politika

Larry Johnson: Proč bylo NATO posedlé Ukrajinou a proč je nyní v panice

Larry Johnson 

K zodpovězení otázky v mém nadpisu se stačí podívat na dvě čísla — 1) hodnota Ukrajiny z hlediska přírodních zdrojů a 2) velikost ukrajinské armády v únoru 2022.

Od konce druhé světové války Západ pohlížel na Ukrajinu jako na kritickou figurku na globální šachovnici pro útok a porážku Ruska. 

Společné úsilí CIA/MI-6 o destabilizaci Sovětského svazu, které začalo v roce 1947 poskytnutím finančních prostředků, zbraní a výcviku organizaci Stefana Bandery, bylo Sověty rozdrceno v roce 1952.

Krátce na to, po smrti Stalina v roce 1953, Chruščov daroval Krym Ukrajině (1954). Byla to odměna za ukrajinskou pomoc při likvidaci povstání OUN podporovaného CIA?

Jak to, že v předvečer ruské speciální vojenské operace v únoru 2022 byla Ukrajina nejchudší zemí v Evropě, ale byla na čtvrtém místě na světě, pokud jde o přírodní zdroje?

Podle zprávy je země [Ukrajina] na čtvrtém místě na světě, pokud jde o celkovou odhadovanou hodnotu přírodních zdrojů, s roční produkcí přibližně 15 miliard dolarů a potenciální „hodnotou [která] může dosahovat až 7,5 bilionu dolarů“.

Kromě toho se předpokládá, že Ukrajina má největší zásobu obnovitelných zdrojů vzácných zemin v Evropě, i když velká část z nich není rozvinutá. Minerály vzácných zemin (cer, yttrium, lanthan a neodym) a slitiny se používají v mnoha zařízeních, která lidé používají každý den, jako jsou paměti počítače, dobíjecí baterie, mobilní telefony a mnoho dalšího.

Odpověď je jednoduchá – západní oligarchové, kteří financují politické lídry zemí NATO, byli zaneprázdněni uzavíráním dohod s ukrajinskými oligarchy, aby získali kontrolu nad těmito vzácnými nerosty a energetickými zdroji. 

Myslíte si, že zařazení Huntera Bidena do představenstva Burisma spolu s bývalým šéfem CIA pro boj proti terorismu Coferem Blackem byla jen náhoda? Ale všimněte si – plán na drancování přírodního bohatství Ukrajiny nezahrnoval plán na zajištění ekonomického rozvoje ukrajinského lidu. Z toho by profitovali pouze ti, kteří jsou úzce spjati se západními oligarchy.

Jednoduše porovnejte, čeho Rusko dosáhlo od doby, kdy se v srpnu 1999 ujal vlády Vladimir Putin, s národní bídou Ukrajiny. Rusko je světovou jedničkou z hlediska přírodních zdrojů a Putin zastavil plán oligarchů, kteří spolu se západními partnery v 90. letech radostně Rusko drancovali pro své vlastní obohacení. 

Za posledních 23 let Putin vzkřísil Rusko z popela ekonomického zmaru, obnovil armádu, přestavěl infrastrukturu ve všech 11 časových pásmech, které tvoří Rusko a vytvořil pulzující, moderní ekonomiku. 

Ach ano, málem jsem zapomněl. Ruský vesmírný program předčí vesmírný program všech západních zemí včetně Spojených států.

Ukrajina naopak díky klaunské přehlídce neschopných, zkorumpovaných vůdců zaprodala svou zemi a svou duši Západu. Proto je Ukrajina nejchudší zemí Evropy namísto jedné z nejbohatších.

Západ měl nulový zájem na podpoře skutečné, legitimní demokracie na Ukrajině. Ukrajina nebyla ničím jiným než zástupným nástrojem pro oslabení Ruska a jeho rozřezání na kusy, které by Západ mohl snadno pohltit, aby udržel své ochabující ekonomiky. 

Před zahájením ruské speciální vojenské operace byla Ukrajina považována za faktického člena NATO. 

Na Ukrajině byly výcvikové základny NATO. Americké ministerstvo obrany zřídilo desítky bio-výzkumných laboratoří po celé Ukrajině. NATO a evropské velení USA prováděly na Ukrajině každoroční vojenská cvičení s ukrajinskými silami.

Čísla mluví sama za sebe. 

Ukrajinská armáda (podle údajů z února 2022) měla 700 000 aktivních sil a milion mužů v záloze. Tím se Ukrajina jako faktický člen stala druhou největší armádou v NATO. 

Spojené státy poskytují NATO největší podíl vojáků — 2 307 630. 

Na třetím místě za Ukrajinou je Turecko s 1 069 900. 

Síly Ukrajiny jsou větší než Francie, Velké Británie a Německa dohromady. 

Nyní víme, že NATO zamýšlelo použít Ukrajinu jako údernou jednotku k oslabení Ruska, aby NATO mohlo skoncovat s Putinem a jeho armádou.

Po 18 měsících bojů má Ukrajina nejméně 600 000 vojenských obětí (zabitých a zraněných). To představuje více než 30 % pracovní síly na začátku války v únoru 2022.

NATO nemá odvahu, ani zdroje ani politickou podporu ve svých zemích, aby poslalo své vojáky do chřtánu smrti a zkázy, kterým je Ukrajina. 

NATO to veřejně nepřizná, ale bez Ukrajiny a Turecka nemá šanci Rusko porazit.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/Rue5F

sdíletj na

41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vanja
26. 7. 2023 05:51

Po denacifikaci a neutralizaci Ukrajiny a Evropy je nutno všechno prodané po roce 1989 bez náhrady vyvlastnit a zestátnit.

unor 2022
26. 7. 2023 07:51
Odpovědět  Vanja

.. vsechno za pet prstu prodane .. az ukradene

Pavel K
26. 7. 2023 08:35
Odpovědět  unor 2022

Přesně, zkrátka vrátit čas před rok 89 a začít znovu, stejně jiná možnost není. A lehkoživky mohou vycestovat bez návratu nežádoucí.

Albi
26. 7. 2023 10:46
Odpovědět  Pavel K

Vrátit čas ještě nikdo nikdy nedokázal. Nepůjde to ani teď,

Pavel K
26. 7. 2023 12:19
Odpovědět  Albi

Ále neznám slovo že NEJDE!! Zbytek si prosímtě domysli, tady to nemohu rozepisovat, znáš mě snad už za tu dobu co se mi zase zrodilo v kedlubně. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 13:23
Odpovědět  Albi

Čas sice ne, ale uspořádání lidské společnosti jo. Jen si vem hadrák. Z reálsocialismu jsme se zčistajasna jasna ocitli v kapitalistické džungli počátku dvacátého století, a, pokud se to pos-ere, vzor A, šoupnem (my, coby obecně lidstvo) naše potomky do hororové dystopie, nebo, bude-li to pos-rání dle vzoru B, pokud přežijí, do prvobytně pospolné společnosti, nebo rovnou celou Zeměguli někam na závěr miocénu.
Včera, nebo spíš už dneska, jsem narazil na pár zajímavostí, tak jsem si je uložil bokem a šel spát. S tímhle článkem to sice přímo nesouvisí, ale s celkovou situací jo. Tak ti je sem vlepím, protože by byla škoda se nepodělit a jinak nevím kam je dát.

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 13:24

Převčírem jsem tu vzpomněl na půl mega kimčanů, natěšených na natobandery. A neuplyne ani den a čtu:
Šojgu odletěl do KLDR, aby se zúčastnil oslav 70. výročí vítězství v korejské válce25. července 2023

“Ve dnech 25. až 27. července navštíví na pozvání ministerstva obrany KLDR ruská delegace vedená ministrem obrany Ruské federace generálem armády Sergejem Šojgu Korejskou lidově demokratickou republiku, aby se zúčastnila slavnostních akcí věnovaných 70. výročí vítězství korejského lidu ve vlastenecké osvobozenecké válce 1959. 

Ministerstvo uvedlo, že návštěva přispěje k posílení vojenských vazeb a stane se důležitou etapou rozvoje spolupráce mezi oběma zeměmi.

https://1url.cz/xueXO
Tak tomu se říká kouzlo nechtěného. … A tomuhle polibek smrti:

Ruská „pátá kolona“ nečekaně podpořila Strelkova25.07.2023 15:39
Bývalý ministr obrany DLR Igor Strelkov získal podporu od prozápadních sil.
„Igor Strelkov byl zadržen nezákonně. Dokud zůstává ve vazbě kvůli tomuto směšnému a zjevně politicky motivovanému obvinění, je politickým vězněm,“ říká Navalného televizní kanál.
https://1url.cz/fueXb

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 13:25

A tohle je taky zajímavý. Zkráceno:

OLIGARCHOVÉ A „PARKETOVÍ GENERÁLOVÉ“ MINISTERSTVA OBRANY DOSTALI ULTIMÁTUM
Dnes je Rusko ve fázi své cesty, kde není místo ani pro zrádné oligarchy, ani pro „parketové generály“. Proto je ultimátum nezbytné. …

Ve jménu spravedlnosti – kde jsou zatčení oligarchové, úředníci a generálové, zrádci a zkorumpovaní úředníci? Momentálním sloganem by měla být věta, kterou jednou vyslovil náš vrchní velitel Vladimir Putin: “Kde jsou vyloděni?”

Nyní, když máme dvě cesty – buď vítězství, nebo smrt, žádný západní agent by neměl zůstat v bezpečí.
https://1url.cz/wueOR

K tomu něco mimo. Zkráceno:
Přistání s posádkou na Měsíci se dvěma starty a dvojitým dokem je spolehlivější a ekonomičtější, plně hraje na technologický pokrok Číny.

Zhang Hailian, zástupce hlavního inženýra CMSA, začátkem tohoto měsíce prozradil, že Čína plánuje realizovat přistání s lidskou posádkou na Měsíci před rokem 2030 a země se pokusí vybudovat vědeckou výzkumnou stanici na Měsíci ve snaze provést dlouhodobý, systematický lunární výzkum a ověřit příslušnou technologii. https://1url.cz/Xue5J

Takže až přistanou na Měsíci ušáci, pozvou je Kitajci na čaj.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
26. 7. 2023 13:43

@ Milan

Tomu, že někdy na Měsíci přistanou ti degeneři z SSA fakt nemůžu zatím uvěřit. To spíš začnou prasata lítat a Lipánek dostane rozum a zastřelí se.

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 17:23
Odpovědět  ModrýKlokan

Takhle nějak?

https://www.youtube.com/watch?v=v_W1BNk5YMQ

Nevěřte, že by se bukvík zastřelil. Mě by se víc líbilo, kdyby ho někde odchytli choholský buz-eranti a udělali mu z prd-ele třapec.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aragonit
26. 7. 2023 15:12

Čína by sa o to mala pokúsiť o dosť skôr ako do roku 2030 zrazilo by to Amíkov do prachu v každom ohľade. A je to nutné urobiť.
https://aragonit11.blogspot.com/2023/07/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 17:32
Odpovědět  Aragonit

Aby je nakonec ještě ušáci nepředběhli s vesmírnou trampolínou, na který teď zřejmě usilovně makaj, když poztráceli veškerou dokumentaci z dob vejletů Apola, žejo.

Ferko
26. 7. 2023 11:49
Odpovědět  Pavel K

A jak chcete obnovit ty tisíce rozkradených zlikvidovaných fabrik? U nás ve městě jich bylo zlikvidováno šest, zaměstnávaly zhruba 14 000 zaměstnanců. Se ztrátou kupní síly obyvatel zkrachovaly desítky drobných obchodníků a podnikatelů ve městě. Zkázu dokončilo zrušení vojenského letiště a odchod vojáků z města. Teď jsou z nás žebráci. Jediná entita, která se má pořád dobře, je cca 1 500 cigánů.

Pavel K
26. 7. 2023 12:22
Odpovědět  Ferko

Já vím je to špatné ale však jsme na tom zapracovali tím svým nezájmem o dění v ČR a co naše vlády činí, nebo né?

Pavel K
26. 7. 2023 08:31
Odpovědět  Vanja

👍 👍 👍 👍 👍
DA CHARAŠÓ. 😊🙋‍♂️

All
26. 7. 2023 08:07

Ano,NATO je ,,posedlé”..Stejně tak angláni a yankees,vše si přivlastňují,vše chtějí vlastnit a oceňovat penězi,i přírodu,vodu,lesy,pole,vše živé. Lze si koupit život,celou planetu,okolní planety,slunce,sluneční soustavu,galaxii,vesmír ? Za jakési peníze a ceniny posedlých psychopatů,satanistů ze Země s jejich NATO? Humorná ZOO zahrada posedlých na Zemi,kde primitivové chtějí vše vlastnit.Proto jsme odpojeni a celý vesmír puká smíchy nad těmi idioty ze ZOO na Zemi.

Pavel
26. 7. 2023 08:36
Odpovědět  All

Jiří Wolker: ” O milionáři, který ukradl slunce”jak pravdivá a trefná báseň.. Nic se nezměnilo, podstata zůstala stejná, jen forma se pozměnila. Proto je nutné vymazat historickou paměť národa a udělat z lidí nemyslící tupé ovce! To se u nás již téměř podařilo!!!

Aleš
26. 7. 2023 08:43

Jednou větou NATO je kriminální zločinecká organizace.

Pavel K
26. 7. 2023 08:46

Tolik zmařených životů pro “NIC”!! Kdy tomu vezme konec? Chudáci lidi, co si tímhle muší projít. 😢👎

Pavel z Moravy
26. 7. 2023 09:51
Odpovědět  Pavel K

A jak chceš dosáhnout toho, aby ti kteří řídí tento svět a mají z toho prospěch toto zabíjení a ničení ukončili, když je to živí. Kapitalismus ať si říká jak chce, třeba dnes neoliberalismus nikdy nemůže být jiný. Vždy bude chtít profitovat ze slabších. Člověk se o změnu již socialismem pokoušel, ale jedinec nedozrál do toho stavu vytvořit spravedlivou společnost. V socialismu jsme ale k ní byli blizounko, jenže zase se to těm, kteří se cítí být něčím více nelíbilo a proto to dopadlo jak to dopadlo. Horší je, jak málo lidí dosud pochopilo, že kdybychom odstranili ty chyby, které socík měl, ale nechaly ty základy na kterých stál, dnes bychom v této žumpě nebyli. Je to ale kdyby.

Pavel K
26. 7. 2023 08:55

Ještě jednou, tuna se o něčem bavíme, čteme, kliknu na PL( v první chvíli jsem si myslel že jsem na Novinkách) a vyskočí na vás Géblsovka jak vyšitá. Co to je za toho moulu, co to napsal? Jak u blbých na dvorku.

Ukrajina: Zabíjíme osmkrát víc Rusů. Vyčerpáme je | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

katango
26. 7. 2023 09:12
Odpovědět  Pavel K

Mám pocit, že na PL dávají prostor i názorům, s kterými nesouhlasí. Což je podle mne v pořádku.

Pavel K
26. 7. 2023 09:58
Odpovědět  katango

Máte asi pravdu, to mě hned nenapadlo. To je z toho šoku co mě trefil. 👍🙋‍♂️

Jaroslav
26. 7. 2023 11:42
Odpovědět  katango

Ono je to jakási “úlitba bohům “, chtějí hrát na obě strany. Ve to snaha o vyčůranost, stejně jsou věrchuškou označování za dezinformační web.

Ferko
26. 7. 2023 12:02
Odpovědět  katango

Je velmi dobré poznat i názory a myšlenkové pochody nepřítele. Čím více je poznáte, tím lépe v boji proti nim.

ModrýKlokan
26. 7. 2023 13:33
Odpovědět  katango

@ Katango

Přesně, taky si to myslím. Jinak ten článek v PL je maskirovka, původní informační zdroj je válečná propaganda – moderní fantasy Pohádky ovčí babičky pro blbé ovečky. Kdo nemá v lebce drátek mezi ušima, si to přeloží do lidštiny.

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 17:34
Odpovědět  katango

Bejvávalo, bejvávalo…
Už maj taky černou listinu.

Frank1
26. 7. 2023 09:08

Americane pouzivaji i vlastni obyvatelstvo k experimentum a vyvijeji stale nebezpecnejsi patogeny:
https://cz24.news/r-wilson-the-expose-zni-jako-silena-konspirace-ale-neni-tajne-americke-vojenske-experimenty-ktere-vedly-k-epidemiim-video/

Ferko
26. 7. 2023 12:12
Odpovědět  Frank1

V minulosti nakazili celý svět lymskou boreliózou(z Old Lymme v Connecticutu, USA) a v nedávné minulosti okolí laboratoří Fort Derrick smrtelnou mutací kovidu, kterou sváděli na kouření elektronických cigaret. Po tom posledním průseru přestěhovali kovid do Číny a biologické laboratoře na Ukrajinu a do Kazachstánu.

Editor
26. 7. 2023 21:25
Odpovědět  Ferko

No vzhledem k tomu, že boreliozou trpěl i Ötzi je to volovina! Fakt !

zuza
26. 7. 2023 22:24
Odpovědět  scipio

ale to neprotirečí tomu, že hnUSAci sa s baktériou Borellia burgdorferi trošku pohrali…

Frank1
26. 7. 2023 10:14
Vladimír
26. 7. 2023 10:14

Někdo také bude muset poskytovat trvalou zdravotní péči těm mrzákům (stovky tisíc), které válka Ukrajině přinesla – tedy pokud banderovci nepřijdou s eutanazií… Na jaké úrovni asi ta péče bude, když bude vše zadlužené, rozkradené, o tom raději nepřemýšlet. Holt za blbost se platí.

Jaroslav
26. 7. 2023 11:44
Odpovědět  Vladimír

Nejspíš to dopadne jako se sovětskými veterány z Afghánistánu. Vlast se na ně vy…..

Gales
26. 7. 2023 10:26

Již vzhůru psanci této země……..

ModrýKlokan
26. 7. 2023 13:35
Odpovědět  Gales

@ Gales

Již párkrát mě napadlo, jestli nejsi náhodou provokatér. Jsi, že?

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 18:12
Odpovědět  ModrýKlokan

Gales je tady mnóóóhem déle, než jste sem odkudsi dohopkal vy, a je z našeho břehu. Souhlasit s ním nemusíte, ale napadat ho takovým způsobem, jakým jste ho ondyno napadl co samozvaný arbiter iocus vy, je mimo toleranci slušnosti. Neřeknu, kdyby se do vás, či do někoho jiného, navážel – ale on se nenaváží. Mě je u pr-dele zda je soudruh či exsoudruh, nebo jen sympatizant, v každém případě je ale patriot.
A pak – provokatér s internacionálou? Koho jí provokuje? Vaši bublinu lepšolidí? Dovolte otázku – co konkrétně vám v textu internacionály vadí? A znáte ho vůbec? Kdy jak bublině lepšolidí, tak bublině lidí práce, konečně dojde, že bez vzájemné tolerance, respektu a empatie, skončíme všichni ve srač-kách?!
P.S. Prevence: Ne nebyl jsem u komárů, naopak mě celou normalizaci naháněli, aj převychovávali, ale to neznamená, že jsem se zapouzdřil co hlupec antikomár. Ostatně i mezi komáry jsem znal fajn lidi. A také pěkné swině. Kus od kusu, tak jako teď. I mezi patrioty se najdou swině non plus ultra, stejně jako dobří lidé, stejně jako mezi lepšolidmi a lidmi práce. Zvláštní na tom je, že namachrovaností a mentorstvým je většinově postižena bublina lepšolidí.

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 18:37

Takže – co konkrétně vám vadí v textu?

Již vzhůru, psanci této země,
již vzhůru všichni, jež hlad zhnět.
Teď právo duní v jícnu temně
a výbuch zahřmí naposled.
Od minulosti spějme zpátky,
otroci, vzhůru k cílům svým.
Již chví se svět základ vratký,
my ničím nejsme, buďme vším.

Poslední bitva vzplála,
dejme se na pochod.
Internacionála
je zítřka lidský rod.

Dělníci, též rolníci, bratři,
jsme velkou stranou dělnickou,
všem lidem jenom země patří
a zahaleči ať již jdou.
Dost napásla se naší muky
vran, sůpů hejna kroužící.
Rozptýlí den příští jich shluky,
věčně vzplá slunce zářící.

Co mě se týká, pozměnil bych pouze počátek druhé sloky na:

Přátelé, soudruzi, bratři,
jsme jednou stranou všelidskou,
lidem práce jenom země patří
a zahaleči ať již jdou.

Nějak na tenhle způsob. Takže tak. 

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
27. 7. 2023 00:06

Nemůže to být od ModréhoKlokana jen takové přátelské popíchnutí? Zase moc agresivně to nevyznělo.

Jinak “…namachrovaností a mentorstvým je většinově postižena bublina lepšolidí.”
Tesat do kamene!
Taky jsem si toho všimla a považovala to mimo jiné za jistý druh snobismu. Něco jako “Socky jsou nadšeny Lipnem – to MY jezdíme každoročně do Thajska”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
27. 7. 2023 01:39
Odpovědět  Albi

Ne. Nemůže. To být popíchnutí.
Před asi čtyřmi dny se MK do Galese také sprostě a drze bezdůvodně navezl, dehonestoval ho a urážel za poznámku: Jak by řekl Husák: “Něh žije SSSR!” a to setsakra agresivně, přičemž je jasné, že ta poznámka srandičky. Nechystat se do pelechu tak to dohledám a šoupnu ti to sem co důlkaz.
Napřed jsem tehdy chtěl MK napsat přibližně co jsem napsal teď, ale pak jsem to odložil, že se nebudu zbytečně srá-t do někoho z vlasteneckého břehu a že pro jedenou se to nep-osere. Jenže jak koukám, když nejsou brzdy, tak pos-ere.

Gales
26. 7. 2023 19:30
Odpovědět  ModrýKlokan

Nelam si s tím šešulku.Nech to na koňovi,ten ji má větší. Milan ti napsal i text takže se to nauč a můžeš to pět při pití krabicového vína u popelnice. – Aby byl nějakej humor.