Lavrov: Po porážce na Ukrajině se balkánští žoldáci vrhnou do Evropy

Moskva opakovaně varovala Západ, že na Balkáně jsou masově rekrutováni extremističtí žoldáci a nyní mnozí z nich bojují na Ukrajině proti Rusku.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov to uvedl v rozhovoru pro srbská média, uvádí PolitNavigator.

„Byli jsme mezi těmi, kteří po mnoho let varovali západní partnery, že v řadě zemí na Balkáně aktivně operují náboráři ISIS a dalších teroristických skupin. Varovali před důsledky, které by to pro Evropu mohlo mít. Priština drží antirekord v počtu bojovníků na hlavu, kteří odešli bojovat do Sýrie a Iráku. Ale nikdo nechtěl poslouchat a pak se divili, kde se berou ti, kteří doslova organizují masakry v evropských městech,“ řekl Lavrov.

Lavrov je přesvědčen, že po porážce na Ukrajině začnou balkánští žoldáci organizovat teroristické útoky v západní Evropě.

„Žoldáci nebudou ohraničeni Ukrajinou, až tam skončí jejich neslavný pobyt. Poté potáhnou do evropských měst a budou pokračovat takzvaně v práci. A v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině a Kosovu je účast v zahraničních ozbrojených konfliktech trestná zákonem.  Navrátilci z Iráku a Sýrie byli potrestáni, ale nyní je Evropa ovládána politikou dvojího metru, pokud jde o Ukrajinu,“ řekl Lavrov.

Poznamenal, že ukrajinské ambasády na svých webových stránkách nabízejí služby pro registraci žoldáků.

„Projevy těchto žoldáků byly vysílány na sociálních sítích a na některých televizních kanálech. Je vidět, že to vůbec nejsou dobrovolníci a šli bojovat za peníze. Nemají právo na ochranu podle mezinárodního humanitárního práva,“ řekl Lavrov.

Zobrazit příspěvek

https://bit.ly/3wKHe6D

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
29. 3. 2022 01:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Na nás budou určitě hodní, když jsme tím nejuřvanejším nepřítelem Ruska hned za USA a navíc jsme si utrhovali od huby, abychom jim s tím bojem pomohli.

primak
29. 3. 2022 09:12
Odpovědět  Milan

A navíc když vědí, jak jsme se k nim chovali v jejich spravedlivém boji pod jejich idolem Bandery.

ladik
30. 3. 2022 19:04
Odpovědět  primak

Čiň čertu dobro, peklem se ti odmění!

Lekno
29. 3. 2022 20:37
Odpovědět  Milan

ich transfer do EU je riadeny, pre vytvorenie trojmoria a rozkladu EU.
konceptualcz.cz

Gales
29. 3. 2022 11:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Jenom bych jim připomněl,že se tu nebudou moci ohřát.

Frank
29. 3. 2022 23:48
Ohodnotit příspěvek :
     

A šmejdi z USA se jen smějí, protože dosáhli toho, co chtěli. Rozbít a destabilizovat Evropu. Ale brzy dojde i na ně, protože mají svých problémů doma dost.