„Lepší než Che Guevara“ – Stalin se stává idolem ruské mládeže

Téměř polovina (48%) Rusů podporuje stavbu pomníku Josifa Stalina k dalšímu výročí Velkého vítězství. 

Proti 20%.

Dokládá to sociologická studie „Centra Levada“ – organizace, která je v Rusku uznávána jako zahraniční agent, uvádí zpravodaj «ПолитНавигатора».

Za posledních 16 let vzrostl počet „stalinistů“ téměř o 30%. 

V roce 2005 jich bylo 29%. Tehdy bylo 37% Rusů proti pomníku Stalina. Je zajímavé, že především mezi mladými lidmi (18–24 let) narostl počet příznivců instalace pomníku – z 11 na 50%.

Pokud jde o muzejní komplex „Stalin-Centrum“, ve společnosti také převažují příznivci jeho výstavby: pro je asi 60% Rusů, 30% je proti. Mezi příznivci muzea jsou také ve větším počtu mladí lidé.

„Za deset let mezi mladými lidmi vzrostl podíl zastánců této myšlenky 5krát- to je maximální ukazatel. 
A vy – « …Navalnyj, Medusa. Podle vás pro mladé jsou Lenin, Stalin a Dzeržinskij – staří». 

Vy sami jste staří. 

Lenin, Stalin, Čapaev, Kotovskij, Dzeržinskij, Rokossovskij, Kovpak, Pokryškin, Vodopjanov, Žukov, Gagarin jsou super značky. To samé jako Che Guevara, jen úžasnější,“ nadšeně komentoval výsledky průzkumu na svém kanálu Telegram spisovatel Zachar Prilepin.

„Tak zde je sociální základna pravděpodobného kandidáta na post prezidenta Ruské federace, E. N. (Zachara) Prilepina. Pan Prilepin formálně popírá prezidentské ambice, ale ve skutečnosti je potvrzuje celým svým chováním,“– nadává liberální politolog Stanislav Belkovskij.

https://bit.ly/2Vyaa1r

4 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tartus
5. 8. 2021 10:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Kto si nepamätá históriu, nemusí zúfať. História sa vždy opakuje.

Michal47
5. 8. 2021 13:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, plně s článkem souhlasím! Josif Visarionovič Stalin byl vynikající osobností 20. století, za jeho vedení Sovětského svazu, se ze sině zaostalého, agrárního Ruska s 90% analfabetů stal vysoce industrializovaný stát s rozvinutým průmyslem, vědou, se vzdělaným národem, kde byla vymýcena negramotnost, kde porodnost převyšovala úmrtnost (za carského Ruska tomu bylo naopak!) a kde tehdejší Všesvazová komunistická strana bolševiků dokázala toto vše pod vedením J. V. Stalina za pouhých 20 let! Jen díky této politice byl SSSR schopen porazit fašistické Německo a osvobodit od tohoto odporného hnědého moru půlku Evropy! Toto mu anglosasští bandité a imperialisté nemohou zapomenout dodnes! Proto ta nenávistná, štvavá a v podstatě velice ubohá a směšná kampaň proti J. V. Stalinovi! Dnes je to v Rusku především KPRF, která přitahuje mladé lidi svojí politikou, správnou interpretací dějin a poukazem na zničující politiku oligarchů, s kterými se žel V. V. Putin nedokáže vypořádat po stalinsku! Doufám, že se KPRF podaří stavbu Stalinova pomníku a Stalincentra prosadit a zároveň s tím i uzavření tzv. „centra“ toho děsivě odporného ochlasty jelcina, který má s tím hnusným renegátem a zrádcem gorbačovem největší vinu na zničení SSSR a tím i životů miliónů jeho občanů. Dnes úmrtnost přesahuje vysoce porodnost a tím dochází k vymírání ruského národa.

zdena
5. 8. 2021 14:48
Odpovědět  Michal47

Michal 47 – jo, o to se pořád dohaduje s Putinem Šojgu – že je třeba tvrdší přístup…. však oni amíci nakonec Putina sami k tomu dokopou – těmi svými schválnostmi a pomluvami….. Pravda také je, že válku vyhráli Rusové díky Stalinovi – ten je také doslova dokopal – tedy pány generály – aby makali a jeli…. tresty za nebojovou morálku byly fatální…. bez Stalina by svět dneska vypadal úplně jinak…..

Michal47
5. 8. 2021 15:37
Odpovědět  zdena

Ano Zdeno naprosto jinak. Ale čeho nedosáhl hitler, toho by anglosasové chtěli dosáhnout dnes totálním rozkladem morálky, zblbnutím lidí masovou odpornou pakulturou ve všech tzv. “ mediích“ a z lidí udělat masu otroků, bez jakékoliv osobní vůle a názoru! Žel se jim to u mladé generace většinově daří. Oni už se nemohou dočkat, až naše poválečná generace vymře, my jim překážíme v jejich rejdech!! Štěstím je, že jsou ještě státy, jako RF a ČLR, které jim stojí úspěšně v cestě!!

Tartus
5. 8. 2021 17:01
Odpovědět  Michal47

až určíš správne nepriateľa, potom sa môžeš účinne brániť.
Tento boj si prehral.

zdena
5. 8. 2021 14:54
Ohodnotit příspěvek :
     

No vida…. tak amíci chtějí Rusko oslabit a podrýt vládě nohy a zatím dosahují opaku – kdo by také konec-konců chtěl spojit své osudy s takovým gulášem všeho možného i nemožného, jakým je dnes Amerika, včetně její armády v kompletní sexuální šíři 🙂