Lavrov: Rusko nebude prosit Spojené státy, aby obnovily práci generálního konzulátu

Sergej Lavrov řekl, že Rusko nebude prosit Spojené státy, aby obnovily práci generálního konzulátu. Jak poznamenal ruský ministr zahraničí, byla to iniciativa Washingtonu.

Přičemž Američané porušili Vídeňskou úmluvu, odebrali ruský diplomatický majetek ve Spojených státech a nechystají se ho vrátit. Snaží se také vydírat Rusko tím, že v zemi mají málo zaměstnanců a nemohou vydávat víza.

“V zásadě vedeme dvoustranný dialog o diplomatických pracovnících, ale nikam se neposouvá. Přešlapování na místě, celkově,“ – řekl Lavrov.

“Požádali jsme je (Američany), aby sem převedli své instituce v souladu s počtem našich diplomatů ve Spojených státech a aby nenajímali stovky ruských zaměstnanců, kteří ve skutečnosti vykonávají diplomatické funkce. Nyní máme paritu,“ připomněl ministr.

“Řekli, že nemají dost rukou, takže byli nuceni zavřít generální konzuláty a byli nuceni prakticky zmrazit veškerou práci na vydávání víz. To jsou pokusy o neslušný nátlak, pokusy vyjednat pro sebe jednostranné výhody,“ dodal Lavrov.

Ruský ministr zahraničí zdůraznil, že Rusko nezakazuje Spojeným státům obnovit práci generálního konzulátu v Petrohradě, ale prosit Washington nebude. 

“Nikdy jsme je nežádali, aby zavřeli generální konzulát, tak jak to udělali. To byla jejich iniciativa. Nevím, co to způsobilo. Je na nich, aby se rozhodli, nebudeme je prosit, aby zde pokračovali v práci generálního konzulátu. Nezakázali jsme jim fungování této diplomatické instituce“, zakončil Lavrov

https://bit.ly/3h7JHja

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
7. 9. 2021 00:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobře děláte Rusové, máte přece vaší slovanskou hrdost a když ta pindostánská sebranka v Moskvě dělá drahoty a potíže, tak ať si TRHNE NOHOU, ne?!! A vyžadujte od těch pindostánských gaunerů bez milosti navrácení vašeho diplomatického majetku v pindostánu a když se k tomu nebudou mít a budou nadále dělat obstrukce, tak jim zabavte jejich majetek u vás a nakopejte je do míst, kde už jejich záda přestala mít slušné jméno! Jak ty mě, tak já tobě, nebo oko za oko a zub za zub!!