Lavrov – „Kolektivní západ je nespokojen. Tři čtvrtiny světové populace jsou našimi partnery“

Kolektivní Západ, zvyklý vést v posledním půl tisíciletí celý svět, je kategoricky nespokojen s novým trendem směřujícím k vytvoření multipolárního světového řádu.

Na tiskové konferenci ve Volgogradu to oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„To, že jsme vytvořili vynikající armádu, že spoléháme na tuto armádu a hájíme své zájmy, zájmy našich občanů, mnohem efektivněji, to že provádíme hluboké ekonomické reformy – ano, ne bez chyb, ne bez omezení, za poslední rok a půl zasáhla pandemie koronaviru. Ale postupujeme vpřed.

A ne každému se to líbí, protože naši západní kolegové jsou zvyklí řídit celý svět již prakticky 500 let. A najednou se objevila nová tendence prosazování multipolárního světového řádu, protože nová centra ekonomického rozvoje, centra finanční moci rychle rostou a rozvíjejí se. S tím přichází i politický vliv.

Stačí zmínit naše skutečně strategické partnery, jako je Čína a Indie. Budujeme dobré a oboustranně výhodné vztahy s drtivou většinou zemí světa,“ řekl Lavrov.

„Západní kolegové se snaží zpomalit náš pohyb vpřed. Hledají jakékoli výmluvy k vyhlášení jednostranných nezákonných sankcí. Dávno před tím, co se stalo na Ukrajině, a před referendem, po kterém se Krymčané vrátili do Ruska, se již Západ pokusil budovat omezení ve svých vztazích s námi v naději, že nás zpomalí.

Proto si neděláme žádné iluze. Po vlně těch omezení, která nám uložili v roce 2014, jsme dávno dospěli k závěru, že se musíme v první řadě spolehnout na vlastní síly,“ dodal ministr.

Současně Sergej Lavrov ještě jednou poznamenal, že existuje mnoho spolehlivých partnerů, se kterými má Moskva přátelské a oboustranně výhodné vztahy.

„Máme obrovský počet partnerů – Čína, Indie, africké země – poprvé před několika lety, téměř všichni přijeli do Soči na vůbec první summit Rusko-Afrika, na nejvyšší úrovni.

Rozvětvené vztahy budujeme i s Latinskou Amerikou. A samozřejmě náš nejbližší okruh jsou země SNS, CSTO, EAEU, Šanghajská organizace pro spolupráci, sdružení BRICS – Rusko, Indie, Čína, Brazílie a Jižní Afrika. To je přibližně ¾ populace planety. S těmito partnery máme stabilní, přátelské, vzájemně prospěšné a rovnocenné vztahy,“ shrnul Sergej Lavrov.

https://bit.ly/38BgxnP

4 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
3. 9. 2021 08:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem rád, že S. Lavrov to takto rozdělil na dvě části; na jedné straně skuteční a upřímní přátelé a partneři hodní tohoto označení po právu a na druhé straně ten kolektivní západní ksindl vedený odporným pindostánem, který už marxudík neoznačuje za „partnery“, ale jen za kolegy a i toto označení je pro tento ksindl nadnesené, ale budiž, hlavně už ne партнёры, (partneři), to je to hlavní na celé věci!

Tartus
3. 9. 2021 09:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Vtipné na tom je, že vládcovia západu, teda nadriadení tých jeho kolegov, už dávno investovali do číny a indie a teraz tam vlastnia riadiaci balík akcií.
Ale áno, divadlo s politikmi je plné akcie aby plebs nevedel kto vládne.