Litevský parlament nazval Tichanovskou „zvoleným prezidentem Běloruska“

RIA Novosti. Litevský parlament ve čtvrtek přijal rezoluci, v níž označil bývalého kandidáta na prezidenta v Bělorusku Svetlanu Tichanovskou za „zvolenou prezidentku republiky“.

„Parlament vyzývá mezinárodní společenství, aby podpořilo vůdkyni volenou běloruským lidem Svetlanu Tichanovskou a zastupitelský orgán lidu, koordinační radu, vytvořenou z její iniciativy, v jejich snaze o nové demokratické parlamentní a prezidentské volby,“ uvádí se v textu usnesení.

Autoři rezoluce navrhují považovat Lukašenkovy kroky při uzavírání nových dohod za „anexi země“. Poslanci rovněž zdůraznili, že podpis nových mezinárodních smluv s Ruskem „omezuje suverenitu běloruského lidu“.

Politici také požadují, aby Rusko „nezasahovalo do domácí a zahraniční politiky Běloruska , nepodporovalo kroky nelegitimního běloruského vůdce ve snaze uzavřít nové přeshraniční dohody, které by omezily suverenitu běloruského lidu“.

Poslanci chtějí zavést další sankce proti  Moskvě  a  Alexandru Lukašenkovi  v případě pokusů „omezit suverenitu země nelegálními prostředky“.

Tusk navrhl nominovat Tichanovskou na Nobelovu cenu míru

Bývalý předseda Evropské rady Donald Tusk navrhl Evropské unii nominovat běloruskou představitelku opozice Tichanovskou na Nobelovu cenu míru.Ve svém stanovisku zveřejněném na Twitteru sdělil, že
„to bude silný signál pro všechny zadržené“ během protestů v Bělorusku.

https://bit.ly/2ZoUfSb

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
10. 9. 2020 23:53

Uff, další Guaidó

Editor
15. 9. 2020 12:30
Odpovědět  Janinna

Já se asi dívám na všechno kolem sebe příliš z hlediska logiky, ale prostě nedá mi to, abych si nemyslel, že pokud by měl Lukašenko potřebu falšovat výsledky voleb, tak by to střihnul na 62% pro sebe a zbytek rozhodit mezi ostatní kandidáty a výsledek by byl stejný a opozice by neřvala. Falšovat na 80 : 20 je krávovina, to není třeba, Stačí mít rozdíl 10 % a nikdo nemůže ani prd a nepodceňujme inteligenci lidí, kteří jsou na špičce, i když připadají jako sebevětší pitomci. On ani ten Schöne Toni Novotný nebyl takový pitomec, jako se z něj dneska dělá. Pitomec byl Tonda Torpédo a v poúnorové době Klemťa. Jinak ani Svoboda, ani Husák nebyli padlí na hlavu. To spíš Dubček, to byl vrták!