Lídryně běloruské opozice Cichanouská přicestovala do Prahy

Praha ČTK – Lídryně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská dnes odpoledne přicestovala do Prahy. Přivítala se s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), na jehož pozvání do ČR přijela. Vystrčil to oznámil na svém twitteru. Navštívili spolu mimo jiné Karlův most.

Vlastní jednání čekají Cichanouskou od pondělka do čtvrtka. Sejít se má i s dalšími ústavními činiteli, ve středu pak v rámci schůze horní komory parlamentu vystoupí s projevem.

Cichanouská loni v srpnových prezidentských volbách kandidovala proti dlouholetému běloruskému vůdci Alexandru Lukašenkovi. Podle oficiálních výsledků získala jen desetinu hlasů. Mnozí se však domnívají, že ve skutečnosti dostala více hlasů než Lukašenko, který oficiálně vyhrál. Výsledky voleb neuznává řada států ani Evropská unie.

Běloruská politička usiluje o vypsání nových prezidentských voleb v Bělorusku. Lukašenko podle ní ztratil legitimitu mimo jiné násilným potlačováním pokojných protirežimních demonstrací. Nedlouho po prezidentských volbách Cichanouská odjela do zahraničí, aby se vyhnula zatčení. Našla azyl v Litvě.

sdíletj na

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
7. 6. 2021 08:31
Ohodnotit příspěvek :
     

politička :-D:-D:-D

Dan
7. 6. 2021 10:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Tichanovská nám nemůže vadit. Zato odstrčil, prostrčil, dostrčil je de Billio.

zdena
7. 6. 2021 17:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Tahle….. tahle….. chce být prezidentkou Ukrajiny ? Bože, ochraňuj ubohou zkoušenou Ukrajinu…..

Anonymní jméno komentáře
7. 6. 2021 23:00
Odpovědět  zdena

Beloruska

josef
7. 6. 2021 18:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Moc lichotivé ! Místo o starost českého občana páni senátoři za veřejné peníze poškozují zájmy republiky která by měla udržovat rovnocené vztahy s kteroukoliv zemí !Je to hloupost a nebo pracují v cizích zájmech!Mám za to že zkorupovaní senátoři by se měli dobrovolně rozpustit a senát zrušit.I moc kterou si osobují je korumpuje a z jejich chování to vyplývá.Občan jan zírá kam to ta láska pravda přivedla !

Toto
8. 6. 2021 08:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli by někdo chtěl zjistit, jak to bylo s volbami v Bělorusku, asi by se snažil o transparentnost a kontrolu voleb. Bohužel právě to Západ nechce. Proto také Evropská unie odmítla dohlížet na správnost a férovost běloruských prezidentských voleb, i když jí to bylo nabízeno. Pokud by totiž dohlíželi na transparentnost voleb, těžko by mohli zpochybňovat jejich výsledky. A tak dnes Evropa dělá vše možné, aby rozbila Bělorusko a jeho těsné vazby na Rusko, aniž by v rukou měla jediný pádný argument. Je to stejná písnička jako Vrbětická kauza, nebo kauza Skripal. Sice nemůžeme nic dokázat, ale vyhlásíme výsledky “šetření” s vysokou pravděpodobností a na základě toho udělíme hned sankce. Česká republika jde bohužel v přední linii těchto podrazů a jedou v tom téměř všichni naši politici, s výjimkou SPD a KSČM. I když občas projevuje více rozumu prezident Zeman, svůj díl odpovědnosti má i on, třeba tím, že přijme Cichanovskou, souhlasí s vypovězením ruských “agentů” nebo podpoří venezuelského “prezidenta” Quaidoa… Ve výsledku však budou se zaprodanci mezi politiky trpět všichni občané Česka.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$