politika

Konstantin Dvinskij: Poslední šance Evropy. Si Ťin-pching jede za Macronem pro dohodu století

Konstantin Dvinskij

Čínský prezident Si Ťin-pching se od 5. do 10. května vydá na evropské turné. V plánu je návštěva Srbska, Maďarska a Francie. Země samozřejmě nebyly vybrány náhodně. Návštěva každé z nich má podle nejlepších tradic čínské diplomacie skrytý význam.

Klíčovou událostí bude nepochybně dvoudenní pobyt Si Ťin-pchinga v Paříži, kde budou probíhat náročná jednání s Macronem, která budou mít samozřejmě strategický charakter.

Macron je kreatura globalistů ve své nejčistší podobě. V roce 2017 byl uveden do hry s velmi konkrétními cíli. Tehdy současný francouzský prezident oznámil svou účast ve volbách 16. listopadu – 8 dní po vítězství Trumpa v prezidentských volbách v USA. V první fázi musel Macron nedopustit autonomizaci Evropy, aby nezávisela na Spojených státech, a potlačit pokusy nacionálně orientovaných sil dostat se k moci.

Čínský prezident Si Ťin-pching se od 5. do 10. května vydá na evropské turné. V plánu je návštěva Srbska, Maďarska a Francie. Země samozřejmě nebyly vybrány náhodně.

Řeči o silné závislosti na Spojených státech nebo o potřebě vytvořit novou evropskou bezpečnostní architekturu, jak je nyní zcela jasné, byly lživé deklarace. Macron potřeboval čas v očekávání, až se ve Washingtonu znovu vrátí globalisté k moci.

Ve druhé etapě bylo úkolem francouzského prezidenta být oporou vytvoření Pax Atlantica (Transatlantické obchodní a investiční partnerství).

Po krizi v roce 2008 vyvinuli globalisté ve snaze prodloužit existenci svého světového řádu grandiózní geopolitický projekt, který se skládal ze dvou směrů.

První (na východ od nich) je Pax Atlantica se zaměřením na Evropu. Druhým (na západ od nich) je Pax Pacifica (Transpacifické partnerství) se zaměřením na Čínu (restart Chimerica). V takovém případě by se USA staly doslova centrem světa. Země Evropy a jihovýchodní Asie by se staly zeměmi druhého světa. Zbytek – úplná periferie.

Při vytváření těchto plánů však globalisté nebrali v úvahu novou geopolitickou a geoekonomickou realitu. Už na konci roku 2012 se v Číně dostali k moci etatisté v čele se Si Ťin-pchingem. A v roce 2016 vynesli Trumpa k moci etatisté ve Spojených státech (pozn.: američtí etatisté nejsou automaticky našimi přáteli).

To hlavní, co Trump ve své krátké době mohl udělat, bylo, že zcela rozbil plány globalistů na vytvoření Pax Atlantica a Pax Pacifica. I když už tehdy se ukázalo, že projekt má nepřekonatelné potíže. Trump ho pohřbil.

Již několik let jsou globalisté na křižovatce a hledají nový globální projekt, který by mohl udržet jejich dominanci. Bidenův nástup k moci jim poskytl oddech, ale vize budoucnosti nebyla nikdy vytvořena. Ve výsledku vznikly v roce 2023 nepřekonatelné rozpory uvnitř samotných globalistických elit.

První skupina věří, že je nutné současný systém zmrazit a neustále zalepovat díry. Snaží se ze všech sil zachovat brettonwoodský systém, který sice drhne, ale nadále funguje. To je třeba skupina MMF.

Druhá skupina se domnívá, že je nutné co nejrychleji přejít k aktivnímu vytvoření anglosaského makroregionu založeného na AUKUS, ve kterém je Evropě předurčen osud periferie. Tato skupina je podporována některými z největších fondů, jako je BlackRock.

Pokud se vrátíme k Macronovi, musí si vybrat. Navíc je zajímavé, že se nedá říct, jestli ho dosadila první skupina, nebo druhá. Tehdy, v roce 2017, k rozporům ještě nedošlo. To znamená, že Macron ještě není „navázán“ ani na jednu, ani druhou. Avšak jedna věc je zastávat, sice ne klíčové, ale vysoké místo v globalistické hierarchii, realizovat projekt Pax Atlantica, a druhá věc je být koloniálním správcem anglosaského makroregionu.

V loňském roce, kdy už byl rozkol v táboře globalistů patrný, Macron navštívil Čínu. Si Ťin-pching chce zřejmě při opětované návštěvě francouzského prezidenta přesvědčit ke třetí variantě – zahájit formování evropského makroregionu opírajícího se o zbývající národně orientované elity Starého světa (Vatikán).

Proto Si Ťin-pching navštíví Maďarsko a ukáže tamním elitám, že Čína vítá vytvoření evropského makroregionu a je připravena spolupracovat se suverénní (v rámci možností) Evropou. Orbán se po „sorosovských“ pozůstatků postavil na stranu staré evropské aristokracie.

Návštěva Srbska označuje, že partnerství s globalisty je nepřijatelné. Byli to oni, kdo ve snaze ukázat nadvládu a úplné vítězství svého systému zničil Jugoslávii. (Jak informuje agentura Bloomberg, čínský prezident Si Ťin-pching navštíví Bělehrad u příležitosti 25. výročí amerického úderu na čínskou ambasádu v Srbsku. 7. května 1999, během bombardování Jugoslávie, byla zasažena čínská ambasáda v Bělehradě. Tři lidé byli zabiti a více než 20 lidí bylo zraněno).

Čína (alespoň za Si Ťin-pchinga) se nechystá vrátit do projektu Chimerica a bude všemi možnými způsoby bránit jak reinkarnaci globalistického světového řádu, tak vytvoření anglosaského regionu.

Bude Emmanuel Macron souhlasit s návrhem Si Ťin-pchinga? S vysokou mírou pravděpodobnosti ne. Francouzský prezident je příliš zbabělý, aby vzdoroval svým pánům. Jeho stávající geopolitické a geopolitické zdroje navíc nestačí na to, aby měl alespoň 50% šanci na vítězství. V historii se samozřejmě vyskytly různé případy, ale Macron ani náhodou není Vladimir Putin.

https://1url.cz/01LJ2

sdílet na

75 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
2. 5. 2024 15:52
Odpovědět  cool

Bruselona je parádní, Sergeji. akorát bych ještě psala bruselóna.

3. 5. 2024 00:15
Odpovědět  Markýza

Samý srandičky a na móři se válčí. Zkráceno:
Námořní bitva:
Čínské lodě pobřežní stráže v Jihočínském moři použily vodní děla proti lodím plujícím pod filipínskou vlajkou.

Prvním nezvaným hostem na sporném útesu Huangyan byla hlídková loď filipínské pobřežní stráže BRP Bagacay. Vodní dělo ji zasáhlo tak silně, že „následkem incidentu bylo poškozeno zábradlí lodi,“ uvádí GMA News.
Plavidlo Filipínského úřadu pro rybolov a vodní zdroje dorazilo ve špatnou dobu na nesprávné místo a dostalo „příděl“ ze silných vodních děl. … … jako zázrakem byli na palubě novináři, kteří se připravovali popsat „strašná zvěrstva“ Číňanů. „Vypadalo to, že chtějí světu ukázat, že jsou připraveni čelit Pekingu, pokud by se jim čínské lodě pokusily zablokovat cestu,“…
Čínská pobřežní stráž použila vodní děla. „Byli jsme na zádi lodi promočeni skrz naskrz. Když jsme byli uvedeni dovnitř, utrhla se střecha části paluby, na které někteří z nás noc předtím spali. Navzdory poškození vodní děla dál střílela,“ stěžuje si korespondent britské televizní společnosti.
https://deita.ru/article/551852
Šikovní kuci, ti Kitajci. žejo? Takhle někoho vyšplouchnout ošplouchnutím se hned tak nevidí.

Markýza
3. 5. 2024 09:05

To je drámo, to je drámo! Vývojově pěkný – pokud se mezi sebou budou mlátit droni a střílet se bude vodou, je to slušný posun. 🙂

Als
3. 5. 2024 15:42
Odpovědět  Markýza

ani ne tak bruselóna jako buzelóna

Woodu
2. 5. 2024 05:39
Ohodnotit příspěvek :
     

A to je problém veškeré dnešní politiky. Dostali se tam lidé bez morálky a cti.

ijn
2. 5. 2024 07:26
Odpovědět  Woodu

všichni víme kdo je bez morálky a cti,……. a tak nesmí vládnout!!!!!!!!

Slovan
2. 5. 2024 07:30
Odpovědět  ijn

Tak ta morálka v poltice je vždy špatná, ale teď je to totál.

stan
2. 5. 2024 07:31
Odpovědět  Woodu

Dopolitiky běžně lezou lidi bez cti a morálky, ale nejvíc je tyhle kreatury vidět ve vypjatých situacích, kdy se odkopou a ukáží co jsou zač. V poklidných dobách se umí přetvařovat.

Tupý hulvát
2. 5. 2024 07:45
Odpovědět  Woodu

Nemyslím,že tam někdy byli.

cool
2. 5. 2024 08:05
Odpovědět  Tupý hulvát

Kacířsky 🙂 Putin?

Markýza
2. 5. 2024 15:54
Odpovědět  cool

Výjimka, potvrzující pravidlo. To musí být. Ostatně, v politice není potřeba moc morálky a cti leda tak ve smyslu “za vlast”. Je potřeba účinný systém kontroly politiků.

Boomer
2. 5. 2024 17:59
Odpovědět  Markýza

.. politik nesmí myslet jinak než “za vlast”! Jinak není politikem, ale politickým lokajem cizích ambicí.
Suverénní státy spravované dle principu “za vlast a nic jiného” se díky skutečným politikům vždy nějak dohodnou, já pán-ty pán!
Ocamcaď pocamcaď.. tomu rozumí většina lidí…

Standa
2. 5. 2024 18:29
Odpovědět  Boomer

Lidí ano, ale politici a některý státy to neuznávají! Třeba USSA uznává pouze Ocamcaď, ale pocamcaď pro ni neexistuje v její rozpínavosti a,protože si pravidla
pocamcaď určuje sama nemá hranice v aroganci a výhrůžkách!

Markýza
2. 5. 2024 19:50
Odpovědět  Boomer

No tak nějak to bylo myšleno.

Boomer
2. 5. 2024 20:00
Odpovědět  Markýza

.. já vím, jen jsem se pokusil vaši základní myšlenku lehce rozšířit mimo ruské šířavy i dálavy…

JoFa
2. 5. 2024 20:49
Odpovědět  Markýza

Ale ja v tom vidím rozpor, ak neni v politice potřeba moc morálky, tak účinný systém kontroly tú morálku vyžaduje, nie?

JoFa
2. 5. 2024 20:53
Odpovědět  JoFa

Práve morálka a česť by mala byť prioritou v politike a potom nepotrebujete účinný systém kontroly. Každý spoločenský systém si tieto hodnoty vytvára a keď ich nemá, tak nefunguje ani systém kontroly.

cool
2. 5. 2024 07:53
Odpovědět  Woodu

“Zkumáci asi rádi exhibicionují. 🙂
CTRL
cool
16.4.2024 v 21:32

Probuďte se do reality. / ze zvědavce, vizíři

https://dfens-cz.com/ztrata-ceske-statnosti-z-pohledu-symbolu-a-symbolickych-udalosti/comment-page-2/?show=comments#comments

Pavel z Moravy.
2. 5. 2024 08:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Tento hezounek se odkope sám. Nebo si někdo myslí, že muslimská komunita ve Francie má z něho vítr? Není to naopak?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
2. 5. 2024 10:52
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Macron má tmavý masíčko rád.

Gales
2. 5. 2024 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi se začnou lámat ledy i v Evropě. Si je světovej státník a ne jako Fiala – světovej mopslík.Takže uvidíme jestli návštěva v Langley nemá souvislost s návštěvou SI.

Standa
2. 5. 2024 10:52
Odpovědět  Gales

,, světový?????? Znamená on něco i Česku? Je sice pravda , že ten malý kašpárek se snaží hrát dííívadlo, ale Češi už to moc nežerou. Až na některé ,dobře placené z našich peněz.USSA uvalily na Čínu embarga za obchodování s RF. To si Čína, doufám, líbit nenechá! Ostatně při volbách ho vyřadíme .Pokud budeme každý volit jednu ze 4 stran podle toho, která se nám nejvíc
zamlouvá a to je: 1 – ANO 2 – SPD 3 – ČSSD 4 – KSČM
– tak komplet odstavíme ODS, TOP 09, STAN a Piráty!!!!!!!!!!!
A minimálně 2 z těchto stran pošleme do pekel a ty další 2 strany nepřelezou
přes 10 a budou se třepat a stiskat palce, aby nedopadli jako TOP 09 a STAN.
A budou z toho tak vydření, že s nimi vyběhli důchodci, že jim každé oko poleze
na jinou stranu a dostanou z toho takový průjem, že ho nezastaví ani vlak
živočišného uhlí!!!!!!!!!
TAK DO TOHO DŮCHODCI!!!!!!!!
A proto důchodci vzhůru k volbám a vykopejme tuto verbež !!!!!!!!!!! Než vám volební
právo SEBERE p. ADAMOVÁ – PEKAROVÁ z TOP 09, jak už několikrát avizovala!!!!!!!!!!!!
DO VOLEB DŮCHODCI!!!!!!!! Toto si mezi sebou rozesílá 3 000 000 důchodců!!!
Návod, jak se zbavit parazitů a rozkrádačů tohoto státu.
A proto důchodci vzhůru k volbám!!!

Ladislav 💤
2. 5. 2024 12:10
Odpovědět  Standa

Důchodci ví moc dobře co mají a koho volit, obrať se na mladé vypatlané všiváky!

Bai
2. 5. 2024 13:05
Odpovědět  Ladislav 💤

Bohužel znám i vypatlané důchodce.

Standa
2. 5. 2024 14:03
Odpovědět  Ladislav 💤

Vidím tvůj příklad! Vidím, že vypatlanci jsou i mezi důchodci!!!

Standa
2. 5. 2024 15:39
Odpovědět  Standa

Málo červených, vypatlanci!
,,obrať se na mladé vypatlané všiváky”! …Ladislav!
Ladislave, nejdříve si vychovej svého vypatlaného všiváka doma a potom poroučej ostatním!
Typický volič TOP 09! On ví koho má volit… chicht ,asi Pekary!

Odpovědět

Helena
2. 5. 2024 20:14
Odpovědět  Standa

Vyměň ten fet, tenhle ti nesedí!

Standa
3. 5. 2024 09:42
Odpovědět  Helena

Heli, mě nikdo a nikdy nebude poroučet, jak se o to pokouší Ladislav! Jestli ty před ním vrtíš ocáskem, já to nebudu!
A buddeš tak hodná a nebudeš urážet? Není to od dámy vhodné! Pouze trapné!

Lékořice
2. 5. 2024 15:54
Odpovědět  Ladislav 💤

Když budete do něčeho nutit “mladého vypatlaného všiváka” , tak dosáhnete spíš opaku. Jenže jak je přimět aby o něčem přemýšleli a ne jenom papouškovali co slyší v TV a z různých neziskovek.

Tarantina
2. 5. 2024 17:42
Odpovědět  Lékořice

vyhodit TV !!!

Standa
2. 5. 2024 14:05
Odpovědět  Standa

Součet vypatlanců zde dosahuje zatím zisku tři červené!

Standa
2. 5. 2024 16:59
Odpovědět  Standa

Souhlasí..chicht!

Standa
3. 5. 2024 07:19
Odpovědět  Standa

Už 6 …mohl bych jmenovat!

2. 5. 2024 14:33
Odpovědět  Standa

ANO a ČSSD jako spasitelé národa?

Pravdomluvny
2. 5. 2024 16:36

Apríl byl 1.4……nebo nebyl????🤔

Pravdomluvny
2. 5. 2024 16:35
Odpovědět  Standa

S Blbišem,jako šestým členem pětidemoliční vlastizrady si skutečně NEpomůžeme 👎

Frank1
2. 5. 2024 09:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Macron je buzerant a zidovsky ucen Rothschildovskych sionistu. Pracoval v jejich bankach a po vitezstvi Fillona a jeho diskreditaci sionisty, jejich poskoky tajnymi sluzbami usedl nezaslouzene do kresla prezidenta.
Jeho vyroky ‘ Rusko nesmi ve valce zvitezit’, ukazuji, ze je to nadale loutka a silene prolhana a nestydata.
Si nema ale na vybranou – zfasizovane, okupovane Nemecko Americany a jeho rusofobni loutky USA u moci nejsou pro Siho zadnym partnerem pro rozhovory (to bude mit v Nemecku dohru). Italie totez.
A tak jede do Francie s planem vytvoreni Frankofonie – federace Francie, Spanelska, Belgie a Skotska. Tuhle nabidku nebude moci buzerant odmitnout. A mozna i nabidku clenstvi v BRICS. Prilis mnoho darku pro toho parchanta.

Standa
2. 5. 2024 10:34
Odpovědět  Frank1

Ovšem USSA prohlásilo, že ,, delorazizaci” v Brics a zůčasněné země bude trestat sankcemi ! Jde o převedení na národní měny a tím by se zastavil FED, dolar by vypadl z koše rezervních měn a ve Fortu by se zastavily stroje na tisk miliard bezcených , zelených papírků denně.

Boomer
2. 5. 2024 20:07
Odpovědět  Frank1

..Macron se ale při takové nabídce může ocitnout v naprosto prekérní situaci.. přijme-li, bude v zásadním konfliktu s Amerikou, nepřijme-li, v krátké době mu to někdo může politicky spočítat, až se projeví ekonomická síla sytému BRICS.

Si je liška podšitá… ;o))))

Standa
3. 5. 2024 07:26
Odpovědět  Boomer

Myslím, že Francie , jako člen NATO je jediným navštíveným SI z pragmatického hlediska. Diplomaticky naznačit , že vyslání fr. vojáků proti Rusům by nebylo příliš rozumné.SI ví , že by mohla být zárodkem celosvětového konfliktu . Zároven SI ví , že , když jeho spojenec RF padne, příjde na řadu Čína!

Boomer
3. 5. 2024 10:13
Odpovědět  Standa

..s takovým naznačením bývá spojena i nějaká nabídka, aby se lépe přemýšlelo…

Standa
3. 5. 2024 10:34
Odpovědět  Boomer

Máte pravdu, co by to tak mohlo být.? Nejlépe se přemýšlí pod tlakem.!!!

Boomer
3. 5. 2024 16:57
Odpovědět  Standa

..možná africký uran pro francouzské reaktory…

Toncek
3. 5. 2024 12:12
Odpovědět  Boomer

..zatím Brics zkupuje drahé americké zlato,…jak to může dopadnout?,jen aby se USA vůbec dočkalo voleb..

Boomer
3. 5. 2024 16:58
Odpovědět  Toncek

..BRICS kupuje především novou těžbu…

Autor
2. 5. 2024 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Nepochybuji, že autor má důvody takto uvažovat, ale já bych pro dokreslení něco dodal.
Kontinentální Evropa, tj. všechny státy mimo Anglii, byly vždy považovány za konkurenty a nepřátele anglosasů. Angličané nejednou zam,íchli kartami v politice kontinentu a ukázkou může být vražda několika ruských Carů, války s Ruskem, stejně jako vměšováná do záležitostí Německa, První sv. válka umožnila právě z Německa udělat nástroj anglosasů, nejdříve pod rukou Angli a poté až do dnes USA. O Francii netřeba pro znalce historie mnoho mluvit, tam probíhaly boje po celá staletí. Mimochodem Anglii pro anglosasy zabojoval normanský šlechtic známý jako Vilém Dobyvatel – Bastard jinak vévoda z Normandie Guillaume.
Za další Čína potřebuje to samé, co kdysi Anglie dělal se svými koloniemi, tj. odbyt svých výrobků, jen s tím rozdílem, že Čína chápe, že vytvářet koloniální vazaly není praktické, ale umožňuje samostatný rozvoj svých -. dejme tomu – zákazníků. V podstatě výměnný obchod namísto vysávání jedním směrem a nejlépe vzájemně výhodná spolupráce.
-pokr-

Autor
2. 5. 2024 09:52
Odpovědět  Peter 008

A také v zájmu klidu na tomto subkontinentu. Není žádoucí neklid zde, byť jakoby daleko, ale je třeba chápat, že zde se protínají zájmy jak Číny, tak Ruska, se kterým jsou propojeny boje o skutečně plnou suverenitu obou zemí.
Evropa stále ještě, ale už na samotné hraně, má co nabídnout zbytku subkontinerntu, pokud se vzpamatuje a přestane být pod silným vlivem anglosasů. I na příkladě Číny je dobře vidět, že zkušenosti z výroby jsou hromaděny po celé generace a to je ta výhoda a prokletí Evropy, resp. EU. Amerika nechce konkurenta, proto sem cpe ta multikulti FIALOVÁ LEJNA a tak podobně.
Evropa by získala potřebné suroviny, a zbytek především subkontinent a Afrika by mohly získat přední technologicky zdatné výroby, konkurenceschopné a inovativní s těmi – ještě stále mají především patenty v USA – právě americkými.
Ale je to zřejmě poslední šance pro Evropu, jinak prostě ztratí výrobní a vědecké kompetence, které začala postupně ztrácet díky anglosasům.
Je třeba si uvědomit, ža tak jako tak cca jedna generace, tj. cca 20 let, je a bude ztraceno tak jako tak. Tito lidé jsou zde ve většině určeni jen k mačkání tlačítek …

Autor
2. 5. 2024 09:53
Odpovědět  Peter 008

Takže asi tak i takhle to může chápat Čína.
A nebo si kormidelník Si jede zajistit dodávky zbraní a výzbroje pro válku s USA … 🙂 🙂 🙂

Spam Janka
2. 5. 2024 10:40
Odpovědět  Peter 008

s Francuzmi?? to urcite nie, urcite si pamataju, ako dopadol Sadam….a Srbi ci Madari nemaju co ponuknut

Standa
2. 5. 2024 11:14
Odpovědět  Peter 008

Nelze nesouhlasit! Ovšem dodávat suroviny (bez přidané hodnoty) a získávat drahé výrobky barterem je nevýhodné.Afrika potřebuje továrny , kde si ty výrobky ze sv ých surovin bude vyrábět sama.Čína a Rusko tam už budují.Včetně letišt a infastruktůry.Jako my kdysi cukrovary.Nebo celé techologické celky.Když chci v yvážet např. železnou rudu je to nevýhodné, když z toho udělám doma traverzy je to výhodné. Důležité je vychovat tam / zde) odborníky,.Oni nejsou hloupí a jak jsem si všiml chytřejší naž většina anglosasů.

Frank1
2. 5. 2024 15:09
Odpovědět  Peter 008

Anglie iniciovala a financovala vsechny valky na kontinente. Do r. 1940 financovala Bank of England Hitlera a jeho vzestup k moci. Anglosassti Zide financovali Lenina, Trockeho, obe strany valky zcela verejne. Truman prohlasil, ze USA budou ve valce s Ruskem vzdy podporovat tu stranu, ktera prohrava.
To same delaji na Ukrajine. Dulezite je, aby valky trvaly dlouho a nemely skutecneho viteze. Pak maji z nich US zbrojari uzitek.
Anglie je historickym nepritelem Ruska Nr. 1 uz po staleti. Delaji mu to nejhorsi. Major i jini politici nekolikrat prohlasili, ze je treba zredukovat ruske obyvatelstvo na 50 milionu. Aby mohli Rusko snadneji premoci a zmocnit se jeho surovin a uzemi.

Toncek
3. 5. 2024 12:30
Odpovědět  Frank1

..no,nevím,..spíše by byla Anglie zcela vymazána z mapy světa,což zřejmě čeká i Izrael…USA se vymaže samo..

Jaris
3. 5. 2024 10:57
Odpovědět  Peter 008

Jinymi slovy – Cina dobyva svet bez vystrelu tim, ze si ruzne zeme kupuje. Je to novodoby kolonizator.

Jiří
2. 5. 2024 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Mně by se líbilo, co už jsem četl, že Si nabídne Srbsku členství v BRICS. To by byla ta nejlepší alternativa ke členství v EU a NATO.

Autor
2. 5. 2024 09:59
Odpovědět  Jiří

To nedělejte! To by EU ranila mrtvice. Pak by potřebovala kompletní vyšetření:

comment image

Frank1
2. 5. 2024 15:19
Odpovědět  Peter 008

Tak to bude i u nas. Efektivnost predevsim.

Spam Janka
2. 5. 2024 10:41
Odpovědět  Jiří

moze byt, ale potrebovali by aspon Ciernu Horu…..inak je Srbsko obkolesene kandidatmi ci clenmi EU

zuzana
2. 5. 2024 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

AstraZeneca přiznává, že její vakcína proti COVID-19 může vést ke smrtelným vedlejším účinkům

https://aktax.cz/astrazeneca-priznava-ze-jeji-vakcina-proti-covid-19-muze-vest-ke-smrtelnym-vedlejsim-ucinkum/

Bety
2. 5. 2024 22:57
Odpovědět  zuzana

Jsem ráda, že to zde stále připomínáte. Obávám se totiž, že si většina lidí oddechla

  • je to za námi – ale zaprvé to za námi není, všechny vakcinované mohou stále čekat poítže,
  • a za druhé se obávám toho, že by si to fajzráci rádi zopakovali .
zuzana
2. 5. 2024 12:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Je NATO jen papírovým tygrem?

https://aktax.cz/je-nato-jen-papirovym-tygrem/

Pravdomluvny
2. 5. 2024 16:38
Odpovědět  zuzana

I slaměný domeček jednoho ze tří prasátek byl pevnější 🤓

Standa
2. 5. 2024 17:03
Odpovědět  Pravdomluvny

Já bych to nepodcenoval ! Krysa zahnaná do kouta kouše!

Boomer
2. 5. 2024 20:50
Odpovědět  Standa

..první opravdu velká várka rakví zabalených do vlajek rozhodne, zda vazalové budou ochotni krvácet za zájmy lidí, sedících v bezpečí kdesi za oceánem…
Zatím šlo jen o statisíce Ukrajinců a pár tisíc žoldáků, kvůli tomu žádná vláda nepadla.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
2. 5. 2024 17:54
Ohodnotit příspěvek :
     

.. z Číny přijíždí velký vrchní hráč s nehybnou tváří, a symbolicky přináší v ruce tři žhavá želízka, jenom na příjemcích záleží, zda vychladnou nebo budou zatepla kuta. U Maďarska a Srbska je to jasné, u Francie otevřené, ale železo chladne rychle…

zdendulka
2. 5. 2024 18:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen aby měl Emánek dost fištronu na pochopení toho, co mu typicky orientálními náznaky bude chtít Si sdělit….

JoFa
2. 5. 2024 20:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Chcel by som upozorniť nielen vás Čechov ale aj Slovákov, že sme na prahu zmien a vymeniť euroatlantického hegemóna za čínskeho alebo BRICS by bolo veľkou hlúposťou, Jediným rozumným riešením je svojprávny, suverénny štátny systém s možnou spoluprácou, všetko ostatné bude len ďalšie otroctvo. Na tomto treba zapracovať a o to sa snažiť. Už žiadne spolky-stačilo!!!

Helena
2. 5. 2024 20:44
Odpovědět  JoFa

TESAT DO KAMENE!!!! MLUVÍTE MI Z DUŠE!!!

Boomer
2. 5. 2024 20:46
Odpovědět  JoFa

.. jenže při vkročení do fáze změn bude nutná primární volba, spojená s určitými podmínkami. A k tomu bude nutná politická reprezentace, která dokáže hned zpočátku vyjednávat oboustranně přijatelné parametry, které nebudou změny příliš blokovat, ale současně poskytnou prostor pro další narovnávání vztahů.
A tady se obávám, že se opět ocitneme v situaci srovnatelné se vstupem do EU…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
2. 5. 2024 21:03
Odpovědět  Boomer

Určite ste si už všimol tlak Číny na Srbsko a Maďarsko a Slováci na čele s Ficom tam už cestujú. Hold k niekomu príde hora a niekto musí k hore.
Máme tu na Slovensku veľký problém, zase hĺadáme ochrancu a nesnažíme sa ochrániť sami seba. “Kto sa nepoučí z histórie, musí si históriu zopakovať.” Sú to naši cocoti zvolení ľudom, ale čo už…

Jaris
3. 5. 2024 11:10
Odpovědět  JoFa
Pavel z Moravy.
3. 5. 2024 14:10
Odpovědět  Jaris

Ale zato si dokáže vše vyrobit a má lidi pracanty, které jim zdegenerovaný západ může leda závidět. Chci vidět nás s těmito generacemi rozmazlenců, jak dosáhneme alespoň nějakého blahobytu. Jen kolik té omladiny pracuje v neziskovkách, v různých poradenských společnostech a nebo šmelí právě s čínským zbožím Koupím za 5, prodám za 50. Tak si tady v ČR a v SR vybudujte zase průmysl a celou infrastrukturu služeb. Lidí není méně než v padesátých letech, kdy téměř vše důležité co se postavilo se provádělo s mladými na stavbách mládeže. Oni byli tenkrát mladí a makali, mohou i současní mlaďoši. Zahoďte laptop a hurá do fachy. Co je na tom jiného? Jen chybí budovatelské úsilí kterému se někteří tak chechtali, ale bez kterého by tady bylo houno. Zdravím Jaris.

x-13
2. 5. 2024 21:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Ani zmínka o masakru v Oděse 2.5.2014? Styďte se vy co sem vkladate články!

cool
2. 5. 2024 21:12
Odpovědět  x-13