KORONAVIRUS „KOSÍ“ BOJECHTIVÉ MUŽE

Na letošní rok je naplánováno zhruba 20 rozsáhlých vojenských cvičení NATO.

Hlavní cvičení, s názvem Defender 2020, se má konat v dubnu – květnu, kdy mají být vojáci přemístěni do Polska a pobaltských zemí, tedy do blízkosti ruských hranic. Cvičení Defender 2020 se má zúčastnit 37 tisíc vojáků, z toho 20 tisíc Američanů. Má to být jedno z největších cvičení za posledních 25 let, zejména z hlediska přesunu značného množství vojsk z teritoria USA na evropský kontinent.

Pentagon a spojenci chtějí prý otestovat rychlé nasazení jednotek přes oceán v případě propuknutí konfliktu, cílem je „zvýšit připravenost v rámci NATO a odrazit možné soupeře“.

Tím „potenciálním soupeřem“ se míní samozřejmě Rusko. Vojenské manévry na hranici kteréhokoli státu ještě nikdy nepřispěly k míru, takže to má být zase provokace proti Rusku.

Na internetu se objevila videa, jak v Evropě přistávají američtí vojáci. Jenže se zdá, že mají jiného “nepřítele” než Rusko – “kosí” je koronavirus.

Během cvičení Cold Response, které se mělo konat od 12. do 18. března v Norsku, skončilo od minulého týdne v karanténní izolaci 23 příslušníků americké námořní pěchoty.
Spojené státy do Norska vyslaly dohromady 1 500 vojáků. Cvičení Cold Response bylo zrušeno.
https://www.natoaktual.cz/koronavirus-covid-norsko-cviceni-nakaza-nato-karantena-pjm-/na_zpravy.aspx?c=A200311_181115_na_zpravy_m00

Hlášeni jsou další nakažení nebo izolovaní v karanténě – polský generál Jaroslaw Mika, který hrozil Rusku zvyšováním vojenského kontingentu ve východním směru.

Dále velitel amerických pozemních sil v Evropě, generál Christopher G. Cavoli, německý nejvyšší velitel vojska, generál Alfons Mais, generál Salvatore Farina, který velí italskému vojsku a další. 
https://de.sputniknews.com/politik/20200312326587239-corona-besiegt-nato-virus-laesst-defender-2020-kraenkeln/

Dnes se také objevila zpráva, že Američané chtějí omezit svou účast na cvičení Defender Europe 20.
https://www.natoaktual.cz/americane-chteji-omezit-svou-ucast-na-cviceni-defender-europe-20-pv4-/na_media.aspx?c=A200312_162324_na_media_m02

Vzhledem k tomu, že situace ve světě se mění a ti, co měli v plánu vyvolat válku v Evropě, kterou chtěli rozpoutat už v r. 2014 přes Ukrajinu, ztrácí na síle, tak je možné, že koronavirus “zapřičiní úplné zrušení” cvičení.

P.S. Ještě jedna zpráva svědčící o upadání moci neokonů, a to, že bývalý filmový producent Harvey Weinstein byl odsouzen na 23 let za vyvíjení sexuálního nátlaku a ze znásilnění.
Co řekl na jeho odsouzení Trump?
“Nikdy jsem nebyl jeho fandou. Sliboval, že mě odrovná ve volbách. Neměl jsem ho rád, ale demokraté ano. Michel Obama a Hillary Clinton ho milovaly. Dával demokratům obrovské peníze.”

http://www.spletnik.ru/buzz/chronicle/95070-tramp-prokommentiroval-obvinitelnyy-prigovor-vaynshteyna.html
https://bit.ly/33hxoZf

sdíletj na