jiří

krásnej dárek tomu zelenýmu feťákovi 🙂 Jen tak dál a ještě víc!!!!!

Aleš
2. 2. 2023 08:18

… protože Maďarsko odmítá podporovat neonacistický režim …
EU, USA ho klidně podporují, a SPOLU přímo fanaticky. 80 let po válce naše země podporuje fašismus.
Přijde den, kdy Fiala a Rakušan budou stát před soudem.

Jan
2. 2. 2023 08:48
Odpovědět  Aleš

Tentokrat jsou Madari na spravne strane.
Za komousu Madari sami rikali, ze s kym oni se vojensky spolci, ten valku vzdy prohraje jako Hitler, ktereho pres stotisic madarskych vojaku podporovalo. Vsichni tam zahynuli jako 250 000 Italu.

Pedro
2. 2. 2023 11:18
Odpovědět  Aleš

Nemůžou stát před soudem, ti zbabělci by mohli mluvit. To by s nimi spíš spadl vrtulník, anebo ožralý řidič kamionu by vjel do protisměru. Samozřejmě, nejvíc lítosti by projevila ambasáda a alzák.

Jan
2. 2. 2023 08:24

Dnes je 80 lete vyroci bitvy u Stalingradu. Tam zahynuli nejen nemecti, ale i vojaci z 12 zemi Evropy, statisice z Italie a Madarska, i dve Slovenske divize. Tu porazku zapad nikdy nestravil a odveta a revansismus ve zfasizovane Evrope nabyvaji na sile.
EU parlament vola po zniceni Ruska a jeho rozdeleni. Absurdni a nam vsem nebezpecne divadlo zdegenerovanych loutek u moci v EU pokracuje.
https://www.infovojna.bz/article/video-rusofobia-v-eu-a-nacifikacia-europy-uz-zacina-naberat-sialene-rozmery-vojnovi-stvaci-v-bruseli-uz-otvorene-volaju-po-utoku-na-rusko-a-jeho-zniceni

Jan
2. 2. 2023 08:35

Ve Stalingradu byly odhaleny nove busty vudcu, kteri se nejvice zaslouzili o vitezstvi: Stalinovi, Zukovovi a Vasilevskemu. Rusove chteji vratit jejich pamatku do povedomi lidi, kterou lhar Chruscov vyvratil a pospinil tim, ze ze Stalina udelal netvora a sam se stal kultem osobnosti. Vyzaduje se vraceni jmena Stalingrad i vitezne rude vlajky namisto trojbarevne vlasovske trikolory. Az timto aktem odcini Rusko svou pohanu rozvraceni zapadem za Perestrojky zradcem Gorbacevem a dalsimi, kteri organizovali konec CCCP.
Revansiste a rusofobove na zapade budou penit vztekem.

Jaroslav
2. 2. 2023 09:24
Odpovědět  Jan

Chruščovova vnučka pracuje pro Soroše a jeho syn je také v USA (také pracuje na dehonestaci, vystupuje jako “znalec” Ruska a jeho historie).Tím se vysvětluje co to bylo za “přesvědčeného bolševika” a co to byla za “famílii”. Potomci- odpad, zrádci. Ti jsou na nejnižším hodnotovém řebříčku, daleko pod prostitutkama (včetně herců) a politiky. Stalin musel “západ” pěkně sr át. Doposud ho dehonestují, dokonce prý v “devadesátkách”, kdy v RF pomáhali nastolit demokracii snad tisíce občanů JúEsEj, se měli do archivů ukládat zfalšované dokumenty dokazující- co? No to že bolševický režim byl ta nejhorší diktatura “ever” tj. celé známé historie a mnoho dalšího, včetně přiznání Katyně atd. Ve skutečnosti SSSR jenom díky Stalinově tvrdosti (i jeho věrných), dokázal ekonomicky i vojensky vyhrát 2. svv v Evropě. Stalin “škodil” ekonomicky, chtěl vytvořit finanční systém nezávislý na FEDU, rozuměj Rokefelerech atd. Jak dopadli jemu podobní, co měli stejné ambice, je vidět na příkladu Kaddáfiho. Ten chtěl zavést “zlatý dinár” jako měnu pro Afriku a bum, bodák v zad ku!

skeptik
2. 2. 2023 18:40
Odpovědět  Jaroslav

Právě proto se Stalin stal pro Západ nepřítelem, protože porazil nacismus a zvítězil. Překazil tím jejich plány na dobytí SSSR. Z dnešního pohledu to vlastně byla hybridní válka Západu proti SSSR.
Teď probíhá další hybridní válka, Hitlera nahradil Zelensky a Německo Ukrajina.

Epizoda 12. Proč si Británie a Spojené státy nepřály zabránit druhé světové válce?https://zvedavec.news/komentare/2016/01/6758-epizoda-12-proc-si-britanie-a-spojene-staty-nepraly-zabranit-druhe-svetove-valce

Kdo vypěstoval Hitlerahttp://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kdo-vypestoval-hitlera.html

Nazis in the Attic
http://emperors-clothes.com/articles/randy/swas1.htm

Standa
2. 2. 2023 09:27
Odpovědět  Jan

Ekvivalentem odstraníme všechno , co připomíná vzpomínky na cca 300 000 mrtvých vojáků SSSR.
kteří nás osvobodili od Dukly po Až.
Budou se kácet pomníky!
Hradní Jenerál, Vystrčil, Adam-Pekar, Fiala, ,Novotný , Hřib , Bartoš, Jurečka, Rakušan atd. se o to postarají!
A ještě řeknou,, Držte hubu a krok, vy Češi”!
Nebo bude stanné právo! Za ,, schvalování” jsou už tresty.

jiří
2. 2. 2023 10:33
Odpovědět  Jan
Jan
2. 2. 2023 09:05
Jan
2. 2. 2023 09:16

Tentokrat velmi realna analyza rozpadu evropskeho imperia:
https://www.topcz.net/pad-rozpad-evropskeho-imperia/
Pockejme si a zachovejme rozvahu.

Jan
2. 2. 2023 09:26
janle57
2. 2. 2023 09:27

Výborně,nic lepšího nemohli banderovci udělat,než provokovat Orbána,jen tak dál,
do půl roku jsou Madaři venku z EU i NATO a pak to snad bude s celou EU navěky
amen.

Standa
2. 2. 2023 09:37
Odpovědět  janle57

Mám malý problém!
Jak vyhodit stovky důstojníků z českého Pentagonu(450 štábních kapitánů -Dejvice) zavázaných NATO a jenerálovi?

jiří
2. 2. 2023 17:11
Odpovědět  Standa

Z výšky a hlavou napřed?

Standa
2. 2. 2023 09:48

Venkovan přijede po mnoha letech do Prahy podívat se ke známým.
Popletl si cestu a místo na Vinohrady došel k Národnímu divadlu. Vidí, že
zbloudil, tak jde za strážníkem MP a ptá se, kudy má jít, aby přišel na
Koněvovu třídu.
“Ta se teď jmenuje Ukrajinská a ne Koněvova,” poučuje strážník.
“A jak se dostanu na třídu Rudé armády?” vyptává se vesničan dál.
“Třída Rudé armády se nyní jmenuje třída Vlasovců,” opravuje strážník.
Konečně se vesničan zeptá, kudy se dostane na náměstí Osvoboditelů.
Strážník vysvětluje, že náměstí Osvoboditelů se dnes jmenuje náměstí Václava
Havla.
Vesničan poděkuje, ale místo aby odešel, opře se o zábradlí a upřeně hledí
na Vltavu.
“Poslyšte, copak vám moje vysvětlení nebylo dost jasné?” ptá se strážník.
“Ale jo, bylo, chtěl jsem se jenom podívat, kolik je vody v Dněpru.”

Editor
2. 2. 2023 20:41
Odpovědět  Standa

Koněvka není na Vinohradech, je na Žižkově 😛

Pepa
2. 2. 2023 10:28

No, jak vidno rozpad Ukrajiny se blíží. Maďarsko si brzo vezme ten svůj kousek a pak se to rozjede, Poláci, Rumuni…. Rusáci ještě ten zbytek té Okrajina s Oděsou.

Boomer
2. 2. 2023 10:31

..a to je právě slepá ulička vývoje tanků. První válku ovládly kulomety, druhou tanky, no a teď na hřiště nastoupily rakety a drony.
Ale dlouhodobě si svoji pozici drží Královna bojiště..

Boomer
2. 2. 2023 10:33
Odpovědět  Boomer

..jauvajs, netrefa! Určeno pro: smrťák  2. 2. 2023 09:42

katango
2. 2. 2023 10:34

Parádní. Jak ta střela kličkovala. Na to asi himarsy stavěný nejsou.

katango
2. 2. 2023 10:36
Odpovědět  katango

Z nějakýho důvodu se můj příspěvek nezařadil, kam měl, tedy pod ukázku zničení tanku střelou Kornet.

Boomer
2. 2. 2023 10:35

..inu, mají výročí vítězné bitvy. Přijede i Putin..

Boomer
2. 2. 2023 10:37
Odpovědět  Boomer

.. a zase netrefa! Určeno pro: smrťák 2. 2. 2023 02:09

A.P.Semi, budíček, vstávat ..někde je chyba!

katango
2. 2. 2023 11:45
Odpovědět  Boomer

Ehm?

Boomer
2. 2. 2023 17:06
Odpovědět  katango

..uhm, špatně se přiřazují komenty k příspěvkům jiných nicků.

katango
2. 2. 2023 18:53
Odpovědět  Boomer

Samozřejmě máte pravdu.

Frank
2. 2. 2023 11:41

Tak co jiného lze od banderovské svoloče očekávat? S tou denacifikací to nebude tak jednoduché.

José
2. 2. 2023 12:26

A opět v tom má prsty někdo cizí. Hádejte kdo.
https://blog.hlavnespravy.sk/31354/uniknute-spravodajske-subory-odhaluju-nepohodlne-pravdy-bosnianskej-vojny/
Prosím P.T. redakci o uveřejnění výše uvedeného článku.
Děkuji.
J. M.

Boomer
2. 2. 2023 19:41
Odpovědět  José

..Gleiwitz immerwährend furt dokola, když to funguje, není třeba něco měnit.