politika

Lavrov obvinil Západ, že ukradl Rusku více než 300 miliard dolarů

Rusku bylo ukradeno více než 300 miliard dolarů, z nichž většina byla přijata za dodávky plynu a ropy, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, když komentoval rozhodnutí Moskvy v oblasti dodávek plynu.

V rámci rozhovoru pro italskou televizní společnost Mediaset byla Lavrovovi položena otázka:

“Itálie je znepokojena tím, že Rusko přerušuje dodávky plynu, co se děje?” 

Podle ministra se “děje jednoduchá věc, o které kritici našeho jednání, všichni, kteří nás v posledních dnech odsuzují, z nějakého důvodu nechtějí mluvit.” 

Podle Lavrova Rusku “ukradli peníze“. 

„Vzali a ukradli. Většina částky byla přijata za dodávky plynu a ropy,“ cituje Lavrova RIA Novosti.

Lavrov poznamenal, že taková krádež byla „možná“, protože Gazprom musel držet finanční prostředky „na svých účtech v západních bankách“, dělalo se to tak „podle pravidel“ Západu. 

„Chtěli ‚potrestat‘ Rusko, kradli,“ řekl s tím, že Moskvě „nabízejí, aby pokračovala v obchodování jako dříve, ale peníze zůstanou ležet u nich“. Ve výsledku západní země „když budou chtít, znovu si je strčí do kapsy“. 

“To je ten důvod,” – řekl. – Z nějakého důvodu o tom nikdo nemluví. Kde je poctivá žurnalistika? Rusko v reakci “navrhlo, aby dodávky byly považovány za zaplacené, ne tehdy když eura nebo dolary dorazí do Gazprombanky, ale když jsou převedeny na rubly, které již nelze ukrást.”

Lavrov zdůraznil, že „pro kupující se nic nemění“, za plyn „stále platí v eurech a dolarech částky uvedené ve smlouvě“ a „přepočet se provádí poté“. 

“Nemáme žádné právo před naším vlastním národem dovolit Západu pokračovat v jeho zlodějských zvycích,” řekl Lavrov.

https://bit.ly/3LCpfnx

sdíletj na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
PENNYS
2. 5. 2022 06:51

Pane Lavrov , je jen jediná možnost zastavit ZLODĚJE!!!! S OKAMŽITOU PLATNOSTÍ ZASTAVIT pro CELÉ eu PLYN I ROPU!!! TO SAMÉ S DODÁVKAMI ZBRANÍ PRO OKRAJINU- PŘEKROČÍLI DODÁVKA ZBRANÍ Z USA NEBO CZ NEB ANGLIE OKAMŽITĚ ZKONFISKOVAT NEBO ZNIČIT!!! A MAJÍ VYMALOVÁNO, USA JIM DODÁ JEJICH PLYN A JIM NA 1000% KRÁST NEBUDOU … DRŽÍME VŠECHNY PALCE NAŠEMU SLOVANSKÉMU NÁRODU

ten-nápis Ano.jpg
ladik
2. 5. 2022 07:16
Odpovědět  PENNYS

Divím se, že to neudělali dávno.

Věra Nem
2. 5. 2022 09:22
Odpovědět  ladik

Kdyby tam nebyli ti zrádní oligarchové a generálové ( Vlasovci ),tak by se to dalo provést,ale takto jim to narušují tito zaprodanci západu. Je to jako u nás,protože s touto vládou jdeme do pr**le,také jednají podle EU,jako by neměli svůj rozum,ale v tom to není,oni vědomě lezou do zádele Bruselu a USA.

ladik
2. 5. 2022 17:57
Odpovědět  Věra Nem

Vlastizrádce Volobujev, bývalý viceprezident Gazprombanky, který uprchl z Ruska, chce vidět prezidenta Putina viset. Tak takové šmejdy tam mají, stejně jako u nás, řada z nich uprchla před spravedlivými tresty a myslí si, že jim to projde. Ale vlastizradu Rusové neodpouštějí. Ani my by jsme neměli.

Editor
2. 5. 2022 19:55
Odpovědět  ladik

zkus příště raději místo výrazu z hnědočeštiny “my by jsme” obyčejně české “my bychom”. Výraz “my by jsme” používají zejména absolventi a frekventanti inkluzivního školství, když chtějí nevypadat jako absolventi inkluzivního školství.

ladik
3. 5. 2022 08:06
Odpovědět  scipio

Mě je putna tvoje škatulkování. Mě záleží na tom jací lidé jsou a ne jak vypadají.

Brit
2. 5. 2022 07:18
Odpovědět  PENNYS

Super napsáno?

Lukas
2. 5. 2022 07:56
Odpovědět  PENNYS

Rusko
Rusko je celá Mendělejevova soustava prvků. Z nerostných surovin mají vše, co svět potřebuje, plus naftu a plyn. Jestli to někomu z dlouhodobého hlediska bude vadit, tak Rusové tyto suroviny holt
mají a západní svět a Evropa je nemá. Kde je bude shánět? A pokud je sežene, bude za ně platit pětkrát vyšší cenu, která zhuntuje obyvatelstvo? Lidé ve volbách by to politikům spočítali. Rusko je největší země na světě, měli bychom se k ní chovat s respektem, a ne jako to děláme my. Stáváme akorátse válečnými štváči, a to není nic dobrého.

Pane bože vidíš 2.jpg
Lukas
2. 5. 2022 08:11
Odpovědět  Lukas

Celý problém je v podstatě velice jednoduchý,anglosasští šmejdi,aniž by vystřelili jedinou kulku,válčí v zastoupení proti Rusku ve snaze připravit Rusko o nerostné bohatství.O nic jiného nejde a jak je vidět,mnohým to dělá,záměrně,problémy tohle pochopit,protože jsou zaraženi až po uši v anglosaské řiti,slušněji se to nedá napsat.K obrovským obětem ve válkách v Sýrii,Iráku,Vietnamu,Korei,Jugoslavii a všude,kde okovaná bota amíka vstoupila se dají přičíst i oběti na Ukrajině a také hospodářský rozvrat Ojropy.

Lukas
2. 5. 2022 08:12
Odpovědět  Lukas

Ti hlupáci si myslí, že Rusko ukázalo na Ukrajině svou nejmodernější techniku. Takový nesmysl. Rusko má také zastaralou techniku a také se jí rádo zbaví. Na fašisty na Ukrajině to stačí. Ukázat nejmodernější zbraně by znamenalo dodat západu, hlavně USA, možnost odhalení principů nové techniky, které západ nemá. Proto jsou nasraní, že se jim to nepovedlo. Rozpoutání války mělo za cíl průzkum Ruských zbraní. Západ ve zlosti posílá vyřazenou techniku ale nikde nejsou zprávy, že dorazila na místo. Na to stačí pár raket z ruského území.

Lukas
2. 5. 2022 08:16
Odpovědět  Lukas

Máme v tom Hejvlbludáriu komu děkovat za ten bordel.

Poserplína.png
PENNYS
2. 5. 2022 13:14
Odpovědět  Lukas

CHYBÝ TAM JEŠTĚ KHÁLOVO KOKTAVÝ KAMARÁD VENDA FLAŠKA

Lukas
2. 5. 2022 13:36
Odpovědět  PENNYS

Tu ho máš..

auch1.jpg
PENNYS
2. 5. 2022 13:59
Odpovědět  Lukas

chacahÁÁÁÁÁÁÁ DÍKY PŘÍTELI JE “VELICE KHUUUUuuuuL

Editor
2. 5. 2022 14:22
Odpovědět  Lukas

Tak trošku mě mate, když se lidé, kteří se po právu dost důrazně vymezují proti jednání západoevropské germánské a anglosaské společnosti, neobejdou bez patvarů typu Ojropa nebo Hejvl. Ústa plná slovanství ale huba plná germanismů a amerikanismů.

orinoko
2. 5. 2022 14:45
Odpovědět  scipio

Musíš se obrátit na jinou aDRESS. Na tu, která nás denně krmí mekáči … wow, stárbaksy, superstár, gayi a bidet senilátem. Používání emerikanismů je dneska prostředím, jak emerodementům dát vychlastat jejich vlastní zdroj info aparatury. Čeština je velmi pružný jazyk. V historii zvládla mnohé. Završit místo dovršit, koitus místo šukačky, ale i Bidena jakožto současný zdroj zábavného bidetismu.
Nebo snad vymazlený Bidet a boží zážitek hrotí celý problém vhodněji?

Editor
2. 5. 2022 17:26
Odpovědět  orinoko

Přešlápni, stojíš si na vedení. Používání těchto pavýrazů dívčí češtinu a jako výsměch amerikanismům opravdu nepůsobí. Spíše, jak říkával pan Jan Vodňanský, svědčí tento způsob mluvy o dosud neúspěšném souboji s pubertou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
orinoko
2. 5. 2022 17:32
Odpovědět  scipio

Zato ten tvůj s nevybojovaným smyslem pro humor a zapíráním reálného kapíku. Jj, NTB, vl … capysku sciflere?

orinoko
2. 5. 2022 13:58
Odpovědět  Lukas

V tomhle ohledu se velmi vypouzdřilo hradní ohráblo – Platfluss Ovarov. Rusko prý je daleko slabší, než se do této chvíle myslelo. Nalijme si tedy čistého vína:
Rusko šlo na Halič systémem menšina proti většině. Přesto obsadilo území větší než je rozloha Malé Kreténie a okupovaného Severního Irska. Okupovaný je rovněž sever Kypru osmanským kujebákem a samozřejmě Kosovo. Rus na Halič použil jen část svojí armády a snad právě proto, aby hradního Hejkala vyvedl z omylu, tak plánuje pravidelnou vojenskou přehlídku. Veškerá vojenská struktura kolem hranic Ruské federace je netknuta, neb jinak by mohlo Bideta postihnout svědění jeho vyschlých kulek třeba u žaponského Skurutáje.

ladik
2. 5. 2022 18:12
Odpovědět  orinoko

Hradní hejl je jasný od samého počátku – jednou zradíš, vždycky zradíš. Jeho poslední eskapády vejdou do dějin jako perly blbství.

Pavel
2. 5. 2022 09:53
Odpovědět  Lukas

Je to matroš, který vychovala a vykovala Sorosova a jiná bota nadnárodní plutokracie. Zatím si tito zaprodanci národních zájmů lebedí. Mladým generacím absolutně vyzmizíkovali to co mají mezi ušima, předpokládám, že ale dlouho mejdan trvat nebude.

PENNYS
2. 5. 2022 13:13
Odpovědět  Lukas

Demokracie podle USA
 na adresu státu,které mají něco co USA potřebují:
 „Dělejte, jak vám říkáme, nebo vás zbombardujeme 
zpět do doby kamenné“! Anebo co laskavého a nekořistnického lze 
shledat hned na dvou výrocích někdejší ministryně zahraničí 
USA M.Albrightova”KRVAVÁ MADLA”, z nichž první zněl: „Rusko má příliš mnoho
 nerostného bohatství, což není spravedlivé“, a druhý: 
„Za Uralem leží nerostné bohatství příliš velké na to, 
aby patřilo jen jedné zemi!!“! TO BYLA STARÁ SVI..

ladik
2. 5. 2022 18:14
Odpovědět  PENNYS

ŇE!

Milan h
2. 5. 2022 15:11
Odpovědět  PENNYS

myslim ze eu valci timto proti svym obyvatelum a sankce proti Rusku su zasterka jak toho docilit a ze toto je vsecko umysl proti obyvatelstvu eu

Miroslav
2. 5. 2022 08:12

Divim se, ze Rusko nezmrazi ve svych skladech dodavku jaderneho paliva pro americke elektrarny do doby, dokud USA neodmrazi ukradene ruske penize.

Pozor
2. 5. 2022 09:56

Rusi sú ako malé deti, bolo nám ublížené, okradli nás.
Je málo západného majetku v Rusku a v ruských bankách?
Odteraz by všetky platby s Ruskom mali ísť len cez ruské banky a bude vymalované alebo žiaden biznis.

ZMann
2. 5. 2022 19:10
Odpovědět  Pozor

Někde jsem četl, že ta anglosaská sebranka má v Rusku majetek cca 500 miliard dolarů. Takže jestli to tak opravdu je, tak do posledního centu sebrat.

Lenka
2. 5. 2022 10:45

Kdyby měl západ a usaci možnosti jaké má Rusko, tak tu všichni už 30 let ryjeme hubou v zemi a bydlíme možná tak v zemljankách. Nevlastnili by jsme nic a ti hladoví a podvyživení, co by tu zbyli by vyhlíželi zubatou jako smilování.

janle57
2. 5. 2022 10:45

Výborně pane Lavrove,jen a jen přitvrdit,nic jiného se s těmi západními hajzly
nedá dělat,ve všech ekonomických surovinových transakcích platit rubly,jehož
kurz si pěkně vysoko navýšíte,až nebudou mít možnost platit bezcenným natištěným
papírem,pak je donutíte prodat Aljašku,Floridu nebo další kus území,pevně věřím,
že to ve spojení s Čínou zvládnete,vojensky se jich bát rozhodně nemusíte !!!

Milan ze Zahrady Čech
2. 5. 2022 11:12

Toto by však mělo být uvedené v hlavních zprávách TV !!!
Lidi, dopr-dele, proč si ji vůbec platíte?!

Pijack
2. 5. 2022 12:01

Vždyť přece západní ekonomika je odjakživa postavena na rabování přírodních zdrojů v cizích zemích a na krádežích majetků, převážně ve válečných konfliktech a krizích. Bez koloniálních nadvlád by sami bez ukradených hodnot nic nepředvedli.

PENNYS
2. 5. 2022 14:01

Americká společnost jsou živočišným druhem neznajícím své meze a místo, které 
jim bylo v přírodě určeno. Nebudu se zde s nikým dohadovat, 
zda byl člověk výsledkem zázraku stvoření všemohoucím bohem, 
nebo všemocnou matkou přírodou. 

Jedno je však jasné, Americká společnost je jako výrobek nekvalitní a 
vadný produkt, který maří perfektní chod jinak dokonalého 
stroje, jakým je planeta Země.

orinoko
2. 5. 2022 14:21

Připomenutí zvěrstva na Haliči, jemuž kyjefská zelenina zásadně nevěnuje žádnou pozornost.
https://www.youtube.com/watch?v=gxm7o-pvpa0

ankmorpo
2. 5. 2022 17:27
Odpovědět  orinoko

ale můžete si aktuálně koupit v čecháj knihkupectvích životopis “skvělého zelenského” , jsou jich plné výlohy 🙂

ladik
2. 5. 2022 18:18
Odpovědět  ankmorpo

“Vy to ještě nemáte? A přitom jsou k dostání všude.” (Inspektor Klečka k Hlaváčkovi)

ladik
2. 5. 2022 18:04

Němci chtějí “postupně” ustoupit od dodávek plynu a ropy z Ruska. Tu postupnost je nutné ihned změnit na náhlý zlom, aby se z toho nevzpamatovali. Státy EU, snad kromě Maďarska, si zaslouží tvrdý dopad ruské sankce na všechny strategické suroviny.