politika

Konstantin Dvinskij: Megalomanie zaslepuje oči

Konstantin Dvinskij

Stále přicházejí další a další zprávy z evropské obilné fronty, kde teď dochází k vážným hádkám. Připomínám, že před pár dny Maďarsko, Polsko a Slovensko odmítly uposlechnout rozhodnutí Evropské komise o zrušení embarga na dodávky ukrajinského obilí. Následovala série poměrně ostrých prohlášení z Budapešti a Varšavy, které přímo obvinily Brusel z podvodu a nepřátelského postoje vůči evropským farmářům.

My vás nepotřebujeme. Polsko se postavilo Ukrajině

K „protistranické skupině“ vystupující proti bruselskému voluntarismu se dnes přidalo i Rumunsko. Tři dny v Bukurešti „přemýšleli“ a uznali, že podpora Ukrajině je v EU samozřejmě novou formou odpustku, ale nestojí za to se ohýbat. Není koho zachraňovat. Bývalí evropští dárci nyní sami potřebují „transfuzi krve“. Rumuni se ale nevydali tak radikální cestou jako jejich zásadovější sousedé a prohlásili, že zákaz dovozu ukrajinských zemědělských produktů bude trvat jen 30 dní.

Pouze Bulharsko se nepřipojilo ke spontánnímu „pochodu disentu“. Ale tamní vláda se už o vlastní nestará. Včera premiér Nikolaj Denkov přímo nazval nespokojené farmáře „teroristy“ a pod touto záminkou odmítl vyjednávat s vlastními lidmi. To proč takové chování bulharských elit není vůbec překvapivé jsem rozebral zde:

Bulharská nesuverenita a Rusko

Pokud jde o samotnou Ukrajinu, pak tamní představitelé byli takovým chováním svých drahých „spojenců“ krajně rozhořčeni. A začali se věnovat své oblíbené věci – vyhrožování a vydírání. A protože s Maďarskem bylo v zásadě vše jasné, začal tlak na Polsko. Kyjev doručil Varšavě ultimátum – pokud nezruší zákaz dovozu obilí, pak Ukrajina přijme odvetná opatření a zakáže dovoz ovoce a zeleniny z Polska. Což Poláci vzali na vědomí a prohlásili, že pokud se budou Ukrajinci i nadále držet své linie, bude jim vstup do EU zablokován.

Navíc Kyjev, který již dříve hrozil podáním žaloby u takové napodobeniny mezinárodní instituce, jakou je WTO, dnes svůj záměr úspěšně realizoval. Na což okamžitě dostal odpověď. Polsko, Maďarsko a Slovensko oznámily bojkot platformy Evropské unie vytvořené k diskusi o kontroverzních otázkách, souvisejících s dodávkami ukrajinského obilí do zemí EU. Obecně – „bratrská láska“ se projevuje v celé své kráse.

A co Rusko? 

Připravuje se zaujmout první místo na světě ve vývozu pšenice pro zemědělský rok 2023-2024 (od 1. července do 30. června). Předstihlo tak celou Evropskou unii a například Kanadu, která je v tomto oboru dlouhodobě lídrem. 

Mimochodem, říká se, že svého času Winston Churchill v reakci na to, že SSSR zahájil nákupy obilí z Kanady a USA v roce 1963 řekl: “Myslel jsem, že umřu stářím. Ale když Rusko, které krmilo celou Evropu chlebem, začalo nakupovat obilí, uvědomil jsem si, že umřu smíchy.“ 

No, dnes už by se nesmál. Rusko je již několik let po sobě absolutním světovým lídrem v pěstování pšenice.

Pokud jde o Ukrajinu (která, prosím, nepatří ani mezi 6 největších exportérů), její zemědělský sektor dostal dvojitou ránu. Na jedné straně odstoupení Ruska od dohody o obilí. A na druhé – ze strany „partnerů“ z východní Evropy, kteří nechtějí zničit svůj zemědělský sektor v zájmu amerických nadnárodních korporací, které ve skutečnosti vlastní lví podíl orné půdy Ukrajiny.

Kolonizace. Nyní země Ukrajiny oficiálně patří Spojeným státům

Ale export obilí tvoří významnou část příjmů ukrajinského rozpočtu. Aby zachránili export, neměli by všem dávat ultimáta, ale padnout na kolena a souhlasit s jakýmikoli podmínkami. Ale megalomanie zaslepuje oči. 

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/GuqQ7

sdílet na

32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
19. 9. 2023 01:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina – to jsou vydridusi. Vyhrozuji a vydiraji vsechny staty, ktere jim pomahaly v jejich genocide Rusu. Vypada to, ze Ukrousi zustanou trcet opusteni jako kul v plote. Uz nyni jsou cizinci v byvale vlastni zemi. Rika se tomu demokracie americkou cestou. Maji to, co si uvarili a take si to plne sezerou. No a americka Evropa je na tom podobne.

Skeletor
19. 9. 2023 07:53
Odpovědět  Jaris

“Uz nyni jsou cizinci v byvale vlastni zemi.” Podobnost s ČR čistě náhodná, neb češi jsou na tom tak poněkud déle. No aspoň jim už nebude smutno a Fialenko včetně pětidemolice dosáhnou svého.

Pavel z Moravy
19. 9. 2023 09:53
Odpovědět  Skeletor

Tady už se pomalu připravuje nový scénář. Žádná samostatná a prosperující vlast. Ještě těsněji do chomoutu v EU. Vždyť i většina opozičníků již nemá zájem na vystoupení. Řekl bych, že skoro nikdo, vždyť je nám tam tak dobře, by pravili ti co se z toho tak dobře živí. Co takhle dát si Babišrajchliádu po příštích volbách. Jsem rád, že se to takhle všechno rýsuje, změna systému se konat nebude, není kdo by na to zatlačil a tak ti, co již všechny ty profláknuté persony 33 letým řízením znovu zvolí do koloniálního řízení země nebudu muset volit. Dám si alespoň předsmrtný odpočinek od většinově zdebilizované společnosti, která nikdy nepřijde na to co vlastně chce. Skutečnou svobodu, prosperitu a solidaritu asi ne, když stále naskakuje na ty stejné hrábě. Ale já se tomu ani nedivím, když se myslí pouze na sebe a svoje já, jinak to ani dopadnout nemůže.

ModrýKlokan
19. 9. 2023 16:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

@ Pavel, Skeletor

Bohužel, i když nerad, s váma musím souhlasit. Mám stejný dojmy z těchto srágorovin.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
19. 9. 2023 09:19
Odpovědět  Jaris

Jaris, oni se do toho spolku proti Rusům snaží zatáhnout i vás. Ten jejich Aukus apod. Myslím si, že pokud nevypadnete z toho britského společenství národů tak ??? My v ČR jsme již dojeli, tato koloniální zemička je na odpis. Tady už žijí pouze slouhové nadnárodní plutokracie, ale bohatým slouhům to sype a chudí slouhové ať si nase.rou, praví škůdci. To nejhorší teprve přichází.

Jaris
19. 9. 2023 10:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, ja to vidim tak, ze pokud Australie byla pod Anglii, byl tady raj na zemi. Vsechno zde bylo levne od potravin az po zakoupeni vlastniho domu se zahradou. Pravda, ze jeste v 80. letech byla Australie dost pozadu za zapadnimi staty. Anglie se do australskych zalezitosti nepletla.nekde jsem dokonce cetla, ze Australii Britanie dala jako zastavu Rothchildum. Problem zacal, kdyz se Australie zacala kamaradit s USA. Sice se rychle materialne vyrovnala se zapadem, ale nastala neuveritelna inflace vseho.
Kdyz jsme v 80. roce prisli do Sydney, domy staly mezi 30 000 – 200 000dolary. Ja jsem omdlivala, kdyz jsme si na nas prvni dum pujcili $40 000. Dnes jsou to milionove property i vic. A to se netyka jen Sydney. I u nas na Tasmanii je bydleni velmi drahe.
Kdyz jsme v Sydney s mym muzem zacinali, jeho tydenni vyplata v Telekomu byl cca $170. Z toho jsme zaplatili $70 za najem, $60 za jidlo a jeste nam zbylo. Ja mela tenkrat dve male deti 2 a 4lete. Chtela jsem jit do prace a deti dat do skolky, ale vsichni se mi vysmali. Tenkrat byly mamy s detma do skolniho veku vetsinou doma. Dnes je to nemyslitelne. Sydney mi nikdy nesedela a ikdyz jsme s muzem meli rozjetou slusnou karieru..

Jaris
19. 9. 2023 10:25
Odpovědět  Jaris

dali jsme prednost Tasmanii, kde lisky davaji dobrou noc a nelitujeme toho. Tasmanie je podobna Novemu Zelandu a vsechny svetove udalosti jdou tady jaksi stranou.

Spam Janka
19. 9. 2023 11:01
Odpovědět  Jaris

nie je to ale nahodou skor tym, ze aj v Britanii to dost dlho ide dolu vodou?? a brexit to len defacto zverejnil. Britaniu drzala nad vodou hlavne City, inak to iste aj v Londyne….ceny bytov hore, hore, pokles zdravotnictva, skolstva, atd.

19. 9. 2023 02:14
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.youtube.com/watch?v=_kjQBxCnFXo

Albi
19. 9. 2023 09:57

🙂 Z kterého filmu to je?
Celý článek je podle mne velice optimistický a nejvíc slova “napodobenina mezinárodní instituce, jakou je WTO”.
A je dobře, že i Poláci už dostali dobrou lekci o “přátelství a vzájemné pomoci 🙂

Job
19. 9. 2023 14:05
Odpovědět  Albi

“O statečném kováři” ( celý film na YT zde = https://www.youtube.com/watch?v=nNoo5ftXngY )

Albi
19. 9. 2023 14:57
Odpovědět  Job

Díky.

katango
21. 9. 2023 10:40
Odpovědět  Job

Film se mi celkově líbil, ale zhnusil se mi Křížův roztomilý úšklebek třeba před opakovaným “a nedají pokoj a nedají”.

19. 9. 2023 17:49
Odpovědět  Albi

Z pohádky. Božka Němců ji v Báchorkách pojmenovala Neohrožený Mikeš, ale rejža Švéda dal její filmové podobě, čertví proč, název O statečném kováři.

ijn
19. 9. 2023 08:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemá ukrajinská věrchuška za cíl vyhubit vlastní obyvatelstvo pro Novou chazárii??? Zatím vše tomuto zrůdnému cíli nasvědčuje,……i této zvrhlosti oficiální vedení ČR pomáhá na úkor pomoci českým důchodcům,…….v ČR vládnou stejná prasata jako na Ukrajině!!!

Albi
19. 9. 2023 10:10
Odpovědět  ijn

Ukrajinská věrchuška nemá co rozhodovat. Ta je povinna jen plnit příkazy a to, co za rozhodování my považujeme, je vlastně pokus o (rádoby rafinované) skrývání se “příkazců” za ukrajinkou vládu v domnění, že se pak vyhnou své vině a trestu, až přijde čas.
Jenže nikdo není neviditelný a představitelé KoZa už teprve ne – ten si to jen namlouvá, jak to odpovítá jeho naturelu.

Spam Janka
19. 9. 2023 11:02
Odpovědět  ijn

teoreticky je to mozne…..len mi je divne, ze dovoluju a priam prikazuju bombardovanie kazetovymi bombami a dalsiu kontaminaciu pody…..co s tym budu robit?? to nie je len tak

Teuton
19. 9. 2023 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Polákům, Maďarům a v neposlední řadě Slovákům je jasné, proč ukrajinské obilí na svém území zakazují. Protože je plné velice podezřelých látek a hodí se maximálně na výrobu krmných směsí pro dobytek. K nám tuhle hrůzu Fiala dovážet dovoluje,i když ví, resp. nemůže nevědět, že tím ohrožuje zdraví nás všech. Tahle banda proukrajinských vlastizrádců musí skončit.

janle57
19. 9. 2023 10:08
Odpovědět  Teuton

Doufám,že jste si všiml,že v hitlermarketu Penny se vesele prodávají ukrajinské
kuřecí řízky,přebalované na Slovensku a vesele dodávané k nám,to víte akce
je akce,to se na nějaký ten pesticid hned tak moc nekouká,to byste se divil
jak to tam jde na odbyt !!

Teuton
19. 9. 2023 11:16
Odpovědět  janle57

Velice pečlivě si toto a podobné zboží kontroluju. Jak je jenom náznak, že se jedná o ukrajinské svinstvo, hned dávám zpátečku.

Albi
19. 9. 2023 15:08
Odpovědět  janle57

Jak se to pozná? Já taky všude kontroluji původ a v Penny jsem občas našla kuřecí řízky ze Slovenska nebo Polska. Ty polské byly jako polské označeny, ty slovenské měly zemi původu vždycky Slovensko a jméno farmy – drůbežárny.

Mimochodem – zdály se mi kvalitnější, než české – v každém případě ať čerstvé nebo (doma) zmražené a následně rozmražené – byly s minimem vody.

janle57
19. 9. 2023 16:10
Odpovědět  Albi

v Penny na kuřecích prsních řízcích najdete původ masa Ukrajina a následně
přebaleno na Slovensku,madam Čaputová proti tomu zajisté nic nemá,ta konzumuje
kuřecí řízky z Německa nebo Rakouska.

janle57
19. 9. 2023 16:36
Odpovědět  janle57
Albi
19. 9. 2023 18:43
Odpovědět  janle57

Díky za informaci. Zřejmě jsem měla štěstí a bylo to opravdu maso ze Slovenska. Taky to bylo už před delší dobou. Možná víc než rok a stalo se to jen jednou, zas tak časrto tam slovenské kuřecínení.

jiří
20. 9. 2023 17:17
Odpovědět  Teuton

Ani dobytku, maximálně bioplynka.

Gales
19. 9. 2023 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Je jasné že Ukrajina špatně dopadne.A strhne to sebou i Evropu.Čeká nás kvůli ni bída, svrab a neštovice.

Frank1
19. 9. 2023 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Nepise se tady o kvalite ukrosskeho zrna. Je take GMO a herbicidy nasycene jako z USA? Tam strikaji pred sklizni lany Round upem, aby byla snadnejsi uroda. V dusledku pouzivani uranove munice bude puda na Ukrajine zamorena a zrno bude zarit.
Proc tedy takovy poprask, kdyz exportni kanaly Rusove znicili? Podle EU sla prece ukrosska psenice do hladovejici Afriky! A tu ma EU prece nekde.
Ne, EU je obeti vlastnich lzi. Pote co Putin objevil, ze do Afriky jde jen 5 % zrna je jasne, ze se tim ukrosskym zrnem krmi cela EU a nevykrmuji prasata pro Cinu jak tvrdili.
Ted zoufale hledaji skuliny kterymi potrebuji zrno vyvazet. Ty skuliny ovsem nebudou mit tu kapacitu a Rusko je bude take skrtit.
Skutecnou situaci se dozvime, az bude chleba nedostatkove a drahe zbozi. Ruska psenice ovsem bude tak dlouho pro Cesko fuj, dokud lide nevyzenou z hradu a ze Strakovky rusofoby, poskoky US Zidu u moci.

Miro 2
19. 9. 2023 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Jediné co Ukrajině tradičně zůstane budou oddíly alá bandoleros, které budou terorizovat, vydírat, klást podmínky a vybírat výpalné po celé Evropě. To jim jde úplně ze všeho nejlíp. Myslí si, že když se přidali k loupeživým USA mají nárok na vybírání výpalného za “záchranu” celého světa před Ruskem. Běda tomu, kdo jim nedá co oni potřebují a kdo je pomluví!!!

zuzana
19. 9. 2023 12:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Politická deklarace OSN o pandemii požaduje globální přístup k vakcínám a digitální zdravotní dokumentaci

https://aktax.cz/politicka-deklarace-osn-o-pandemii-pozaduje-globalni-pristup-k-vakcinam-a-digitalni-zdravotni-dokumentaci/

Jura S
20. 9. 2023 10:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrejina padne, zřejmě do jara, teď bude “rasputnica” a bahnem neprojede nic, pak to v zimě zamrzne a fronta se zřejmě pohne, protože ukrouši už nebudou mít ani chlapa. Jsem pak zvědav jak filajoví vlastizrádci vysvětlí, kde jsou ty stovky a tisíce miliard, kde jsou zásoby zbraní z našich skladů – v rukou ukromafie nebo v hlíně…

katango
20. 9. 2023 11:28
Odpovědět  Jura S

Oni plebsu nic vysvětlovat nebudou.

Jura S
21. 9. 2023 13:18
Odpovědět  katango

na skřipci se každý rád vyspovídá…. :-)))