Kreml – NATO se snaží destabilizovat situaci v Evropě

Dmitrij Peskov, mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina, je přesvědčen, že NATO vytváří v Evropě ohnisko nestability.

Tento blok nepřináší na kontinentu žádnou stabilitu, byl vytvořen pro konfrontaci”,
poznamenal Kreml.

Severoatlantická aliance je prvkem destabilizace a nepřináší kontinentu stabilitu.

Odpovídající prohlášení učinil oficiální zástupce Kremlu Dmitrij Peskov v rozhovoru v programu „Moskva. Kreml. Putin“ na televizním kanálu “Россия 1”.

„Útočná puška kalašnikov, nemůže být nic jiného než útočná puška kalašnikov. Stejně tak NATO. Nemůže být nic jiného než NATO. To je blok, který byl vytvořen pro konfrontaci … Tuto funkci plní nadále, protože není zaměřen na nic jiného. Nepřináší na kontinentu žádnou stabilitu. Naopak, je to destabilizující prvek,“ vysvětlil tiskový mluvčí.

Rusko usiluje o normální vztahy se zeměmi Aliance, ale o NATO nelze říci totéž. Mluvčí ruského vůdce zároveň poznamenal, že výsledku lze dosáhnout pouze prostřednictvím dialogu.

NATO se však snaží prosadit pouze svůj pohled, vnutit Moskvě svůj názor, ale jiné názory nepřijímá.

Samostatným problémem se nyní staly země „mladí Evropané:

“Podívejte se, pojďme se podívat na pobaltské země. Jedná se o ty země, které hostí americké stíhačky, ve skutečnosti dělají vše pro to, aby tam pozvaly zahraniční jednotky, přiblížily je k našim hranicím, to jsou země, které každý den říkají, že vidí v Rusku nebezpečí a cítí toto nebezpečí přímo na vlastní kůži.”

Poznamenal také, že pobaltské země rozmístěním amerických vojáků ještě více zhoršují situaci a vytvářejí napětí ve vztazích.

Dříve lodě- provokatéři NATO – opustily Černé moře. Defender a Evertsen odpluly do Středomoří.

Britský torpédoborec Defender vyvolal provokaci, když se rozhodl porušit ruské hranice. 23. června se nacházel poblíž mysu Fiolent na Krymu a posádka nereagovala na varování ruské strany.

V tomto ohledu byla hlídková loď pohraniční služby FSB Ruské federace nucena zahájit výstražnou palbu. Navíc Su-24M shodily bomby ve směru plavby torpédoborce.

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že se jednalo o komplexní provokaci – podle jeho slov před porušením hranic torpédoborcem, proletěl poblíž americký průzkumný letoun, který sbíral data. 

Ruské ministerstvo obrany považuje nebezpečné akce torpédoborce Defender v Černém moři za hrubé porušení Úmluvy OSN o mořském právu z roku 1982.

https://bit.ly/36dVkz2
https://bit.ly/3xjpqwX


sdíletj na