Lavrov vysvětlil agresivitu západních partnerů

Agresivita západních partnerů na mezinárodní scéně vychází z poznání, že svět směřuje k polycentrické struktuře. Oznámil to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rámci webináře „Ruská zahraniční politika: úspěchy, výzvy, úkoly a vyhlídky“.

„Agresivita západních partnerů na mezinárodní scéně vychází z poznání, že více než 500letá nadvláda historického Západu se chýlí ke konci,“ citovala ministra RIA Novosti.

Svět podle jeho názoru směřuje k polycentrické struktuře: došlo k prudkému skoku ve vývoji Číny, Indie a dalších zemí, v Africe se objevily státy s „oprávněnými zájmy na zvýšení jejich zastoupení na mezinárodní scéně“.

„Proces jde historicky správným směrem, protože čím více je takových hráčů a více rovnováhy ve světovém systému, tím blíže jsme původní myšlence otců zakladatelů OSN,“ řekl Lavrov. 

Charta OSN uvádí, že všechny otázky by měly být vyřešeny pokojně, kolegiálně a bez projevu neúcty k suverenitě zemí, vysvětlil diplomat.

Lavrov vysvětlil důvod nechuti Západu k Rusku

Západ nemá rád Rusko, protože nesplnilo jejich očekávání, uvedl ministr zahraničí Sergej Lavrov.

“Je nutno si zvyknout, že nás nemilují. <…> Nemají nás rádi za to, že byly rozptýleny iluze, které vůči nám měl Západ po rozpadu Sovětského svazu a po prvních letech Ruské federace ve smyslu, ve kterém nyní existuje. Rusko všem vysvětlilo, že máme svou vlastní historii, máme svou vlastní důstojnost, máme zdroje, kterými naši historii a naši důstojnost můžeme a budeme posilovat,“ cituje Lavrova TASS.

Poznamenal, že Západ je podrážděný nezávislým postojem Ruska v řadě otázek. Zároveň je podle jeho slov Rusko připraveno na dialog – „dveře ke spolupráci jsou otevřené“.

Podle Lavrova bude Rusko pokračovat v nezávislé a vícevektorové politice. Za tímto účelem se musí ekonomika v zemi dynamicky rozvíjet.

https://bit.ly/36VQTcv
https://bit.ly/3y3cY4P

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
26. 7. 2021 15:43

Přesně tak, Sergej Lavrov to vysvětlil naprosto správně! Kolektivní západ (běloruské a naprosto přiléhavé označení tzv. “eu”, “nato” a “usa”) má pěnu u úst vzteky, že se mu Ruská Federace, Bělorusko, ČLR a Kuba nechtějí podřídit a uznávat jeho zvrácené a odporné tzv. “hodnoty” o “mnoha různých pohlavích” sic! a podobné nechutnosti a nesmysly!