Libye bude vypadat jako rekreační park: Drobnickij předpověděl budoucnost EU po kolapsu rezervní měny

Po vítězství v globální bitvě se Spojenými státy bude jedním z prvních úkolů Ruska vytvoření sanitárního koridoru na hranicích s Evropskou unií.

Konfrontace s Washingtonem neskončí úplným kolapsem Spojených států nebo zničením amerického jaderného potenciálu. Obojí je příliš nebezpečné pro již tak nestabilní svět, který se stále hlouběji propadá do krize. 

Vítězstvím Ruska v tomto konfliktu bude ústup Spojených států z Evropy, a dokonce i Eurasie jako celku, s uzavřením se v novém formátu AUKUS, jehož formování je téměř dokončeno. 

Porážka nadnárodních elit bude přirozeně poznamenána krachem dolaru jako jediné rezervní měny.  Nová vláda ve Spojených státech odmítne udržovat brettonwoodský systém nad vodou a začne intenzivně stahovat zdroje do své alternativy k NATO. 

Hlavním donátorem bude v první řadě Evropa, se kterou Američané stále zatím zacházejí šetrně a opatrně, ve srovnání s tím, co začne, až se dolarový systém zmenší do rozměrů AUKUS.

Tristní osud Evropské unie v rozhovoru s hosty studia Vladimira Solovjeva předpověděl politolog Dmitrij Drobnickij a zdůraznil, že agresivní odčerpávání rezervní měny zasadí Evropě velmi bolestivou ránu. 

Spojené státy kdysi udělaly něco podobného v Libyi, ale Libyjci se velmi rychle přizpůsobili, protože si nikdy nežili příliš dobře. V Evropě tytéž procesy vyvolají explozi a vládu naprosté anarchie.

„Pro nás by to byla opravdu velmi pozitivní situace, kdyby Spojené státy společně se všemi Anglosasy rychle odpadly do toho svého AUKUSu. Ale vznikne samozřejmě řada vážných problémů. Například bude nutné urychleně vytvořit sanitární koridor na hranicích s Evropou. To, co v EU začne, až tam rezervní měna skončí, je dnes prostě nepochopitelné. 

Jedna věc je, když se to stalo někde v Libyi, a to jsme viděli, co se tam děje. Ale Libyjci si nikdy nežili dobře. 

A Evropané? Kolik let žili perfektně, navíc přijímali uprchlíky z té samé Libye a najednou jim vezmou rezervní měnu i se zbytky surovinové základny. Ano, ve srovnání bude Libye vypadat jako rekreační park. Kolaps dolaru promění EU v hořící bod a my musíme předem myslet na ochranu,“ varoval expert před budoucími hrozbami.

Drobnickij poznamenal, že Spojené státy již připravují ústupové cesty a hlavně pracují na tom, aby celý svět odřízly od pokročilých technologií a vše soustředily do AUKUSu. Američané jsou zcela schopni to udělat. I v Číně největší výrobní závody pracují na základě americké licence. Mikročipy se vyrábějí na Tchaj-wanu v továrnách, které Američané považují za své. Rusko a Čína už nyní musí tvrdě pracovat na vytvoření vlastní technologické základny, aby se nezastavily ve vývoji.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/42H2LdZ

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
luboš
27. 3. 2023 01:21

Kdo to psal ????
Spojené státy kdysi udělaly něco podobného v Libyi, ale Libyjci se velmi rychle přizpůsobili, protože si nikdy nežili příliš dobře. V Evropě tytéž procesy vyvolají explozi a vládu naprosté anarchie.
Seznam „zločinů“, kvůli nimž byl v říjnu 2011 zabit Muammar Kaddáfí
 26. 7. 2020 Janinna žádný komentář historie, politika
1. Benzín je levnější než voda. 1 litr benzínu – 0,14 USD
2. Novomanželé dostávají 64 000 $ na koupi bytu.
3. Vzdělávání a medicína jsou zcela zdarma.
4. Na každého člena rodiny stát vyplácí dotace 1 000 USD ročně.
5. Dávka v nezaměstnanosti – 730 $.
6. Uzavřené vojenské základny NATO.
7. Plat zdravotní sestry – 1 000 $.
8. Za každého novorozence se platí 7 000 $.
9. Za otevření osobního podnikání jednorázová finanční pomoc – 20 000

luboš
27. 3. 2023 01:22
Odpovědět  luboš

USD.
10. Velké daně a poplatky jsou zakázány.
11. HDP na obyvatele – 14 192 $
12. Vzdělávání a školení v zahraničí – na náklady státu.
13. Řetězec obchodů pro velké rodiny se symbolickými cenami základních potravinářských výrobků.
14. Za prodej výrobků, jejichž doba použitelnosti vypršela – vysoké pokuty a zadržení zvláštními policejními jednotkami.
15. Část lékáren – s výdejem léků zdarma.
16. Za padělání léčiv – trest smrti.

luboš
27. 3. 2023 01:22
Odpovědět  luboš

17. Nájemné – neexistuje.
18. Poplatky za elektřinu pro obyvatelstvo – neexistují.
19. Prodej a konzumace alkoholu je zakázána – „suchý zákon“.
20. Půjčky na nákup automobilu a bytu jsou bezúročné.
21. Realitní služby jsou zakázány.
22. Stát platí za nákup automobilu až do 50%, za bojovníky milice – 65%.
23. Poté, co se dostal k moci, vyloučil mezinárodní korporace ze země.
Pouze za Muammara získali černoši na jihu Libye lidská práva.
Během čtyřiceti let jeho vlády se populace Libye ztrojnásobila.
Kojenecká úmrtnost klesla 9krát.
Průměrná délka života v zemi se zvýšila z 51,5 na 74,5 let.
Kaddáfí se rozhodl stáhnout Libyi ze systému světového bankovnictví a dalších 12 arabských zemí chtělo následovat jeho příklad.
Muammar Kaddáfí či al-Kaddáfi, narozen: 7. června 1942, datum

aamater
27. 3. 2023 04:57
Odpovědět  luboš

A navyše sa blížil dátum splatnosti dlhu, ktorý mala EU voči Líbyi cca 200 miliárd US$!!! Následne chcel Kaddáfi zaviesť zlatý štandard, aby mohol obchodovať z celým svetom. Chcel sa vymaniť spod platenia výpalného darebáckemu štátu USA!!! Preto musel byť zlikvidovaný!!! A preto ho aj zavraždili!!!

Autor
27. 3. 2023 09:10
Odpovědět  aamater

Kdo to psal? Bohužel manipulátor s fakty.
Navíc takový, který přichází s křížkem po funusu. V Rusku již dlouhou dobu vytváří vlastní procesor a dosáhli určitých výsledků. Čína může vyrábět “druhou” generaci polovodičů atd., tj. starší, ale právě ty se využívají teď a budou ještě nejméně nějakou dobu používat.
Ostatně o dokázalo i chování toho dronu u Krymu. Stačí nečekané “škobrtnutí” a přijdete o víc než 20 milionů – teda dolarů.
Není důležité, co právě objevíte, ale to, co dokážete “masově” využívat. A nebyli to “náhodou” Putin a Si, kteří podepsali dohody i o spolupráci v této oblasti?

josef
27. 3. 2023 14:07
Odpovědět  Peter 008

USA již dlouhou dobu krade vše co se jim líbí, nebo není na prodej. Bude-li jako lokální velmoc, kam také zatím směřuje, tak jaké ohledy na jejich patenty. Jaký je rozdíl mezi púřemístěním vědce z vlastí do USA a okradením státu ?

J.Sladin
27. 3. 2023 09:19
Odpovědět  luboš

Máš pravdu, správně je , že evropané si nikdy tak nežili jako libyjci za Kaddáfího.

Evžen
27. 3. 2023 09:42
Odpovědět  luboš

Ten pisálek nevysvětlil co je u něho příliš dobře! Řadový Libyjec si žil v podstatě lépe než Evropan…!

aamater
27. 3. 2023 05:02

Celá EU je v riti!!! A už sa z nej nevyhrabe. Stačí sa pozrieť okolo seba čo sa tu v EU deje. A k tomu ešte krachujú Banky!!! Fantázia, už len si treba počkať kedy sa začne rabovať. Myslím, že sa k tomu schyľuje.

zuzana
27. 3. 2023 14:39

24. března 2023 provedly Íránem podporované zástupné skupiny v Sýrii útok na základnu Spojených států v severovýchodní Sýrii. Tento útok přišel v reakci na letecké údery provedené silami USA na začátku tohoto týdne.

https://aktax.cz/iranem-podporovane-zastupne-skupiny-utoci-na-americkou-zakladnu-v-syrii/

Vanja
27. 3. 2023 15:53
Odpovědět  zuzana

AUKUS je velká západní utopie.