politika

Legrační…. už se bojí i kreslených postav

Ruský animovaný seriál “Maša a medvěd” byl obviněn z “Kremelské propagandy” a byl nazván nástrojem “měkké síly” Ruska.  To uvedl britský profesor Anthony Glees univerzity v Buckinghamu v novinách The Times.

 

Profesor říká, že postavička Máša z kresleného seriálu “Máša a medvěd” má energický a nepříjemný charakter, ale zároveň je rozhodná a bere na sebe příliš mnoho.

Podle Gleese se Máša “chová jako Putin”. Pokud jde o medvěda, profesor řekl, že touto postavou se Rusko “snaží změnit svůj obraz v dětské mysli od negativního až po pozitivní”.
Kreslenou pohádku nazval kremelskou propagandou, která útočí na mozky dětí stejnou silou jako ruská RT útočí na dospělé.

Ruské velvyslanectví již zareagovalo a doporučilo, aby Spojené království zaujalo “rozhodný přístup” v boji proti animované sérii “Máša a Medvěd”, ve kterých západní kritici uviděli Kremelskou propagandu.

Ruská ambasáda v Londýně navrhla Spojenému království, aby zřídilo nejlépe v Pobaltí specializované centrum pro boj s kreslenými seriály a ruské výtvarníky zařadilo na sankční seznam EU.

“Je zřejmé, že je zapotřebí přijmout rozhodné – a velmi nákladné – řešení,” uzavřelo velvyslanectví.

https://politikus.ru/events/113893-posolstvo-rossii-predlozhilo-velikobritanii-sredstvo-spaseniya-ot-mashi-i-medvedya.html

Již dříve učitelka univerzity v Tallinu, Priita Chibemjagiová, uviděla hrozbu pro národní bezpečnost Estonska v této postavičce Medvěda,  prohlásila, že je to pokus Ruska o “změnu negativního obrazu na pozitivní”.

Litevský politolog Laurinas Kasčjunas nazval animovanou sérii “Mášu a Medvěd” novou zbraní Kremlu a řekl, že je v ní zašifrováno určité poslání, které údajně ovlivňují publikum a nutí ho myslet určitým směrem.

A italské noviny La Stampa napsaly ve svém materiálu, že “pod sukní Máša ukrývá Putinovy ​​tanky.
Máša –  to je trojský kůň určený k hypnotizování dětí nepřítele.

I přes prohlášení různých “bojovníků proti ruské propagandě” je ruský kreslený seriál velmi populární.
“Maša a Medvěd”  má na  YouTube více než čtyřicet miliard shlédnutí.

https://topwar.ru/149932-multserial-masha-i-medved-nazvali-kremlevskoj-propagandoj.html

sdílet na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
18. 11. 2018 21:05
Odpovědět  Janinna

občas i staričok. Na závěr pak přijde i Vilda Čok a Stromboli …

Editor
18. 11. 2018 21:35
Odpovědět  Janinna

Jen počkej nemá chybu, je bezvadně animovaný a muziku taky psal někdo, kdo to fakt umí. Skoro jako Zdeněk Liška nebo Luboš Fišer.

Editor
18. 11. 2018 21:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Není to tak dlouho, co se v ČT někdo hluboce zamýšlel o rasistických rysech v komiksu o Tintinovi.

Editor
18. 11. 2018 21:32
Odpovědět  Janinna

To, že Rusalku hraje černoška, to bych až tak neodsuzoval, nějakých 130 let hrají a zpívají Aidu bělošky, Čo-čo-san taky, sem tam i černoška. Hrozné je, že Carmen v poslední inscenaci je blondýna. A až bude zpívat Wotana černoch, to bude určitě hit, multikulti idioti se v Bayreuthu poperou o lístky!

Administrátor
18. 11. 2018 21:38
Odpovědět  scipio

Angláni se jen koukají na špatná kanál yt..Pro ně je Michaela..?
http://img24.cz/images/02301926955507172245.png

Editor
18. 11. 2018 21:49
Odpovědět  josh-xy

Proč Angláni? Pravda, Micaela by mohla být třeba Japonka.

Editor
19. 11. 2018 17:36
Odpovědět  Janinna

teď nevím, Rusalku zpívá černoška ( to se dá, rozhodující je jak), nebo zase nějaký idiot režijně a dramaturgicky pojal postavu Rusalky jako černošku, kterou zlý bílý kolonialista odkopl? Před lety takhle udělali v ND Oněgina, že byl ve stanici metra a vlastně to byl mafián, kterej zastřelil jinýho mafiána. Znáš ten zrychlený děj Oněgina z americké vědomostní soutěže?

Editor
19. 11. 2018 23:06
Odpovědět  Janinna

Pořád ale nechápu, jestli je Rusalka černoška rozhodnutím režiséra, nebo jestli ji prostě jenom zpívala černoška. To je podstatné. Pokud bude bílá a part odmňouká a odvříská tak je to podstatně horší, než když by jí odzpívala třeba Leontyne Price. V opeře se musíš občas smířit s absolutně nereálným a absurdním obsazením. Všemi milovaný Luciano se svými 170 kg zpíval (nádherně a neopakovatelně) chudého Rudolfa v Bohémě, nádherně zpívající Anna Netrebko, která se dnes sotva koulí po jevišti téměř nemá konkurenci jako tuberačka Mimi v téže opeře a tak dále. A v tý Carmen režisér pojal umělecký záměr a dokonal umělecký čin, že postava Carmen jako cikánky je dižgriminácija a nahrává rasýstům a proto nebude cikánka, ale blondýna. Asi byl na návštěvě v Letech spolu s Hermanem 🙂

Editor
19. 11. 2018 23:47
Odpovědět  Janinna

Režijní záměr je v současný době průser jak mraky vždycky. Před pár lety dělali v Bregenzu v amfiteatru u jezera Aidu, kde místo zazdění do hrobu Vulcana Radama s Aidou posadí do loďky bez vesel a pošlou je do mlhy. jindy zase, to byl patrně vrchol režijní perverze Zlato Rýna byl mladý nahý buzerantík v akvariu na podiu k potěše těch tří najád v Rýnu a Alberich ho zabil a tím ho vlastně ukradl. Akorát jsem nepochopil, jak si pak ze zdechliny nechal udělat prsten, meč a přilbu, že mu do toho Nibelungové šli 🙂

Dědouch
20. 11. 2018 12:16
Odpovědět  scipio

Nedávno se o mě někde otřela reklama na “Tulamorku”. Zpívala v ní “Irka” …
Našel jsem ji:
https://www.youtube.com/watch?v=whwBzcdKhwM