Le Figaro: NATO se připravuje na válku a táhne ozbrojené síly k hranicím s Ruskou federací

Země NATO se připravují na „válku“ s Ruskem v Pobaltí.

Zpravodaj listu Le Figaro zveřejnil zprávu ze cvičení NATO v Pobaltí, kde aliance posiluje svou vojenskou přítomnost v rámci přípravy na “konflikt” s Ruskem, uvádí RIA Novosti.

Podle autora publikace se celé území pobaltských států jen hemží jednotkami NATO.

NATO buduje své síly v Pobaltí a připravuje se na válku s Ruskem. Bývalé sovětské republiky hostí vojenské aliance, které vypracovávají akce pro případ možné války s Ruskou federací. 

Informuje francouzský list Le Figaro.

Podle autora publikace se celé území pobaltských států jen hemží jednotkami NATO. Vojáci si připravují pozice v lesích, přičemž se bojí místních rusky mluvících obyvatel.

Armáda aliance provádí manévry na obrněných vozidlech a studuje taktiku boje s nepřátelskými tankovými silami. Upřesňuje se, že velení v Lotyšsku převzala kanadská armáda a v Litvě Němci.

https://voennoedelo.com/posts/id19206-brkaysj4ttl4boogo4kq

Manévry zahrnují francouzské a britské tanky, obrněná vozidla, bojová vozidla pěchoty, protitankové granáty a rakety. Publikace uvádí, že Rusko odsuzuje cvičení v regionu, zatímco NATO stále ujišťuje Moskvu o obranném účelu aliance.

Asi tisíc vojáků z Francie a Británie je umístěno v Estonsku. Kromě toho je v tomto procesu zvláště aktivní Spojené království. V březnu dorazí místo Britů Dánové s posilami v podobě fregaty.

Část cvičení se koná v Lotyšsku: armáda NATO byla rozmístěna ve vojenském městě Adazi. Pobaltské země spolupracují v otázce obrany.

„Na této rozlehlé ploše je také možné provádět cvičnou střelbu z tanků s ostrou municí a v Evropě taková „přirozená“ cvičiště prostě nejsou,“ uvedl autor.

Mezi cíle manévrů v Pobaltí patří otestovat „interoperabilitu“ armád NATO. 

Zároveň je třeba poznamenat, že existuje mnoho obtíží: od jazykové bariéry po různé úrovně výcviku ozbrojených sil členských zemí.

Síly deseti států pod velením Kanaďanů jsou rozmístěny v Lotyšsku.

Německo velí v Litvě. Kromě Němců jsou v republice rozmístěni vojáci z dalších šesti zemí. 

V Polsku aliančním silám velí Američané, kromě nich také britská, rumunská a chorvatská armáda.

“Tyto čtyři skupiny (v Estonsku, Lotyšsku, Litvě a Polsku. – pozn.) – “posílená předsunutá přítomnost” jsou navrženy tak, aby uklidnily a ochránily pobaltské země,” vysvětlil autor.

Úkolem těchto jednotek je zadržet nepřátelskou ofenzívu, dokud NATO nepřipraví vojenskou odpověď.  V posledních letech blok zvýšil svou přítomnost v regionu a se vší pravděpodobností bude tento proces pokračovat i příští rok, uvádí se v článku.

Publikace navíc vypráví o přítomnosti velkých ruských komunit v Pobaltí. V některých zemích tvoří až čtvrtinu populace. Nemají zvláštní identitu, ale stále jsou pod pozorností místních zpravodajských agentur, zdůraznil autor.

https://bit.ly/3AlokmQ

sdíletj na

4.3 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
23. 1. 2022 01:39

Ta úžasná věta: “…se vší pravděpodobnosti bude tento proces pokračovat i příští rok” by zasloužila vytesat na pomník hlouposti.

BB Rad
23. 1. 2022 08:22

Vše již tady bylo. Opět se dávají dohromady ” Státy dohody “. Jako by to něco připomínalo. Prašiví anglosasové?

Pavel
23. 1. 2022 11:30

Tato vazalská entita východních států, která se dostala do područí celého západního světa, představuje ten nejhorší morální úpadek člověka. Nemyslím si, že takto smýšlí celé národy této oblasti, ano propaganda dělá svoje, ale ten největší problém je v tom, že k moci se dostali veskrze morálně zavrženíhodní lidé, kteří nemají žádný soucit s člověkem. Tito arogantní a sebestřední lidé pohrdají druhými lidmi a národy a jejich cílem je pouze vlastní prospěch a moc. Aby zde opět zavládl klid a mír, museli by být tito lidé odstaveni od moci, jiná cesta není.

Michal47
23. 1. 2022 12:21
Odpovědět  Pavel

Jak už jsem psal několikrát, dopravit tu anglosaskou sebranku na Sibiř do nějaké těžké pracovní kolonie s tvrdým režimem a tam už by je Rusové naučili slušnému chování! A my bychom si od toho fialového ksindlu, co se drze sám nazývá tzv. “vláda” konečně mohli oddechnout.