politika

Kvůli vašemu odmítnutí zemřelo velké množství britských vojáků

Vučić oznámil požadavek Clintona, aby v roce 1999 Maďarsko zaútočilo na Srbsko.

Americký prezident Bill Clinton požadoval, aby Maďarsko zaútočilo na Srbsko po zemi ze severu během agrese NATO v roce 1999, řekl srbský prezident Aleksandar Vučić v projevu k národu.

„Pokud jde o Kosovo, nyní vám řeknu něco, co jste nevěděli. V roce 1999 mělo Maďarsko zaútočit pozemními silami na Srbsko, což mi [premiér Maďarska] Viktor Orban potvrdil a umožnil mi o tom říci veřejnosti,“ uvádí TASS s odkazem na Vučiće.

Srbský vůdce dodal, že americký prezident Bill Clinton a Britové požadovali od Orbána útok. Aby Maďarsko zaútočilo na Republiku Srbsko ze severu, takže síly by byly roztaženy až k Vojvodině, ale Viktor Orbán odmítl a byl pod velkým tlakem.

“Vyrovnat se s tímto tlakem v Bílém domě mu pomohl [německý kancléř] Gerhard Schröder,” řekl Vučić.

Margaret Thatcherová podle jeho slov následně Orbanovi vyčítala, že „kvůli jeho odmítnutí zemřelo více britských vojáků“.

Připomeňme, že agrese NATO proti Svazové republice Jugoslávie v roce 1999 začala 24. března a trvala 78 dní. Za hlavní důvod letecké útočné operace „Allied Force“ vedení aliance označilo „prevenci genocidy albánského obyvatelstva v Kosovu“.

Podle Srbska bylo v důsledku bombových útoků zabito 3 500 až 4 000 lidí a zraněno asi 10 000. Materiální škody dosáhly 100 miliard dolarů.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3yu1lX8

sdíletj na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
10. 10. 2022 20:44
Ohodnotit příspěvek :
     

USA, kudy chodí tam vraždí. Ve jménu ” demokracie “.

Bety
11. 10. 2022 10:07
Odpovědět  Aleš

Pamatuji si, že tenkrát pár US raket prý omylem zaletělo i do Maďarska. Myslela jsem si, že to jsou
pěkní neumětelové, ale on to asi omyl nebyl.

Vladimír
10. 10. 2022 20:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialový hnus by nás použil jako kanonenfutr bez váhání. Orbán je borec!

Autor
10. 10. 2022 20:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady se zřejmě neodváží trollové púsát takové věci jako že jsou Maďaři – no co můžou vymyslet za přívlastky?

Staník
10. 10. 2022 21:09
Odpovědět  Peter

Maďaři byli jednou ze zemí, přes kterou na začátku devadesátek proudily zbraně do Slovinska, Chorvatska, Bosny. Maďaři spolu s Německem, Rakouskem a Vatikánem stáli za rozpadem Jugoslávie a byli tak spoluzodpovědní za vraždy a vyhánění Srbů z Krajiny Srbské v Chorvatsku a v Bosně. Až později se přidalo USA za Clintona a Krvavé Madly (budiž jí peklo “milé”). S Orbánem se hodně změnilo, to je pravda.

Evžen
11. 10. 2022 06:46
Odpovědět  Staník

Můj osobní názor, vše bylo pod kontrolou USA!

Staník
11. 10. 2022 07:52
Odpovědět  Evžen

Nejdřív se opravdu začali angažovat Němci. Kinkel, Genscher, tenkrát asi Kohl. Ti opravdu stáli jako první za rozpadem Jugoslávie. Hlavně díky bývalým ustašovcům, kterým se po válce povedlo utéct do Německa a vytvořit tam svoje náckovské organizace. Je možné, že už tenkrát to bylo pod kontrolou USA.

Masunta
11. 10. 2022 10:12
Odpovědět  Staník

Váleční štváč Havel genocidu v Jugoslávii schvaloval. Alespoň že minimálně dvakrát odmítl Nobelovu cenu míru. Tak ji dostala Matka Tereza.

Rapa
10. 10. 2022 21:50
Odpovědět  Peter

Trollové ví tak akorát prd.Mají ůroveň ssavých komárů,je to jen hmyz. Já jsem sloužil v r.1971 s kluky od komárna na vojně v praze,měli smysl pro humor a dovedli vojnu ulehčít,byla sranda.Dnes si vážím maďary o to více,přeju jim vše dobré a orbánů více a nenechat se infiltrovat fašouny eu.

Karel
10. 10. 2022 23:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Závidím Maďarům Orbána. Přeji mu pevné nervy ať vydrží ten šílený tlak západu v čele s USA. Je to opravdový vlastenec, v dnešní době něco nevídaného.

Masunta
11. 10. 2022 07:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Nereagujte na trolly ani nejlepšími argumenty a nebude ukojen (to neplatí pro našeho osvětlovače Milánka Chasidi nesebekritického). Troll jistě oceňuje i palce dolů, protože vidí, kolik lidí jej četlo. Reakce právě chce, aby opětoval a získal další reakce. I za nejlepší protiargumenty je troll placen – od kusu.

Frankie
11. 10. 2022 08:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Běžte už konečně do řiti i s vůdci. Vučič je snad prezident ne!!

Per
11. 10. 2022 08:34
Odpovědět  Frankie

v “demokratických” státech, kde vládne armáda, se představitelé státu nazývají Vůdci, ve státech, kteří nejsou ovlivněni armádou, to jsou prezidenti.

oldoo
11. 10. 2022 15:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Rozdíl mezi weby jako je tento a weby typu seznam je v tom,že tady jsou tzv.trolové placení NĚKÝM a v seznamu Putinem.Stejně je jim nadáváno do blbců,stejně jsou vyháněni jinam,nejlépe tam,kde s nimi budou ostatní souhlasit.Nikoho ani nenapadne,že by si třeba mohli opravdu myslet něco jiného,než ostatní diskutující.
Čím to asi bude?Řekl bych,že diskutéři jsou vlastně VĚŘÍCÍ,naprosto přesvětčení o své neomylnost,o SVÉ PRAVDĚ,O SVÉM DOGMATU.
Prezentovat názor možně je,diskutovat možné není.Fanatický katolík nemůže diskutovat s fanatickým muslimem.
Tedy lidé na těchto webech jsou vesměs stejného typu a skoro není důležité,co si myslí,jsou většinou bezvýznamní.

Administrátor
P.A.Semi
11. 10. 2022 16:42
Odpovědět  oldoo

Máme tu především jen jednoho trola jménem asi Přemek, který je Podvodník, protože neustále mění jména a IP adresy (používá proxy), neustále Lže a Provokuje urážkami. Stokrát ho zablokujete a vyhodíte, přijde stejně zase… Jak poznám, že je to ten samý? Podle falešných emailů, které zadává, dřív podle počítače, ze kterého psal – jenže se přizůsobil a přešel na Win10, jaké má kdejaký blb… Poznám ho i podle textu, ale tam si člověk nemůže být jistý, jestli to není nějaký jiný podobný šmejd…

Jestli je něco Pravda nebo Lež se dá objektivně posoudit, což náš Main-Stream – ČT nebo Seznam – zřejmě zcela ignorují…

Tenhle Podvodník Přemek tu nasbíral přes 10,000 záporných bodů od července, protože s ním všichni nesouhlasí, protože píše totální lži a provokace…

Buďto je psychopat, nebo je najatý

Třeba https://www.pokec24.cz/blog/larry-johnson-co-si-myslet-o-strategii-ruska-na-ukrajine/ si ho můžete prohlédnout, píše tam jako Jarda, a jako Jarouš…

Další, třeba různé opilce, kteří tu šíří sprosté urážky, stačí normálně zablokovat a jdou si hrát jinam…

πα½