politika

Kreml po prohlášení Bidena vyloučil prodej ropy se ztrátou

Peskov po Bidenových slovech vyloučil prodeje ruské ropy se ztrátou.

Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov komentoval prohlášení amerického prezidenta Joea Bidena, který nečekaně prohlásil, že nákup ruské ropy se nemá odmítat, ale prostě ji kupovat za sníženou cenu.

Podle Peskova je tato změna pozice způsobena tím, že v USA a EU jsou problémy s logistikou.

“To jsou otázky ekonomiky. Pokračují tam problémy s logistikou, což vede k destabilizaci světového trhu. Vše reguluje trh,” řekl Peskov.

Zároveň dodal, že Moskva nebude obchodovat se ztrátou a prodávat ropu za cenu, která nebude ku prospěchu země.

“Ale Rusko samozřejmě nic nebude prodávat se ztrátou. Pokud se někde poptávka sníží, někde jinde se zvýší. Dochází k přeorientování toků,” řekl.

Dříve bylo oznámeno, že kvůli balíčkům sankcí proti Rusku byly tvrdě zasaženy samotné Spojené státy.  Kromě rostoucích cen pohonných hmot dosáhla inflace ve Spojených státech rekordní úrovně za posledních 40 let a v obchodech je nedostatek zboží. 

Americká ministryně financí Janet Yellenová uvedla, že podcenila problém a důsledky protiruských sankcí. 

https://bit.ly/3Mb9lQM

sdíletj na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
2. 6. 2022 23:47

Je třeba, aby to v USA byla rekordní inflace za posledních 90 let. Ale ono to tam ještě naskáče. Leda by ušáci svrhli vládu – na rozdíl od nás jsou těžce vyzbrojení.

Ladislav
3. 6. 2022 06:13

Tak se musí na pitomce usa, tvrdě!

Gales
3. 6. 2022 09:43

Fiala je tak blbej,že děkuje EU za to,že můžeme dovážet ropu ropovodem Družbou. Až tak hluboko jsme klesli.

Milan ze Zahrady Čech
3. 6. 2022 16:29
Odpovědět  Gales

Teď už jen schází dík za to, že můžeme díky Führerovi jezdit vpravo a že máme mateřský školky.

Pavel
3. 6. 2022 12:07

Jenom ať si Rusové nechají vše dobře zaplatit a zisk věnují národu, ne jako u nás, kde zisk jde několika nenažrancům. Největší fór ale je, když Lejenka říká, že ty jejich levné zdroje a tady musím zdůraznit levné musí zatím brát, aby Rusové nepřesměrovali toky a nevydělávali peníze na zbrojení. Nepřímo nám tím říká, že nám zdroje dávají za hubičku a všichni ti švindlíři, co to tady v Evropě řídí z toho profitují a mají je asi za pitomce. Já bych jim zatnul tipec raz dva. Mají kliku, že je u moci dobrák Putin, být tam někdo jiný byli by v troubě.

Pavel
3. 6. 2022 12:15
Odpovědět  Pavel

Prosím za prominutí ve stejném příspěvku, ve kterém jsem použil jiné obraty my to cíťáci neschválili. Grupen sex by jim asi nevadil, ale obraty nena- žraní pazou- ři, grá- zlové, z prde- le kliku, sr-át tenká hoví- nka je asi nepřípustné. Vyučovat ale LGBTQ+ je ale asi v pořádku, takže nevím.