Lavrov a Šojgu odpověděli na výzvu USA, aby Rusko bylo „normální zemí“

Rusko musí změnit své chování, aby se stalo normální zemí a spolupracovalo se Spojenými státy a soustředilo se na společné plány, nikoli na neshody. Uvedl to šéf Pentagonu Mark Esper, když hovořil na společné tiskové konferenci v Paříži s Emmanuelem Macronem.

Podle amerického ministra obrany Rusko nesdílí západní hodnoty, které jsou uznávány Spojenými státy, Francií a dalšími spojenci a partnery NATO, a proto musí Rusko ve spolupráci se Spojenými státy revidovat
své chování a přijmout pravidla a normy stanovené na Západě. Moskva v současné době přispívá k nestabilitě v Evropě tím, že si přivlastňuje území sousedních zemí a ohrožuje je vojenskou agresí.

Rusko nadále přispívá k nestabilitě, protože porušuje územní celistvost svých sousedů. Bylo by skvělé, kdyby se Rusko mohlo chovat jako normální země, která sdílí západní hodnoty sdílené Spojenými státy, Francií a našimi dalšími spojenci NATO …..
Rusko musí změnit své chování a chovat se v souladu s pravidly
a normami, které jsme stanovili.

– řekl Esper.

V komentáři k prohlášení Macrona, že vytlačení Ruska z Evropy je velká strategická chyba, Esper zdůraznil, že úkolem USA je postavit Rusko na „správnou cestu“, kde země budou pracovat a spolupracovat pro společnou ekonomickou prosperitu a společně „propagovat naše hodnoty a zájmy“.

Ruská odpověď

Sergej Lavrov uvedl, že aby Rusko splnilo americké zásady „normality“, muselo by:

a) stejně jako USA bombardovat Irák a Libyi, a tím porušit všechny normy mezinárodního práva

b) Moskva by musela vyčlenit „miliony, aby zasahovala do záležitostí jiných zemí“, stejně jako to učinil americký Kongres když vyčlenil 20 miliónů na podporu demokracie v Rusku;

c) Rusko by muselo podpořit neústavní převraty, stejně jako Spojené státy se svými nejbližšími spojenci na Ukrajině v únoru 2014, kdy ukrajinská opozice pod tlakem radikálů-neonacistů porušila dohodu pod kterou byly podepsány členské státy EU.

Jak poznamenal ruský ministr Lavrov, je důležité pochopit, co je to normálnost v chápání amerických kolegů, zejména pana Espera.

Připomněl, že Esper je nový kolega ministra obrany Ruska Sergeje Šojgu a dal mu slovo.

Sergej Šojgu k tomu poznamenal:

Je těžké cokoli dodat. Jediné, co chci říci je, že pravděpodobně budeme i nadále „nenormální“.

To je pravda – pro Spojené státy je normálnost jakéhokoli jiného státu daná úplným odmítnutí své suverenity a nezávislosti ve prospěch podřízenosti a zájmům Spojených států! 

Každý, kdo prosazuje suverénní a nezávislou politiku a netancuje podle amerických představ, tak ten je podle Spojených států – nenormální! No a přirozeně ještě ten kdo nesdílí ty jejich tzv. západní „hodnoty“! 

A ano, bylo by prospěšnější pro celý svět, kdyby se Spojené státy chovaly jako normální země, ovšem ne
z hlediska západních „hodnot“, ale z hlediska křesťanských hodnot a morálky.

https://chervonec-001.livejournal.com/2974028.html
https://russian.rt.com/world/news/666784-shoigu-lavrov-rossiya-ssha

sdíletj na

Ohodnotit příspěvek (5 / 1)

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

Jj, to by šlo, ještě bych tam dopsal, že by Rusko začalo vyhlašovat, že má právo hájit své zájmy kdekoliv na světě i silou a kroutit ruce těm, kteří nechtějí dělat to, co si Rusko přeje.