Lovci islámských teroristů jedou na Donbas. Putin dal zelenou dobrovolníkům z Blízkého východu

Lovci ISIS pojedou na Ukrajinu: Putin dal zelenou dobrovolníkům z Blízkého východu.

Ruský prezident Vladimir Putin povolil účast dobrovolníků z Blízkého východu při pomoci lidovým republikám Donbasu. Uvedl to na dnešním jednání Rady bezpečnosti Ruské federace, hlásí PolitNavigator.

V blízké budoucnosti se mohou cizinci stát účastníky ruské operace na Ukrajině – a především zřejmě dobrovolníci ze Sýrie.

Podle ruského ministra obrany Sergeje Šojgua již více než 16 000 dobrovolníků z Blízkého východu vyjádřilo přání jet na Ukrajinu.

Ruský prezident Vladimir Putin na setkání s členy Rady bezpečnosti podpořil myšlenku vyslání zahraničních dobrovolníků k účasti na speciální operaci na Ukrajině. 

Ministr obrany Sergej Šojgu uvedl, že již bylo přijato mnoho žádostí, a to především ze Středního východu – 16 tisíc lidí.

„Dostáváme obrovské množství žádostí od nejrůznějších dobrovolníků z různých zemí, kteří by rádi přijeli do Luhanské a Doněcké lidové republiky, aby se zapojili do toho, co považují za osvobozenecké hnutí,“ řekl Šojgu.

„Největší počet je ze zemí Blízkého východu, již více než 16 tisíc žádostí. A zde samozřejmě považujeme za správné reagovat na žádosti kladně, zvláště když tyto žádosti s nabídkou pomoci nejsou za peníze, ale je to skutečné přání těchto lidí. Mnohé z nich známe, pomáhali v boji proti ISIS v nejtěžší době, za posledních deset let,“ řekl Šojgu.

Zdůraznil také, že Rusko nashromáždilo velké množství ukořistěného ukrajinského vojenského materiálu a také zbraní, které nedávno dodaly západní země – to vše Šojgu navrhl převést do armád DLR a LPR.

„Na pozadí toho, že se provádějí absolutně nekontrolované dodávky zbraní, různých zbraní na Ukrajinu ze všech stran (podle mě se tam už nikdo nezabývá, kdo, kde, kolik distribuuje), to dnes zaznělo nejednou. Máme proto návrh: zajistit vyšší bojeschopnost policie LNR a DNR, přesunout k nim techniku ​​protivzdušné obrany a protitankové raketové systémy, – zdůraznil šéf ruského ministerstva obrany.

Kromě toho, Vladimire Vladimiroviči, jsme nashromáždili velké množství zbraní, ukrajinských zbraní: to jsou tanky, obrněná vozidla a všechny typy ručních zbraní, docela hodně, dělostřelectvo. Kromě toho mnoho komplexů Javelin a Stinger. To také se navrhuje převést na Luhanskou a Doněckou republiku, milicím, aby mohli účinněji provádět obranu svých republik“.

Putin na oplátku podpořil návrhy Šojgu a nařídil organizovat příjezd dobrovolníků.

„Pokud jde o shromažďování žoldáků z celého světa a jejich posílání na Ukrajinu, vidíme je, neskrývají je západní sponzoři ukrajinského režimu, dělají to otevřeně, nerespektují žádně normy mezinárodního práva,“ zdůraznil prezident. 

„Pokud tedy vidíte, že jsou lidé, kteří chtějí dobrovolně, tím více, že ne za peníze, přijít a pomáhat lidem žijícím na Donbasu, musíte se sejít na půli cesty a pomoci jim přesunout se do válečné zóny.

Co se týče dodávek zbraní, zejména těch západní výroby, které skončily v rukou ruské armády, samozřejmě podporuji možnost jejich převodu do vojenských jednotek Luhanské a Doněcké lidové republiky. Prosím udělej to“.

Podle bývalého milicionáře, vojenského komisaře Vladlena Tatarského (Maxim Fomin), mohou na Ukrajinu dorazit dobrovolníci především ze Sýrie, kteří mají bohaté zkušenosti s pouličními boji.

„Vzhledem k útokům na velká města jsou zkušenosti Syřanů prostě neocenitelné. 

https://bit.ly/35RlYBk

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
12. 3. 2022 07:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to bude ještě hodně zajímavé.

jirik
12. 3. 2022 14:54
Odpovědět  Frank

zajímavější bude, jestli jim utečou do střední a západní evropy;
na některé rusko a čečensko vypsalo odměny…a lze předpokládat, že je budou po těch státech, ve kterých budou „ukryti“, aby je vydaly k soudním procesům…

zdena
12. 3. 2022 12:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám,. že TOHLE ty nadšené bojovné blázny ze západní zhýčkané civilizace a dychtivé si zastřílet naostro, zastraší natolik, že to tak nějak samo do sebe zajde na nezájem z jejich strany…. tedy – pokud mají rozum. Pokud ne, pak : „Kdo chce kam, pomožme mu tam….“ Tohle už zavání skutečným peklem…

Pavel
12. 3. 2022 15:58
Odpovědět  zdena

Teď jde spíše o to, co se stane s Evropou, která půjde jednoznačně do kytek a my s nimi. Nejméně 2 dekády trvalo globalistům vybrat si vhodné adepty a služebníčky do vlád evropských zemí, sektoru bankovnictví a soudnictví jakož do policejních složek. Cíl je dle mne jasný. Evropa, která byla kdysi se svojí životní úrovní na piedestalu, musí být dostatečně pokořena a stát se služkou USA velkokapitálu. Ti, kteří dnes tuto Evropu řídí k tomu přesně směřují a já si myslím, že plní globalisticko- plutokratický plán. O blaho občanů Evropy jim absolutně nejde. Pokud v Evropě nedojde k obrození a probuzení mas, vedených skutečnými národními vůdci, tak do pár let končíme. Dle mne je to absolutně reáln

Františe
12. 3. 2022 17:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Syřané jsou vděční Putinovi za záchranu Sýrie před USA. Není divu, že teď oplatí pomoc a pomohou Putinovi na Ukrajině. Tohle na západě nečekali. Blábolili o isolaci Ruska, jak bude putin na vše sám a ejhle. To je parádní facka západu. A určitě se přidají i další země, protože pochopili, že Putin brání světový mír