Lavrov přišel a zase odešel. A pak na Radu bezpečnosti OSN nastoupil Lipavský

22.09.2022 22:22

Šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti) dnes vystoupil s projevem před Radou bezpečnosti OSN jako první Čech po téměř třiceti letech. Mimo jiné vyzval ke vzniku mezinárodního tribunálu ke stíhání ruských válečných zločinů a apeloval na členy RB OSN, aby kvůli globální odpovědnosti jednali. „Ruská hrozba je největším rizikem pro globální mír,“ varoval. Promluvil i jeho ruský protějšek Sergej Lavrov, obvinil Západ z rusofobního chování a snahy o mezinárodní vyšetřování válečných zločinů označil za propagandu. Po přečtení projevu se sebral a ze sálu odešel, informují Novinky.

„Jsme otřeseni zvěrstvy, která ruské jednotky spáchaly v Mariupolu, Buči, Irpini, Izjumu a jinde. A jsme nesmírně znepokojeni zprávami o takzvaných filtračních táborech, které Rusko provozuje na Ukrajině,“ řekl během projevu na jednání Rady bezpečnosti OSN na Ukrajině ministr zahraničních věcí Jan Lipavský.

„Ruská hrozba je největším rizikem pro globální mír. Dnes se jedná o Ukrajinu, zítra to může být jiná země. V srpnu 1968 to bylo Československo, které bylo okupováno armádou vedenou Sovětským svazem. Tato okupace rozbila pražské jaro. To změnilo mou zemi v okupovanou kolonii,“ dodal šéf české diplomacie.

Původní zdroj ZDE.

Lipavský v projevu vyzval ke zřízení mezinárodního tribunálu ke stíhání ruských válečných zločinů. Podle Lipavského už česká jurisdikce zahájila vyšetřování několika trestných činů na základě zásad univerzální jurisdikce. Ministr Lipavský hovořil rovněž o imperiálních snahách Rusů.

S dlouhým projevem plným odmítnutí odpovědnosti za válečné zločiny na Ukrajině vystoupil na jednání Rady bezpečnosti OSN také ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Obvinil Západ z rusofobního chování a zopakoval, že takzvaná speciální vojenská operace byla nevyhnutelná.

Lavrov nezapomněl zopakovat, že Západ na Ukrajinu pumpuje zbraně ve snaze protáhnout boje a oslabit Rusko. V této souvislosti ministr hovořil o „vojenské mašinerii kolektivního Západu“ a stěžoval si, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je cynik, když tyto moderní zbraně chválí.

Snahy o mezinárodní vyšetřování válečných zločinů označil za propagandu. Rusko podle jeho slov nemá důvěru v Mezinárodní trestní soud: „Od této instituce ani od celé řady dalších mezinárodních institucí nic víc neočekáváme,“ řekl Lavrov.

Po přečtení projevu se Lavrov sebral a ze sálu odešel.
https://bit.ly/3S9fLn1

Projev ministra zahraničních věcí Jana Lipavského na Radě bezpečnosti OSN

22.09.2022 / 18:45 | Aktualizováno: 22.09.2022 / 18:47

22. září 2022, New York

Děkuji paní předsedkyně,

pane Generální tajemníku, Excelence,

rád bych poděkoval francouzskému předsednictví za možnost zúčastnit se tohoto důležitého zasedání.

Česká republika v současnosti předsedá Radě Evropské unie. EU je hlavním prosazovatelem hodnot a zásad Charty OSN.

Česko přijalo přes 400 tisíc ukrajinských uprchlíků, což je nejvyšší počet v poměru na obyvatele.

Tuto ohromnou vlnu nejzranitelnějšího obyvatelstva vyhnala do zahraničí koloniální, nevyprovokovaná a nezákonná válečná agrese Ruska vůči Ukrajině.

Ruská agrese je pravděpodobně tou nejnebezpečnější výzvou pro světový mír za poslední desetiletí. Dnes je to Ukrajina, zítra to může být jiná země.

V srpnu 1968 to bylo Československo, které napadla vojska vedená Moskvou. Potlačení takzvaného Pražského jara, násilný zásah do poklidného života jiného státu udělal z mé země okupovanou kolonii.

Dozvídáme se o tom, že v některých částech Ukrajiny se narychlo připravují zinscenovaná referenda. Rusko nemůže oklamat mezinárodní společenství a znovu ukrást území jiného státu.

Je třeba nadobro odmítnout agresivní koloniální politiku Ruska a jeho imperiální choutky. Ukrajina toto otroctví odmítla a statečně bojuje za multilaterální svět, kde mír ochraňují pravidla.

Jsme otřeseni zvěrstvy, která ruské jednotky spáchaly v Mariupolu, Buči, Irpini, Izjumu a jinde. A jsme nesmírně znepokojeni zprávami o takzvaných „filtračních táborech“, které Rusko provozuje na Ukrajině.

Do Ruska byly deportovány statisíce ukrajinských občanů včetně dětí. Existují svědectví o sexuálních a genderově motivovaných zločinech, používaných jako  nástroj boje.

To vše se musí prošetřit a pachatelé musí být hnáni k zodpovědnosti. Velmi si ceníme toho, že Generální tajemník zahájil vyšetřovací misi OSN k událostem v Olenivce.

Více než 40 států včetně Česka se v souvislosti s děním na Ukrajině obrátilo na Mezinárodní trestní soud, který zahájil vyšetřování situace na Ukrajině již v březnu.

Jednoznačně podporujeme Mezinárodní trestní soud, mimo jiné tím, že jsme vyslali veřejného žalobce a věnovali dobrovolné příspěvky.

A vyzýváme ke zřízení zvláštního mezinárodního tribunálu, který bude stíhat zločin agrese spáchaný Ruskem.

České orgány činné v trestním řízení zahájily vyšetřování některých trestných činů na základě zásady univerzální jurisdikce.

Členové Rady bezpečnosti nesou globální odpovědnost za mír a dodržování mezinárodního práva. Právě to od vás očekáváme, když vás volíme.

Prosím jednejte!

Potřebujeme mír na Ukrajině. Potřebujeme znovu nastolit dodržování Charty OSN a mezinárodního práva. Potřebujeme zajistit spravedlnost pro oběti a skoncovat s beztrestností pachatelů.

Děkuji vám.

https://www.mzv.cz/

sdíletj na

3.9 24 hlasy
Ohodnotit příspěvek
59 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
23. 9. 2022 12:31

Stydím se, celý svět námi pohrdá a směje se českým zbabělcům.

Rapa
23. 9. 2022 13:13
Odpovědět  Pedro

Ano,z velké části zbabělcům.Líným chcípákům a ovcím neschopným myslet,co se nechali opíchat jedovakcínami od nadnárodních zločineckých organizací i díky zbabělým lékařům a jiným,zejména TV tlupě gaunerů.Proto máme i tuhle vládu zločinu a války s třešničkou idiocie,pemprs ministra co jen sere do plínek a kváká blablablá.

Rapa
23. 9. 2022 13:26
Odpovědět  Rapa

Co takový hňupeček od pirátů ví,ta směšná dětská vykulená loutka,co nic neví a ani nemůže něco pamatovat,tohleto nedomrle.Já si moc dobře pamatuju r.1968 a můžu dnes porovnávat co bylo a co je.A tenhle sráček,ta ostuda,co jen šaškuje a v hlavě nic,jen nasráno ? Co to je,co to má znamenat Fialo,nebo pres.Zemane ? To už je celá čr jen banda pitomců a hňupů,nebo co.

Frankie
23. 9. 2022 19:06
Odpovědět  Rapa

Je jen na voličích, aby tuhle zkurwenou svoloč vykopali z koryt. Jinak se té kolaborantské a hloupé sebranky nikdy nezbavíme. Pokud ale bude kandidovat dvacet nějakých pidistran, tak je to k ničemu.

Helena
23. 9. 2022 13:21
Odpovědět  Pedro

A to je účel!! Proto byly takovéto figurky dosazeny amíky do vlády. Za 1. aby bez odporu plnili rozkazy amícké ambasády, 2. aby bez odporu prosazovaly cíle amíků-tj. rozvrat hospodářství ČR, 3. aby bezmyšlenkovitě dráždily Ruského mědvěda, co vzbuzen, vylezl z nory a brzy tlapou ČR rozmáčkne jak obtížný hmyz. Amíkům a skopčákům muselo dát velkou makačku, aby takovéto poslušné, hloupé a prachůchtivé blbouny nejapné našli. Jeden si s mafií maže zadek kokainem, druhý ručičkama rozhazuje jak chovanec ústavu pro choromyslné a tenhle třetí je celý jak chovanec ústavu výše uvedeného. To se muselo celé CIA zapotit, než tohle našli.

sizok
23. 9. 2022 13:25
Odpovědět  Helena

Lipavský je prostě hlupák. Nic jiného.

Ladislav
23. 9. 2022 13:50
Odpovědět  sizok

💤Velmi, velmi slabý výraz! Po indiánsku velmi, velmi pomaloučku usmrtit!

josef
23. 9. 2022 19:44
Odpovědět  Helena

Vypadá to na nejlepšího žáka profesora Fialy. Co dodat.

Gales
23. 9. 2022 17:16
Odpovědět  Pedro

28.9.Konec jidášů v Čechách.Účast nutná.

Pavel K
23. 9. 2022 18:03
Odpovědět  Pedro

👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍
Taky je mi z toho zle, jak jen přihlížíme a děláme, že se nás to netýká. Hnus, co jsme to za “lidi”.

Pavel
24. 9. 2022 09:07
Odpovědět  Pavel K

Pavle, ne co jsme za lidi, ale se u nás nacpalo do politiky! Bohužel jsme jako ta žába hozená do vody a pomalu vařená. Není šance se z toho dostat, to je to nejhorší, ta beznaděj! Ten ksindl,co nám sem po hadráku vnutili je opravdu hnus!!! Jak může někdo říci,že není nic odpornějšího,než když armáda střílí civilisty a chtít za to trestat Rusko! Víc jako 8 roků nedělají Ukrové nic jiného,,než lidské safari na východě!!! Zavřel bych všechny ty zastánce nácků na Ukrajině do velkého kinosásu a donutit je dívat se na všechny videa a dokumenty z Doněcka a Luhanska.na ta zvětstva od r. 2014 až by z toho děsu zešíleli!!!Jěště bych jim k tomu přidal ten zápach spáleného masa z domu odborů v Oděse! Pro tento odpad není mezi normálními lidmi místo,tito psychopati patří do ústavu nebo na krchov!

Pijack
23. 9. 2022 12:37

Kde to pometlo proboha vykopali? Před volbami ho nikdo neznal. Napadá mne pouze jedna “konspirace” – Lipavský absolvoval testy CIA pro případ, kdyby musel do “akce”. Tak mu udělali členství u Pirátů, i když s ideou “pirátství” neměl vůbec nic. Je to pouze šlechtěný kádr, rozmazlené děcko s napumpovanou ideologií. Ve spolku Pirátů nijak nevynikal, pouze byl nemastným neslaným členem. A pak přišly volby – u kterých Lipavský vůbec nezazářil. Rychetského podlý trik ho ovšem rychle katapultoval nahoru. To Američané potřebovali. A tak vymodelovaný mamánek Lipavský předběhl frontu Pirátů a z čista jasna se stal ministrem. Takhle se dělá politika !!! Postavíte do čela resortu vymodelovaného tvárného kašpárka, který kašle na nějaké Pirátské ideály, ale zato horečně propaguje zahraniční politiku USA. Pro mne to je jasný důkaz, že tyhle volby byly zmanipulované. Fialovi nemuseli ani zacpat hubu, protože ten se lekne i domácího králíka. Tam to měli Američané velmi ulehčené. Podobné konstrukce se děly na přání mafie třeba u cucáka Grosse, když ho udělali premiérem. Dosadili si to křesla blbečka, který jen poslouchal příkazy a plnil je. Model je stejný.

Alfred
23. 9. 2022 12:46
Odpovědět  Pijack

Přesně tak to je, navíc ten šašek má ještě ten správný etnický/rasový původ. To je dnes také zásadní.

Gene
23. 9. 2022 13:02
Odpovědět  Pijack

Pijacku, vsak se na nej podivejte, je to uz od pohledu ideal zenskych srdci a hrdina, proste tvrdy chlap. A ted vazne, myslite ze tu figurku muze nekdo respektovat?

Milan ze Zahrady Čech
23. 9. 2022 13:27
Odpovědět  Gene

Zdejší trollové?

Gene
23. 9. 2022 13:42

Na prvni mne napadlo ze to je buzik, takze asi jo.

Václav
23. 9. 2022 18:43
Odpovědět  Gene

Pokud by na něj pan Lavrov houkl, tak se pochčije.

Alfred
23. 9. 2022 12:39

Mně by jen zajímalo, jak funguje ta loutka. Ten nedospělý čuráček musí mít evidentně někoho, kdo mu dává příkazy a píše ty jeho projevy. Oč víc je blbější o to víc je snaživější. Na toho sráče by platilo pár po čuni a pár kopanců do řiti, k čemuž stejně dříve nebo později dojde, ale té škody co takový hňup nápáchá…..

Aleš
23. 9. 2022 12:51

Lipavský je fašistický pokrytec a lhář.

PENNYS
23. 9. 2022 13:25
Odpovědět  Aleš

Tomu chudáčkovi lipaskýmu bych přál aby prožil opravdový agresivní fašismus!!!! TEN BY SE ZTOHO POSRAL JEN KDYBY MU FAŠISTA V KOŽENÉM KABÁTĚ ZAKLEPA NA DVEŘE-ZMRD!!!

Masunta
23. 9. 2022 14:15
Odpovědět  PENNYS

On by mezi ty fašisty patřil. Byl by spokojený. To je ale základní násobilka…

janle57
23. 9. 2022 17:56
Odpovědět  Aleš

Myslím si,že se mu brzy u nás stane,že,po vzoru svého kolegy Feriho,upadne nějakou
neštastnou náhodou někde na toaletě hlavou na radiátor.

Milan ze Zahrady Čech
23. 9. 2022 13:24

Jeho excelence, Zmetek Mamánek I. Demen-tní, opět zazářila.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
skeptik
23. 9. 2022 13:45

Je to banda šílenců a psychopatů, kteří si snad opravdu myslí, že bojují za správnou věc a že žádný nacismus na Ukrajině není.
Možná se najde v OSN pár lidí z kolektivního Západu kteří ví jaká je skutečnost, ale mají strach to říct.

Ladislav
23. 9. 2022 13:48

💤Ty vypatlaný pirátský a udavačský hňupe, a kdo bude vyšetřovat americké válečné zločince za posledních 200 let??

Velitel
23. 9. 2022 13:50

Debil promluvil a ČR má na dalších 30 let ostudu. Vypadá jako nevzděný buzerant, nevzdělaný je a buzerant minimálně latentní také.
Psát se rok 1939 tak tenhle šašek sepisuje projevy pro K.H.Franka a sestavuhe tribunáy s teroristy,kteří přepadli vysílač v Gliwicích jako buzna by jistě usiloval o členství v SA, ale nevzali by ho.

Masunta
23. 9. 2022 14:12

Politicky mu to myslí inverzně, jinak by nemohl v této vládě tuto funkci zastávat – obsazení postů schvaluje zahraniční fašista. Ale zase nemluví sprostě, jako řada zdejších diskutérů. To mohou. Adminovi nějaté to pojmenování zvířetem nebo ku.vou nevadí. Lech Prch by mohl vyprávět. I nyní jako VladislavII. Ale vadí mu, když si někdo plete “ú” s “ů”. Na začátku věty je právě toto hrozné … To je pak na napomenutí.

Velitel
23. 9. 2022 14:47

My víme a pak to ta ukrajinská slépka odvolala a přiznala, že lhala jako když ČT vysílá . Koukám, že Tronik a Lipaský jsou poslední dva co věří ukrajinským lžím a i Lipnsky se tak jen tváří. Toš brnáku bojuj je to na tobě

VratislavII.
23. 9. 2022 14:54
Odpovědět  Velitel

Toho nad Trondou jsi vynachal,ten je taky….kam vítr,tam plášť.

VratislavII.
23. 9. 2022 14:51

A pak, že největší kurva byl Emanuel Moravec……tenhle ho ve všem předčí milionkrát a ještě na dalších sto miliard zbyde 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

Masunta
23. 9. 2022 20:35
Odpovědět  VratislavII.

Pronikavá inteligence… Dnes večer můžeš ke svým hrátkám využít i cizí 5. končetinu.

IVAN
24. 9. 2022 08:20
Odpovědět  Masunta

CHLAPE,MĚL BYS SVÝM ROZHLEDEM OVLIVNIT NĚJAKOU ŽENU,ASI JSI DLOUHO SÁM A ZAČÍNÁŠ MÍT PROBLÉM,NENÍ NAD TO SKVĚLE SE POMILOVAT

VratislavII.
24. 9. 2022 10:30
Odpovědět  IVAN

Ten Damokles a největší CML netuší o čem píšete 😂😂😂

me2d44
23. 9. 2022 15:35

Že Lavrov odešel? A měl snad poslouchat cancy nějakého Lipavského, který si ani nepamatuje, čím si utřít zadek, když mu dojde toaleťák? No v tu chvíli by Lavrov klesl na nulu – ale on je excelentní diplomat. Takže, než poslouchat blbé pindy, raději se vzdálil (nehledě na to, že Česká republika má na seznamu ne zrovna přátelských států u Ruska číslo 2 v pořadí – a to mrně = Lipavský – bych oblékl do maskáčů (v životě je nepoznal) a poslal bych ho na Ukrajinu – stranu, ať si vybere sám – tutově by zvolil tu náckovskou. Ale návrat bych mu dovolil, až něco dosáhne. S Pekari a Černochovou by mohli udělat skupinu. Pokud by jim velel gen. Pavel, tak stačí doplnit 5 lidí a už je to družstvo (to za mé služby bylo velitel, zástupce velitele, kulometčík, nabíječ, střelec RPG, nabíječ a 3 samopalníci za těch 20 let v armádě si to ještě pamatuji – samozřejmě, SA58 nosilo všech 9 lidí, ale úkoly byly různé).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Drak
23. 9. 2022 17:08

Co se dalo čekat od debilního mamánka. Otřesné je, že tenhle debil, mluví za Českou republiku. Co si to vůbec dovoluje? Hajzl krpatej !

jerry
23. 9. 2022 17:10

proboha popravte Lipavskýho at už je pokoj !!

Gales
23. 9. 2022 17:14

Já chci bejt okupovanej.A taky chci aby byl Lipavský internovanej do USA s návratem nežádoucím.

Teuton
23. 9. 2022 17:23

Vždy, když vidím toho legračního Hujera a srandovního joudu, Lipavského, musím se smát. Tohle komické vemeno je ministrem zahraničí ? To jako fakt ?

Pavel K
23. 9. 2022 18:07
Odpovědět  Teuton

Teuton, ale především se musíme smát sami sobě, cože jsme to za kašpárky, že toto jen trpíme a přehlížíme.

me2d44
23. 9. 2022 18:42
Odpovědět  Pavel K

Smát sobě se můžeme jen za to, že jsme dovolili, aby naše děti byly vychovávány podle Bruselských a Amerických standardů – vyrůstá nám jeden blb za druhým a v určitém věku získává volební právo. Těch nedospělců s volebním právem se u voleb vyskytuje víc, než lidí s mozkem. Bohužel, máme velikou spící “mlčící většinu” (nevzbudil by ji ani granát). A naše mládež s vymytými mozky volí, jak volí. “Národ, který ponechá výuku a výchovu svého potomstva na svém nepříteli SE SÁM ODSOUDIL K ZÁHUBĚ!” (Omlouvám se všem, kterým vadí kapitálky, ale občas člověk zařvat musí).

Pavel K
23. 9. 2022 19:15
Odpovědět  me2d44

👍 👍 👍 👍 👍

Lékořice ok
24. 9. 2022 07:03
Odpovědět  me2d44

Dotaz: jak si mám vysvětlit skutečnost, že naše generace podle Bruselských a Amerických standardů vychovávána nebyla a přesto došlo k tomu k čemu došlo?

Pavel z Moravy
23. 9. 2022 19:01
Odpovědět  Teuton

Myslím si, že jedna věc vám uniká. Ti západní diplomaté jsou možná na stejné úrovni jako tento mamánek a jim potom nevadí. Vrána k vráně atd. Takže já se nedivím, že ho vyslechnou, oni jsou opravdu stejní, neboť jsou ze stejné Šorošovské líhně. Ruští a čínští diplomaté, to je jiná kvalita. Prostě západ, to je dnes taková duševní ubohost, která již nejde ani popsat. Opravdu je člověku neuvěřitelně trapně, že nás zastupují takoví lidé, ale jak jsem řekl, myslím, že západní lídři jsou s těmi duševními kvalitami na stejné úrovni, takže oni jsou s tímto mamánkem zajedno a navíc on slouží dobře.

Albi
23. 9. 2022 19:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

To je přesné – slouží dobře, celý šťastný že posloužit může.

janle57
23. 9. 2022 18:01

Jak správně poznamenal tuneldědek Václav Klaus,tenhle Lipavský
by nemohl dělat na ministerstvu zahraničí ani vrátného,jeho inteligence
a činy tomu jednoznačně odpovídají,takže lepší reklamu si naše domovina
ani nemůže ve světě udělat.

IVAN
23. 9. 2022 18:27

VŠICHNI K VOLBÁM A ZRUŠIT TUHLE PAKÁŽ

me2d44
23. 9. 2022 18:31
Odpovědět  IVAN

Ani plivanec do ksichtu pětikolce!

Administrátor
P.A.Semi
23. 9. 2022 19:42

Je to fakt nechutné, jak tihle Nenávistní Lháři svalují Projekcí svou a Ukrajinskou vinu na Rusko…

– v Mariupolu, v Buči – tam vraždili Ukrajinci
– v Izjumu jsou normální hroby vojáků
– a také měli zmínit, že Ukrajinci střílejí do civilistů v Doněcku, v Chersonu, v Energodaru, že tam rozhazují zakázané miny… To je Státní Terorismus !

A údajné Ruské “Filtrační Tábory” si vymysleli těsně poté, co pronikly zprávy o tom, že v Izjumu a v Balakleji Ukrajinci provádějí Filtrování civilistů, kdy vraždí ty civilisty, kteří “spolupracovali” s Ruskem…

Byl by především potřeba Mezinárodní Tribunál pro souzení válečných zločinů Ukrajinských Fašistů a Teroristů, a všech těch, kdo tento Teroristický Režim podporují…

A ovšem “hlavním prosazovatelem hodnot a zásad Charty OSN” je především Rusko a Čína, kdežto EU a USA a NATO tyto principy pošlapávají… Třeba především princip Sebeurčení národů, princip kolektivní obrany, Ius ad Bellum…

πα½

sizok
24. 9. 2022 22:28
Odpovědět  P.A.Semi

Pro ukrajince typické. Jenom lži a lži. Pravda se ale nedá skrýt na věčnost.
Všechno jednou vyjde na povrch.

Bozena K
23. 9. 2022 20:15

to ucho zelené nedostudované by si nejdříve mělo zjistit fakta a důkazy, až pak vznášet obvinění…takhle akorát hloupě pindá…

Masunta
23. 9. 2022 20:43
Odpovědět  Bozena K

Ano. Je to přesně to, co se od něho očekává. Pracuje na své kariéře. Dostane trafiku. Třeba bude vevyslancem nebo atašém.
Hovádka Novotného jmenoval Petr zlatoústý svým módním návrhářem, nebo se to možná jmenuje jinak, ale jde o image pracovníků vlády.
Dnes jsem se dozvěděl (na rozdíl od ostatních diskutérů až dnes), že Ukrajinci u nás mají povinné ručení zdarma, lékařskou péči zdarma, jejich děti ve školách se stravují zdarma, vstup do ZOO zdarma a i další věci. Už dříve jsem psal, že Fiala dělá za zády lidí svinstva. Je rakovinou národa.

Administrátor
P.A.Semi
23. 9. 2022 22:45
Odpovědět  Masunta

Inu, jak tady Fiala lživě vykřikoval proti Babišovi před asi třema lety: “Polokomunistická Vláda!” – byla to samozřejmě lež, protože žádný komunista v té vládě nebyl…

No a místo toho máme “změnu”, máme Polokomunistickou Vládu Fialového hnusu, protože je zcela komunistická ale jen pro Ukrajince

πα½

Masunta
24. 9. 2022 01:31
Odpovědět  P.A.Semi

Ano, že jim zařídil komunismus mě napadlo, ale nenapsal jsem to. Zlatoústý Petr má dvojí metr. Tak jako už dřívější imigranti dostali od EU vyjímečný statut (i zločiny páchali multikulturně), tak je nyní i s ukr. imigrací. Zlatoústý Petr nás má jednoznačně za druhořadé osoby. Občané už jej asi prokoukli, proto klesají ODS preference. To bude zlatoústý zase vykřikovat, že to způsobily proruské síly, Babiš. Sám si chybu nepřizná. Pětikolka možná dost propadne se současnými volbami. Bude politické dusno.

Jozef
23. 9. 2022 22:22

Český bratia, kde ste vykopali toho magora. Veď to je rovnaký úbožiak ako náš premier. Kde preboha vyhrabali toľko dementov po celom svete ???

Masunta
24. 9. 2022 01:32
Odpovědět  Jozef

U nás jich bylo vždy dosti, velebnosti.

sergej
24. 9. 2022 01:27

Brrr strašidlo, nemá to masku na maškarní?

Luboš
24. 9. 2022 02:06

Německo oficiálně konfiskovalo aktiva Rosnefti – především podíl na rafineriích. O žádné kompenzaci se nemluví. Byl zasazen vážný úder ekonomice obou stran – Rusko ztrácí zařízení, Německo reputaci a bezpečnost. Ve Washingtonu si radostně mnou ruce.

marie
25. 9. 2022 20:02

Tahle svazácká filcka dělá jenom ostudu. Je to ostuda Fialy a hlavně i Zemana, protože ho jmenovat nemusel. Zřejmě to byla pomsta nám všem.