politika

Konstantin Dvinskij: Loutky rozumí všemu. Ale nic nezmůžou.

Konstantin Dvinskij

USA pokračují v demontáži evropské ekonomiky. Účel je celkem pochopitelný. Washington se začal angažovat v ekonomickém kanibalismu a odčerpává produktivní zdroje z EU. Přičemž USA jednají logicky. Jedinou možností, jak přežít současnou krizi, je částečné přeformátování ekonomiky: snížení role finančního sektoru ve prospěch reálného. 

Více jsem o tom psal zde:

Rozhodnutí je učiněno. Evropská unie bude zničena

Nejzajímavější ale je, že v Evropě všemu dokonale rozumí. A podle všeho se zdá, že jsou připraveni přijmout zničení své vlastní ekonomiky.

Ministr hospodářství, financí, průmyslové a digitální suverenity Francie Bruno Le Maire uvedl následující:

Nesmíme dovolit, aby se výsledkem konfliktu stala ekonomická dominance USA a oslabení Evropy. USA prodávají svůj zkapalněný zemní plyn čtyřikrát dráž než vlastním výrobcům.

Někdo řekne, že EU konečně začíná docházet to, co je zřejmé. Ale samozřejmě že ne. Proto jsou tyto věci zřejmé, že jsou srozumitelné a jasné od samého začátku. Nemusíte být odborníkem na ekonomiku, energetiku nebo geopolitiku, abyste nepochopili současné uspořádání sil.

Dovolte mi, abych vás upozornil na jeden zajímavý bod. 

Záporná obchodní bilance Evropské unie v červenci činila 34 miliard eur. To je rekord za celou dobu existence EU. Obchodní deficit nashromážděný za 7 měsíců (leden-červenec) je již 168,5 miliard eur. A to i přesto, že EU má díky silným ukazatelům ve vývozu zboží tradičně obchodní přebytek. Ale teď se to všechno zhroutilo.

Kam se tedy poděly finanční prostředky? Nikoho nepřekvapím, když řeknu, že za oceán. 

USA v současné době dodávají do EU jak ropu, tak i plyn a jsou čistým vývozcem. U ropy je to asi 1 milion b/d. V listopadu se však dodávky zřejmě zastaví.

U LNG je ale vše mnohem zajímavější. 

Od ledna až do září Evropská unie dovezla 110,7 miliardy metrů krychlových plynu ve formě LNG.  Meziroční nárůst činil bezprecedentních 44 miliard metrů krychlových, tedy o 2/3. Veškerý přírůstek zabezpečují Spojené státy. Prakticky veškerý americký LNG míří do Evropy. O cenách, za které EU nakupuje, není třeba mluvit.

Je velmi obtížné vypočítat přesnou hodnotu nákladů na veškerý dodaný LNG. Ale plus minus se rovná 100 miliardám dolarů. Plus ropa přibližně 25 miliard dolarů, celkem 125 miliard dolarů za devět měsíců. Jedná se o největší část deficitu bilance EU, který se vytvořil od začátku roku.

Evropské podniky, které nemohou nést náklady na elektřinu, se stěhují. Utíkají všemi směry. Jak na západ, tak na východ. A ve značné míře do USA.

Výsledek je předvídatelný. 

Téměř úplná deindustrializace Evropy. Nad tímto regionem je již dávno udělán kříž. Spojené státy nepotřebují silnou Evropskou unii. Bruselské loutky pilně vyplňují svůj úkol demontáže zbytků ekonomické suverenity (na politickou suverenitu se zapomnělo už dávno).

Pokud má někdo sentimentální pocity ohledně Evropy, dovolte mi připomenout, že Putin opakovaně navrhoval celé EU i jednotlivým zemím vybudovat vzájemně výhodné a pragmatické vztahy. V určité době byly podobné návrhy zaslány dokonce do Polska. 

Avšak evropské státy si raději hrály na globalismus a “kupovaly” krásný obraz Hollywoodu. Když ale naivní hlupáky nahradily americké loutky, bylo pozdě. A vrátit to všechno zpátky už nelze.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3MuZQxE

sdílet na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Rapa
13. 10. 2022 06:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Rychle se blíží konec EU,ale stejný osud čeká i USA.Přitom propaganda lží a nenávisti jede dál.Ministr bach-rakušan poslušně mele o dezinformacích.Vše,co je pravda se takto označuje vládou zkázy a zmaru. Je málo lidí připravených na kolaps,který je už za dveřmi.Většina lidí na venkově neorá,ani neryjí půdu na svých zahradách,nepřipravují nové záhony na jaro,ani si nedělají zásoby,i venkov se proměnil v tupé ovce připravené do guláše k sežrání. Až na výjimky.Ale tyto výjimky,co mají rozum neuživí stádo,tyhle výjimky,základ budoucí společnosti nebudou krmit stále spící magory a už vůbec ne politické psychopaty. Takže se dá očekávat pořádná mela,protože informace o hospodaření byly gumovány a ničeny a zůstalo málo rukou,co umí pracovat po svém a na svém.Dobře už bylo a bude zle.Spojujme se rychle s těmi,co umí.Dělejme si zásoby,přežívat budou připravené místní komunity s hospodáři co umí šít,kovat,osít a sázet,sadit stromy a stavět pece na dřevo.Žádná deziformace,ale pravda rozumu.Jenom vláda potvor a bezmozků u koryt blekotá o dezinformacích a ,,Vše,co je pravda označuje jako dezinformace”.

Buchtík
13. 10. 2022 06:30

To, že na Volyni vraždili OUN/UPA nezpochybňuji. To, že existuje řada fotografií těchto zverstev také ne. Ale můžete mě odkázat na nějakou fotografií, kde nad těly obětí pózuje Šuchevič? Díky.

Pavel
13. 10. 2022 21:07
Odpovědět  Buchtík

Bolek v “Dědictví,aneb kurva hoši gutentag” ti to snad vysvětlil: ” paní doktorko,já jsem vaši p..u také neviděl, ale věřím, že ji máte.”

Buchtík
14. 10. 2022 07:32
Odpovědět  Pavel

Hloupé jsou tedy dvě věci. Za prvé, že můj příspěvek byl reakcí na příspěvek pana smrťáka, kterému zde buď příspěvky mizí samovolně, nebo po zásahu jiného admina, nebo je maže on sám jako bývalý admin. On v tom příspěvků psal, že se dnešní nacistická smetánka v Kyjevě nebo ve Lvově selfíčkovala před tím obrazem známky s motivem výbuchů na Kerčském mostě, stejně jako se kdysi selfíčkoval Šuchevič nad hromadami mrtvol na Volyni. Citace není určitě doslova, ale šlo o to focení se sama sebe s hromadami mrtvol. To prostě není nijak doložené a odpovědnost Šucheviče za ten masakr tím nijak nesnižuji. Vadí mi pouze to, že konkrétně lidé, kteří se ohání konceptualitou a panem Pjakinem jako Turek šavlí, tak jsou více propagandisté, než cokoliv jiného.

Druhá věc, která je na tom blbá, je, že na víře bylo v minulosti postavené vyvražďování kolikrát téměř celých národů. Abych se nedotknul pana Semiho, jakožto katolíka, tak třeba turecká genocida Arménů, nebo genocida ve Rwandě.

Helena
13. 10. 2022 06:48

Krásná sestava vymytých mozků.

Pavel K
13. 10. 2022 11:22
Odpovědět  Helena

Víte kolik jich tu máme MY v ČR?
Už burcují Chvilky, to nedopadne dobře.

Pavel z Moravy
13. 10. 2022 13:10
Odpovědět  Pavel K

Pavle, co se má stát se stane. Jsem rád, že jsem se přes síť seznámil alespoň s několika správnými lidmi. Je nás asi ale málo. Ty i já asi víme, že to skončí katastrofou, protože převaha hlupáků a bezmozkú je zde značná a není možnost ani čas jak to změnit. Takže užívej si důchodu a jestli to máš blízko do lesa tak sbírej hřiby a bav se. Já už teď moc nechodím, mám to do lesa dost daleko, ale kdysi to jsem vyšel třeba v 5 h ráno a dorazil téměř při setmění a člověku bylo fajn. Takže se měj. Zdravím ZČ.

Wojciechovsky
13. 10. 2022 19:58
Odpovědět  Helena

A to je bez vládní pětidemolice z ČR.

Masunta
13. 10. 2022 08:16

Nereagujte na trolla ani těmi nejlepšími argumenty a nebude ukojen.Troll jistě oceňuje i palce dolů, protože vidí, kolik lidí jej četlo. Reakce právě chce, aby opětoval a získal další reakce, ale měl by tu být jako kůl v plotě. I za nejlepší protiargumenty je troll placen – od kusu.

Masunta
13. 10. 2022 08:28

Díky i tobě se tu má troll jako ve vatičce. Nadhodí úplnou blbost o které ví, že proruské bolševiky rozdráždí a čeká v klídku na reakci někoho, jako jsi právě ty. Hlavně že tě baví vydělávat mu peníze.
Zase čekám alespoň jednu reakci od nějakého duševního přízemního neukojeného naháče na sousloví proruský bolševik. Jsou i proameričtí bolševici. Podivnost, však ?

sergej
13. 10. 2022 09:25
Odpovědět  Masunta

Přikvič

Masunta
13. 10. 2022 09:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Zo soláru a z vetra je lacná energia ?
Je lacná vďaka tomu, že sa dotuje a znižuje to cenu v energetickom mixe. Lenže, aby sme ňou nahradili všetky odstavené zdroje, museli by sme inštalovať násobky toho, čo využívame. Potom by to ale prestalo byť zaujímavé a výnosné.

Zároveň potrebujeme vypínať elektrárne fungujúce na zemný plyn. Čím sa dá nahradiť, ak nechceme uhlie?
Núka sa tu jadro, ktoré má tiež svoje riziká; je nepružné. Sledujeme, čo sa deje v Záporožskej elektrárni, keď tam vznikol výpadok a museli nabehnúť krízové generátory, aby zabezpečili dostatok elektriny pre chladenie odstavených reaktorov.
Avšak, je to druh zdroja, ktorý je tu už desiatky rokov, incidenty sú výrazné, no nie je ich veľa. Myslím si, že to je stabilný vankúš, ktorý celej sieti dodá bezpečnosť, stabilitu, istotu dodávok a na tomto môžeme stavať.

me2d44
13. 10. 2022 12:25
Odpovědět  Masunta

Poznámečka: kdo odmítá jádro, nepotřebuje odborníky. Když nepotřebuje odborníky, tak je ani neškolí (a ty původní vyhodil, tak šli jinam). Když potřebuje po čase zprovoznit jadernou elektrárnu s břídily, dopadne to, jako v Německu – únik radioaktivity (že by tam zase byl Pat a Mat?) a spuštění se nekoná… Mně na radar dali vysokoškolského teologa. Pravda, zapnout/vypnout uměl, ale když došlo k poruše, tak mi propíchal všechny kondenzátory v mezifrekvenčním modulu – mašina začala makat na válečné frekvenci – a já, po návratu ze služebky jsem týden hledal proč. To jsou ty životní zkušenosti – a jednou za čas se jim nikdo nevyhne.

Aleš
13. 10. 2022 09:37
Ohodnotit příspěvek :
     

To říkám stále, jde o válku USA proti Rusku i Evropě. Loutky a kolaboranti jako je SPOLU slouží USA.

me2d44
13. 10. 2022 12:43
Odpovědět  Aleš

Aleši – já bych změnil pořadí: na Rusko si kovbojové netroufnou, dokud existuje Evropa, takže nám dávají najevo, že krach Evropy je na prvním místě (je jen otázka, zda to státní jelita v USA ustojí – myslím, že ne). Ale že by západ ustál nový nával migrantů z Afriky, to taky nepředpokládám. U nás se musíme pokusit o zapojení do projektu Intermare ( no se současnou vládou to nejde – a u toho projektu nejsou dostupná ani pravidla – zachování kultury, jazyka, života – to by nám asi dovolilo jen Rusko – ale museli bychom eliminovat rusofoby).

Gales
13. 10. 2022 10:38

Hologram ukrajinského prezidenta je tak oficiálně potvrzen a na Ukrajině je z toho doslova poprask, protože ukrajinští vojáci na frontě teď nevěří, že Zelenský je naživu. Dokonce se začaly šířit informace, že válečná jatka, do kterých je Zelenský posílá, nejsou ve skutečnosti rozkazy Zelenského, ale jedná se o příkazy někoho z Londýna, protože vystoupení Zelenského na ukrajinských televizích a na streamech jsou ve skutečnosti výroky a projevy hologramu.

Mnoho ukrajinských vojáků teď sdílí na frontě informaci, která je opravdu silně znepokojivá. Pamatujete si, jak Volodymyr Zelenský už v květnu hlásil do médií, že Ukrajina na začátek června chystá velkou ofenzívu? Tak celé to nakonec bylo úplně jinak. Ofenzíva začala až v srpnu a řídili ji američtí a britští vojáci v ukrajinských uniformách.

Digitalizovaný Zelenský může plně nahradit jeho živou předlohu

[Trol-1] Anton
13. 10. 2022 12:23
Odpovědět  Gales

No jo, Zelenský v Kyjevě není už od února. Jen jeho dvojnící hologramoví 🙂

Pavel z Moravy
13. 10. 2022 10:39
Ohodnotit příspěvek :
     

No Konstantine, my víme, že tu máme hlupáky a zaprodance, kteří to řídí k záhubě. Jenže co dělat, když tu máme přeformátované občanstvo, které samo sebe pozvalo na svůj vlastní pohřeb, jelikož je již duševně zotročeno. Globál dokázal něco s čím možná ani nepočítal a to vypláchnout mozky většině této západní populace. Je nás tu ještě těch 5% normálních, nebudu říkat moudrých ať se nepřechvalujeme, ale toť také vše. Jo, když někdo něco dělá úmyslně a vše ničí a ostatní pouze čučí a nezastaví ho, probudí se potom s tělem po krk v žumpě. Konstantine, rozum ale do kokosů těchto našich mladých a středních generací nenaleješ. Do nich to jde jednou stranou tam a druhou ven. Ať si užijí, co si tak přejí. Třeba si budou moci zatančit v pestrobarevných šatičkách na náměstích závěrečnou polku.

jirik
13. 10. 2022 11:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Mojmír a Renata czechaslavakia
skoro 2 hodiny!!!
RAzhlas – férovky – 12. 10. 2022Dali nám mrtvý jazyk, latinku, a otočili významy slov = tím jsme ztratili obrazuschopnost. Stát změnili na politickou komunitu a obchodní korporaci = občanské průkazy jsou uzavřením smlouvy s touto korporací, jejich zákony jsou smluvními podmínkami v jejich korporaci. Roky 81-93 jsou pro nás klíčem, kterým se můžeme vrátit domů. Odkaz Dubčeka – 91 – Československo trvá … význam názvu Czechaslavakia (sjednocení mírumilovně myslících) dokazuje Staroslověnská Boukovica

význam slov v anglickém jazyce – zajímavá analýza!

https://www.youtube.com/watch?v=pT7Zaln8h3Q

Administrátor
P.A.Semi
13. 10. 2022 18:12
Odpovědět  jirik

Dvě hodiny žvanění, z nichž některé je celkem zajímavé, leccos jsou bludy…

My jsme Slované od slova Slovo, narozdíl od Rusů, kteří jsou Slavjané, od slova Sláva…

A ovšem ta vlajka se žido-zednářským symbolem (srp a kladivo, ve skutečnosti kříž a půlměsíc, se zednářskou hvězdou) za nimi je chucpe…

Slovní rozbory jsou zavádějící – definice není “deaf initial” ale spíš “de finish”… Jejich rozbor “Lan-gu-age” je totálně ujetý blud… Možná to je takhle u začátku, aby odradili rozumné lidi ? Jejich další slovní rozbory jsou také bludy…

Kdo má dnes čas plýtvat dvě hodiny na žvanění v nekvalitní talk-show?

πα½

Paulen
13. 10. 2022 12:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Sloboda slova je top prioritou na slovensko-českom “Reddite”!
Navyše sme bez reklamy, podporujeme anonymitu (registrácia bez emailu) a bežíme na open source.
https://cekni.to

[Trol-1] Anton
13. 10. 2022 12:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavá reflexe hlasování v OSN, Maďarsko i Srbsko se postavily proti Rusku: https://ria.ru/20221013/oon-1823559701.html

skeptik
13. 10. 2022 19:33
Odpovědět  [Trol-1] Anton

Že OSN už dávno není nestranná a že slouží zájmům USA každý ví. Jaká “nezákonná anexe”, když se v referendu obyvatelé rozhodli o připojení k Rusku??
To jako nezákonná jen proto, že se fašistický Západ rozhodl ignorovat výsledky referenda??
Stejně jako se rozhodl ignorovat ukrajinský banderonacismus?

Rusko na Valném shromáždění neuspělo s pokusem prosadit, aby se o rezoluci týkající se anexe ukrajinského území hlasovalo tajně. 

Tak to je fakt překvapující, že většina těch, co zvedli ruku pro rezoluci, se bojí vrchního četníka USA.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
13. 10. 2022 12:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Na https://www.protiproud.info je dnes článek od J. Rajchla- Nová postava politické scény. Nás si nemohou koupit. Je to zajímavé, zkuste si udělat názor.

Masunta
13. 10. 2022 12:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Německo a 14 dalších spojenců NATO, včetně Česka a Slovenska, podepsalo prohlášení o záměru společného nákupu systémů protivzdušné obrany. Jedná se o projekt společné protiraketové obrany, o němž v srpnu v Praze hovořil německý kancléř Olaf Scholz.
Evropské státy, které se chtějí podílet na obranném systému proti balistickým raketám a dalším hrozbám ze vzduchu podle návrhu německého kancléře, podepsaly prohlášení na okraj nynějšího setkání ministrů obrany v bruselské centrále NATO. Předběžná smlouva má odstartovat první plánování rozsáhlého projektu. Podle německé ministryně obrany Lambrechtové by se v případě nákupu systému protivzdušné obrany mohlo jednat o izraelský systém Arrow 3, ale ještě nepadlo definitivní rozhodnutí. Země také usilují o pořízení dalších amerických systémů Patriot, kterým je už nyní vyzbrojen bundeswehr nebo nizozemská armáda. Cílem má být výrazné zvětšení raketového deštníku propojením několika systémů a zvýšená ochrana před balistickými raketami či útoky s pomocí bezpilotních letounů.

jirik
13. 10. 2022 12:48
Odpovědět  Masunta

A teď by mě zajímalo, k čemu taková PVO EU bude, když jeden typ ruské rakety má časový dolet z RF do Bruselu 3.5 minuty?!

Pavel z Moravy
13. 10. 2022 13:26
Odpovědět  jirik

Spíše jde o to koho chtějí bránit. Samozřejmě, že předně sebe a svoji rozvětvenou eurohujerskou rodinku. Musel bych být největší idiot abych těmto lidem cokoliv věřil, těm nelze věřit ani ten pověstný zničující pšouk. Větší pokrytci, než tento kolektivní západ se již dnes dá těžko najít. Tito grázlíci nás snad opravdu považují za nějaké přiblblé otroky, kteří jim mají všechny jejich žvásty sežrat. To už se opravdu nedá komentovat. Oni likvidují ekonomicky Evropu a spřádají sny jako toto torzo ničeho bránit. Vždyť už o vás nikdo nebude mít zájem, to by museli ti dotyční být na palici. Putin se ještě zkouší s vámi domluvit, ale to je pouze on, protože je takové dobračisko, všichni ostatní lídři by se na vás vybodli a to by bylo ještě to nejméně bolestivé. Proboha, co jsme komu udělali, že nás řídí tito omezenci.

Masunta
13. 10. 2022 13:49
Odpovědět  jirik

K tomu jsem na jednom servru napsal tento svůj komentář:
Je to naprosto zbytečná investice. Rusko by na nás zaútočilo jen v sebeobraně. A to také raketami Kalibr, které se zatím nikomu nepodařilo sestřelit. Ale namastit si kapsy vojenskoprůmyslový komplex musí tak či tak.