Korupční stránka zájmu EU o očkování

Vladimir Prochvatilov.

V čele exekutivy EU je člověk společnosti Pfizer.

Několik řádků, které napsal renomovaný francouzský novinář Pierre-Alain Depauw, ještě více podnítilo rozšířené protesty proti povinnému očkování a zdravotním pasům ve Francii.

Novinář uvedl, že manžel předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, Heiko von der Leyen, je lékařským ředitelem americké biotechnologické společnosti “Orgenesis”, která se specializuje na genovou terapii.

“Genové metody léčby byly nalezeny v experimentálních “vakcínách” proti COVID-19,” naznačil transparentně Depauw v souvislosti s americkými mRNA-vakcínami Pfizer a Moderna, které ve velkém rozsahu nakupují orgány EU.

Skandální zprávy se nyní šíří jako blesk po sociálních sítích a způsobují zděšení i mezi ostřílenými Francouzi.

“Ukázalo se, že Ursula van der Leyen, naše největší nákupčí stovek milionů dávek vakcín, má manžela Heiko, který provozuje biotechnologickou společnost Orgenesis specializující se na genovou terapii. Nyní je vše jasné, napsal slavný francouzský ekonom a podnikatel François Ducrocq.

Musím říci, že korupční skandály a obvinění z protekce provázely šéfku výkonné moci Evropské unie po celou dobu její politické kariéry.

“Ursula von der Leyen je náš nejslabší ministr. Je zřejmé, že to stačí k vedení Evropské komise,“  uvedl bývalý vůdce SPD a bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schultz 2. července 2019, v den nominace von der Leyenové, tehdejší německé ministryně obrany, na post předsedy Evropské komise.

V prosinci 2013 Angela Merkelová jmenovala gynekoložku Ursulu von der Leyenovou za ministryni obrany na základě … blízkého přátelství, které je spojuje. Během pěti let v čele ministerstva obrany se Frau von der Leyen podařilo německou armádu prakticky dorazit. Když v roce 2019 opustila ministerský post, byla připravena k boji pouze polovina německých stíhaček Eurofighter a Tornado , méně než třetina obrněných transportérů Puma, 23% útočných vrtulníků Tiger a pouze 17% německých ponorek.

A to není vše: v září 2014, během manévrů NATO v Norsku, byli němečtí vojáci kvůli nedostatku vybavení nuceni používat … koště místo pušek. “Situace v Bundeswehru je katastrofická. Trpí celá obranná kapacita Spolkové republiky,“ uvedl Rupert Scholz, bývalý ministr obrany pod vedením Helmuta Kohla.

Dalším skandálním počinem Ursuly von der Leyenové byla rekonstrukce třístěžňové cvičné plachetnice Gorch Fock. Restaurátorské práce stály desetkrát více, než bylo plánováno.

Neschopnost Ursuly von der Leyenové byla každému zřejmá, zvláště poté, co se ukázalo, že 43,5% stránek její disertační práce z medicíny bylo plagiátem nebo obsahovalo nesprávně citované zdroje.

A v oblasti korupce prokázala chráněnka Frau Merkelové pozoruhodné schopnosti. V prosinci 2018 zahájil německý Spolkový sněm vyšetřování von der Leyenové, která byla obviněna z korupce, špatného hospodaření a protekce při přidělování smluv a najímání poradců. 

Německý spolkový kontrolní úřad, který sleduje peněžní toky vlády, zjistil desítky nesrovnalostí při najímání externích konzultantů ministerstvem obrany. V roce 2015 německé ministerstvo obrany utratilo 100 milionů EUR na externí konzultanty, ale oficiálně oznámilo … 2,2 milionu. O rok později ministerstvo utratilo 150 milionů EUR na konzultanty, přičemž uvedlo pouze … 2,9 milionu EUR.

Po analýze 56 z 375 zakázek zadaných konzultantům v letech 2015–2016 auditoři zjistili, že ve velké většině případů ministerstvo obrany neposkytlo dostatečné důvody pro rozhodnutí o potřebě externího poradenství; ve více než třetině případů nebyly postupy v souladu s běžnými smluvními pravidly.

Při řešení problémů digitalizace Bundeswehru byly zakázky “přihrané” společnosti Accenture v čele s určitým Timem Noetzelem.  Ukázalo se, že do podvodu byla zapojena státní tajemnice ministerstva obrany Katrin Suderová, která se podílela na práci von der Leyenové. 

Z iniciativy Suderové tyto zakázky dostala společnost Accenture. Jak se ukázalo, Suderová a Noetzel dříve pracovali ve společnosti McKinsey, kterou ministryně obrany vybrala (obešla výběrové řízení), aby se podílela na reformě německé armády.

„Případ konzultantů“, jak se mu říkalo v Německu, byl ututlaný na pozadí propagace spojence Angely Merkelové na post předsedy Evropské komise.

V čele Evropské komise Ursula von der Leyenová nezapomněla na své zvyky. 

20. května 2021 podepsala třetí smlouvu s farmaceutickými společnostmi BionTech a Pfizer na nákup dalších 1,8 miliardy dávek vakcíny mRNA Pfizer na období 2021-2023. Cena dávky byla 19,5 EUR, což je o čtyři eura více než v případě první smlouvy EU se společností Pfizer.

Při této příležitosti vyjádřil nespokojenost bulharský premiér Bojko Borisov, kterého bylo nutné dlouhou dobu přesvědčovat, aby drahou vakcínu koupil.

Tato obrovská smlouva způsobila všeobecný rozruch, píše rumunský deník Active News : 

„Zaprvé proto, že počet vakcín je třikrát větší než současná populace Evropské unie. Zadruhé proto, že konec roku 2023, kdy smlouva vyprší, se kryje s koncem období testování vakcín, které bylo rozhodnuto provést urgentně. Za třetí, jak von der Leyenová ví, že pandemie potrvá do roku 2023 a že Evropa nebude mít přebytečné vakcíny v hodnotě desítek miliard eur? “

A tady to začíná být zajímavé.

Manžel Ursuly, lékařský ředitel společnosti Orgenesis, Heiko von der Leyen a viceprezident společnosti Orgenesis Vincent Wandamm dříve 11 let pracovali pro britskou farmaceutickou společnost  GlaxoSmithKline (GSK). Před příchodem do společnosti GSK působil Vandamm osm let jako ředitel kvality ve společnosti … Pfizeruvádí Active News

Mnoho dalších zaměstnanců společnosti Orgenesis také dříve pracovalo pro společnost Pfizer .

V srpnu 2019 společnosti GlaxoSmithKline a Pfizer oznámily dokončení dohody o sloučení několika svých podniků do společného podniku GSK Consumer Healthcare a o sedm měsíců později byl svět informován o „pandemii“.

Společnost Orgenesis , kde pracuje manžel šéfky Evropské komise, stejně jako i společnosti GlaxoSmithKline, se aktivně podílela na vývoji vakcíny společnosti Pfizer a nyní vyvíjí program BioChield  – již uvedly svůj úmyslu aplikovat celému lidstvu supervakcínu, která je dosud testována na myších.

Zajímalo by mě, kolik miliard eur utratí paní von der Leyenová za nákup nejnovější supervakcíny, kterou její manžel vytvoří?

Vladimir Prochvatilov
https://bit.ly/3BO5W6j

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Uplnej
28. 7. 2021 09:44

no tak hlavne ze nam vladnou komousi ze jo

Vypatlan
28. 7. 2021 09:45
Odpovědět  Uplnej

nevladnou hrome

Administrátor
28. 7. 2021 14:19

EURODOTACE: Manžel předsedkyně Evropské komise čerpá miliardy EUR

9. 7. 2020

Manžel předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, Dr. Heiko von der Leyen je zakladatelem a ředitelem Hannoverské lékařské školy (MHH), kterou teď čeká gigantická přestavba za 2,1 miliardy euro za podpory dotací z EU.
Evidentní střet zájmů nikomu nevadí
Evropská unie podporuje školu dotací 3,5 milionů euro ročně (70 milionů korun). Nad faktem, že paní Ursula von der Leyen je předsedkyní nejvyššího orgánu Evropské unie, která dotuje jejímu manželovi provoz a výzkum, se nikdo nikdy nepozastavil. To ale orgánům Evropské unie nebrání v kritice pobírání eurodotací českou firmou Agrofert, vlastněnou v minulosti současným českým premiérem Andrejem Babišem.
Příjemci eurodotací kam se podíváš
Předsedkyně Leyenová ale není zdaleka jediný případ mezi bruselskými politiky. Např. nový evropský komisař pro vnitřní trh, Francouz Thierry Breton, byl do svého zvolení ředitelem několika IT firem, které pobíraly eurodotace.comment image
Francouzský eurokomisař Thierry Breton;
Zde byl střet zájmů tak nasnadě, že nad jeho kandidaturou dlouho visel otazník. Nakonec uspěl díky bezmezné podpoře francouzského prezidenta Macrona a faktu, že se dobře zná s Ursulou von der Leyenovou z doby, kdy spolu plánovali projekt společné evropské obrany.