Lavrov podezřívá Českou republiku z porušování mezinárodních smluv a poukázal také na „nepříčetnost“ prohlášení

MOSKVA 26. dubna – RIA Novosti. 

Evropská unie musí vyšetřit incident s výbuchy ve skladech zbraní ve Vrbetici, existují podezření, že Praha porušila řadu mezinárodních smluv, řekl novinářům ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Diplomat označil reakci českých politiků za „zmatené komentáře“ a „emotivní, ne příliš rozumná prohlášení“.

“Všechny tyto zmatené komentáře a prohlášení jsou emotivní, ne příliš příčetné, řekl bych. Pravděpodobně by Evropská unie měla tomuto všemu, stejně jako dalším problémům souvisejícím s tímto příběhem, věnovat pozornost, všechno se to stalo na jejím území, pokud je možné předpokládat a soudě podle komentářů odborníků, všechno se stalo v rozporu s řadou norem a pravidel, která platí v Evropské unii,“ uvedl Lavrov na tiskové konferenci po setkání s honduraským ministrem zahraničí Lisandrem Rosalesem Banegasem.

„Existují také významné náznaky toho, že byly porušeny mezinárodní úmluvy, včetně Ottawské úmluvy, úmluvy zakazující protipěchotní miny a takzvané smlouvy o obchodu se zbraněmi, jejichž účastníci, pokud tomu rozumím, jsou všichni členové Evropské unie. Zdá se mi tedy, že nyní nastal čas, aby Brusel nějak vysvětlil, co se děje na území jeho členských zemí,“ dodal ministr Lavrov.

Na prohlášení reagovalo ministerstvo obrany České republiky: 

https://bit.ly/3nmwzIN

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavla
27. 4. 2021 09:40

mazec :-D, to jsou zvraty