politika

Krást se nemá. Video

Následky ruské rakety “Točka-U” odpálené z letecké základny Kuveyris na “ropný trh” severně od Al-Bab v oblasti Hamranu. Obecně „Točka“ cílila velmi dobře.

V důsledku nového ostřelování raketami vystřelenými ze syrského území, začaly hořet cisterny zapojené do nelegálního obchodu se syrskou ropou severně od Al-Bábu v oblasti vesnice Tarkhini. 

Jedná se o druhý takový útok v poslední době, což transparentně naznačuje existenci trendu eliminovat ropné toky procházející přes území severozápadní Sýrie okupované Tureckem, kam se dostává ropa z kurdských území v Rojavě. 

Útoky demonstrují, že tento “byznys” začíná být velice zranitelný.

Stejně jako v případě nedávného útoku poblíž Jarablusu byli radikálové zasaženi “Točkou” která zapálila od 100 do 150 cisteren jejich „malého ropného průmyslu“. Celou noc tam hořelo a explodovalo.

Pokud v příštích 1–2 týdnech bude následovat další takový útok, bude možné hovořit o pozoruhodném trendu a podnikání s kradenou syrskou ropou se stane riskantnější a ztrátovější.

Sever Aleppa poblíž vesnice El Hamran, parkoviště nákladních vozidel a cisteren s ukradenou ropou. Najednou odněkud přiletěla raketa “Točka” a … dopadla na parkoviště.

Více zde:
https://bit.ly/3bUM3iU
https://bit.ly/3bSBGMH

sdílet na