politika

Královské přijetí: Putin buduje nový světový řád

“Přivítali ho s fanfárami!”, “Děla, letadla, čestná stráž!”, “Putinovi uspořádali na Blízkém východě nechutně přepychové přivítání”. Pracovní návštěva ruského prezidenta ve Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii doslova rozzuřila západní “partnery”.

Vskutku královské přijetí naší delegace představovalo výrazný kontrast toho, jak se v Zálivu vítali západní vůdci. Naprostým fiaskem byla jarní cesta Joe Bidena, o staříka si málem nohy utírali. Zvláštní ostudou byla návštěva německého prezidenta v Kataru. Waltra Steinmeiera prostě zapomněli uvítat a půl hodiny čekal ve svém letadle, až pro něj konečně někdo přijde.

To v Evropě okamžitě zaznamenali a znepokojili se – a co my? “Vladimír Putin byl přijat v Saúdské Arábii se zvláštními poctami”, napsal francouzský politik Florian Filippo. …”Musíme zcela změnit kurz a rychle”.

Nejde samozřejmě jen o dekorum. Čestná stráž, ruské vlajky na ulicích i v nebi, ruská hymna v podání orchestru, dělostřelecká salva, uctění ruské delegace se stalo symbolem loučení s odcházející érou, kdy byly monarchie Zálivu nejoddanějšími spojenci USA.

Na tomto svazku se držel celý mnohaletý podvod s “petrodolarem”. Monarchie prodávaly Státům a jejich spojencům ropu, dostávali za to dolary. Část šla na zajištění obyvatelstva. Část vkládaly elity do londýnských sídel a newyorských apartmá, fotbalových klubů a vzdělávání svých dětí v Etonu.

Závislost byla tak silná, že Washington mohl požadovat po svých partnerech, aby zvýšili těžbu, čímž se zhroutily ceny ropy, a tím se ruinoval Sovětský svaz. Před několika lety však země Zálivu začaly z této jehly slézat. A na vině vůbec nebyl Putin.

Prvním zvoněním byla velká recese v letech 2007-2008 v USA. Ceny nemovitostí klesly, mnohé firmy zkrachovaly, dopady této krize doposud nebyly náležitě překonány. Poté Státy zvýšily těžbu ropy a staly se předním světovým těžařem a tím konkurentem pro země Zálivu.

Důležitým signálem se staly protiruské sankce. Elity monarchií si všimly, jak iluzorní jsou jejich práva na londýnská sídla, francouzské hotely a sportovní kluby. Během okamžiku může být ukradeno veškeré bohatství, záminky se už najdou: na Západě nikdy nepřestali dělat zemím Zálivu kázání.

Poslední propady USA na zahraničněpolitickém poli nenechaly vůbec žádné iluze. Konflikt na Ukrajině, zamýšlený jako mocný protiruský blitzkrieg, vedl Washington k ponižující porážce. Konflikt v Izraeli ukázal, že Státy zpočátku nemohou ochránit svého nejbližšího spojence, a pak ho nemohou ovlivnit, aby zastavil vyhlazování Palestinců.

Washington vypadá nalomeně a vysíleně. Jeho mantra o “řízeném chaosu” už nefunguje. USA skutečně umí podněcovat konflikty, ale vést je ke kýženému výsledku již nejsou schopny. Je jasné, že přátelství s takovou zemí je nebezpečnější než nepřátelství.

Monarchie zálivu se již řadu let snaží diverzifikovat rizika. Fantastickým tempem rozvíjely své země: během několika let vyrostly v pustině ultramoderní města, která zanechala daleko vzadu New York a Londýn. Emiráťané už nekupují nemovitosti v USA, ale američtí investoři uhánějí kupovat byty v dubajském Burdž Chalífa.

Z ničeho vznikl velkolepý turistický průmysl, mimochodem, důležitými zákazníky se zde stali Rusové. Diverzifikovaly se ekonomické vztahy – Putin poukázal na růst vzájemného obchodu se Spojenými arabskými emiráty a Saúdskou Arábií. OPEC+ stabilně pracoval a dohlížel na tvorbu cen na globálním trhu s ropou. Místní střední třída vyrostla jak na kvasnicích  a je tradičně velmi nepříznivě naladěna vůči americkým bezbožníkům a skvěle se chová k Putinovi, a to vše musí brát v potaz vládcové.

Stejně jako všechny ekonomicky úspěšné země na světě mají i monarchie Zálivu zájem o stabilní a trvalý rozvoj. Není divu, že Spojené arabské emiráty i Saúdská Arábie se rozhodly vstoupit do BRICS, jejich členství v organizaci bude zahájeno v roce 2024 a prezident Putin vůdcům států k tomu poblahopřál.

A Američany v regionu už nechtějí, mají s nimi jen samé problémy. Jejich promíjení masových vražd v Gaze pobouřilo nejen muslimy, ale vůbec všechny slušné lidi na světě. Jejich požadavky na zvýšení těžby ropy, aby se snížily ceny a vytvořily problémy Rusku, vypadají hloupě a uboze, země Zálivu je ignorují. Jejich sliby “ochrany” před Íránem nestojí za nic, prokázali, že nedokážou ochránit ani Izrael.

Není divu, že Saúdská Arábie a Írán se letos na jaře usmířily a dohodly se na obnovení diplomatických vztahů prostřednictvím čínského vůdce Si Ťin-pchinga. Ach, jak se tehdy ve Washingtonu rozhořčili – aby ne, polámal se jejich oblíbený nástroj “rozděl a panuj”.

Putin projednal s králi ropy situaci na trhu s uhlovodíky, možnosti řešení izraelsko-palestinské krize, perspektivy v oblasti energetiky, spolupráci v rámci BRICS. Dnes se má sejít s íránským prezidentem Ibrahimem Raísi, jehož země se také co nevidět stane členem BRICS.

Budování multipolárního světa je obtížný a delikátní úkol, vyžaduje schopnost domlouvat se, překonávat staré rozpory, budovat nové systémy “zábran a protikladů”. Ale alternativou k němu je americký svět, tedy chaos, potoky krve, válka všech proti všem. Vladimír Putin dokázal, že přední mocnosti současnosti o chaos nemají zájem. To je to, co spojuje drtivou většinu národů planety a činí Rusko jedním z přirozených vůdců nového světového řádu.

Viktorie Nikiforová

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

sdíletj na

122 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
9. 12. 2023 02:15
Ohodnotit příspěvek :
     

VVP = nikdo lepší neexistuje a podpořen moudrými rádci nepřipustí doménu zločinců a eugeniků nad světovým děním, držme mu palce, a přejme štěstí a pevné zdraví alespoň dalších15-20 let, přeformátování světa je nezbytné a VVP je zatím jediný schopný vůdce!!!

Ladislav 💤
9. 12. 2023 07:36
Odpovědět  ijn

👍🇷🇺

Gales
9. 12. 2023 13:19
Odpovědět  Ladislav 💤

Mimo téma. – Probíhá pohřeb knyšete a všelijaká knyšata a nositelé ,,modré” krve se musí prodírat davem turistů a čumilů. Křiví hubu bo si představovali jiné přijetí.No hrůza.Ještě aby tam chytli nějakej ten AIDS.

Jaroslav
9. 12. 2023 14:41
Odpovědět  Gales

Na youtube jsou hezká vide o pribuzenskem křížení vládnoucích dinastii (snad nejvíce Habsburků), výsledek hrůzný. Ze života na vesnici vím, že pouliční směska je zpravidla chytřejší, než ti (psi) s rodokmenem. Jeden degen kníže vedle druhého, a jeden namyšlenější , než druhý. Proto se jim “lůza” ekluje.

Markýza
9. 12. 2023 15:24
Odpovědět  Jaroslav

Tak. A teď si vezměte, že já mám psí madame fon de s rodokmenem šedesát let nazpátek.
A je chytřejší, než plebejci i ostatní von. Co teď s tím? 😎

Gales
9. 12. 2023 16:41
Odpovědět  Markýza

Výjimka potvrzuje pravidlo.A ty dědičné geny se projeví až v nějaké další generaci.

Markýza
9. 12. 2023 17:02
Odpovědět  Gales

Třeba za dalších šedesát let 😎

Gales
9. 12. 2023 17:07
Odpovědět  Markýza

Jestli má jeden vrh za třicet let, tak je to možné.

Markýza
9. 12. 2023 17:29
Odpovědět  Gales

Dobře, dobře. Vidím, že jste neochvějný v….no, v něčem rozhodně.

Gales
10. 12. 2023 15:06
Odpovědět  Markýza

To už i Švejk věděl,jsa předvolanej do kanceláře z důvodu že neměl tokument, že genetika není všechno. Když se ho oficír zeptal jestli ví co je to degenere,odpověděl ,,To u nás v ulici byl taky jeden takovej”. Jeho otcem byl Polskej šlechtic a matkou porodní bába”. ,,Tak tenhle zametal ulice a nechal si říkat pane Hrabě”.

Markýza
10. 12. 2023 15:40
Odpovědět  Gales

Ano. Tak to je samozřejmě směroplatný – pro všechny doby, světy i civilizace. I pro hmyz hádám……….
Jen jsem vám tím chtěla diskrétně naznačit, Galesi, že jako není všechno zlato, co se třpytí, stejně tak to někdy zlato je.
Nebo ještě jinak – není každej asfaltér blbej, není každej hrabě blbej.
Už je to jasný?

9. 12. 2023 20:21
Odpovědět  Markýza

Koukám, že je tu hunorno, tak tady jeden titulek a k němu dvě věty z prvního odstavce a poslední věta, ze satirického časáku Fór 24, ať se taky zasmějete:
“Arabští šejkové si pozvali Putina na kobereček. Rusko se totiž chová jako globální gangster
NÁZOR / V doprovodu několika stíhaček řízených elitními piloty vyrazil ruský prezident Vladimir Putin do arabských zemí, které zatím nemají povinnost ho zatknout kvůli válečným zločinům. Krvelačný diktátor byl navenek přijat se všemi poctami a prezident Spojených arabských emirátů ho dokonce označil za „drahého přítele“.”
A zde ta poslední věta:
“Rusko ale nemá dobrý zvuk ani mezi vůdci těch několika zemí, kam Putin zatím může beztrestně vycestovat.”

https://1url.cz/8u4aw

Nejvíc mě fascinuje ten krvelačný diktátor. Toho trumfne akorát krvavej pes Tito. Takže nevěste hlavu – satira sice byla spolu se srandou z médií vystrnaděna, ale tito vymaštěnci ji parádně nahrazují. Kam se hrabe Jasánek!

Markýza
9. 12. 2023 20:37

Ahooj! Co – krvelačný diktátor. Šafra nemůžete brát vážně, ten píše pro čtyřicetosm svých věrných. Já si ovšem tuhle přečetla,(a ne u Šafra) že je barbar! 😀 To mě taky dostalo. A víte co? Tak na to čumim a říkám si “tovižejo, vole…urozený divoch” 😀

9. 12. 2023 21:43
Odpovědět  Markýza

Ale to nebyl šafr! Debil mi ten odkaz ne zkracovači nějak pomotal – tady je ten správnej:
https://1url.cz/Ju4a7

Jmenuje se ten jeho klon Martin Skýpala a je v těch správnejch svazáckejch letech.

katango
10. 12. 2023 11:08

Ten bude asi taky pěknej…šafr.

10. 12. 2023 15:00
Odpovědět  katango

Toho cocota praštit do hlavy, to by byl panečku zvuk! Bejt nějakej sultán, tak si šoupnu někam do kouta místo gongu.

Markýza
10. 12. 2023 13:59

No autor není sice Šafr, ale majitel Fora24 jo. Tak já to pod něj shrnuju všechno.

katango
10. 12. 2023 11:08
Odpovědět  Markýza

Šafr hlavně píše s mozkem upraveným požíváním kombinací alkoholu a benzáků a to jak dlouhodobé, tak momentální. Prostě to je vymaštěný vyfetlo.

Markýza
10. 12. 2023 14:00
Odpovědět  katango

Ani se nedivím, ten chlap musí mít příšerný potíže sám se sebou i se světem.

katango
10. 12. 2023 19:03
Odpovědět  Markýza

Už jen ten ranní pohled do zrcadla.

Markýza
10. 12. 2023 20:05
Odpovědět  katango

Já myslím, že všechna zrcadla radši rozflákal.

Jaroslav
9. 12. 2023 21:38
Odpovědět  Markýza

To nevím, dcera má frizskeho koně, kobylu a ta je také van (ne lejno), a někdy ji říkám velicenstvo. Též je chytrá, možno víc než některá knížata. Zřejmé si u zvířat chovatelé dávají na ono pribuzenske křížení pozor. Divím se množství mínusu od potomků nevolníku (jak nám říkal Menzel). No pro řadu lidí je páníček životní nutnost. Kopanec od páníčka je sladší , než pochvala od nevolnika

Markýza
10. 12. 2023 14:03
Odpovědět  Jaroslav

Frísáka? To jsou úchvatná zviřátka! Akorát se na něj drápe ze štaflí, ne? Minusům se nedivte, nedostala jsem je za obsah, ale za to, že jsem to já 😀

katango
11. 12. 2023 10:33
Odpovědět  Markýza

Na druhou stranu, občas ode mne dostanete plus za to, že jste to vy.

Jaro Jaroslav
10. 12. 2023 14:32
Odpovědět  Jaroslav

A my zasa mame na Slovensku Serešovu KOBYLU za ” prezidentku”…Já preferujem Húfnica Zuzana a jej gigolo nabíjač- obrezane vykalibrovaný Ricman!

Jaro Jaroslav
10. 12. 2023 14:28
Odpovědět  Markýza

Po Slovensky zavel:”von- ty bestia”!

Gales
9. 12. 2023 16:43
Odpovědět  Jaroslav

A do toho všeho celebrita sivá Holubice a Lolek Polívka.Jen ta Vopěnková tam scházela.Jen ta Vopěnková….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
9. 12. 2023 17:31
Odpovědět  Gales

Vopěnková dostala pár táců, aby tam nelezla a furt kvoká, ale knýša jí upsal půl majetků, bude mela! (poplašná správa majetků knýša)

Gales
9. 12. 2023 19:30
Odpovědět  Joe Arp

Vyplácet rentu ji bude syn Jan Nepomuk.

Joe Arp
9. 12. 2023 21:49
Odpovědět  Gales

Nevím, nevím ta šlichta je dost na korunu. Kchárl to ještě zkásnul, co narval do chátry mu desetkrát vrátili z kapes nás všech, to byl pan investor. Myslel jsem, že ho budou balzamovat a nic.

katango
10. 12. 2023 11:09
Odpovědět  Joe Arp

Co balzamovat? Kanonizovat!

Joe Arp
10. 12. 2023 11:48
Odpovědět  katango

Na všechno dojde, musí se po kouskách, aby to nebyla na nás naráz velká šupa! Pravda balzamování by bylo zbytečný, modrá krev se přece nekazí (hlavně křížením s hajným Vopěnkou)!

Jaro Jaroslav
10. 12. 2023 14:27
Odpovědět  Gales

Ten rozdávajú údajne na Záhorí: ” tu máš A IC”! ( A iď- odíď)!

Autor
9. 12. 2023 09:42
Odpovědět  ijn

Víte čeho se obávám? Že to dopadne jako se Stalinem. Bude po odchodu z politiky očerňován, pomlouván, dehonestován a označován za diktátora.

Ale ať to bude jak bude, důležité je něco “malinko” jiného. Na příkladu dnešního Ruska i doby Stalina (a nepoochybně by se našla celá další kopa příkladů – jako např. jak jsem přinesl článek o “staré” Paraguayi a jejích třech vrcholných politicích, a další příklady), tak se ukazuje, že nejlepší cestou k rozvoji je dlouhodobá stabilita politické moci (ostatně tehdy se tak kdysi chovali i v Americe a díky tomu – byť jako “Impérium Zla” – šla Amerika nahoru a skoro ovládla skoro celý svět.
Ukazuje se také – při porovnání – že jsou sice vlastenečtí “podnikatelé”, ale převaha systému, kdy stát ovládá – přinejmenším – rozhodující podíl v klíčových sférách. protože může pak reagovat rychleji nejen ve změně produkce, ale vyrábí to, co potřebuje. Západní systém, anglosaský, kapitalistický, ve své “křišťálové podobě” způsobuje nejen korupci, ale také nesmírné zdražení výroby např. zbraní a výzbroje pro armádu.
Amerika na to doplácí, protože u nich korupce překročila únosnou míru již dávno.
A to přesto, že v dnešním Rusku je kapitalismus.

Pavel z Moravy.
9. 12. 2023 10:25
Odpovědět  Peter 008

V tom, že bude Putin očerňován moc nesouhlasím. Určitou částí společnosti určitě, ale myslím, že to bude bezvýznamná část společnosti. S čím souhlasím je to, že je vždy nejdůležitější vytvořit určitý systém a ten pokud pracuje pro rozvoj země udržovat ve stabilním režimu dlouhé období. Potom je možné ten systém budovat s dlouhodobým výhledem prosperity společnosti. Neustálé střídání různorodých elementů moci vede pouze k chaosu. Je to jako s lékaři, když je budete jako pacient stále střídat, k ničemu to nebude, od každého dostanete určitou radu, většinou to budou rady protichůdné a vy budete žít pouze ve zmatku. To co se děje u nás je jasným příkladem nepochopení této situace. Je jasné, že všichni ti, kteří se po 89 dostali k moci si chtěli urvat kousek toho svého bohatství a slávy pro sebe. Co způsobili republice nyní vidíme na vlastní oči. Rozklad země v plném proudu.

Autor
9. 12. 2023 14:15
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ne? Tak se podívejte po liberálních médiích u nás. Celá ta návštěva totiž podle nich byla jenom to, že si ARABOVÉ POZVALI PUTINA NA KOBEREČEK!!! Pak se nedivte, jak se dá manipulovat. A především rusofobové tomu rádi uvěří.

https://www.forum24.cz/arabsti-sejkove-si-pozvali-putina-na-koberecek-rusko-se-totiz-chova-jako-globalni-gangster?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1212901&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=1212901&dop_vert_id=int1&dop_req_id=m8wNOEGIBLr-202312091308&dop_id=24791227

A na koho by svalovali vinu? Vždyť dodnes se jejich nepřátelé označují za stalinisty! A tím mezi ně patří i “jenom” komunisté!
Nepochybujte, že to po Putinově odchodu z politiky budou dělat stejně. Lidé, kteří je neposlouchají jsou pro ně vždy proruští aktivisté, lůza, holomci – no a kdo to způsobuje? Správně Putin a ten navazuje na Stalina. Jejich “logika” je neotřesitelná.

Ostatně nedávno jsem o tom zde vystavil překlad článku o úpadku západních elit. Tam je značná část odpovědi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
9. 12. 2023 14:53
Odpovědět  Peter 008

To je sranda, pozvali si ho na kobereček a pak mu udělali královské uvítání. A přítel germán musel čekat v letadle, než tam někoho najdou co ho vyvede z letadla. Tak se zřejmě vítají přátelé, nebo snad ne?

Pavel z Moravy.
9. 12. 2023 20:08
Odpovědět  Peter 008

Petře, tak to mohou vtloukat do hlav pouze svým troubelínům. Vím, že jich je tady dost, ale touto cháskou se zabývat je přece absolutní ztráta času.

Markýza
9. 12. 2023 20:13
Odpovědět  Peter 008

Jéžišmarjá, Peťo! Nečtěte toho Šafra, nečtěte toho Šafra, nebo se z toho zblázníte! Taková huba křivá – odevšad ho vyhodili, duše mu smrdí i na dálku.

Markýza
9. 12. 2023 20:40
Odpovědět  Markýza

Tři mínusečky……alealeale….kdopak nám tu miluje Šafra, co?

Jaroslav
9. 12. 2023 21:43
Odpovědět  Markýza

Vidím že oněch šafrových 48 věrných se činí. To dle množství mínusů. Asi je na seznamu kvůli knížeti zakázána diskuse

Markýza
10. 12. 2023 14:05
Odpovědět  Jaroslav

Sakra, to mě nenapadlo, ale možná máte pravdu! 😀 Prý mu na pohřbu neuvěřitelně perlil Šajtán Halík, tak to diskusi fakt nemohli otevřít.

Jaroslav
9. 12. 2023 14:50
Odpovědět  Pavel z Moravy.

To očerňování záleží od toho jak dobře vymete špínu v Rusku i v zahraničí. Stalin se postavil anglosaskemu systém, narušil jim plány v 2svv a proto ho očerňují . Západu trvalo skoro 40 let než z pomocí Gorbačova a jiných položili SSSR. A teď si přijde “nějaký ” Putin a vše je v perdeli. A začíná se znovu, holt uvidíme kdo bude psát historii

ZMann
9. 12. 2023 19:45
Odpovědět  Jaroslav

Přesně tak to je lépe bych to nenapsal.

katango
9. 12. 2023 11:18
Odpovědět  Peter 008

Je tu jeden podstatný rozdíl. Za Stalina nebyl internet. Mohlo se tedy psát cokoli. Současníci nemuseli mít stejný pohled na věc a postupně umírali. Informace nedorazily všude. Různí lidé viděli různýma očima. A leccos se šířilo systémem “tichá pošta”.

Prostě situace byla jiná.

sergej
9. 12. 2023 12:50
Odpovědět  katango

Za to dnes se s falze flagisty “zkumáků úžerů “určitě orientují.

Autor
9. 12. 2023 14:54
Odpovědět  katango

Za to tehdy bylo zvykem číst noviny a časopisy, knihy a lidé si věci dávali více do souvislostí. “Jim” pomohla k manipulaci vlastně až telkevize.

katango
10. 12. 2023 11:12
Odpovědět  Peter 008

Ovšem, to nerozporuji. Arci v knihách, novinách ni časopisech se manipulace taky vyskytuje, ne že ne. Internet má podle mne tu výhodu, že (zatím) není regulován a tak se tam dočtete i to, co vám tady v TV neřeknou a v knihách, časopisech a novinách nenapíšou. Pravda, musíte rozlišovat, ale to musíte vždy a všude.

Markýza
10. 12. 2023 14:06
Odpovědět  katango

Já vidím jeho zásadní výhodu v tom, že se tam může ozvat kdejaký vidlák, což do novin nemůže. Prostě na netu je daleko slyšitelnější vox populi.

Jaroslav
10. 12. 2023 13:43
Odpovědět  Peter 008

Myslím že za 3. Říše bylo hlavní rádio a pak noviny (vysílání Londýn, nebo i Moskva), za 4. Říše televize a internet. Rádio z 2.svv jako zdroj alternativních informací nahradil dnes internet. Televize a kdysi noviny ovládají mocipáni a vysílají či píší jenom oficiální dez informace

Aragonit
9. 12. 2023 12:34
Odpovědět  Peter 008

Víte čeho se obávám? Že to dopadne jako se Stalinem. Bude po odchodu z politiky očerňován, pomlouván, dehonestován a označován za diktátora.

To už sa deje teraz a ak sa nič nezmení ak by Rusko bolo demontované USA satanistami tak by si mal pravdu.
Dúfajme však že sa to nestane inak sme tu boli všetci zbytočne

PremekJ
9. 12. 2023 13:22
Odpovědět  Aragonit

Bez obav my, vědomí se staráme, aby se VVP za širokého spojenectví na Zemi podařilo hydře zlomit páteř. Již dnes se nezmůže než na štěkot, zuby jí již vypadaly a síly ztrácí každým dnem. Energie jde za námi.

PremekJ
9. 12. 2023 13:18
Odpovědět  Peter 008

Zahoďte obavy, doba i rozložení sil je jiné než v polovině minulého století. My, tvůrci lepšího a lidštějšího světa a prostředí pro zdravý a šťastný život víme, že starý systém se rozpadá z důvody systémové neudržitelnosti. Třiatřicet let trvalo dočasné zdrojové zajištění z uchvácených východoevropských zdrojů. Parazitismus brzy skončí a s ním začne skutečný rozkvět lidstva a jeho důstojnosti.

janle57
9. 12. 2023 13:48
Odpovědět  Peter 008

Srovnejte si ho s největším ruským vlastizrádcem Gorbačovem a jeho pohrobkem
Jelcinem,hotdogové si je jednoduše koupili,u prvního to stálo doopravdy hodně
u druhého to spravil karton vodky,bez Gorbačova by nikdy nedošlo k sametovému
Majdanu u nás a kompletnímu rozkradení státu,nevím,kdo z pamětníků,za současné situace může tvrdit,že se má dneska lépe.

jiří
9. 12. 2023 14:30
Odpovědět  Peter 008

Očerňování? Tak to je to poslední, čeho se obávám. Tvoří se “zlatý věk” a jen na nás záleží, jestli do toho “vlaku” nastoupíme, nebo si ho necháme ujet.
Něco k tomu Stalinovi.
Jak se Stalin vzbouřil proti kaganovi:
https://celostnivzdelavani.cz/vyhledavani/nalezene-stranky?hledat=Stalin&oblast=1

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aragonit
9. 12. 2023 12:31
Odpovědět  ijn

Presne držme mu palce preto že inak nás globálna fašistická hydra vedená USA vyhladí
https://aragonit11.blogspot.com/2023/11/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny-xv.html

komoří Lang
10. 12. 2023 13:58
Odpovědět  ijn

…a myslím, že si i dobře vedou po stránce vlasteneckých písní např. Oleg Gazmanov – Vperjod Rossíja nebo SHAMAN – Ja Ruskij. Zpívají si to tam i děti. Na západě není takové skladby ani nadšení.

Pijack
9. 12. 2023 09:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta naše liberálně demagogická média už narazila na dno té nejhlubší stoku, jaká existuje. Tomu se už musí smát i negramotné děcko. Včera nás opět zaplavila básničkami “odborníků” na volby v Rusku. Zatímco v Rusku existuje a funguje referendum jak základ demokracie, u nás se referendum zakazuje. Komentátoři ovšem tvrdí, že volby fungují takto – za každým voličem přijde ozbrojený voják a s namířeným samopalem vás donutí hodit volební lístek pro Putina do urny. TADY UŽ KONČÍ LEGRACE. Tahle dezinformační stoka zazněla na Primě i na ČT. Moderátoři zasvěceně popisovali své zkušenosti z Ruska. Zjevně nechtějí připustit, že je Putin v Rusku velmi oblíbený politik a to v nich vyvolává nekontrolovatelný vztek a šílenství. Defacto nemá konkurenci, i když se o to řada aktivistů snaží. A jak tuto skutečnost zastřít, aby si české umlčované obyvatelstvo nezjistilo, že Ruská demokracie je na mnohem vyšší úrovni než u nás? Prostě se vyrojí “odborníci” na Rusko – namířené samopaly, perzekuce, nahánění voličů, vyhrožování a hlídání 🙂 Těch policajtů by muselo být tolik co voličů – myslíte, že těm slizkým komentátorům docvakne, že tak stupidní mohou být už jen oni sami? Jsou při smyslech?

Markýza
9. 12. 2023 09:44
Odpovědět  Pijack

Nejsou při smyslech, samozřejmě. Když se konalo referendum na Krymu, nahrnuli se tam pro sichr mezinárodní pozorovatelé, jen aby zkonstatovali, že všechno proběhlo v pořádku. A podívejte dneska, když už na to přijde řeč.
Ani mezinárodně uznávané organizace, jako ta komis pro atomovou energii, nebo Amnesty nejsou brány v potaz, když se to nehodí do krámu.
Můj závěr je – nečti to, nečti to, nebo se zblázníš.

Aragonit
9. 12. 2023 12:53
Odpovědět  Markýza

Naopak to absurdné vraždiace zlo treba vidieť iba to otvára oči. Aj tú stupídnosť propagandy masových vrahov treba vidieť a konfrontovať ju s logikou a prirodzenosťou morálneho zákona. V Izraeli sa opäť bezhlavo popravuje do buldozérmi pripravených jám ako za fašistickej krutovlády a to všetko treba vidieť aby sme to v budúcnosti už nepripustili. Aby sme do tých jám s prestrelenými hlavami nepadali i my. Lebo globálny fašizmus je beštiálny a démonický a je nutné ho opäť zastaviť a preto nebudeme mlčať a ticho súhlasiť v márnej nádeji že nás to zachráni…. Nie, lebo ak vyhrajú utratia nás ako psov a už sa o to predsa pokúsili…. Pfajzer a spol.

Jaroslav
9. 12. 2023 21:55
Odpovědět  jiří

To je dobrý odkaz. Vím hodně o použití chemických zbraní, o systému nanokapsli s dálkovou aktivací jsem uvažoval jenom jako o scifi. Pokud to někdo má a použije proti vám, jste chodící mrtvola. Spustilo by se to podobně jako Čapků Krakatit na dálku. No a masové použití formou pseudoočkování, to je… nechci ani pomyslet. Očkovaný nejsem, ale pokud to bylo i v testech, tak pozdrav Pánbůh. Všem očkovaným držím pěsti, ať to není pravda

jiří
10. 12. 2023 11:00
Odpovědět  Jaroslav

Nanotechnologie v COVID vakcínách & na jakém principu fungují.
https://otevrisvoumysl.cz/nanotechnologie-v-covid-vakcinach-na-jakem-principu-funguji/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
9. 12. 2023 20:30
Odpovědět  Markýza

Já to mám jinak – nečti to, nečti to, nečti to! nebo se pos-ereš smíchy.

Markýza
9. 12. 2023 20:39

No to taky 😀

Jaroslav
9. 12. 2023 22:05
Odpovědět  Markýza

Ty tzv. Mezinárodní organizace jsou v područí USA a jejich služebníků. Znal jsem jednu docela intimne. Snad si nemyslíte, že by generální ředitel takové organizace riskoval svou práci. Zjistěte si něco o jakémsi José Bustani, bývalý GŘ takové organizace. Závěr MAE nezjistí nic, vzpomeňte si na reakci našich “odborníků”, zděšených ruským ostřelováním Zaporozske jaderné elektrárny. Pak se ukázalo, že to byla lež, ale omluva od onoho/oné odborníka/ce se nekonala

Autor
9. 12. 2023 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Na této stránce je krátké video z návštěvy Putina s velkými poctami. Jedna věc je o tom slkyšet, vidět obrázky, ale druhé je aspoň něco vidět ve videu. Tady je to prostě vidět.Je to nyní 15. článek včetně videí od shora …
https://dzen.ru/geopolitika_civilizacii

Ano je to opakování z konce diskuse k předpředchozímu 🙂 článku.

Pijack
9. 12. 2023 09:37
Odpovědět  Peter 008

To musí ta uštěkaná Barbara Tachecí na radiožurnálu vzteky okusovat mikrofon a Cemper mlátit čelem do klávesnice 🙂 Ostatně ta štěkna za mikrofonem už rok tvrdí, že Putin je už mrtev 🙂

Autor
9. 12. 2023 09:51
Odpovědět  Pijack

Zrovna včera jsem letmmo zahlédl něco o tom, že Putin povídá studentům, že nejsou žádné peníze na nic a že nebudou!
Že je neustále po celou dobu svého vládnutí nemocen a to těžce, to je normální stav.
Někdy si říkám, jestli ti novináři tohle nepíšou proto, jako bych to psal já na jejich místě, že si dělají ze všeho – i svého zaměstnavatele – prostě srandu. 🙂 🙂 🙂

Stejně je s podivem, jak kultovně ho “někde” až přijímají za vzor 🙂 🙂 🙂

comment image

Text – hrubý překlad:
To mám snímat portrét Vladimira?
Sundavej, přinesl jsem si svůj.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jsladin
9. 12. 2023 10:44
Odpovědět  Pijack

To nevadí, že je” mrtev”. Ten živý je ještě čím dál lepší.

Gales
9. 12. 2023 11:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala taky formátuje –comment image

Gales
9. 12. 2023 11:12
Odpovědět  Gales

Bacha na něj. Dělá z nás voly.

sergej
9. 12. 2023 12:53
Odpovědět  Gales

To je na lip.nkovi? Myslel jsem že je tučnější s poznámkou kohosi že je lepší ho přeskočit jak obejít. 🙂

pedro
9. 12. 2023 20:31
Odpovědět  Gales

“retard česka”

PremekJ
9. 12. 2023 13:12
Ohodnotit příspěvek :
     

VVP je nejlepší svetový státník. Přejme mu v jeho díle pevné zdraví a hodně energie vypořádat se s globálním i vnitřím chazarským zlem. My, vědomí, mu ze srdce děkujeme. Až se chopíme odpovědnosti za naši zemi, budeme také spolupracovat.

ZMann
9. 12. 2023 19:48
Odpovědět  PremekJ

Máte pravdu je to tak.

Jura S
9. 12. 2023 14:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Jakmile se zadrhnou “dolaropapírky” je s USA konec, vlastní lidi to tam rozervou na 50-100 státečků. Budou bílé státy, na ty budou útočit “černé” , pomstí se indiáni, polívku si přihřeje Mexiko…
tuším že to bude tak do půl roku, roku…

David
9. 12. 2023 16:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud budete s někým jednat z pozice síly, nebo přezíravě, pokud se budete někde chovat jak na dobytém území, můžete si být jisti, že ten, se kterým takto jednáte, dá jistě přednost někomu jinému. A to se přesně stalo USA, resp. Západu jako celku. Nejen před časem v Africe, ale i nyní ma Blízkém východě. Rusko těmto státům totiž ukazuje, že s nimi bude jednat jako partner, jako rovný s rovným a ne z pozice mentora, z pozice silnějšího, či snad z pozice okupanta.

Pijack
9. 12. 2023 18:28
Odpovědět  David

Na každého zabitého bojovníka Hamásu připadají pouze dva civilisté, řekl mluvčí izraelských ozbrojených sil Jonathan Conricus.
To je dobrý poměr, vysvětlil, protože během vojenských operací NATO v městských oblastech Afghánistánu a Iráku bylo zabíjeno 9 až 15 civilistů na jednoho zabitého ozbrojence.
Raději bez komentáře, ten by měli poskytnout ti naši politici, kteří tak vehementně podporovali (včetně naší vojenské přítomnosti) válku USA v Afganistánu a Iráku.

Jaroslav
9. 12. 2023 22:16
Odpovědět  Pijack

Asi používají tzv. Bulharskou konstantu, čímž z 15 až 20 vznikne 1,5 až 2 mrtví. Dle Chuchila “nevěřím statistice, kterou jsem sám nezfalšouji.” Dle mých zkušeností naší západní sousedé že všeho nejlépe umí lhát. A ani se při tom nečervenají

Markýza
9. 12. 2023 18:57
Odpovědět  David

Otázkou pouze zůstává, je-li to osobní kouzlo Putina, který tak jedná, nebo nějaký rozšířenější ruský trend. Protože ani ten Putin není nesmrtelenej, i když to z našeho mejnstrýmu často tak vyplývá.

Pijack
9. 12. 2023 19:05
Odpovědět  Markýza

Putin musí být nějaký medicínský zázrak, protože před 1 až 2 roky měl třepavku v končetinách, také příznaky žloutenky, poté Parkinsona, pak rakovinu, ještě ochrnutou část obličeje – pravděpodobně mrtvici, což potvrdili mnozí světoví odborníci dokonce z fotografií. No neposraIa byste se smíchy? 🙂 🙂 🙂

Markýza
9. 12. 2023 20:03
Odpovědět  Pijack

Hlavně ta třepavka nohou, ta mně velice pobavila. Schválně jsem se na ta videa koukla – normální netrpělivost, která musí být momentálně ukázněna. Ale přání jest otcem myšlenky………..

katango
10. 12. 2023 13:48
Odpovědět  Markýza

Přinejhorším to je syndrom neklidných nohou, takových nás je…desítky procent.

Markýza
10. 12. 2023 14:08
Odpovědět  katango

No to je ale ono, ne? Mysl běží a vy musíte dřepět.

katango
10. 12. 2023 19:06
Odpovědět  Markýza

Bohužel ne, je to taková neurologická porucha. Ne závažná, ale otravná.

Markýza
10. 12. 2023 20:09
Odpovědět  katango

Ale ta by se projevovala asi i jinde, ne? Protože já si toho všimla, když s někým mluvil, což mi právě přišlo jako že se musí ovládat. Že by tak klepal někde sedě na stromě, nebo dejme tomu za volantem, jsem si nevšimla.

katango
10. 12. 2023 21:18
Odpovědět  Markýza

Ne-e. Syndrom neklidných nohou skutečně znamená, že furt pohybujete nohama, tedy sedíte-li v klidu. Patří to i do poruch spánku, protože vám to komplikuje usínání.

David
9. 12. 2023 19:47
Odpovědět  Markýza

Tu otázku si taky kladu – jak toto všechno dopadne, až tu Putin nebude – půjde to dál tou samou, či podobnou cestou, a nebo si rychle osvojí západní manýry?

Markýza
9. 12. 2023 20:08
Odpovědět  David

Západní manýry…no, to vám nevím. To asi ne, potom, co je KoZa tak vytrénovala – myslím zapadniky. Protože ty zásahy proti “majetku Rusů” byly neskutečně blbé – to všechno byli zapadnici, kteří se tím pádem akorát nas.rali, vystřízlivěli a mnozí prý sklopili ouša a vrátili se na matičku Rus.
Já se nejvíc bojím Ruska v chaosu, protože to by teprve bylo dílo, to bychom viděli. Vsjo agromnoje, žejo……..když někdo remcal na Putina, používala jsem právě argument “a to bys raději Rusko v chaosu?” Víte, že dost hlav vychladlo?

9. 12. 2023 21:31
Odpovědět  Markýza

Móóóc bych se divil, kdyby s tím Putin a spol. nepočítali a neměli už dááávno dopředu připravené řešení, které by v tom případě okamžitě zrealizovali, takže by chaos ani neměl žádný prostor k tomu, aby vůbec vznikl. Rozhodně je v tomto směru nepodceňuji.
P.S. Co vám říká čmuch? Mě říká, že do velikonoc bude po ukroválce. Vidím to tak 8:2. No, ani ne tak čmuch, jako spíš sledování dění. KoZa zoufale prahne po jednání, že jí teče do bot ještě víc, než před tou židovsko-arabskou šarádou, mobilizovaní vojáci ani dobrovolníci (dohromady přes šest set tisíc kousků) se zatím nikde na bojišti neobjevili, takže sichr číhají někde poblíž fronty za bukem, tak si myslím, že teď je na to, podle hesla “a do něj, dokud je blbej”, ta nejvhodnější chvile.
Hmm… Třeba se pletu, ale jestli Gosudar počítá s tím, že KoZa počítá s tím, že Gosudar bude zaneprázdněný volebním kláním a proto fronta zamrzne… To by byl Apríl!

Autor
10. 12. 2023 11:04

Něco jako volební dárek v praxi?

Markýza
10. 12. 2023 14:13

Milan 21.31
Můj čmuch je ještě rychlejší. Čmuchá velmi tiché a rychlé konce – tak do února. Doufám, že se nemejlí.
Ovšem, co se pokračovatelů VVP týče, tam nejsem s to vyčmuchat nic – buď to mají schovaný v olověný bedně, nebo kolem sypou pepř 😀 Samozřejmě doufám v totéž, co vy – takové dílo by si nikdo nechtěl nechat zničit. Jen trochu kolísám, jestli byl čas……

10. 12. 2023 15:33
Odpovědět  Markýza

Skutečně si myslím, že Putin a spol. mají už dlóóouho připravené řešení – není to u mě přání otcem myšlenky. Neumím si totiž představit opak.
Vemte si třeba specoperaci. Zkorumpované tajné služby VVP a spol. podfoukli a dali jim zavádějicí info, takže Rusy v Banderstánu nikdo kytkama nevítal, a jak zareagovali Putin a spol? Okamžitě a bez váhání přešli zcela plynule na plán bé. Hmm… To co čucháme, je, řekl bych, přechod z plánu bé na některou z, už dopředu připravených, alternativ plánu cé.
Nebo ta kuchtíkova revolta – zlikvidována hladce a čistě, elegantně a bez chaosu.
Nebo problém z migranty, který se jim tam KoZa snaží rozšťouchat. Chvíli si počkali (no, chvíli…), až to migranti ve svém vrozeném tupství přepísknou a začnou terorizovat domorodce, no a teď, když veřejné mínění dozrálo, je odchytávají a ženou na frontu. Samosebou že ne se zbraní, ale pomocných prací okolo zabezpečení týlu habaděj. Chceš bejt občan Federace? Tož mazej na frontu bobánku, ať si tu čest zasloužíš.
Zkrátka pevně věřím, že mají (nejméně od r. 2014) už dopředu vypracované a připravené různé alternativy řešení a že se k tomu kterému řešení rozhodnou až podle situace. Takže tak.

Markýza
10. 12. 2023 19:10

No, já až tak věřit nemůžu, ale doufám. A někdy si říkám, že Vladimir Vladimirovič má podobný čmuch jako my – protože je pravda, že takříkajíc precizně pracuje pádlem, hotovej Pollert. Vynoří se překážka a on bleskově ví kudy. Z jeho horoskopu sice vím, že má naprosto brilantní schopnost vyhodnotit situaci, a to ještě k tomu rychle, ale tohle už mi zavání skvělou intuicí.
Víte co – když tak o tom přemejšlím, ono to nemusí být ani předpřipravený, ono fakt stačí skvěle číst situaci a vědět kudy.
No, každopádně, ještě chvilku by ho pámbu zachovati mohl.
Mimochodem, strašně ráda bych viděla toho, kdo mu pomáhá se zdravím, protože je pravda, že někdy v půli minulého roku vypadal daleko hůř, než bývá jeho zvykem, kdežto teď je evodentně zase v plné síle – vyhlíží přiměřeněji svému věku, než tehdy – ale vyloženě ve formě.

10. 12. 2023 21:09
Odpovědět  Markýza

Moc bych za to nedal, že má ten “spol.” k dispozici tým vědců a ti zase kvantový počítač, co mu tu intuici podšprajcovává… Hlavně ale ví přesně, kdy nastane ten správný okamžik pro spuštění akce. To je vlastně to nejdůležitější.

Ono není vyloučeno, že mu k té sešlosti tehdy někdo z “partnerů” dopomohl. Vlastně se k tomu přikláním.

katango
11. 12. 2023 10:39
Odpovědět  Markýza

Intuice je jen jiný výraz pro vnímání, hodnocení, vědomosti a zkušenosti, pro proces, který se nezobrazí ve vědomí, zobrazí se jen jeho výsledky.

Markýza
11. 12. 2023 19:17
Odpovědět  katango

Jojo, jen že některé výsledky vykazují viditelný proces, kdežto právě ty intuitivní ne, to jsem myslela.

katango
11. 12. 2023 21:41
Odpovědět  Markýza

No vždyť to píšu.

Boomer
10. 12. 2023 22:25

.. mají několik realizačních týmů, každý jede online svoje schéma a neustále porovnávají míru shod s reálnou situací. A operativně kombinují vhodné segmenty z jednotlivých schémat. Cíl je ovšem pouze jeden…

A pro Markýzu.. hrají hru o bytí a nebytí Ruska, chladný kalkul, žádný prostor pro intuici.

11. 12. 2023 18:29
Odpovědět  Boomer

Jo. V tomto máme co gaučoví válečníci shodnou představu. Akorát že já ji mám rozšířenou o toho kvantovýho deb-ila. Že právě on je ten porovnávač.

Boomer
11. 12. 2023 18:41

..jo, může pomoct s propočtem shod, vyhodit prognózu, ale vždy jen na základě předchozích dat. To konečné rozhodnutí je na jednom člověku a tohle břemeno bych nechtěl nosit 24/7/365…

katango
11. 12. 2023 21:45
Odpovědět  Boomer

Jo, Putin musí mít krom všeho ostatního taky býčí nadledviny.

https://www.wikiskripta.eu/w/Nadledviny

ijn
9. 12. 2023 16:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Je bravurně pojmenován vyzvána celá opozici a zejména také celá veřejnost k jednotnému postupu při požadavku veřejnosti na sestavení / aktivaci NÁRODNÍHO TRIBUNÁLU! 
▪️BEZODKLADNĚ VYTVOŘIT NÁRODNÍ TRIBUNÁL
▪️PŘEDMĚTEM: COVID, MIGRACE, GREEN DEAL, ENERGETIKA, UKRAJINA a další….. 
▪️ZNÁRODNĚNÍ STRATEGICKÝCH FIREM
▪️KONFISKACE NEOPRÁVNĚNĚ NABYTÉHO MAJETKU
▪️POTRESTÁNÍ ZODPOVĚDNÝCH
‼️Pokud se veřejnost (každý jeden z Vás, každý ve Vašem okolí, a každý v jejich okolí) NEPRODLENĚ a BEZODKLADNĚ nebude dožadovat NÁRODNÍHO TRIBUNÁLU – genocidní chování vlády a zodpovědných úředníků na likvidaci českého národa bude POKRAČOVAT!‼️
Máte jeden jediný úkol: pokojně a bez násilí prosazujte požadavek na vznik NÁRODNÍHO TRIBUNÁLU a potrestání zodpovědných. 
Zaplavte internet – sociální sítě s vlastními požadavky na aktivaci NÁRODNÍHO TRIBUNÁLU!

Jura S
9. 12. 2023 16:47
Odpovědět  ijn

Vidím v tom LOGICKÝ PROBLÉM, samozřejmě jsem pro tribunál bez násilí, ovšem pak bych s tím HUMANISMEM končil…. dokud lidi nevisej – jako významní nacisti po WW II, tak to nemá výchovnej účinek…

Administrátor
P.A.Semi
9. 12. 2023 18:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Poněkud nesouvisející poznámka…

Včera byla na Slunci mapa Ameriky, a vedle ní bohužel ale nepříliš čitelně nápis LIARS (to R dělá západní břeh severní Ameriky a to S dělá Grónsko…)

comment image
https://heliograf.org/Hg/ch/?231208_0807

πα½

Pijack
9. 12. 2023 18:28
Odpovědět  P.A.Semi

Čínský prezident Si Ťin-pching během čtvrtečního setkání s čelními představiteli Evropské unie v Pekingu vyzval EU, aby spolupracovala s Čínou na zajištění globální stability a vyhnula se vměšování.
Co si to ten Číňan dovoluje? Šíření „západních hodnot“ následovaných základnami nazývat „vměšování“! 🙂


Markýza
9. 12. 2023 20:11
Odpovědět  Pijack

Zas ale se nemůže nikdo vymlouvat, že jim to nenabídl. 😎

pedro
9. 12. 2023 20:51
Odpovědět  Pijack

Chalifátu není pomoci.

sergej
9. 12. 2023 20:12
Odpovědět  P.A.Semi

Slunce placka na mamutech jako země na bílých slonech. 🙂

Administrátor
P.A.Semi
9. 12. 2023 21:12
Odpovědět  P.A.Semi

Na tomhle to bude vidět lépe…
comment image
To LIARS je spíš celé napsané v Pacifiku, ale je to dost špatně čitelné, nepřesvědčivé…
(Jenže kdyby to tam bylo příliš očividné, tak už by to zřejmě dávno zcenzurovali, asi by to vypadalo jako porucha… Což nevím, ale je to pravděpodobné víc než málo…)
(Pokud by to někoho zajímalo, ten “originál” bez kontur je vedle 20231208_0807_Mix171_193.jpg a původní 20231208_080646_2048_0171.jpg a 20231208_080753_2048_0193.jpg … Pokud vás nezajímají, jsou tu pro někoho jiného… )

πα½

Administrátor
P.A.Semi
10. 12. 2023 00:03
Odpovědět  P.A.Semi

Evidentně se to vztahuje k tomu, jak včera tou dobou USA zablokovaly rezoluci OSN ohledně Gazy…
https://www.rt.com/news/588774-gaza-un-usa/
https://www.rt.com/news/588796-palestinian-president-us-accomplice-genocide-gaza/

(a možná tam není “liars” ale “bias” ? obojí by dávalo smysl… je to špatně čitelné…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PENNYS
10. 12. 2023 09:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Hlava Ruska se s britským velvyslancem nesetkala.
Ruský prezident Vladimir Putin si během návštěvy Spojených arabských emirátů (SAE) potřásl rukou s představiteli. Ukázalo se však, že odmítl schůzku s britským velvyslancem a vysvětlil to “dodržováním hygienických norem.” Píše o tom Daily Mail.

Markýza
10. 12. 2023 14:14
Odpovědět  PENNYS

To je vůl! 😀 😀 😀 hygienický normy……..

10. 12. 2023 15:43
Odpovědět  Markýza

Ale VVP to takhle fakt vysvětlil! Načež si vyrazil na vejlet k Arabům a na hygienický normy hodil bobek. A právě tuhle facku KoZa nedokáže rozdejchat. Jo, a jen tak naokraj – bylo zopár záhadných úmrtí jinak zdravých ruských činovníků nějaký čas potom, co si s nějakým britským činovníkem potřásli rukou.

katango
11. 12. 2023 21:46
Odpovědět  Markýza

Já bych na britskýho velvyslance taky nešahala.

katango
12. 12. 2023 11:38
Odpovědět  Markýza

Jen elegantní facka.

Standa
12. 12. 2023 12:22
Odpovědět  PENNYS

Zřejně myslel duševní hygienu.

Jaro Jaroslav
10. 12. 2023 14:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Od židovského CHabadu v Moskve mu prestreli zlatý koberec v Rijáde, aby sa mohol stretnúť s ” kráľovským” židom Ben Solomonom…A ten zasa prestrie aj modrému židovi Kušnerovi zo Západu, ved tak činia deti Abraháma, a goyim= gójovia sa nestačia diviť co sa to deje v tomto svetestúpajúceho Hada a Draka na oblohe, kde bude hlavným mestom Yeru’shala’im Kanánejcov( Ezechiel 16:3), teda Dračie mesto, kde Hadie pokolenia údajne ” Ukrižovali” Krista a aj slnko…

Jaro Jaroslav
10. 12. 2023 14:25
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Je ešte niekde ” židokracia” v ktorej nevladne židokrat???