politika

Korunní princ Ománu na schůzce s Putinem vyzval k ukončení západní dominance ve světovém řádu

Nespravedlivý světový řád, který dosud existoval, potřebuje radikální změnu, a proto je nutné zastavit nadvládu Západu a vybudovat nové vztahy. Prohlásil to 7. prosince korunní princ Ománského sultanátu, ministr kultury, sportu a mládeže Ziyazin bin Haitham Al Said při setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Poznamenal, že pozorně naslouchal projevu ruského vůdce na plenárním zasedání fóra „Rusko volá!“ a souhlasí s jeho hlavními ustanoveními.

„Rád bych potvrdil, že sdílím všechna vaše hodnocení současné mezinárodní situace, především s ohledem na nutnost ukončit současný nespravedlivý světový řád a dominanci Západu, jakož i vybudovat nový spravedlivý světový řád, ekonomické vztahy bez dvojího metru,“ cituje ho „Gazeta.Ru“.

Jak zdůraznil Ziyazin bin Haitham Al Said, současný vývoj situace ve světě hovoří o nutnosti vytvořit nové mechanismy pro obchodní a ekonomickou spolupráci mezi zeměmi „bez vnucování jakýchkoli ideologií, bez tlaku ze strany třetích zemí“.

Kromě toho souhlasil s Putinem, že „je nutné vytvořit nová mezinárodní ekonomická centra“. Ta se, podle jeho názoru, s přihlédnutím k faktorům populace, přírodního bohatství a zdrojů mohou nacházet v Asii a Africe.

„A vzhledem ke strategické poloze Blízkého východu se účast tohoto regionu na strategických logistických a infrastrukturních projektech zdá perspektivní,“ dodal.

Prezident Ruska se setkal s korunním princem sultanátu Omán na okraji fóra VTB „Rusko volá!“ Putin zdůraznil, že vidí dobré vyhlídky pro rozvoj spolupráce v oblasti energetiky a cestovního ruchu mezi Ruskou federací a Ománem a dodal, že o práci v této oblasti projevují zájem společnosti z obou zemí.

Předtím na fóru hlava ruského státu řekla, že systém ekonomických vztahů prochází fází zásadních změn  způsobených vznikem multipolarity. 

Rusko chce vytvořit nový globální ekonomický model, který se stane skutečně demokratickým a bude založen na spravedlivé soutěži pro všechny účastníky ekonomické aktivity, zdůraznil Putin.

Vladimir Putin den předtím podnikl jednodenní cestu do Spojených arabských emirátů (SAE) a Saúdské Arábie, která se stala středem pozornosti mnoha světových médií. 

The Hill 7. prosince otevřeně označil příchod ruského vůdce za selhání západní politiky, která nedokázala Rusko izolovat. A The Washington Post poznamenal, že tyto návštěvy jsou navrženy tak, aby více zvýšily autoritu Ruské federace jako vlivného prostředníka na Blízkém východě.

VTB Globalní investiční forum „Rusko volá!“ se koná 7. a 8. prosince v Centru mezinárodního obchodu v Moskvě.  Jeho ústředním tématem je „Život bez globalizace: sjednocení suverénních ekonomik“.

https://1url.cz/Tu41J

sdíletj na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
7. 12. 2023 21:27
Ohodnotit příspěvek :
     

.. no, tak mi cosi vzadu našeptává, že tahle jedna výzva bude mít zouplna jinej dopad, než tisíce výzev OSN. Čím to asi bude…

Ivan
7. 12. 2023 21:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Pane presidente Putine, Vy jste frajer , jaký tady ještě nebyl. Klobouk dolu, myslím si to už minimálně 20 let a neustále mě v tom utvrzujete. Jsem přesvědčen , ze hodně lidi na této planetě si mysli totéž a velmi si Vás váží ………..

Boomer
7. 12. 2023 21:29
Odpovědět  Ivan

.. mordyje, vy jste si teda pospíšil s odpovědí, jen co je pravda! ;o)))))

Ivan
7. 12. 2023 21:33
Odpovědět  Boomer

Nene, to byla má reakce na článek . Jen jsem ho psal déle . Vy jste mezitím reagoval , nevím jestli na můj komentář , který tam naskocil minutu po Vás .

Boomer
7. 12. 2023 21:40
Odpovědět  Ivan

..já vím, berte to jako vtip, proto ten můj smajlík na konci…

Ivan
7. 12. 2023 21:30
Odpovědět  Ivan

Pardon, zapomněl jsem napsat Vážený , byl to začátek věty , proto velké V!!!!!!!!!!!!

Aragonit
7. 12. 2023 21:38
Ohodnotit příspěvek :
     

No jasnejšie to už nemôže byť. RUKY VERCH GLOBALISTI. Na Ukrajine totálne prehrávajú. EU je na kolenách. NATO nestíha Ruskú vojenskú ofenzívu a je neschopné jej čeliť. Domček s karát sa začne rútiť. Rusko už nezastavia a prehrávajú zástupnú vojnu
https://aragonit11.blogspot.com/2023/11/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny-xv.html

F.Zaruba
7. 12. 2023 22:14
Odpovědět  Aragonit

Tak to vypadá že se těch anglosaských vopičáků konečně zbavíme,budou se asi dít věci 👃

Slovan
7. 12. 2023 22:18
Odpovědět  F.Zaruba

No jen nepředbíhejte, na Slovensku přituhuje.

Putinovec
7. 12. 2023 21:43
Ohodnotit příspěvek :
     

V novém uspořádání světa , každý dostane svůj prostor . Jen západ utře hubu .
A jak dopadnou protektoráty , to se ještě pozná .
Ale dokážu si při znalosti toho , co se dělo fašistům po válce představit , co se bude dít protektorátní sebrance , až nastane lísání k Ruku . Tak jako po válce , je ty největší udavačské svině budou vláčet za vlasy po ulici , v rámci svojí rehabilitace .

Autor
7. 12. 2023 23:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, vytváří se nový systém, ale nejásal bych předem. Bohužel k tomu se musí zcela odstavit možnostio manipulaci – jakéhokoli druhu – ze strany Západu. Je ve světě mnoho lidí, kteří mají své úspory, své zájmy a své osudy až příliš spojené s dolarem a Západem jako celkem. Klasický příklad je neoliberální čžst ruské společnosti, v Číně jsou to především “komsomolci” atd.
V podstatě se jedná o lidi, kteří sledují politiku, kterou prosazují “globalisté” a jsou to ti různí investoři, korporace a banky.
Ke skutečnému multipolárnímu světu je nutné jednou provždy skončit s “zelenou energetikou” v současné podobě, je nutné skončit s epidemiemi, které jsou falešné, je třeba skončit s nerozumným chováním ohledně stravování třeba těmi brouky a vrátit se k přirozené stravě a je nutné skončit v současné podobě s “uhlíkovou neutralitou”. A k tomu je třeba zničit především všechny současné nadnárodní korporace. BEZPODMÍNEČNĚ.

Autor
7. 12. 2023 23:14
Odpovědět  Peter 008

No a že je nutné pochopit pozadí liberaslismu a neoliberalismnu a navždy mu zatarasit cestu, o tom není pochyb. A tady zopakuji – to není žádná levice, jak se pravičáci neustále rádi ohánějí, ale vzhledem k činům a skutkům v realitě, je to nejpravicovitější hnutí za posledních nejméně 150-200 let. Opravdu někdo věří, že třeba Fiala, Leyenová, Berbocková,Macron a spousta dalších “nositelů” těchto názorů a činů jsou levicově orientovaní? Pak pro ně mám jen dvě slova – t-u-p-í v-o-l-o-v-é.
Hlavně se mi líbí německá křesťanská strana co v ní byla Merkelová a ODS jako symboly “nové” levice, to teda jo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Chjo
8. 12. 2023 12:33
Odpovědět  Peter 008

Tragické jak málo palců vzhůru je právě pod vaším komentářem. Pokud si toto místní většina lidí neuvědomuje tak je úplně zbytečné mluvit o nějakých změnách, protože by to eventuálně vedlo k tomu stejnému. Přes všechny lži které se po letech provalili , ačkoli jsme vždy byli v kapitalismu ti poražení, Češi stále věří pohádce o kapitalismu.

Putinovec
8. 12. 2023 15:02
Odpovědět  Peter 008

Ta pravice a levice , to je jen systém dvou lží , aby se dav měl o co prát a nenapadlo ho hledat pravdu .

Burák
8. 12. 2023 06:01
Odpovědět  Peter 008

Zničení korporací je nutností.

Mike
8. 12. 2023 00:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadá to, že lídři arabských států vidí v Putinovi skutečnou naději. S intuicí se k nim přidávám.

Burák
8. 12. 2023 05:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Tomu se říká politika a né ti naši šašci jezdící po světě bez jakéhokoliv výsledku. Jen foto a stále ty stejné prázdné fráze.

Jura S
8. 12. 2023 16:38
Odpovědět  Burák

naše opice ve světě jen dovezou k ZOO, ani lístek jim nekoupí…

skeptik
8. 12. 2023 10:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď nebo nikdy!

Frank
8. 12. 2023 20:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Amerických zločineckých zmrdů už má plné zuby stále více států. Jak skončí petrodolar, tak americká ekonomika půjde úplně do sraček a FED nebude stačit tisknout bezcenné papírky. Takže jen tak dál a doufám, že se dožiji dne, kdy zločinci z USA budou na kolenou a s nimi všichni přicmrndávači včetně odporného fialového hnusu. Jediná naděje pro svět je Rusko a jejich spojenci.