politika

Lavrov: Je třeba skoncovat se sobectvím a diktaturou Západu – to je nový koncept naší zahraniční politiky

Aktualizovaný koncept zahraniční politiky Ruska se zaměří na potřebu zastavit monopol Západu na definování rámce mezinárodního života, řekl ministr zahraničí Sergej Lavrov ve Státní dumě.

„Rámce by měly být od nynějška určovány nikoli v jeho (Západu) sobeckých zájmech, ale na spravedlivě univerzálním základě rovnováhy zájmů, jak to vyžaduje Charta OSN, která zakotvuje princip suverénní rovnosti všech států.”

Nyní se pokoušejí vměšovat se do Ruska, snaží se ho odhodit o desítky let zpět nebo dokonce narušit rozvoj země pod hesly dekolonizace a „přípravy na kolaps Ruska“, pokračoval Lavrov.

Zároveň “Anglosasové a zbytek kolektivního Západu, který se jim nepochybně podřídil,” chtějí za každou cenu prosadit svůj diktát ve světových záležitostech, zdůraznil ministr zahraničí. Jejich cílem je nadále kontrolovat podmínky pro rozvoj celého lidstva v zájmu vlastní dominance ve světě.

K tomu se k potrestání těch, kdo provádějí nezávislou národně orientovanou politiku, používají nezákonné metody „výhrůžky, vydírání a dokonce i přímé krádeže,“ uzavřel šéf ruské diplomacie.


Náměstek ministra zahraničí  Sergej Rjabkov minulý týden oznámil, že v blízké budoucnosti bude zveřejněna aktualizovaná koncepce zahraniční politiky Ruska.

Jak upřesnil tiskový tajemník Dmitrij Peskov, hlava státu tento dokument v nejbližší době schválí.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3xMjRJz

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
17. 2. 2023 04:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Mě se moc líbí, jak předkládá Lavrov ruské cíle světu po kouskách. Ona je to vůbec vynikající dvojka. Myslím učesaný diplomat Lavrov a jedovatá mluvčí Zacharovová.
A také se mi líbí, jak má celý svět, a to včetně záchodu, nějakého Bidena u pr-dele, a už vůbec nejvíc u prd-dele má, co v pšonsku vysenilí – zato si celý svět s napětím okusuje nehty, co mu vzkáže 21.2. Gosudar. Už jen z toho je vidět, na kom z těch dvou skutečně záleží.
Je to vůbec s podivem, že ušákům ještě nedochází, jaká je realita. To už vyžaduje přímo olbřímí dávku hlouposti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
17. 2. 2023 06:06

To už vyžaduje přímo olbřímí dávku hlouposti.

Ne, jenom dokonalé zpracování podvědomí. Jako u nás, kdy se prostě využívá “přirozené” lenivosti, pohodlnosti a toho, že skutečné myšlení bolí.

Mikelo
17. 2. 2023 14:07
Odpovědět  Peter 008

Pod tohle nemohu jen dát palec, musím se přidat.
My, debilní konzumní bezmozci jsme skutečný kořen problému.
Zločinci byli vždy, ale dříve se museli bát, že je jednou chytnou. Dnes jim oběti samy strkají prachy do kapes a ještě uctivě děkují, že mohly být okradeny.

Jan
17. 2. 2023 08:22

Lavrov se uz k USA a k zapadu nemusi vyjadrovat s diplomatickymi servitky. Ma povoleni z Kremlu. Lavrov je diplomaticky genius.

Boomer
17. 2. 2023 09:33

.. řekl bych, že drobné už docházejí a teď se začne hrát s velkými.
US vidění reality je založeno na principu bojů co nejdále od jejich území. Blbí jsou ti, co jim na to naskakují..

Pavel z Moravy
17. 2. 2023 10:01

Nu, myslím si Milane, že oni na tom západě již ani nemají schopnosti chápat podstatu problémů. Ten materiál, který vychází z těch jejich univerzit prostě na víc, než na to co předvádí nemá. Celou tou neoliberální degenerací jsou tak zpracováni, že realitu ani nevnímají.

Jan
17. 2. 2023 08:20
Ohodnotit příspěvek :
     

K tomu musi patrit i ucinne sankce proti zapadu, ktere Rusko ma stale v zaloze. Ted kdy byl prave v EU odsouhlasen dalsi balicek sankci a odstrihnuti ruskych bank od SWIFTU je nejvyssi cas je pouzit. Rusko uz nema vubec nic co ztratit.
Ty nove sankce jsou uz predlozeny Dume ke schvaleni. Po schvaleni zacne hospodarsky upadek zapadu.

katango
17. 2. 2023 10:02
Odpovědět  Jan

Ten už je v běhu. Teď se jenom zrychlí.

Boomer
17. 2. 2023 09:29
Ohodnotit příspěvek :
     

..existuje předpoklad, že v nejbližší době vystoupí Putin s novou koncepcí zahraniční politiky RF. A k tomu se váže další předpoklad, že její součástí bude i změna ruské úderné doktríny, která by mezi legitimní cíle pro ruskou armádu zahrnula také pozemní přepravy zbraní mimo území konfliktu, včetně logistických uzlů na trasách a také servisního zázemí vojenské techniky na území států, podporujících protistranu.
V současnosti se tato legitimita týká pouze tzv. dálkových zbraní/ vzdušných úderů a míst, z nichž jsou údery prováděny.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
17. 2. 2023 14:58
Odpovědět  Boomer

No dyk. Já bedlivě sleduji učesaná Lavrovova vyjádření, protože když si je přeložím do lidštiny, s vysokou mírou pravděpodobnosti se dá odhadnout, co bude následovat. Viz titulek:

Je třeba skoncovat se sobectvím a diktaturou Západu – to je nový koncept naší zahraniční politiky.
Takže je to celkem jasný, čeho se ten očekávaný Gosudarův projev bude týkat, ne? Už to není o skoncování s bandernacismem, ale o skoncování s diktaturou Západu…
Jsem zvědav, zda to bude pouze varování, jako bylo to bezpečnostní “neultimátum”, nebo “to, to, to, a to, a proto…”
Hádám za bé.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
17. 2. 2023 17:49

..tož já se domnívám, že do hry vstoupil časový faktor, takže asi skončila éra ani ryba ani rak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
17. 2. 2023 20:37
Odpovědět  Boomer

Je čas “Ani ryba, ani rak”, a je čas “A bude tak!”

sergej
17. 2. 2023 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak tam mají konceptuální vědomí pro hospodářství lidí a země ne jak nýmandi trha mamona zmar devast beznaděj.

Tyhle “naši egoističtí tydýti nikdy pro celek pracovat nemohou protože to nemají v mentální výbavě, hovniválové.
Z PL
Práce? Z Východu. Suroviny? Taky. Vše končí. Roman Šmucler: „Jsme světu k smíchu.“
17.02.2023 7:05

taky názor, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMacekM1, 17.02.2023 9:41:11
Ne se vším souhlasím , ale některé komentáře jsou mimo mísu. Je to přesně o tom jak se to u nás teď prezentuje …máš jiný – svůj názor…tak to NE, musíš souhlasit s hlavním proudem ….oficiálním co hlásají media ….potažmo vláda -politici. A to je špatně….kde chybí diskuse a argumenty …tam nastupuje zloba , zákaz a urážení
Reagovat | Přezkoumat příspěvek | 1 | 0

reklama
Zase jeden co nás chce ošulit. aby., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesuva, 17.02.2023 9:22:28
Šmuclere Vy nám lžete. Z průmyslově rozvinutého státu jste z nás za 33 roků kapitalismu udělali rozvojový stát. Zničili jste školství a průmysl za hubičku prodali do zahraničí stejně jako banky i doly a hutě. Učili jste na školách, že ten lepší a schopnější bude vítězit v podnikání a občané z toho budou profitovat, je to jenom lež co nás měla oblbnout při ničení našeho státu. Tržní hospodářství mělo být to co nám zajistí bohatství a prosperitu. Takové hospodářství je ale jenom v pohádkách dotace to zničily a mafiáni dostávají ty nejlepší a nejlukrativnější zakázky.

sergej
17. 2. 2023 11:01
Odpovědět  sergej

Tržní hospodářství mělo být to co nám zajistí bohatství a prosperitu. Takové hospodářství je ale jenom v pohádkách dotace to zničily a mafiáni dostávají ty nejlepší a nejlukrativnější zakázky. Zalezte do své ordinace a věnujte se tomu čemu rozumíte. Zničená armáda musí odevzdávat zbraně na Ukrajinu a vy tomu jistě také jenom tleskáte, dál raději nebudu pokračovat. .
Reagovat | Přezkoumat příspěvek | 2 | 0
Re: Zase jeden co nás chce ošulit. oby., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseeš, 17.02.2023 10:30:37
Mentálové šestikolky hrnou jen pod sebe a vás stočí s kapitálem jak upíři.Dokonce si na to s vypedagogovanými formanty inkluzek fachidiotů jedno titulů volbou militaristy 107, to fakt teda nemá na úvahy a rozmysl, cože :-))) políčili. Už jen plechové bubínky, třískat a tradá, pochodem v chod bukanýři.  
https://www.youtube.com/watch?v=d2sWFTMVNUc time 9:00
Reagovat | Editovat vlastní příspěvek

Jája
17. 2. 2023 13:40
Odpovědět  sergej

Podívala jsem se na video, co jste sem dal. Nechutné, odporné, hnusné. Není výraz, který by vystihoval to, o čem se tam mluví.

zuzana
17. 2. 2023 16:39
Ohodnotit příspěvek :
     

EU se snaží donutit všechny členské státy, včetně Maďarska a Polska, aby přijaly „manželství“ osob stejného pohlaví

https://aktax.cz/eu-se-snazi-donutit-vsechny-clenske-staty-vcetne-madarska-a-polska-aby-prijaly-manzelstvi-osob-stejneho-pohlavi/

jiří
17. 2. 2023 21:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Tajná agenda Organizace spojených národů (OSN)
https://otevrisvoumysl.cz/tajna-agenda-organizace-spojenych-narodu-osn/