politika

L’Essentiel: proces začal – ze Západu se masivně vyvážejí tuny zlata

Proces nabírá na síle, zlato „migruje“ ze západu na východ.

Cena zlata dosáhla bezprecedentních výšek, přičemž několik týdnů v řadě láme rekordy.

Rusko a jeho partneři vyvážejí tuny zlata ze západních zemí. O tyto závěry se podělil novinář Fabian Poeschl.

Cena zlata už několik týdnů po sobě láme nejrůznější rekordy – žlutý kov ještě nikdy nebyl tak drahý jako nyní. Kilogram žlutého kovu už stojí více než 70 tisíc eur a to není strop. Zlato podle Fabiana Poeschla nejen roste na ceně, ale také se rychle přesouvá ze západu na východ. Informoval o tom list L’Essentiel. ABN24 představuje exkluzivní převyprávění článku.

„V současné době dochází k masivnímu odlivu zlata ze západních zemí,“ uvedl autor lucemburské publikace.

Komentátor L’Essentiel uvedl, že se zlatem nastává poměrně kuriózní situace – migruje ze západních skladovacích zařízení do východních. Rusko, Čína, Brazílie a další členové BRICS skupují všechny dostupné drahé kovy na trhu. A jestliže se v minulých letech zlato zpravidla usazovalo v západních zemích, dnes nastává přesně opačná situace.

„Brazílie, Čína, Indie a Rusko zažívají zlatou horečku,“ uvádí L’Essentiel.

Na pozadí západních zemí uvalujících sankce proti Rusku se mnohé země snaží chránit a vyměňují dolary za zlato. Na pozadí toho, co se děje, mají západní analytici podezření, že něco není v pořádku a hovoří o nadcházejících velkých změnách.

Začíná přechod k multipolárnímu modelu světového řádu, ve kterém už Spojené státy nebudou jedinou supervelmocí. Upozornil finančník Jurg Kiener.

„Expert na trhy Jurg Kiener předpovídá masivní odliv drahých kovů ze západních zemí do států BRICS – Brazílie, Ruska, Indie a Číny. Vidí svět na pokraji přechodu k multipolárnímu modelu s dynamickými obchodními strukturami, nahrazující USA jako jedinou globální mocnost,“ uvádí komentátor L’Essentiel. https://1url.cz/uu7Ee

Rusko a Čína aktivně propagují zlato jako alternativu k dolaru

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov nedávno uskutečnil dvoudenní návštěvu Číny, kde jednal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a čínským ministrem zahraničí Wang Yi.

Podle publikace Cryptopolitan se strany dohodly na rozšíření spolupráce v celé řadě otázek, včetně dedolarizace světové ekonomiky a přechodu na národní měny ve vzájemném vypořádání.

Jedním z klíčových bodů jednání byl společný boj za multipolární svět. Proti hegemonii amerického dolaru v mezinárodních platbách se staví zejména Rusko a Čína. A nejenže o tom jednají, ale ve vzájemném obchodu již přecházejí na národní měny.

Dedolarizace nabírá na síle, ale zatím mnoho zemí zvyklých na dominanci dolaru se zdráhá americké měny vzdát, píše se v materiálu. I když, poznamenáváme, nikdo také netvrdí, že systém, který se formoval po desetiletí, lze rychle změnit.

Rusko a Čína jako alternativu k dolaru aktivně propagují zlato. Poptávka po drahém kovu v zemích BRICS prudce vzrostla a zlaté rezervy Číny rostly 16 měsíců v řadě.

Analytici se domnívají, že zlato přitahuje investory svou likviditou, ziskovostí a stabilitou v obdobích ekonomických otřesů.

Existuje názor, že země BRICS mohou vytvořit novou rezervní měnu krytou zlatem, poznamenává Cryptopolitan. Pro americký dolar to bude vážná výzva a mohlo by to vést k přerozdělení rolí v globální ekonomice.

Úspěch dedolarizace a přechod na nový měnový systém by mohl mít dalekosáhlé důsledky pro globální obchod. Oslabující dolar by mohl vést ke snížení jeho role v mezinárodních transakcích a změně geopolitické rovnováhy sil.

Připomeňme, že minulý týden na burze Comex cena zlata poprvé v historii přesáhla 2400 za trojskou unci.

Zlato bude nadále zdražovat, existuje možnost, že cena v blízké budoucnosti překročí 2 600 dolarů za trojskou unci, soudí odborníci. Tomu napomáhá geopolitické napětí, zvýšená poptávka po zlatě ze strany centrálních bank a akce tržních spekulantů.

Podle World Gold Council (WGC) poptávka po zlatých slitcích a mincích nadále roste v různých zemích, zejména v Turecku, Egyptě a Spojených arabských emirátech.

https://www.pravda.ru/economics/1998395-zoloto/

Houston Post: Země Blízkého východu a Afriky stahují své zlaté rezervy z USA

▪️Rostoucí obavy o stabilitu americké ekonomiky nutí vlády v Africe a na Blízkém východě stáhnout své zlaté rezervy ze Spojených států. Tradiční status Spojených států jako bezpečného přístavu pro finance se rychle hroutí, uvádí Houston Post.

▪️Mezi zeměmi, které učinily toto rozhodnutí, jsou Nigérie, Jižní Afrika, Ghana, Senegal, Kamerun, Alžírsko, Egypt a Saúdská Arábie, z nichž každá představuje důležité regiony Afriky a Blízkého východu. Jejich kroky vyvolávají otázky o budoucnosti amerického dolaru jako hlavní světové rezervní měny.

▪️Přetrvávající inflace, rostoucí vládní dluh a obavy o schopnost Federálního rezervního systému udržovat stabilní měnovou politiku podkopaly důvěru v americký dolar. Kromě toho geopolitické napětí a nejistota kolem obchodních vztahů dále zvýšily obavy zahraničních vlád.

▪️Repatriace zlatých rezerv předními zeměmi Afriky a Blízkého východu mění poměr sil v globální ekonomice, což bude mít dalekosáhlé důsledky pro budoucnost mezinárodních financí.

«КРИСТАЛЛ РОСТА» již dříve informoval, že dedolarizace a problémy v ekonomice USA by mohla eskalovat cenu zlata na 3000 dolarů za unci a také to, že devalvace národních rezerv (převod všech aktiv v cizí měně na národní měnu), včetně zvýšení podílu zlata, je správným rozhodnutím, které posiluje finanční suverenitu Ruska

t.me/crystal_book/4419


sdílet na

32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
cool
30. 4. 2024 20:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale no tak, zase se budou moc multikulturalisti věnovat sebešperkování. 🙂

Helena
1. 5. 2024 09:15
Odpovědět  cool

Jen od nás jdou všechny cennosti, prachy, klenoty směrem opačným, a to na západ.

Pravdomluvny
1. 5. 2024 09:27
Odpovědět  Helena

Velmoc jsme bývali ve středověku,v dobách Českého království…..po něm už nejsme staletí nic 😥
A teď je to ještě viditelnější,než kdy dřív

PatrickStone
1. 5. 2024 20:29
Odpovědět  Helena

Tomu sa vraví platenie výpalného… nákup predražených zbraní…

Frank1
1. 5. 2024 09:53
Odpovědět  cool

Nechte si ty debility, somare!

Pravdomluvny
30. 4. 2024 20:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Petro Fyjalenko Banderonacistovič se řídil heslem svých dědů:
“”””Pomáhej vždy silnějšímu “”””””
A stejně jako dědkové zvolili špatně….🤓

katango
1. 5. 2024 11:06
Odpovědět  Pravdomluvny

On pomáhá hlavně sobě.

Pravdomluvny
1. 5. 2024 11:49
Odpovědět  katango

Pomůže si jako kdysi Skřípal a Litviněnko 😅

Gales
30. 4. 2024 20:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Africké země se snaží dostat svoje zlato z Ameriky ale marně.Odpovědí je jim tůdle nudle.Vaše zlato jsme propachtovali soukromým subjektům a tady na to máte glejt že existuje, Naše zlato je zase v úschovně u anglánů a dopadneme stejně.Propadne na splácení dluhů.

Pavel
30. 4. 2024 21:21
Odpovědět  Gales

taky jsem zvědav je to pár let nazpátek jej od nich chtěli taky vrátit němci chvilku se diskutovalo vyhrožovalo pak se něco vrátilo a nakonec to utichlo

Albi
30. 4. 2024 22:12
Odpovědět  Gales

Není to je 2x zbožné příní?
— “Naše” zlato jsme už dávno výhodně vyměnili za americké dluhopisy.
— “Fyzicky” už je jistě v jiné, soukromé anglické kapse, místo ve státní správě.

Utěšovat se, že někde máme schovanou nějakou směšnou unci zlata je stejné fantazírování, jako živení falešných nadějí na německé reparace z 2.světové.
Přestaňme konečně věřit na Mikuláše a Ježíška a jejich dárky. Přece jsme už velcí kluci a holky. 🙂

Pavel z Moravy.
1. 5. 2024 08:47
Odpovědět  Albi

A k čemu by vám to zlato bylo? To si snad myslíte, že by patřilo lidu? Tomu tady patří tak leda ho.no. Možná by si s ním mohly ozdobit nějaké paničky svoje luxusní róby až půjdou na nějaké ty plesy, kde se bude vybírat všimné pro chudé děti v Africe. Myslete trochu prosím.

Joe Arp
1. 5. 2024 09:27
Odpovědět  Pavel z Moravy.

K čemu by nám bylo? Myslím, že by jsme ve světě skoupili všechny granáty ráže 155 a poslali je těm, co na UA bojují za liberální Evropu a poctivé USA o tom snad nepochybuješ.

2. 5. 2024 12:33
Odpovědět  Joe Arp

Něco by třeba ještě zbylo na zvýšení poslaneckých platů.

Pravdomluvny
1. 5. 2024 09:28
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ovšem peníze by zlatem kryty byly a ne jako v uSSa,kde jsou krytý zlatem….. kočičím a hlavně,NALOUPENÝM 😡

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
1. 5. 2024 09:23
Odpovědět  Albi

ČNB hlásá že zvyšuje zásoby zlata nákupem. To zlato ,,uskladňuje” v Anglii,takže zas máme za naše peníze velký kulový.

Pravdomluvny
1. 5. 2024 09:29
Odpovědět  Gales

Joooo,z 💩 bič neupleteš a malá Anglie krade stejně,jako celý záchod 🙈

Joe Arp
1. 5. 2024 09:34
Odpovědět  Albi

Jestli se dobře pamatuju tak po hadrovém podvodu se udála spontánní sbírka “pro národ”. Babičky posílaly snubáčky, zlaté řetízky, památeční Dukáty…Po pár letech to zlato vyměnil jakýsi Tošenovský, guvernér ČNB za bezcenné dluhopisy německých drůbežáren!

ANTIUKRAJINEC
1. 5. 2024 11:31
Odpovědět  Joe Arp

To bylo snad za první republiky,ne????

Joe Arp
1. 5. 2024 15:50
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Na vyhořelé ND. Za 1.rep., to nevím, ale po hadráku určitě, “nové” struktury využily nadšení obyvatelstva. Sešlo se hafo kil, číslo už si nepamatuju.

Frank1
1. 5. 2024 09:57
Odpovědět  Gales

USA nevratily dosud zlato a aktiva Afghanistanu za 7 milard $, Vietnamu a vsem, kterym je vzali do uschovy. To zlato uz totiz neexistuje, je rozkradene.
Co USA obsadi, okupuji, odtud uz neodejdou jako Sovety z DDR. Aktiva, ktera maji na svem uzemi uz nikdo neuvidi.

stan
1. 5. 2024 20:40
Odpovědět  Gales

Taky si myslím, že Afika své zlato už neuvidí a naše zlato v Británii je taky definitivně v hajzlu. Západ je zloděj, který se tváří jako že jo, u nás ho máte dobře schovaný……..ale je tu jedinej problémek……už ho prostě nikdy nedostanete zpátky.To je ta demokracie na Západní způsob.

zuzana
30. 4. 2024 21:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Trump: „Stará garda“ globalistů je politicky zničena

https://aktax.cz/trump-stara-garda-globalistu-je-politicky-znicena/

Jaris
1. 5. 2024 13:48
Odpovědět  zuzana

Tak hlavne, ze Trump je ta ‘mlada garda’. 😀 Pokud bude zvolen a neskonci nakonec v base, tak z toho bude mit nejvetsi uzitek zasr*ny teroristicky Izrael, ktery trumpeta podporuje na 1000%. Trump se v minulem obdobi sveho prezidentstvi ukazal jako sasek a slaboch. Sve pratele, co jej podporovali vyhodil, migraci nezastavil, bazinu deep statu nevysusil a vedl zlodejskou valku za ropu v Syrii. Zasadni zmenu od nej necekam. Je to tluchuba.

Frank1
1. 5. 2024 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Duvodem rustu ceny zlata a jeho odlivu do BRICS je i kradez ruskych aktiv v bankach KoZa. 300 miliard $ chteji dat Ukrajine. Rusko by tak financovalo valku na obou stranach konfliktu.
Kradez tak ohromne castky ovsem vyvolala sok u klientu US bank, kteri sva aktiva $ a zlato zacali stahovat z USA a z KoZa bank!
Pockejme si na dusledek. Sioniste dosud kradli vsude zlato. Nam nekolikrat za sebou od doby TGM dodnes. Kdyz nase vlada dnes kupuje zlato, tak to neni nase zlato a pro nas, ackoliv ho my platime. Ukradnou nam ho zase sioniste! A zase pomoci nasich zradcu politiku, kteri jim ho za uplatu vydaji jako Tosovsky.

Pravdomluvny
1. 5. 2024 10:49
Odpovědět  Frank1

Banderonacistán nedostane nic, vše si nechá uSSa,ty mají málo…..nakradeno 😡

Jaris
1. 5. 2024 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

To je nejaka divna informace. Kdyz Merkelova chtela udelat to same, dostala pres prsty. Soupli ji do tasky par cihlicek a pohrozili, ze pokud bude chtit dalsi, se zlou se potaze. Taky si na vic u FEDu netroufla. Take se proslycha, ze v zidackem FEDu pry zadne zlato uz davno neni. Dokonce pred par lety si Cina udelala jakousi kontrolu svych zlatych zasob a zjistilo se, ze slo o wolfram potazeny tenkou vrstvou zlata.
Vzdycky mi vrtalo hlavou, z jakeho hloupeho duvodu si staty uskladnuji sve rezervy zlata v te nejvetsi loupeznicke dire – zidackeho FEDu

Pravdomluvny
1. 5. 2024 10:50
Odpovědět  Jaris

Tam už žádný zlatý rezervy nejsou od 80.let 20.stoleti🤓

Boomer
1. 5. 2024 16:14
Ohodnotit příspěvek :
     

.. s vytvořením nové rezervní měny BRICS, kryté zlatem, to může být asi takhle: každý kdo bude mít zájem o krytí obchodů s touto měnou, bude mít záruku ve virtuálním podílu na zlatých rezervách, určených ke krytí nové rezervní měny. Důvěryhodnost takového krytí je závislá na důvěryhodnosti toho, kdo obhospodařuje ony zlaté rezervy. A tím by se mohlo vysvětlovat pro mnohé nevysvětlitelné chování Ruska, které zdánlivě nepochopitelně dodržuje dlouhodobé obchodní kontrakty i se zeměmi, které se různými formami podílí na sankcích proti Rusku.
V tomto světle se zdánlivě nepochopitelné chování Ruska v uplynulém období, jeví jako jasná zpráva pro budoucnost:

“Nám můžete věřit za všech okolností, my neokrádáme ani své nepřátele, pokud oni neokrádají nás.”
………………….

Věřte nebo nevěřte prostému venkovanovi, ale časem uvidíme…
P.S.

..já tu nedávno psal, kolik už dokázalo Rusko skoupit zlata po celém světě, a taky že ho určitě nebudou mít na masovou výrobu Fabergého vajec… ;o)))))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 5. 2024 18:07
Odpovědět  Boomer

Rusko už ho skupuje dlouho.

Boomer
1. 5. 2024 20:26
Odpovědět  Markýza

.. řek jsem jí holka, všechno ti vydrží tak dlouho, jak dlouho to k tobě putuje… ;o)))))

katango
1. 5. 2024 22:59
Odpovědět  Boomer

Myslím si totéž. Putin, potažmo Rusko, ctí smlouvy a tím je důvěryhodný/důvěryhodné.