politika

Kris Roman: NATO bude jen na papíře

NATO bude jen na papíře: Západ se s útoky proti Rusku velmi opozdil.

V konfrontaci Ruska a Severoatlantické aliance nemá NATO šanci zvítězit. Tento názor vyslovil belgický politolog Kris Roman.

Ruská armáda každým rokem mohutní a sílí, poznamenal specialista v rozhovoru pro “Ukraina.ru”.  Moskva, která v současnosti bojuje s kyjevským režimem, ve skutečnosti bojuje se 43 zeměmi. A nejsou žádné předpoklady pro to, že tyto země vyhrají. Pravda, ve Spojených státech stále věří, že mohou rozdrtit Ruskou federaci, ale Kris Roman zastává v této věci diametrálně opačný názor.

„Osobně věřím, že Rusko vyhraje. Myslím, že NATO se s útokem na Rusko opozdilo o 10 let. Nyní má Severoatlantická aliance velké problémy,“ konstatoval politolog.

Na rozdíl od Rusů není armáda zemí NATO absolutně připravena zemřít za svou vlast. Chtějí dostávat peníze jen za službu v době míru. Roman si je proto prakticky jistý, že asi 70 % vojáků belgické armády v případě přímého střetu s ozbrojenými silami Ruské federace dezertuje. Podobný obrázek bude pozorován ve velké většině zemí Aliance. Jedinou výjimkou bude Polsko a pobaltské republiky.

„Také upozorním na důležitý moment – dnes chce být členy BRICS 13 zemí světa. To je znamení. Za 10 let to bude 130 zemí. A kde bude NATO a Evropská unie? Pouze na papíře,“ sdílel svůj názor Belgičan.

Již dříve bývalý asistent ukrajinského ministra obrany podplukovník Alexej Selivanov označil prohlášení generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, že Severoatlantická aliance nemá s ukrajinskou krizí nic společného, ​​za „pohádky pro slabomyslné“.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3kZHlrl

sdílet na

57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
1. 2. 2023 05:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Západní degeni, končíte. Naučíte se žrát to co ostatní a platit jako ostatní. Živit vás už nikdo nebude zmrdi!

Pavel z Moravy
1. 2. 2023 11:24
Odpovědět  Pedro

Pedro, tleskám.

Pavel K
1. 2. 2023 11:43
Odpovědět  Pavel z Moravy

Myslíš si že se toho ještě dožijeme až ty swyně padnou na tlamu?

Pavel z Moravy
1. 2. 2023 13:57
Odpovědět  Pavel K

Já nevím, oni nás zabavují Ukrajinou a dnes jsem četl na necenzurované pravdě, že chtějí v EU hlasovat o tzv. jakémsi vyvlastňování venkovských oblastí a to snad v celé EU a vytváření megaměst. Jestli to není něco jako to vyvlastňování těch farem v Nizozemí. Tihle degeneráti získali status Bohů a nebo si to myslí. Pavle, dobře to nedopadne, už opravdu ve vítězství zdravého rozumu nevěřím. Už máme své roky a nejsme přece naivové. Včera jsi to napsal perfektně, přece mám slechy a oči, slyším a vidím okolí.

Pavel K
1. 2. 2023 14:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

Hlavně nepropadat panice. Ale zase lidi seroouu na vše. Já teď nevím ale Pávek je pro zvýšení nějaké té daně z nemovitostí. Ať to nemusím hledat nevíš co tím básník chtěl říci. Já jen že jsem to chtěl mladejm omlátit o pusinku a oni mě vyagumentovali, že je to na starostovi, že ten určuje kolik bude daň.

Pavel z Moravy
1. 2. 2023 19:21
Odpovědět  Pavel K

Oni si to asi fakt budou muset vyžrat. Jde o to, že by se určila daň z tržní ceny nemovitosti, tak jak je to ve Francii, u amíků, kde si právě spousta lidí nemůže dovolit bydlení, protože by ani nezaplatili daň. V těch velkých městech je snad až k 15 %. Takže u nás přemýšleli o 2 – 3% dani. Takže, kdyby jsi měl třeba domek v hodnotě melounu, tak by tě daň vyšla na 20000 až 30000 Kč ročně. To tenkrát již navrhoval dreďák , mluvila o tom Bobošíková. Takhle jsem slyšel, že to plánovali už škůdci zemští dávno před volbami. U bytů je to jednoduché, každá oblast má hodnotu na metr čtvereční, vím, že u nás to bylo nějakých 17000 Kč, tedy v mém momentálním bydlišti, to oni znásobí počtemmetrů užitkové plochy, já mám 54 m čtverečních a vyjde tak zhruba cena bytu. Takže u mne zhruba 900 000 a z toho 2 % daň 18000. Takhle si představují, že nás okradou každým rokem. To, že jsme si koupili byt ze svých zdaněných peněz je nezajímá. Další, tentokrát by to již byla osobní krádež za bílého dne. Ber to jen jako info, tak jsem to kdysi slyšel, ale v cizině to prý tak někde je. Může to být ale také fejk, ale s těmito lidmi. Doplň si sám. Já všem mladým nesmírně fandím, co si zvolili to budou mít.

Albi
1. 2. 2023 20:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Možná než počítat procenta domovní daně bude účelnější si včas vybrat vhodné místo pod mostem, kde by aspoň nepršelo. Ale to se ví už dlouho – zatím to bylo jen pro pobaveníé, dnes už docela blízko.

Pro připomenutí:Lupo Anetta: “Fialovo kolečko” – aktuální je 2. sloka:
https://www.youtube.com/watch?v=FMsqktONzFk

Albi
1. 2. 2023 20:32
Odpovědět  Pavel K

A mají nějak doloženo, že starosta daň nezvýší, když může? Jistě má obecní kasu stejně prázdnou a stejně hladovou, jako je ta státní.

Pavel K
1. 2. 2023 21:06
Odpovědět  Albi

Tak prozatím loni v květnu jsme za dům zaplatili cca 1200,-kč.

Pavel
2. 2. 2023 01:00
Odpovědět  Albi

Chteji platiti dluhy ukru a zaroven vybudovat a vyzbrojit armadu a ja nevim co jeste.A..Budou mit armadu a .
Vojaky ziveny hmyzem , vlastne podvyziveny..
Krast duchody pensistum a zrusit zdravotni peci pro deti ,na to nepostaci..
Lstivej rus nedavno ustoupil ,aby ukr vylez z opevneni, ktery budoval 8 let , ted je na poli a nema se kde skovavat.
Organizace ,media ,ktery uverejnuji vitezstvi ukru ,jsou daleko za morem..Zadnej z nich nevyleze z kancelare se podivat..
Rand organizace vydala spisek o vyjednavani s rusem, kterej po Minsku, uz nevyjednava.
Protoze to nejde /I kdyby chtel/..
Podvedeny podvodnici jasali ,ze rusa chytre zase podvedli ,ale to ma ted dopad.
Lidi na celym svete, podvodniky nemaji radi..
A nikdy mit nebudou..
Ani jejich podvodnej dolar, ani bezcenny ceny papiry….

Standa
1. 2. 2023 16:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

,,Slechy a světla ” neználku. !
A zavrtě,,prutem “před páníčkem na Hradě!

Pavel K
1. 2. 2023 16:32
Odpovědět  Standa

Nemachruj a jdi radši na číhanou. Ale bacha, nestřílet na nic co je černý a hejbá se to, ať to nedopadne jako minule. 🤣 🤣 🙏 🤦‍♂️ 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
vavi
1. 2. 2023 16:02
Odpovědět  Pavel K

Tiež na to zbožne čakám, ale neviem, neviem tiež patrím do starého železa…

Pavel K
1. 2. 2023 16:28
Odpovědět  vavi

Víte co prý říkal E. Zátopek při závodění, když nemůžeš tak přidej.
V našem případě vyderžaj. 🙋‍♂️

Albi
1. 2. 2023 20:50
Odpovědět  Pavel K

Vyderžaj? To já si zas myslím, že už jsem viděla a slyšela dost – až moc a nemusím mít všechno.
Spíš mě štve, že ta zubatá s kosou mě pořád ignoruje, baba jedna protivná.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
2. 2. 2023 09:26
Odpovědět  Albi

Tak to já mám ještě nějaké ty cíle. Během pár let jsem si sestavil několik hezkých párů papoušků od kterých si od letoška slibuji nějaký ten odchov. Ti šmejdi nám zakázali Burzi kvůli ptačí chřipce o které já si myslím svoje. A pak musím zlikvidivat ty moje zásoby metly lidstva, věčná škoda to vylít do kanálu, to by byl hřích.🙋‍♂️

Pedro
1. 2. 2023 12:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dík

Gales
1. 2. 2023 11:57
Odpovědět  Pedro

Jo,jo.Rus sílí,mobilizuje a odvedence cvičí pro boj.Budou připraveni umlátit tu západní svoloč až přijde čas.Jenom naše idiocikolka se chystá je porazit.

Albi
1. 2. 2023 20:52
Odpovědět  Gales

Určitě to mají několikrát vyzkoušeno a vždycky slavně zvítězili. Na počítači. 🙂

Boomer
1. 2. 2023 21:39
Odpovědět  Albi

.. simulace situací probíhají na obou stranách, neustále! Obě se učí z chyb vlastních i protivníkových. Je to vlastně moderní forma velitelsko-štábního cvičení.
Otázkou je, jak má ta která strana nastaveny vstupní parametry a jak systém krmí daty.

Garbage in, garbage out.

Albi
1. 2. 2023 22:08
Odpovědět  Boomer

To ano. Ale sebemenší chybičku je možné okamžitě a bez ztráty jediného vojáka, tanku, letadla apod. okamžitě nahradit, taktiku uravit – a výhra je doma. Navíc protivník má tytéž neoezené možnosti.
To v boji nejde.

Boomer
2. 2. 2023 20:09
Odpovědět  Albi

..simulace se nedělají pro potěšení a pobavení štábních důstojníků, ale k ověření strategických a taktických modelů a jejich dodatečnému doladění. Poznatky se potom aplikují/ověřují v praxi.
Na ukrajinské straně kupříkladu došlo, na základě analýzy počátečních bojů, k radikální změně dřívějších principů nasazení tanků a ruská strana ji bez potíží přijala za vlastní. Už žádné masivní frontální útoky stovek strojů, ale bodové nasazení s adekvátní podporou, což ovšem nevylučuje možnost, že frontální útok obrněných svazů bude použit v příhodnější situaci.

Předpokladem úspěchu je schopnost vnutit protivníkovi místo, čas a způsob vedení boje. © Clausewitz

Pavel
2. 2. 2023 00:42
Odpovědět  Pedro

NATO nebude na papire, uz je a davno.Hystericky reci to jen potvrzuji..

Pavel
2. 2. 2023 00:44
Odpovědět  Pavel

Pro jistotu si jeste staty NATO nici hospodarstvi..
Kdyby sel poblitolog delat neco uzitecnyho radsi.

Spam Mivyk
2. 2. 2023 18:59
Odpovědět  Pedro

Ať si žerou ten svůj hmyz, kterým chtějí krmit nás.

Aleš
1. 2. 2023 06:43
Ohodnotit příspěvek :
     

“Na rozdíl od Rusů není armáda zemí NATO absolutně připravena zemřít za svou vlast”

Jen zcela ideologicky vymytý liberální fašista by chtěl bojovat za současnou ČR a odporný loutkový instalovaný gang SPOLU.

Pavel
1. 2. 2023 08:32
Odpovědět  Aleš

Ono se jich u nás těch vymytých najde, jen je otázka, jak dlouho vydrží v konfrontací reálné války na bojišti. Ale Ukrajinci jim pomohou, tankistům zavaří příklopy a pěchotě dají za zadel nácky s kulomety a poženou je na jatka!Těm co budou mít štěstí a nevrátí se v penálu,ale třeba jen bez rukou či nohou, pak dá “Ken” na hradě medaili “Signum Laudis” v “Blavě” jim to předá zase jejich “Bárbí”.Pane Bože, co jsi to udělal, že jsi dal duši do volů!

Aleš
1. 2. 2023 09:28
Odpovědět  Pavel

Myslím, ze 10 autobusů bláznů dají dohromady na týden bojů. Pak už budou jen plivat v televizi až dojdou.

Pavel z Moravy
1. 2. 2023 11:27
Odpovědět  Pavel

Ani Bůh není neomylný.

Pavel K
1. 2. 2023 11:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

Padni na svoje šinavý kolena a popros o odpuštění hříšníku. 🤣 🤣 🤣 🤦‍♂️ 🙏

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
1. 2. 2023 14:04
Odpovědět  Pavel K

Jo, klečím na kolenou a omlouvám se všem kdož nás okrádají a ponižují, že nejsem jako oni a že mám svědomí. Ale jinak jsem se zasmál, och ty jeden vtipálku, hned si na tebe hodím jednoho prcka kubánského rumíku, ještě se tam jakási troška třepe.

Pavel K
1. 2. 2023 14:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

Na mě je ještě brzo, to už bych říkal v 18h psovi slečno.🤣🤣🤣
Ale příteli, věk na to máš, bolševika si zažil. Tak krucinál co mě to píšeš? Já měl na mysli omluvu Boha, že je taky omylný, to nemůžeš. Čti mezi řádky a přes šifry co píšu. V žádném případě po tobě nechci cos napsal výše, to né. 🙄🙄🙄🙏🙏🤦‍♂️🤦‍♂️🤣🤣🙋‍♂️

Pavel z Moravy
1. 2. 2023 19:43
Odpovědět  Pavel K

To víš, že klečet nebudu, po dobrém obídku a pivečku tak leda na práskač a ponořit se do snění. Bohulibá to činnost nás staroušků. Ha, ha. Jednoho německého spisovatele, který pořádal přednášku o stáří se ptali, jestli nemá strach ze svého stáří. On na to, kdysi jsem měl strach, že až přijde stáří nebudu moci dělat vše to co jsem dělal tak rád. Teď když jsem již starý, jsem ale rád, že to nemusím dělat. Takže jak říkal jeden můj kamarád, který už je také v pánu, který si rád pojedl a popil, dobrý obídek s masíčkem, pivečko, štamprličku a šup na práskač. Musím dodat, že byl také dělník a namakal se. Nu a když šel do důchodu tak říkal, já musím z těch dacanů vyždímat aspoň 20 roků v důchodu. Vydržel asi 7 roků. Chudák si to naplánoval blbě. Ale to byl pohodář a vtipálek, fakt senza chlap. Nejhorší je, že většinou takoví jdou nejdříve. Nevím proč, ale mně se s tebou strašně dobře kecá.

Pavel K
2. 2. 2023 09:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vidíš a to je přesně ono, dobrý lidé jdou brzo a kuurwi zůstávají. A viš proč, to je dané Karmou, ten dobrý právě už vše splnil a odchází do lepří dimenze a ten hnus tuna se musí učit a napravovat svoje hříchy. Ale jsem v rozpacích jestli není lepší být kuurwa. Nikdá jsem na té druhé straně nebyl. Hovořil jsem spár lidmi kteří byli v klinické smrti a že je tam fajn. Trochu se o to zajímám, ale jen trochu.

Pavel z Moravy
2. 2. 2023 16:58
Odpovědět  Pavel K

Věř tomu, je tam fajn, já to zažil.

Boomer
2. 2. 2023 20:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

..a přesto se lidi snaží seč můžou, aby se vrátili na tu hnusnou stranu? No toto!

Pavel z Moravy
3. 2. 2023 08:52
Odpovědět  Boomer

Ono vás to pošle zpět i proti vaší vůli. Ať je to co je to.

Pavel K
3. 2. 2023 09:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jo, tohle mi všichni říkají tedy ti “napůl”, ale asi je tam hezky, když se od tamtud nikdo ještě nevrátil. 😥🙄🤦‍♂️

Pavel K
3. 2. 2023 08:58
Odpovědět  Pavel K

Počkej, počkej. Čepujou tám? 😋😋😋🙋‍♂️

Boomer
3. 2. 2023 09:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

..tož měl jsem kamaráda nádražáka ve Vídni, manželku měl z Brna a ten začínal na dráze v 15 letech v roce 1943. Do penze šel v 48 letech na definitivu a umřel v požehnaném věku 92 let.
A byl cyklistický fanda, nekouřil, rád si pochutnal na dobrém jídle, ale držel si váhu, vínko pil i ženské proháněl a v osmdesáti se mnou dokázal vyšlápnout na bajku Kahlenberg a že mu to bylo málo, ještě po schodech na rozhlednu Stephaniewarte.

Ja, chlapče, není hlavní kolik bereš, ale jak dlouho to bereš.. a za svůj život jsem pobral víckrát penzi než výplatu!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
1. 2. 2023 17:09
Odpovědět  Aleš

No, v ČSLA nás pár bylo, kteří byli ochotni za vlast zhebnout. Pak přišlo nařízení o apolitické armádě, pár z nás vydrželo až do 1995. Pak začali budovat poservefinální žoldáckou armádu. Syn měl na vojnu nastoupit v 1997 – už se nedostal a 2roky litoval – on chtěl, protože byl synem lampasáka. Nelituji ani vteřiny ze svého života. Ale varuji! Nebezpečí není na východě, ale na západě – a už to cítíme 33 let!!

Markýza
1. 2. 2023 17:33
Odpovědět  Aleš

No oni ani ti Ukrajinci….pamatujete, jak jsem tu někde dávala to strašné video s Ukrajincem, chvilku před jedho smrtí? Ještě jsme se tuším s Milanem vybavovali o tom, jak zvláštní byly komentáře pod ním, jak neagresivní.
Teď jsem narazila na dalšího nešťastníka – ten měl ovšem dost kliku, poněvadž skončil v ruském zajetí.
Ale však se koukněte sami. (on je zajímavej i ten článek)

https://www.armadnymagazin.sk/2023/02/01/v-polsku-sa-snazia-zastavit-lavinu-prepustania-z-armady/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
1. 2. 2023 08:49
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO armada ma akorat tak zkusenosti v kobercovitem bombardovani a niceni mnohem slabsich statu jako je Srbsko. NATO je v panice, kdyz Vucic koupil Pancire, ktere jim dalsi bombardovani ztizi. Na S400 nema penize a politicky tlak zapadnich gangsteru by neunesl.
Bez cerstveho peciva ke snidani, pojizdnych sprch, tepla a cisteho obleceni se armada NATO brzy polozi, dezertuje. NATO se udrzuje pouze zastrasovanim EU kvuli ohrozeni Ruskem, parazitovanim na EU kvuli nakladum organizace a vyzbrojovani, vysokymi platy oficiru v miru a paradnimi uniformami. Vsem to takhle vyhovuje, proc tedy valcit? Nevidi pro to zadny duvod. Vetsina NATO oficiru odrazuje od valecneho konfliktu, chteji se dozit v klidu penze. Je to zoldnerska armada, zalozena pro zastrasovani slabych zemi. Vytvorena a ovladana USA, aby mely USA ve svych zlocinnych valkach komplice.
Vyderacska a teroristicka NATO brzy skonci. Zeme BRICS usiluji vedle hospodarske i o spolupraci vojenskou. Ted se konaji spolecne namorni manevry JAR, Ruska a Ciny. Uz se konaly manevry Ciny, Indie a Ruska.

Pavel z Moravy
1. 2. 2023 11:31
Odpovědět  Jan

Jednu větu jste řekl výstižně, amíci chtějí mít ve svých válkách komplice. To je jejich krédo, nezůstat v tom sami. Slouhové to ví, ale také se z toho mají dobře, tak proč to měnit.

Pavel K
1. 2. 2023 11:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak ták, hezky napsáno. 👍👍👍🙋‍♂️

Pavel
2. 2. 2023 01:19
Odpovědět  Jan

Nejaky NATO bylo asi mozny videt, jak prcha z Afganistanu ,tajne, v noci , aby se vo tom dalsi /neochvejny spojenci ve zbrani / nedovedeli..
Cast udajnyho NATO zacala potom taky prchat, ale az pozde..
Tak se ukazalo ,ze jde o nejaky skupinky ozbrojenych ,ale panicky, neorganizovane a bezhlave , prchajicich.. Co nejdal..
Vyzbroj zahazovali.
Vo tom jak tam bojovali ,prepadavanim bezbrannych vesnic v noci ,kdyz se schovavali /na opevnenych zakladnach/,za najaty zabijaky..
Radeji taky nic nerikali..
Ovsem experti, media a vlady , NATO potrebujou, na vyzvaneni..
F poli stoji strasak , nebojme se, avsak.
Jedine rusove maji ted neocenitelny zkusenosti z valky.
Z kterych se umi navic poucit.
Coz znamena ,ze zaroven se neboji mezi sebou diskutovat ,vo tom,co je treba udelat a zlepsit a co ne..

janle57
1. 2. 2023 10:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Jan říká pan Koller,největší groteska v dějinách ČR by bylo vyhlášení mobilizace,
ruku v ruce by s tím přišel i rozkaz zakoupit si maskovací uniformu a bagančata
z výprodeje severokorejské armády v nejbližším army shopu,potom hurá pro instantní
polévky z Kauflandu,aby čummobilští branci nezemřeli do 3 dnů hladem,kdo má doma
vzduchovku,vzít si jí sebou,pro případ,kdyby se na něj nedostal 40 let starý AK 47
z výzbroje ČSLA a potom hurá na Rusy na Donbas,abych nezapomněl,spodní prádlo
v hnědé barvě samozřejmě sebou,bojové hrdinství se dá alespoň na chvíli dobře
maskovat.

Pavel K
1. 2. 2023 11:51
Odpovědět  janle57

My si tuna z toho děláme prču, ale jestli to mají v plánu a jakože to vypadá že ano, tak se už dávno vyrábí.

Boomer
1. 2. 2023 14:02
Odpovědět  Pavel K

.. řekl bych, že v Pakistánu i jinde šijou, až se jim od jehel práší. Je jim šumák komu, hlavně že zaplatil.. a na dluh nedávají, hněv z toho jen vzniká, nejdřív ztratí zboží, potom zákazníka!

Pavel K
1. 2. 2023 14:22
Odpovědět  Boomer

Samozřejmě, kšeft jako každý jiný.

zuza
1. 2. 2023 18:35
Odpovědět  Pavel K

minimálne časti ukrajincov, ktorých poslali na východ pred 2-3 rokmi bohovať proti vlastným spoluobčanom, kupovala rodina v army shopoch výbavu ako kevlarové vesty, obuv, termoprádlo a pod., napr. aj v košickom Muničáku. Armádnu výbavu zo západu dostávali hajzli z Azova, Ajdaru a podobných nacistických bánd.

Velitel
2. 2. 2023 07:19
Odpovědět  janle57

ČSLA nikdy ve výzbroji AK-47 neměla.

Boomer
2. 2. 2023 20:17
Odpovědět  Velitel

..oficiálně ne, ale ve skladech bylo ledaco k vidění, u skupin hloubkového průzkumu bylo zacházení se zbraněmi cizích armád součástí výcviku. Takže třeba ani M16 nebyla velká neznámá, pomohli vietnamští soudruzi.. ;-))

jiří
1. 2. 2023 10:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, NATO bude na papíře, ale na toaletním a pěkně rozmázlé.
NATO, NACO? NAHO!

Pavel
2. 2. 2023 01:41
Odpovědět  jiří

Tim ,ze si postavili do cela NATO , toho uslapnutyho urednicka v uniforme generala ,do ktery byl nacpanej a navlecenej husakovejma komunistama a tatinkem ,dokazali co je a vlastne neni v podstate cely NATO.
Asi by nebylo dobre ,takovymu , nacpanymu zase do jiny uniformy ,ukazat valku zblizka.
Neschopnost se schovava za uniformu, takovej jenom opakuje rozkazy jinych, jinym ty jiny musi poslechnout ,ale zase jen uniformu..
Bez ni by to rozkazovani asi nedopadlo ani trochu dobre.
A kde nejaky NATO je videt? Za tim stolbergem a schwarzbergem?
Kde je videt co NATO umi? Co dokazali armady s velitelema..
Jenom zbabele niceni malych narodu, ktere se nemuzou branit..

José
1. 2. 2023 13:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Ostatně byl by někdo soudný schopen položit život za pseudohodnoty, jako LGBT, gender, multikulturalismus, za pornografii a další skvosty, které nám prezentuje současný západ? Já tedy ne a kdybych musel, snažil bych se to vyřešit jako mnozí za Rakouska – koukal bych, kde nechal tesař díru…

Jan
2. 2. 2023 16:37
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO vojak je zoldak bojujici za penize proti komukoliv. Za to je placen. Aby prezil za ty prachy, voli v boji sebezachovnou taktiku.
Rusky vojak brani svou vlast proti utocnikovi, vetrelci zoldakovi. Jeho motivaci je laska k vlasti a jeji obrana za kazdou cenu, i za cenu zivota.
Muzete sami hadat, kdo v tomto boji uspeje lepe a zvitezi i proti presile.