politika

Konstantin Dvinskij: Netanjahu hraje vabank.  Plánuje Izrael v pásmu Gazy genocidu?

Konstantin Dvinskij

Stát Izrael jasně prohrává informační válku proti Palestině. Počet obětí v Pásmu Gazy je tak vysoký a rétorika Tel Avivu je tak krutá, že žádný pokus izraelských propagandistů vykreslit Izrael jako oběť už nemůže uspět.

Navíc i v samotné izraelské společnosti. Při rozhodnutí stálého představitele židovského státu při OSN Gilana Erdana nosit Davidovu hvězdu na protest proti šíření antisemitismu ve světě zvedli obočí i znalci holocaustu.  Tohle rozhodnutí tvrdě odsoudil ředitel “Yad Vashem” Dani Dayan. Je nepravděpodobné, že by mezinárodní společenství takové gesto ocenilo. Neboť genocidní cíle Izraele ve válce proti Palestině jsou každému zřejmé.

Tisková agentura Associated Press se dozvěděla, že vláda Benjamina Netanjahua připravila „koncepční návrh“ na přesun 2 milionů civilistů z pásma Gazy na egyptskou Sinaj. 

Izraelské ministerstvo pro zpravodajství doporučuje nucené a trvalé přesídlení 2,2 milionu palestinských obyvatel pásma Gazy na egyptský Sinajský poloostrov, podle oficiálního dokumentu, který včera v plném rozsahu zveřejnila stránka Local Call.

Dokument, jehož pravost potvrdilo ministerstvo, je přeložen do angličtiny zde.

Dokument doporučuje úplné vysídlení Palestinců jako preferovaný postup. K tomuto kroku musí být zároveň mobilizovány vlády po celém světě v čele se Spojenými státy.

Také vyzývá Izrael, aby přilákal mezinárodní společenství k podpoře tohoto úsilí.

Zpravodajský zdroj potvrdil, že dokument je pravý, že byl distribuován v rámci ministerstva obrany politickým oddělením ministerstva a „neměl být určen k úniku do médií“.

„Dejte jasně najevo, že neexistuje žádná naděje na návrat“.

Dokument také uvádí, že Spojené státy by se měly podílet na nátlaku na Egypt, aby přijal palestinské obyvatele Gazy, a další evropské země – zejména Řecko a Španělsko – stejně jako Kanada by měly pomáhat přijímat a přesídlovat palestinské uprchlíky. Dokument ještě nebyl oficiálně distribuován americkým kolegům, ale pouze izraelským vládním a bezpečnostním úředníkům.

Dokument výslovně a přímo doporučuje odstranění palestinských civilistů z Gazy jako žádoucí výsledek války.

www.972mag.com

Dokument kabinetu vyvolal vážnou nespokojenost jak mezi arabskými sousedy židovského státu, tak mezi umírněnými palestinskými politiky, jako je prezident Mahmúd Abbás.

„Zjištění [o dokumentu] posílilo dlouhodobé egyptské obavy, že Izrael chce proměnit Gazu v egyptský problém, a v paměti Palestinců přivést zpět k životu jejich největší trauma – vyhnání stovek tisíc lidí, kteří uprchli nebo byli nuceni opustit své domovy během válek v dobách vytvoření Izraele v roce 1948“ – uvádí AP.

Autorem příslušného návrhu je ministerstvo pro rozvědku. Na papíře vypadá budoucnost obyvatel Gazy takto.  Jsou pro ně organizovány „humanitární koridory“, po kterých se dostávají na sever Sinajského poloostrova. Zde se pro lidi postaví nová města a a poté se vytvoří „bezpečná zóna” několika kilometrů… uvnitř Egypta a zabrání se návratu obyvatel k životu poblíž hranic s Izraelem. 

Problém, jak říkají, je malý: přesvědčit Egypťany, že by se o to měli zajímat. Egyptský vůdce Abdal Fattáh El-Sísí návrh odmítl a také dal jasně najevo:

“Masivní příliv uprchlíků z Gazy zničí věc palestinských nacionalistů… Také by to znamenalo riziko, že se na Sinajský poloostrov dostanou militanti, kde by mohli zahájit útoky na Izrael. Ohrozilo by to mírovou smlouvu mezi zeměmi z roku 1979.”

Chytrý a obratný politik Al-Sísí navrhl, aby izraelská vláda „po dobu bojů“ (tedy ne navždy) umístila 2,3 milionu uprchlíků do Negevské pouště v jižním Izraeli. Takové rozhodnutí by zaprvé zabránilo nebezpečí etnických čistek, zadruhé by nezatížilo Egypt, který se potýká s vážnými ekonomickými potížemi, a za třetí by to zabránilo přesunutí ideologie Hamásu na egyptskou půdu. Faktem je, že “Islámské hnutí odporu” vyrostlo z “Muslimského bratrstva” a byl to představitel tohoto hnutí Mohammed Morsi, kterého v roce 2013 svrhl Al-Sísí.

A Palestinci v žádném případě nejsou chlapci určení k bičování. Všude, kde se uprchlíci z Palestiny objeví, začnou aktivně propagovat ideologii panarabismu a boj za práva své zabrané vlasti. Tak tomu bylo v Jordánsku, kde se konfrontace s králem v roce 1970 změnila v „Černé září“, a byl to i případ Libanonu, kde Organizace pro osvobození Palestiny přilévala benzín do ohně občanské války. To se stane i v Egyptě, pokud se tam nahrnou 2 miliony rozhněvaných lidí. Navíc Káhira už má na Sinaji dost problémů.

Na Sinajském poloostrově probíhají od února 2011 vojenské operace (nízké intenzity) egyptské vlády proti islamistům. Byla tam zaznamenána aktivita Islámského státu, Al-Káidy a dalších radikálních komunit. Přidat k nim silnou a soudržnou bojovou jednotku v podobě několika milionů uprchlíků znamená přiznat vlastní nekompetentnost jako vůdce státu. 

Egyptská armáda proto provádí vojenská cvičení a připravuje se na obranu svých hranic. 

“Dokument odmítá dvě další možnosti: obnovení palestinské samosprávy se sídlem na Západním břehu jako suverénní v Gaze nebo podporu místního režimu. Mimo jiné je odmítá jako neschopné zabránit útokům na Izrael.” – píše Associated Press s odkazem na vlastní zdroje.

Ve skutečnosti mluvíme o provádění plánovaných etnických čistek tou nejklasičtější formou. Kdy 2 miliony lidí, kteří už ve 40. letech přišli o své domovy, o ně přijdou znovu. 

Co se stane v Gaze podle plánů izraelských tajných služeb? O tom tisková agentura mlčí, ale předvídat vývoj událostí není těžké. Židovské osady z pásma Gazy byly evakuovány v roce 2005. Nic nebrání je vrátit zpět. Navíc na západním břehu Jordánu jich je stále více.

Je těžké uvěřit, že k takové divokosti dochází v roce 2023 a že tato divokost je iniciována zdánlivě „civilizovaným státem“, který uvažuje v pojmech „životního prostoru“. Fakt ale zůstává faktem. Na druhou stranu je to cena za to, že se Arabové nechají ovládat koupenými elitami. Drží u moci prezidenty a monarchy, kteří jsou zcela svázáni se systémem globalismu – bankovními účty, luxusními nemovitostmi, půjčkami, právní imunitou. Suverénní politici v arabském světě zpravidla skončili špatně. Ty co zůstali lze spočítat na jedné ruce.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/puaOt

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jan Kadlec
2. 11. 2023 20:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Izrael tam tu genocidu dávno páchá…

Standa
2. 11. 2023 20:41
Odpovědět  Jan Kadlec

400 mrtvých a raněných arabských dětí denně! O ženách a starých UNICEV nepíše.Židé provádějí vraždění ve velkém.Jejich povaha.
,,Civilizovaný stát, životní prostor” ..kde jsem to už slyšel: Židé měli učitele. Tenhle nádor zeměkoule nějak vznikl omylem. Měl být vyříznut včas.Asi měl kdysi někdo pravdu…už ani nevím…kdo…

Jaris
2. 11. 2023 23:21
Ohodnotit příspěvek :
     

‘Maly zidovsky narod si troufa stavet na odiv nesmiritelnou nenavist vuci vsem narodum, vzdy povercivy, vzdy chtivy zmocnit se lsti majetku jineho, pokorny v nestesti, zpupny v uspechu. Zide jsou nejhorsi nicemove, jaci kdy spinili povrch teto Zeme.’ (Voltaire)