Kreml: „Můžeme si to dovolit“

Projev ruského prezidenta Vladimira Putina na posledním Valdajském fóru nebyl konfrontační, jeho poselství bylo v tom, že Rusko nehodlá nikoho učit, ale ani nebude tolerovat poučování na svou adresu. Uvedl to tiskový tajemník hlavy státu Dmitrij Peskov ve vysílání televizního kanálu „Россия-1“ v pořadu „Moskva. Kreml. Putin“, uvádí TASS.

„Bylo by hloupé vnímat to jako další konfrontaci. Už nyní se samozřejmě našli nadšenci, kteří tento projev srovnávali téměř s mnichovským projevem. Ve své době nebyla pochopena podstata mnichovského projevu – ten vůbec nebyl konfrontační. A dnes už vůbec prezident nemluvil o konfrontaci,“ odpověděl Peskov na otázku novináře Pavla Zarubina.

Podle tiskového tajemníka prezidenta Ruské federace chtěl Putin sdělit myšlenku o tom, že Ruská federace je připravena spolupracovat, ale nedovolí poučování ze strany Západu. 

Smysl řečeného se z mého pohledu scvrkl do toho, že – nechystáme se nikoho poučovat, a vy nepoučujte nás. Můžeme si to dovolit a dovolíme si žít tak, jak chceme my. Přičemž rádi se s vámi budeme přátelit a spolupracovat, ale neopovažujte se nás učit, už to nebudeme tolerovat,“ – řekl Peskov.

V odpovědi na otázku, zda ho kroky Západu ve vztahu k základním hodnotám překvapují nebo šokují, mluvčí ruského prezidenta vysvětlil, že Rusko se v tomto ohledu chrání. 

„Do té doby, dokud se před tím budeme chránit – našimi zákony, naší … možná, nesnášenlivostí vůči některým projevům -, budeme pravděpodobně proti tomu pojištěni. A dokud tomu tak bude, no koneckonců, ať dělají co chtějí, je to jejich věc,“ shrnul Peskov.

Putin promluvil na Valdaji 21. října. Když ruský prezident hovořil o skutečných hodnotách, zdůraznil hodnotu života a rodiny. Nazval také nezbytným a ušlechtilým počinem čelit projevům rasismu, ale poznamenal, že „obsedantní důraz na rasové téma lidi ještě více rozděluje. Diskuse o právech mužů a žen v řadě evropských zemí se podle Putina stala „dokonalou fantasmagorií“.

https://bit.ly/3pyhTcH

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
25. 10. 2021 13:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, naprosto s Voloďou souhlasím! Ruská Federace je světová velmoc a nemá naprosto zapotřebí dovolovat psychopaticky zdegenerovanému kolektivnímu západu a pindostánu především strkat ten jejich idiotský nos do svých výlučně vnitřních záležitostí! Дорогие русские друзья, когда Вас пиндостан и коллективный запад в целом ругает, вы делаете ВСЁ правильно! Так надо держать навсегда!!!!