Larry Johnson: 101. výsadkový pluk pořádá focení v Rumunsku

Americká televize CBC informovala, že 101. výsadková divize americké armády byla přesunutá do Rumunska a údajně je připravena překročit hranice Ukrajiny. Jedná se o 4 700 vojáků.

101. výsadkový pluk pořádá focení v Rumunsku

Larry Johnson via A Son of the New American Revolution

Pozor nováčci. Přišli křičící orli, tedy legendární 101. výsadková divize. 

101. výsadková divize byla jednou z jednotek, které bránily Bastogne před nacistickým útokem ve druhé světové válce. Nyní, o 78 let později, 4700 vnuků a pravnuků, nová generace mobilních vojáků v letadlech, si hraje na válku v Rumunsku poblíž hranic s Ukrajinou.

CBS News přichází se speciální zprávou psyops:

2. brigádní bojový tým se skládá z následujících jednotek:

  • Ústředí společnosti
  • 2. prapor, 502d pěší pluk (“Strike Force”)
  • 39. BEB (“Raptor”)
  • 526. BSB (“Best by Performance”)

Všimněte si, že tito chlápci nahradili 82. výsadkovou divizi, takže to ani tehdy nebylo a není to ani nyní nové nasazení amerických jednotek. 

Navíc tyto jednotky byly na místě o něco déle než čtyři měsíce:

Jednotky 101. výsadkové divize (Air Assault) začaly přilétat na leteckou základnu Mihail Kogalniceanum v Rumunsku 20. června a mají pokračovat v příletech během několika příštích dnů.

Velitelství 101. výsadkové divize (Air Assault) a 2. brigádní bojový tým podpoří misi V. sboru americké armády k posílení východního křídla NATO a zapojí se do mnohonárodních cvičení s partnery po celém evropském kontinentu s cílem uklidnit spojence a odradit další ruskou agresi.

Nasazení vojáci ze 101 nepředstavují další americké síly v Evropě, ale nahrazují vojáky přidělené k velitelství 82. výsadkové divize a bojového týmu 3. pěší brigády 82. výsadkové divize.

Celkem je naplánováno nasazení přibližně 4 700 vojáků ze 101. výsadkové divize do míst po celé Evropě.

https://www.army.mil/article/258008/101st_airborne_division_arrives_in_europe_to_support_nato_allies

Je důležité pochopit, že 101. je „lehká pěchota“:

Lehká pěchota odkazuje na určité typy lehce vybavené pěchoty v průběhu historie. Mají pohyblivější nebo mobilnější funkci než jiné typy pěchoty, jako je těžká pěchota nebo řadová pěchota. Historicky, lehká pěchota často bojovala jako průzkumnícinájezdníci  a střelci

Jedná se o volné, rozptýlené formace, které bojují před hlavní armádou, aby obtěžovaly, zdržovaly, narušovaly zásobovací linie, zapojily vlastní síly nepřítele a obecně „obměkčily“ nepřítele před hlavní bitvou. Lehká pěchota byla také často zodpovědná za prověřování hlavní části vojenské formace.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Light_infantry

101. je v podstatě náplast. 

Jeho primárním úkolem je pokusit se zpomalit útočící armádu. Jinými slovy, 101. je drahý, smrtící zpomalovač. Úkolem 101. brigádního bojového týmu je přijít na to, jak bojovat s armádou sobě rovnou. 

Upřímně řečeno, byla by to sebevražedná mise nasadit tyto lidi na Ukrajinu. 101. postrádá útočnou razanci, aby se vyrovnala s ruskou těžkou pěchotou.

Andrei Martyanov má správný pohled na schopnosti 101.

2. Rozmístění 4 700 amerických výsadkářů v Rumunsku je směšné i na pozadí reality jednoho operačního směru vojenských operací SVO, kde je v současnosti přibližně stejný týdenní počet ztrát (KIA, MIA a raněných) Ozbrojených sil Ukrajiny a žádný americký důstojník nebo voják se nikdy v životě nesetkal s takovou bojovou realitou. 

Také americká armáda nikdy nečelila takové úrovni opotřebení, které dnes čelí ozbrojené síly Ukrajiny.  Je to prostě mimo americké vojenské zkušenosti.  Jaká bude doba trvání bojové stability – to je schopnost plnit bojové úkoly při zachování opotřebení – 101. za současných podmínek dopadu palby lze jen spekulovat, ale řekl bych v nejlepším případě dva-tři týdny.

3. Ale pak samozřejmě vyvstává další otázka a přichází další problém, který brigádní generál John Lubas špatně chápe – jediný způsob, jak může 101. „vstoupit“ na Ukrajinu, je pod podmínkou úplné války NATO proti Rusku, což bude vyžadovat i konvenční (ne-jaderný) rámec – něco mezi 500 000 až 700 000 pozemních sil NATO pro první „vlnu“ – a to je pro NATO a USA nesplnitelný úkol, pokud NATO nepůjde do plné branné pohotovosti a jsem si jist, že americká veřejnost přivítá tuto zprávou s nadšením a odhodláním. 

To je mimochodem i myšlení pana Petraeuse, který nikdy v životě nic nevyhrál, přesto se nějakým způsobem stal generálem. Nyní přemýšlí o „mnohonárodních“ silách – jsem si jist, že jeho hvězdné zkušenosti v Afghánistánu budou také studovány (již jsou) po celém světě, jak nebojovat. Při svém přemýšlení zapomíná na reálné bojové operace, o jejichž rozsahu má jen mlhavou představu.

Je NATO natolik pošetilé, aby se pokusilo masivně posílit ukrajinské jednotky, pokud Rusko uspořádá velký útok?

Taková je realita – 101. sama o sobě není dostatečná síla a NATO bude trvat MĚSÍCE – dovolte mi to zopakovat – MĚSÍCE, aby shromáždilo a rozmístilo tisíce vojáků, které by byly zapotřebí k tomu, aby představovaly věrohodnou hrozbu ruskému postupu. 

Opravdu si myslíte, že Rusko bude nečinně sedět a nic nedělat, zatímco NATO se bude snažit shromáždit síly k invazi na Ukrajinu a vyzvat Rusko? To se nestane.

Souhlasím s Andrejovým postřehem, že první telefonát od května ministra obrany Lloyda Austina ruskému ministrovi Šojgu měl pravděpodobně Rusy ujistit, že zprávy o 101. výsadkové divizi v Rumunsku jsou humbuk a že Spojené státy nemají v úmyslu nasadit tyto jednotky na Ukrajinu. 

Cílovým publikem zprávy CBS je americká veřejnost. Pokračujte a stále je krmte kecy v zoufalé snaze je přesvědčit, že Amerika by měla bojovat na Ukrajině. Nemyslím si, že většina Američanů má žaludek na další bezduché zahraniční vojenské dobrodružství.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3TJfLKW

sdíletj na

4 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
86 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vül
24. 10. 2022 03:45

a hra zastrašování pokračuje ….. hra o UA (globální) trůn

Pedro
24. 10. 2022 06:32
Odpovědět  Vül

A mají růžovoučké slipečky.

Helena
24. 10. 2022 14:50
Odpovědět  Pedro

Ti už nikam nedorazí. Bez obav, v Rumunsku jim ukradnou i ty růžové slipečky…:)))))

Gales
24. 10. 2022 10:24
Odpovědět  Vül

Ať chcípnou.

me2d44
24. 10. 2022 11:02
Odpovědět  Vül

Mně to ani tak nepřipadá jako zastrašování, spíš jako situace, že v USA je už nemají pořádně čím krmit – a poslali je na výkrm do Evropy (náklady na zásobování zaplatí stát v místě dislokace, za to mu USA pošlou pár praků a oštěpů). Na Ukrajinu je jen tak nepošlou, tam je teď tma, zima a prázdné regály v obchodech (a po nasazení gen.Surovikina / Armagedona může být hůř! Němcům se u Stalingradu v těch mrazech taky moc nelíbilo – a Rumuni a Bulhaři mohou mít teplo zásobováním přes Turecký proud).

Rapa
24. 10. 2022 11:08
Odpovědět  me2d44

Přesně tak,poslali je na výkrm do Evropy.

Pedro
24. 10. 2022 11:16
Odpovědět  me2d44

Dělají bu bu bu, jinak mají z ruských vojáků bobky a to odjakživa. Vědí, že ruský voják není zbabělý a zemře za vlast bez mrknutí oka.

Milan ze Zahrady Čech
24. 10. 2022 12:54
Odpovědět  me2d44

Soudím, že by si ušáci, po tom humbuku co kolem “legendárního” pluku rozpoutali, rozmysleli poslat ho do boje už jen proto, že legendární je pouze jeho jméno – nic víc. Něco jako padělaná značka “kolik čárka, tolik Adidas”. Dnešní vnuci a pravnuci rozhodně mentálně nejsou jejich dědové a pradědové, kteří bránili Bastogne. Myslím, že si dobře uvědomují, že by Argamedonovi nic neudělalo větší potěšení, než zkrátit životnost “legendárního pluku” na minimum už jen pro ten psychologický efekt.

katango
24. 10. 2022 13:24

To bude něco jako s tím legendárním odstřelovačem z Kanady.

Milan ze Zahrady Čech
24. 10. 2022 13:59
Odpovědět  katango

Bingo! Přesně na něj jsem si při tom vzpomněl.
A pak na důvod, proč tank Abrams nikdy do Banderstánu nepošlou – že by si tam uříz kšandu. Docela si umím představit, jaký by to bylo lákadlo:
“Hele Abrams!”
“Urááá!”
“Pal!”
“Urááááááá!”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
José
25. 10. 2022 13:18
Odpovědět  katango

Pár dní po jeho příletu se objevila zpráva, že je po něm. Pak bylo asi měsíc ticho, potom se vítězoslavně ohlásilo, že legendární Wali žije a zapojil se do bojových operací. Nakonec tyto zprávy dementoval sám ostřelovač, na Ukrajině byl pár týdnů, když tam viděl jen bordel a korupci, rozhodl se odjet domů. Skutečně vedle něj hned na počátku něco bouchlo, pár vojáků to odskákalo, ale vzhledem k tomu, že největší paznehti mají nejvíc štěstí, tak to přežil.

janle57
24. 10. 2022 11:41
Odpovědět  Vül

Pokud se v hotdoglandu něco zásadního nestane,t.j.,že se Trumpovi
podaří odstranit současnou agresivní garnituru,můžeme tady všichni
čekat,že při nejbližší provokaci ze strany Zelenského s jadernými
zbraněmi,to v Evropě vypukne a pak to již nikdo nezastaví.

František
24. 10. 2022 14:04
Odpovědět  Vül

Jediné co udělají je překročení hranice. Pak přiletí pár Solncepeaků a budou zdrhat, tedy pokud to někdo z nich přežije.

zuza
24. 10. 2022 14:24
Odpovědět  František

to je solncepjok, čo znamená v preklade miesto na slnečnom úpeku

Markýza
24. 10. 2022 18:39
Odpovědět  zuza

Au. Ani nemusím vědět, co je to za zbraň – název stačí.

Pedro
24. 10. 2022 16:28
Odpovědět  Vül
Pavel K
24. 10. 2022 17:32
Odpovědět  Pedro

Všechny naložit do Autobusu a odvést na léčení. Chudáci mladí lidé.

Pedro
24. 10. 2022 18:45
Odpovědět  Pavel K

Léčit to nejde, jsou to ztracené životy. Ta země upadá a pořád chce vládnout světu, nechutné.

Pedro
24. 10. 2022 18:52
Odpovědět  Pedro

Dcera tomu nevěřila, že prý montáž, syn jí málem dal po hubě. Peklo, dokud jsme jí neukázali na yt víc. Ona tam nechodí, ale ve škole jí blbnou jiné děti. Samé hry a četování, nevěří mi nic. Syn je moje povaha. Ten ty vejtahy amícké nesnáší, ale je starší, víc rozumu.

zuza
24. 10. 2022 23:26
Odpovědět  Pedro

liečiť sa to dá, len je to veľmi ťažké, fyzickú závislosť síce je možné vyliečiť dosť rýchlo, ale hrozná je tá psychická závislosť, k tomu treba veľkú silu vôle a to má málokto. A je to dosť drahé – títo ľudia na to nemajú prostriedky.

José
25. 10. 2022 13:20
Odpovědět  Pedro

To víte, země svobody a neomezených možností…

Veny232
24. 10. 2022 06:39

A domu pojedou v cínových penálech jako vždy ?

Pedro
24. 10. 2022 08:09
Odpovědět  Veny232

A nestačilo by tam tlampačem zařvat “aláh akbar” a zdrhali by jak v afganistánu?

me2d44
24. 10. 2022 11:06
Odpovědět  Pedro

O tom mi vyprávěl jeden Rus, co u nás žije 30 let. Letěl s manželkou do New Yorku. Při vystupování z letadla mu žena trochu utekla, tak na ni ze schodů zavolal: “Alja, ja v bare!” – hned ho sebrala ochranka a strávil na FBI v cele 5 dní!

Pavel K
24. 10. 2022 11:30
Odpovědět  me2d44

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Když jsem byl mlád tak jsem hltal ten film Vlčie diery (válečný). Obvzlášť jak tam ten partizán skočil s granáty pod ten tank a řval za stranu a za lidi. No a v později jsem se dozvěděl, že to bylo jinak. Prý řval zasrané náledí. Tak nevím? 😋🤦‍♂️

me2d44
24. 10. 2022 11:45
Odpovědět  Pavel K

Jsem fanda válečných filmů – takže Vlčie diery mám samozřejmě stažené. Ale z Hollywoodských paskvilů na válku mě zaujal jen “Most přes řeku Kwai” – koukat na Alnolda, jak drží v pařátech rotační šestihlavňový kulomet – vždycky trefí a z 50 protivníků ho nikdo ani neškrábne, to bylo nad moje síly (a šetřím místo na disku a filmy s Arnim nestahuji).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
24. 10. 2022 12:23
Odpovědět  me2d44

Rambo sám porazil 3 armády. Ti vymaštěnci s krysím burgrem v tlamě tomu věří. Proto si myslí, že jsou nadlidi a amerika first.

Milan ze Zahrady Čech
24. 10. 2022 12:57
Odpovědět  me2d44

Nesouhlas. Jsou vzácné výjimky, jako například Četa.
A jinak, já zase filmy s Arnoldem měl rád. Bral jsem je jako odpočinkové vojenské pohádkové komedie – to myslím vážně. Ale i Rambo mě bavil. Když byl záběr zblízka a Stalone předváděl ten svůj zavilý kukuč bojovníka, tak jsem se řezal smíchy. Prostě takové dobronáladové pohádky s happy endem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
24. 10. 2022 13:29

Kde já se směji až se mohu pomočit je u Hžavých výstřelů.
Pak ještě ta jejich poliš academi.

Fanny
24. 10. 2022 13:43
Odpovědět  Pavel K

No já řvu smíchy,když frajeři z FBI přijdou v noci do temného baru v černých brýlích,to mě fakt baví 😂

Markýza
24. 10. 2022 14:16
Odpovědět  Fanny

To je to, jak si rázným pohybem sundá ony černé brýle a pod nima má další?
Jako holka válečné/bojové filmy naopak nesnáším, ale Výstřely mě bavily děsně. Mám dojem, že tam taky někde couvaly stíhačky, žejo? Myslím ve vzduchu.

Pavel K
24. 10. 2022 17:34
Odpovědět  Fanny

To abych tě lépe viděla. 🤣🤣🤣

Buchtík
24. 10. 2022 20:36

Nijak se vám nechci plést do debaty, ani rozporovat to, co bylo napsáno. Série Rambo filmů se totiž stala karikaturou sama sebe postupně totiž.
Ale konkrétně Rambo I (originální název je pouze “První krev”) vůbec není o nějakém superhrdinovi nebo americké nadřazenosti.

Ba naopak je o tom, jak nechutně se společnost (dá se říct většinová) v USA chová k válečným veteránům, kteří za ni nastavovali svoje životy v imperiálních válkách (tady konkrétně Rambo je vysloužilec z Vietnamu, což bylo v té době samozřejmě stále to největší americké válečné trauma).
To celospolečenské chování vůči veteránům v USA trvá dodnes, spousta z nich jsou pak bezdomovci.

Mimochodem stejné téma je neskutečně výborně (a daleko hlouběji) zpracované i v ruském pojetí ve filmu Jurije Bykova – Fabrika:
https://www.csfd.cz/film/622529-fabrika/recenze/

Na filmy Jurije Bykova by se měl povinně podívat každý zdejší diskutující. V každém z nich je náhled na nějaké společenské téma a problém současného Ruska. A než mě tady začnou někteří psát, že to je práce páté kolony, tak bych připomněl, že Bykov je autorem taky seriálů Spící, který třeba KSB komunita mnohokrát vyzdvihovala jako konceptuální dílo.

zuza
25. 10. 2022 11:46
Odpovědět  Buchtík

ten film som nevidela, ďakujem za link, pozriem si. Ale chcela som povedať, že čítam občas ruskú tlač a diskusie, pozerám ruské videá na internete a mám dojem, že ani v Rusku sa k veteránom nechovajú oveľa lepšie. Snáď sa to teraz zmení. A vrchol všetkého bolo keď pred nejakým mesiacom v Petrohrade nechceli v nejakej reštaurácii obslúžiť vojaka.
Zas ale v Petrohrade sú mestskí poslanci (neviem či ešte stále), ktorí pred tými cca 2 mesiacmi chceli v Dume obžalovať Putina z vlastizrady.
Človeku sa ani nechce veriť, že tí ľudia sú potomkovia tých, čo tak dlho odolávali fašistom počas veľkej vlasteneckej. A mesto, kde zložil Šostakovič 7. symfóniu a premiéru odohrali hudobníci ktorým omŕzali prsty od zimy a ktorí umierajúci od hladu.

Pavel K
24. 10. 2022 13:26
Odpovědět  me2d44

Ahoj, tak na to já koukám s nadhledem, to je pro kluky v pubertě. Kdyby držel jen ten kulomet ale ještě měl rakev na rameni. Filmy pro idioty a kde je jich spousty? No přece v US. Tam to žerou.

Autor
24. 10. 2022 15:58
Odpovědět  Pedro

Z vystoupení satirika Zadornova:
Kdysi byly doněcké milice prostí muži s loveckými zbraněmi. Poslali proti nim obrněné transportéry a oni najednou měli obrněné transportéry. Byly proti nim poslány tanky, měli najednou tanky.

Tohle mi vyprávěl jeden z obránců Doněcka. Jednou se tak střílelo z obou stran, že nikdo nevěděl, kdo a kam vlastně střílí, bouchalo to všude kolem něho a on se rozhodl někde se ukrýt, než to přestane. Uviděl jámu po výbuchu nějaké střely nebo granátu a rozhodl se skočit do ní a schovat se tam. Ale tam bylo několik ukrajinských vojáků. Co teď? A teď si představte co bylo, když na ně zařval mohutný muž s dlouhým vousem, který mezi ně z čista jasna právě skočil: „Alláh Akbar!“ Všichni ukrajinští vojáci vyběhli pryč jako splašení. Muž tu přestřelku přežil bez škrábnutí. (“Alláh je velký” a to ještě neznali Kadyrova)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
24. 10. 2022 07:23

Vzhůru ke Stalingradu pro umrznutí.

Autor
24. 10. 2022 08:07

Několik vět z článku o US Army, který byl napsán na základě vyhlášení samotných Američanů a jejich médií:
V americké armádě je strašný nedostatek pracovních sil. Morální kvality amerických vojáků jsou na velmi nízké úrovni. Současní rekruti nechtějí za svého vrchního velitele postavu, jako je Joe Biden. To vše se najednou objevuje na stránkách amerického tisku.
Server 19fortyfive.com kritizoval zejména americkou armádu, když uvedl, že “od začátku fiskálního roku americká armáda nesplnila své cíle v oblasti náboru nových vojáků o 25 procent:
Americká armáda má samozřejmě v dnešní době mnoho možných protivníků: vzpomeňme na Rusko, Čínu, Írán, Severní Koreu a mnoho dalších darebáckých států. Největším nepřítelem Pentagonu je však nyní možná nedostatek pracovních sil pro obranu země.
Kromě toho 77 % rekrutů ve věku 17 až 24 let není schopno vojenské služby. Často jsou odmítnuti do 48 hodin od prvního rozhovoru s náborovým zástupcem ministerstva obrany. Portál píše, že každý rok projde rukama vojenských náborářů ve Spojených státech 110 000 lidí. To znamená, že americká armáda každoročně doplní jen o něco více než 25 000 mužů.

Autor
24. 10. 2022 08:10
Odpovědět  Peter

Pokračování
Americká mládež je líná, tlustá a hloupá, takže požadavky splňuje jen málokdo. Pandemie zbrzdila nábor. To všechno je pravda, a přesto to nejsou hlavní důvody, proč se ozbrojené síly hroutí. Skutečný důvod neúspěchů při náboru rekrutů je praktičtější: Bidenův ponižující neúspěch v Afghánistánu ohromil zemi. Vládnoucí třída navíc překroutila pojem pravdy, spravedlnosti a amerického způsobu života. Tato selhání společně odradila obrovské procento národa. Všechny tyto faktory dohromady odrazovaly mladé lidi od vstupu do armády,” píše The American Spectator.
Ušlechtilé ctnosti, jako je sebeobětování, osobní dokonalost a odvaha, již nejsou vštěpovány. …Mladí lidé nechtějí, aby jim veleli velitelé v ženských uniformách a se šminkami na rtech. Je to ostuda,” píše list.
Kdo potřebuje Joe Bidena jako vrchního velitele? Kdo by svěřil tomuto prezidentovi život svého syna nebo dcery? …prezident Biden vyvedl Ameriku z Afghánistánu, čímž ji ponížil a destabilizoval vztahy ve světě. Vůdci jako prezident Vladimir Putin prezidentem Bidenem naprosto pohrdají. A proč by neměli?

Autor
24. 10. 2022 08:14
Odpovědět  Peter

Oběti, které Amerika vyžaduje od svých mladých mužů a žen, nejsou teoretické. V Afghánistánu zemřeli stateční, chytří a idealističtí mladí muži kvůli lhostejnosti a neschopnosti Joea Bidena
Americká zahraniční politika již léta postrádá smysl, což vyvrcholilo v Afghánistánu. Amerika nyní posílá peníze, které nemá, na Ukrajinu, aby vedla válku s Ruskem, kterou USA nechtějí vyhrát. Jedná se o nebezpečnou zástupnou válku a zdá se, že americké elity jsou důsledky této války zmatené.

zuza
24. 10. 2022 09:46
Odpovědět  Peter

kedysi som videla jeden film s Danny de Vitom, hral tam nejakého chlápka, ktorý neviem z akého dôvodu skončil v US army ako učiteľ angličtiny. Komédia to bola dobrá, len mňa trochu šokoval fakt, že regrúti v hnUSAkove nevedia poriadne písať a čítať. O počítaní už ani nehovorím, to asi neovládajú ani tí výcvikoví seržanti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
24. 10. 2022 11:24
Odpovědět  zuza

Oni nejen rekruti. Zkuste si někde najít statistiky vzdělanosti v USA. Negramotnost tam dosahuje přes 50%, úroveň jejich absolventa univerzity je na úrovni našeho středoškoláka (a to těm našim fandím, protože na maturitu neznají ani to, co by mi v 70. letech nestačilo ani na základní školu – a že jsem procházel “jako nůž máslem”)

me2d44
24. 10. 2022 12:20
Odpovědět  me2d44

Jen dodatek: Oficiálně se v USA udává negramotnost 8% – ale věřte tomu, když přes 50% lidí umí sice text přečíst, ale už jej neumí převést do svých slov. Je něco jiného, umět číst a psát, a je něco jiného to říct vlastními slovy – tam už musí fungovat mozek (a u amerických špiček o tom druhém silně pochybuji).

Fanny
24. 10. 2022 13:52
Odpovědět  me2d44

Naprostá pravda,vždyť i naše školství upadá rok od roku víc a víc a ještě do toho to inkluzivní školství.
Před rokem 89,bylo naše školství na jedné z nejvyšších úrovní,ale jak by řekl klasik”chceš-li porazit nepřítele uč jeho děti”a stalo se.

Autor
24. 10. 2022 19:47
Odpovědět  Fanny

Vzpomněl jsem si, jak Zeman tvrdil, že jsme ve školství až někde daleko za Nepálem nebo Tibetem, to nevím přesně. Ale od té doby jsem mu nemohl přijít na jméno. A to jsem ho přesto volil když poprvé kandidoval za prezidenta …

Autor
24. 10. 2022 08:14
Odpovědět  Peter

Závěr:
Z výše uvedeného je zřejmé, že americké vojenské velení je naprosto neschopné vyrovnat se s výše popsanými problémy v armádě – personálními, sociálními a morálně-politickými – pokud plánuje dlouhodobou konfrontaci s Ruskem v konvenční válce. Obzvláště palčivý je morální problém, který popisuje The American Spectator, a to pohrdání, které Američané vůči Bidenovi chovají, přinejmenším ze strany příznivců Republikánské strany a zastánců tradičních hodnot obecně.
Zdá se, že to chápou i ti, kdo řídí loutku zvanou Biden. To je jeden z důvodů, proč liberální elity USA nemohou a nechtějí válčit s Ruskem přímo konvenčními zbraněmi. S takovou “armádou” USA v konvenční válce nevyhnutelně prohrají.
Dalším argumentem je, že pokud USA vstoupí do přímé ozbrojené konfrontace s Ruskem, okamžitě se uchýlí k použití jaderných zbraní, protože se nevzdaly úkolu zničit Rusko.
Zdroj https://tsargrad.tv/articles/tolerantnaja-pravda-armii-v-ssha-ne-ostalos_647842

Autor
24. 10. 2022 08:42
Odpovědět  Peter

Aby nevznikl prostor pro trolly.
Ruská armáda je mnohonárodnostní a Čečenci jsou přívrženci Alláha, protože v Rusku nevadí, co vyznáváte za náboženství, pokud nebráníte jiným věřit ve svého Boha.
“Wágnerovci” nejsou žádní nacisté, jsou to sice žoldáci, ale nejsou to nacisté ani jiná podobná “odrůda”. Důkazem o jejich činnosti je to, že přivádějí k šílenství právě “Západ”. Ostatně žoldáci na “Západě” mají mnohem delší historii a také mnohem krvavější. Zapomíná se například na froncouzskou cizineckou Legii. O žoldácích z USA hovořili nejednou zajatí žoldáci sami. Ti západní jsou vlastně “karatelské oddíly”. Wágnerovci takové vytěsnili již v nejednom případě z jejch pozic v Africe. Rusko zde používá tedy to, co dělají na Západě již velmi dlouho (většina armád v evropských válkách středověku byla složena ze žoldáků), ale Rusko to dělá po svém.
Trollové, zameťte si před vlastním prahem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Rapa
24. 10. 2022 11:15
Odpovědět  Peter

Bijte fašisty a nacisty na okrajině.Alláh akbar.

Markýza
24. 10. 2022 14:22
Odpovědět  Peter

Oni Rusové zacházejí s machometány dost drsně, když se někde začnou rozcapovat a zlobit. Proto zřejmě žijou v klidu a míru vedle sebe.
Nikdy nezapomenu na tu strašnou storku, jak jakási alkajda zajala někoho poměrně vysoké šarže – a že je prý přístupna vyjednávání. Vyjednávalo se snad rok, alkajda vodila vyjednavače za nos, až povolali ruskou delegaci. Ta dorazila, zkoukla situaci, a že zítra začnou vyjednávat….zítra přišli s igelitkou, z ní vyndali hlavu nějakého alkajďáckého prominenta – a prý tak a tak, jinak taky skončíte v igelitce. No, milý zajatec byl venku snad hned druhý den.

zuza
24. 10. 2022 17:09
Odpovědět  Markýza

na druhej strane ich Rusi rešpektujú, pokiaľ sa chovajú normálne ako ľudia.

Markýza
24. 10. 2022 18:41
Odpovědět  zuza

Přesně tak.

José
26. 10. 2022 13:04
Odpovědět  Markýza

Kdo vás tak nemá rád, že vám dává samé mínusy?

Milan ze Zahrady Čech
24. 10. 2022 20:09
Odpovědět  zuza

Celej vtip je rovným metru. Když začne machometán na pravoslavnýho machrovat a urážet ho, dostane na budku, když pravoslavnej machruje na machometána a uráží ho, dostane na budku, když na jednoho nebo druhýho začne machrovat a urážet ho ateista, dostane na budku – a to platí nejen ohledně víry, ale i rasy, etnika, národnosti či sexuální orientace. A praktikuje se to už od dob carskýho Impéria; na to nepřišel až Lenin. Problém je, když přijede transexuál do Moskvy a myslí si, že je v New Yorku. Pak dopadne takto:
https://www.youtube.com/shorts/_NaIFRe67Zo

Markýza
24. 10. 2022 20:17

Mně se to neotevře, prý se mám přihlásit 🙁 Převyprávějte mi to, prosim hezky! Těšila jsem se 🙂

Milan ze Zahrady Čech
24. 10. 2022 21:46
Odpovědět  Markýza

Zkuste to tady. Vypadá to jako stejný odkaz, ale není.
https://www.youtube.com/watch?v=_NaIFRe67Zo

Markýza
25. 10. 2022 14:06

Taky se to chce přihlásit. A registrovat ze kvůli tomu zas nebudu – ale musí to být sranda.

konzerva
24. 10. 2022 08:43

Koukám , že zde opět dorazili správní politruci ze Stodůlek.

Buchtík
24. 10. 2022 19:05
Odpovědět  konzerva

Myslíš z Britské čtvrti? 🙂
Protože Stodůlky jsou docela širokej pojem a velké části z nich se říká “Malá Moskva”. 🙂 Ale prej tam bydlí stejně Ukrajinců jako Rusů.

Autor
24. 10. 2022 19:49
Odpovědět  Buchtík

Porvali se Rusové a Ukrajinci v Turecku v hotelu. Nejvíce to odnesli Angličané a Němci … 🙂 🙂

Buchtík
24. 10. 2022 19:59
Odpovědět  Peter

Jako vtip dobrý 🙂 Bohužel realita je přesně opačná. Perou se mezi sebou obřezanci (z nichž mnozí jsou právě dislokovaní v Anglii a USA, jiní zase v Německu a Rusku) a nejvíce to odnášejí Rusové a Ukrajinci.

Bohužel i tady je spousta těch, kterým chybí předkožka, a mnozí z nich navštěvují tento server (a někteří píšou do diskuse), a tak dávají mínusy, když tady vidí tuhle pravdu, protože se jim líbí rudá barva, barva mínusů, barva revoluce, barva krve. Jsou to krvelačné bestie, protože hned po narození vidí téct krev ze svého vlastního těla, tak po zbytek života baží po tom, aby i jiní krváceli. Proč jsou tak krvelačné i jejich ženy, tomu ale nerozumím.

Mimochodem, neslyšel jsem snad o žádném případu, že by se na Stodůlkách mezi sebou Rusové a Ukrajinci nějak porvali, ale nevylučuju to.

Paulen
24. 10. 2022 10:22

Sloboda slova je top prioritou na našom portáli https://cekni.to – našim cieľom je vytvoriť čo najrozmanitejšie záujmové komunity a umožniť v rámci nich aj medzi nimi slobodnú diskusiu bez cenzúry, ako alternatívu k Facebooku na Slovensku a v Čechách.

Navyše sme bez reklamy, podporujeme anonymitu (registrácia je možná bez emailu) a bežíme na open source.

Velitel
24. 10. 2022 17:57

V Rusku vědí, že dokud USA nenasadí přešitého admirála Rachele Levina a šéfa poradců pro jadernou energetiku USA Sama Brintona nic se neděje

comment image

Markýza
24. 10. 2022 18:42
Odpovědět  Velitel

Rusy nevyděsí ani tahle dvojka………….

Milan ze Zahrady Čech
24. 10. 2022 20:20
Odpovědět  Markýza

Třeba si ty/ti (helej jaký i/y je správně, aby Scipio nebublal, že jsem primitiv?) ??? myslí, že působí takovýmto dojmem:
https://www.youtube.com/shorts/FZhwe5IJWkg

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
25. 10. 2022 14:09

i/y……to je oříšek! Asi střední rod, ne? Takže “třeba si ta (no ale co teď??) myslí…” “Třeba si tato člova myslí” – bych viděla jako nejsprávnější :-)))

zuza
24. 10. 2022 21:22
Odpovědět  Markýza

áno, lenže je tu riziko, že sa uchechtajú do bezvedomia…

Markýza
25. 10. 2022 14:10
Odpovědět  zuza

To je pravda, heršvec! Budou se tak strašně smát, že zapomenou střílet!

Pavel K
24. 10. 2022 19:41
Odpovědět  Velitel

Tvl to snad nemůže být normální, to je neskutečné a zvrácené. Ať už jdou s těmi evolučními omyly do otvorů.

Autor
24. 10. 2022 19:55
Odpovědět  Velitel

Tak tuhle dvojku by si “Kadyrovci” vychutnali s veškerou parádou … možná by to byl národní svátek v Čečensku. 🙂

Milan ze Zahrady Čech
24. 10. 2022 20:25
Odpovědět  Peter

Šoupnout je takhle na Ježíška stříbrohřebetovýmu samci gorily horské do klece na hraní, to byl panečku dáreček!

zuza
24. 10. 2022 21:26

videla som horské gorily na internete, aj naživo v zoo, mne pripadali ako inteligentné zvieratá, tie striebornochrbtové sú už dôstojní kmeti, takže predpokladám, že by s tým duom nezahadzovali. Možno by to bol vhodný darček pre hladného aligátora, tí nie sú takí prieberčiví.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
25. 10. 2022 00:12
Odpovědět  zuza

Jako že by je jenom zmuchlali, pak si s nimi vytřeli, a hodili ho je vedle ke krokodýlovi? To by taky šlo.

José
25. 10. 2022 13:31

Doporučuji ke shlédnutí, říká se to tam dost jasně. To z čeho si tenkrát dělali legraci se nyní projevilo v úplné nahotě:

https://www.youtube.com/watch?v=ZmgVHeS7Iws

Markýza
25. 10. 2022 14:14
Odpovědět  José

Díky! To je neskutečné, tenhle seriál……má ještě smysl tvářit se, že existují nějaká vládní tajemství? Nemá!! “Kreml dostane vojenské informace dřív, než proniknou k nám, do čísla 10” :-)))

Markýza
25. 10. 2022 14:17
Odpovědět  Markýza

“Víte, kdyby teď došlo k jaderné válce, netrvala by dost dlouho na provedení testů” – do kamene tesat.