politika

Konstantin Dvinskij: Konec Brettonwoodu. Putin jede na Blízký východ dořešit dolar

Konstantin Dvinskij

Ruský prezident Vladimir Putin tento týden navštíví dvě země na Arabském poloostrově. Nejprve hlava státu navštíví SAE, poté zamíří do Saúdské Arábie na jednání s korunním princem Mohammedem Salmanem. Rijádu je navíc během cesty věnována zvláštní důležitost. 

Asistent prezidenta Putina Jurij Ušakov komentoval nadcházející události takto:

Půjde o pracovní návštěvu, jednání budou primárně s korunním princem Saúdské Arábie. Předtím budeme ještě v SAE, proběhne pracovní návštěva. Doufám, že to budou velmi užitečná jednání, která považujeme za nesmírně důležitá.

Obecně platí, že hlavním bodem je Rijád. A zde se nabízí otázka: proč měl Putin najednou potřebu letět na Blízký východ? Je nepravděpodobné, že by tato návštěva byla plánována s velkým předstihem, protože příslušná oznámení o nadcházející návštěvě obvykle nepřicházejí jenom několik dní předem. Rijád i Abú Zabí přitom na Putina dlouho čekaly. Nebylo možné pozvání nepřijmout, ale bylo potřeba mít důvod.

A ten se objevil. Pravděpodobně ne nejpříjemnější, protože prezidenta Ruska čekají složitá jednání. Pokud však skončí úspěchem, výsledek bude těžké podcenit.

Na konci listopadu proběhlo další zasedání OPEC+, na kterém bylo rozhodnuto o dodatečném (byť malém) snížení produkce. Situace je však následující. Opatření, která by OPEC+ mohl přijmout ke zvýšení cen ropy, se prakticky vyčerpala.

Spojené státy vedou ropnou válku a uměle snižují kotace. Podrobněji jsem podstatu problému vysvětlil zde:

Je dohoda OPEC+ na pokraji kolapsu? Jednání ministrů bylo naléhavě odloženo

Stručně řečeno, svět nyní zažívá rekordní propast mezi produkcí a poptávkou. Podle OPEC je to více než 3 miliony barelů za den, ale kotace ropy jsou daleko od hranice 100 USD, i když podle všech fundamentálních faktorů by ji měly překročit:

Hlavním důvodem je do očí bijící manipulace s cenami ropy na amerických burzách. Spekulanti uměle snižují ceny ropy WTI (West Texas Intermediate), což má za následek pokles kotací i ostatních druhů ropy, včetně Dubai a Brent. Potenciál pro další snižování produkce v rámci OPEC+ je téměř vyčerpán. Teoreticky je stále možné snížit těžbu, ale pro většinu zemí se logika tohoto jednání ztrácí. A takový krok také nezaručí, že bude možné kotace stabilizovat a zvýšit. Když hrajete se švindlířem, jste zjevně odsouzeni k prohře.

Existuje jen jedna cesta ven. To je maximálně možný výstup z globalistického finančního systému. Ropa je nejoblíbenější burzovní komoditou. Kotace jsou nominovány v dolarech. V důsledku toho se v americké měně obchodují i ​​další komoditní nástroje. To zároveň zajišťuje vážnou poptávku po americké měně a udržuje její stabilitu. Společně s tzv. „ropnou dohodou století“, kdy se na počátku 80. let Arabové zavázali prodávat „černé zlato“ výhradně za americkou měnu.

Zničení tohoto systému znamená uvolnění ropy z americké závislosti. Skutečná dedolarizace totiž znamená nejenom přechod k vypořádání v národních měnách, ale spíše oddělení tvorby exportních cen od západních burz. 

Saúdská Arábie a SAE koncepčně podporují vytvoření nového suverénního systému. Poprvé to bylo ohlášeno po návštěvě Si Ťin-pchinga na Arabském poloostrově. Dosud však záležitost nepokročila. A Araby lze pochopit, protože rizika jsou příliš velká. A pokud SAE ještě mohou přežít případnou krizi, pak Saúdská Arábie, která do značné míry závisí na Spojených s0tátech, se může ocitnout v nepříliš příjemné pozici.

Návrhy Putina zní velmi jednoduše. Odmítnutí dolarových plateb za ropu a vytvoření systému národních burz.  Zhruba řečeno, cena za ropu “Urals” se určuje v Rusku, cena za “Arabian” – v Saúdské Arábii, za “Dubai” – v Emirátech. A záleží na dvoustranných dohodách mezi prodávajícím a kupujícím. Korelace s globální rovnováhou trhu s ropou samozřejmě nezmizí, ale závislost na západních burzách a americké měně skončí.

Co udělají Arabové? Je příliš brzy něco předpokládat. Ovšem zároveň nesmíme zapomínat, že jak Saúdská Arábie, tak SAE se od 1. ledna stanou členy BRICS. To znamená, že se zvyšuje pravděpodobnost úspěchu při vyjednávání.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/Tud8D

sdíletj na

69 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
7. 12. 2023 00:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Možná VVP podepíše novou Jadernou Elektrárnu u Rudého moře 4×1200 MWe jako dodává Rosatom a Egypt v Al Dabaa Turecko Akkuya a Saudové nechtějí být pozadu, peníze namísto do tryskáčů investují do jádra, …..cena ropy bude také logicky projednána.

naše české loutky naopak kupují nesmyslné útočné tryskáče a předražené, namísto stavět Temelín vlastními českými dodavateli, zadat zakázku domácím českým firmám, tak zašmelí za pozvání do WDC přes 1500 mld. Kč mimo českou ekonomiku, máme zrádce u koryt moci,….. řešení: STÁVKA

ZMann
7. 12. 2023 06:38
Odpovědět  ijn

České loutky nerozhodují vůbec o ničem, páníček nakáže kupovat letadla tak se budou kupovat i kdyby na chleba nebylo a tak je to v této nesvéprávné kolonii se vším.

Pijack
7. 12. 2023 06:48
Odpovědět  ZMann

Jak to ten Husák jenom dělal, že Československé firmy měly dost odborníků, kteří ty jaderky postavili? Jak to udělal, když jedna KWh stála 15 haléřů?
Přišli kavárenské lemry, pomluvili posledních 40 let smysluplného budování energetiky a za 34 let nepostavili ani jeden reaktor, nebo vodní elektrárnu. Místo toho nám zaplavili ornou půdu unifikovanými soláry, které umí zapojit i žák 9 třídy ZDŠ.

Burák
7. 12. 2023 07:59
Odpovědět  Pijack

Obyčejné plánování. Tehdy věděli, že potřebují otevřít nějaký segment, tak vyslali do CCCP studenty. U nás se posléze začal vyučovat identický obor a samozřejmě odjeli do CCCP i naši chlapi ze spřízněného oboru do závodu, který nás zajímal. Tehdy šlo vše, bo to řídil stát a vše bylo státní. Mrzí mě, že to dnes řada lidí nechce vidět, aby mohli cestovat a kupovat západní šmejd. Prodali jsme si naší budoucnost bohužel. Ještě ale stále odborníky máma, tzv Husákovi děti ale to by musela přijít lidová vláda, kopnout EU do zadku a začít od nuly. Ještě je čas pár let.

Pavel z Moravy
7. 12. 2023 08:33
Odpovědět  Burák

Gustav je zesměšňován, ale na druhou stranu, už je tu opravdu husto a vytunelováno a vyrabováno. Jemu by to ale radost určitě nedělalo. Jsme přesně tam, kde lid chtěl být. Má kapitalistické, plutokratické, sobecké a sebestředné panstvo, které žene stádo ke srázu, ale to až na pár kusů to nevnímá. Skončili jsme, to by mělo pochopit i každé malé dítě. Ale zastánci kapounů co mají v hlavě jejich manuál na to nikdy nepřijdou. Dám zde malý příklad – ještě tak před 4 roky stála kompletní oprava balkonu na panelovém domě kolem 40 – 50 tisíc. Dnes 120 a výše. Nedělejme si iluze. Tato země skončila, dožijme to a ti kdo věří na převtělení počkejte si na nový život a ti co ne, užijte si poslední dávku svého současného žití, protože v současné západní společnosti budoucnost není a každý příjemný okamžik prožití života se hodí. A nemyslete si, že lidi přesvědčíte, aby smýšleli rozumně. Nepodařilo se to jiným borcům, proč by mělo nám. Je to.prostě realita daná lidskému rodu.

Gales
7. 12. 2023 11:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

V tomhle zkurvistáně je riziko vystřízlivět. Aby se z toho člověk nezbláznil.

jiří
7. 12. 2023 12:43
Odpovědět  Gales

Piju, protože mě alkohol zklidňuje…. Třeba včera večer jsem byl tak klidný, že jsem ani nechodil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
7. 12. 2023 14:32
Odpovědět  jiří

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Ty se máš, jó bejvávalo.

Editor
7. 12. 2023 17:16
Odpovědět  Gales

Ale no tak, kurvistán??? Otřesné! Všichni vědí, že je to kurvystán!
1. pád Kurva, 2.p kurvy, 3.p kurvě, 4.p kurvu 5.p kurvo, 6.p kurvě , 7.p kurvou.

Slovan
7. 12. 2023 21:52
Odpovědět  scipio

scipio neblbni tys nebyl nikdy nas rozčílený? Plácneš a jede se dál. 🙄😊

katango
10. 12. 2023 14:02
Odpovědět  scipio

Ale kurvit se se píše s měkkým.

Bigo2
7. 12. 2023 14:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Neviděl bych to tak černě. Ještě prostě není tak zle, až národ ochutná kalich hořkosti a přijde doba rytí rypákem v zemi, lid se probudí.

Slovan
7. 12. 2023 14:35
Odpovědět  Bigo2

Kolega Pavel je pesimista jako swyňa, ten už zaházel veškerý zbrojní inventář do ječmene. Já mu to nemohu vymluvit, jsme furt ještě v desátém patře.

stefan
7. 12. 2023 15:43
Odpovědět  Bigo2

Az se narod chiti LOPATY. Ta ma dvoji vyuziti. Na rypani a jebnuti pomezi oci zmrdom. Hlavne se nebat. A jit na ostro. Zbrane na revoltu uz nemame. Lopat je dostatek. Tech se zmrdi boji do ruk ji nevezmu.

Slovan
7. 12. 2023 10:06
Odpovědět  ZMann

Ale MY jsme stát!! Nebo né?! Když je tyto nákupy necháváme dělat a jen zbaběle tukáme do klávesnice, tak co si jiného zasloužíme? Tohle všechno až to setrvačností doběhne do konce, tak se budeme setsakramentsky divit jako Divizny. My jsme snad příznivci Sado-Maso, že jsme stále v “klídku” a necháváme to dojít až na krev. Neskutečné. To není výtka na vás, ale lidi vám už z toho nehrabe, mám na mysli to internetový plácání si játrama? A ještě že si z toho děláme srandu, nó to bude tedy pprddell až to praskne. 😥

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ZMann
7. 12. 2023 10:39
Odpovědět  Slovan

Spíše bych řekl, že jsme nějaké s.r.o. a patříme páníčkům od nás na západ.

Slovan
7. 12. 2023 12:11
Odpovědět  ZMann

Já souhlasím, ale kdo je vyžene od válu, kdo? No jedině MY občané, nikdo jiný, né s.r.o. Natož šmejdi v US nám nebudou poroučet a rozhodovat za nás. Jedině, jak by do toho mohli zasáhnout je vyslat bratrská vojska na obnovení demokracie, což by asi nebylo jen tak. Ale řekněme si narovinu, jsme smíření a líní, no a zřejmě se i bojíme o svoje krky a majetky. Tak bych to spíše viděl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
7. 12. 2023 12:47
Odpovědět  Slovan

Nu, nevím Pavle. Jak jsme smířeni? Co já mohu ve svých 72 letech dělat, když zdejší mladá generace je přeformátovaná k obrazu globalistů. Psal jsi o Ukrajině, kde jsou již děcka od školky infikovaná banderismem. Tady to vůbec není jiné. 2 generace jsou již ztracené. A mnoho starších spoluobčanů na tom ve vnímání reality je stejně jako ta děcka. Máš pravdu v tom, že jsme si zde již řekli tolik, že další slova jsou zbytečná. Ty to víš co nás čeká, já to vím a většina zdejších přispěvovatelů též. Ale toť vše. Proto znovu zopakuji to tibetské moudro- Má li problém řešení, starosti jsou zbytečné , Nemá li problém řešení, starosti nepomohou. A teď si vyber. Bude li to mít řešení, tak to tady dojde do bodu, kdy se lid postaví svým grázlům, protože nebude moci takto žít dál, nebude li mít a zůstane v apatii, jež je poslední fází před otroctvím tak starosti nepomohou a prostě to tady dojede.

Slovan
7. 12. 2023 14:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kamaráde píši ti to už naposled, dávám ti za pravdu, že to není dobrý, ale národ má stále dost chytrých lidí, kteří ví oč tuna běží. Ti nemají čas chodit na soc. sítě a žvatlat tuna jako my důchodci. Je jich dost neboj, jen o nich nevíš, to si piš. To že si necháváme na sobě štípat dříví, tak to je Čechů mentalita, proto ta bezmoc, mě to taky vytáčí. Jen si vzpomeň na jednoho pána tuna, ten taky zde napsal, že se drží stranou a že si počká. Nebudu se ani zmiňovat o jeho přednostech, lteré nám tu už sdělil mnohokrát. No a takových v ČR bude spousta. Tak hlavu vzhůru a trochu radosti ze života. Hezký zbytek dne. 😊🍀🙋‍♂️

Pavel z Moravy
7. 12. 2023 17:07
Odpovědět  Slovan

Radost ze života to já mám pořád. Tak si představ, že já v životě nehrál na žádný hudební nástroj a teď zkouším foukat na Panovu flétnu. A když si dám nějakého prcka nebo pivko, tak mi to jde samo. Nedávno jedna asi tak šedesátnice u Vietnamce říká jeho ženě, jé vy jste nechodila tančit a ani to neumíte? To já jsem vymetla kdejaký bál. To se ještě naučíte. Tak já si beru také příklad, něco se ještě naučit než mně odvezou.

Slovan
7. 12. 2023 17:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak jsi jí měl dát dvacku ať ti zahraje na píšťalu. 🤣🤣

Editor
7. 12. 2023 17:19
Odpovědět  Slovan

omyl, stát je organizované legální násilí vládnoucí skupiny nad obyvatelstvem! Nikoliv my! Čtěte hoši Lenina, sem tam jsou tam moudra! Zná snad někdo přesnější definici

Slovan
7. 12. 2023 17:46
Odpovědět  scipio

Jak píše Pavel výše, furt je co se učit. Holt začnu na stará kolena s četbou Lenina, to kdyby mi někdo v 89 řekl že v r. 024 budu číst Leninovo moudro, tak měl vidle v zadnici. 🤣

Joe Arp
7. 12. 2023 18:10
Odpovědět  Slovan

To jsi šiškovnej, určitě ho jedeš v latině, já už si nekupuju ani trvanlivej salám, ale učím se skládat padák, abych byl innnn!

Slovan
7. 12. 2023 18:39
Odpovědět  Joe Arp

Nic číst v latině nebudu, na to tuna máme odbornikov. Tak ty chceš být in ju? Tak to ti nezávidím a jestli se mohu zeptat s padákem , nebo bez……

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
7. 12. 2023 09:35
Odpovědět  ijn

Největší legrace pro nás v Čechách nastane až se v Rusku doopravdy naštvou
a přestanou dodávat, na základě keců Lipavského,Černochové a dalších, jaderný
futr do Temelína a Dukovan,to pak bude veselo,kontrolní otázka: máte všichni
doma ebonitovou tyč?

Jura
7. 12. 2023 14:25
Odpovědět  janle57

Tyče by byly , ale ocasy nejsou.

Putinovec
7. 12. 2023 10:17
Odpovědět  ijn

Jsou dva způsoby , jak zlikvidovat už nefunkční systém . Válkou a to nejlépe co možná nejkrvavější , to je oblíbený a odzkoušený způsob Globalistů , jak zbourat už nefunkční otrokářský chlívek a dovézt lidi do nového otrokářského chlívku , pod novou ideou .
Jenže to už nejde , protože atom si nevybírá .
A nebo postupným vyhladověním daného systému až do bodu , kdy se zhroutí do sebe . A to se právě děje .

Gales
7. 12. 2023 11:11
Odpovědět  Putinovec

comment image

Efpe
7. 12. 2023 10:20
Odpovědět  ijn

Dovedete si představit jak náročné bude takové zařízení v extrémních podmínkách uchladit?

Boomer
7. 12. 2023 10:38
Odpovědět  Efpe

.. tři bloky s APR-1400 už běží v Barakah(SAE), čtvrtý dostal nedávno provozní licenci, takže lze říci, že chladit umějí…

Gales
7. 12. 2023 11:04
Odpovědět  ijn

Anebo reportáž psaná na oprátce.

Natalij
7. 12. 2023 01:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Video jak letěl všemi izolovaný mužik Putin ze zemljanky zaostalého a zlého Ruska do Emirátů se svou kohortou 4 předpotopních dvouplošníků plně vyzbrojených zcela zaostalými zbraněmi nejspíš z dob ještě Lenina a jak jej tam hrdí prozápadní Arabové přehlíživě přivítali, to na rozdíl od představitele lídra EU – Německa, který se tam dostavil asi před týdnem.

https://rumble.com/embed/v3xdfov/?pub=4

Pijack
7. 12. 2023 07:36
Odpovědět  Natalij

No a Český mainstream z toho udělal bombu a píše, že Putin má strach, proto s ním letěly stíhačky. Smíchy jsem brečel. Třeba v USA je pohyb prezidentů na veřejnosti pouze pancéřovým vozem. Tam už je demokracie na takové úrovni, že mají strach z lidí na každém rohu. O pýše prezidentského Boeingu se píše furt jako o správném řešení ochrany. S ním letí pravidelně 4 stíhačky a nikdo se nad tím nepozastavuje. Ale jasně, američtí presidenti strach nemají. Strach má pouze Putin… tohle už je masochizmus, nebo tak něco 🙂

Efpe
7. 12. 2023 10:24
Odpovědět  Pijack

Mám V praci kolegu který taky hlta a přebírá veškerá moudra z ct09.neni jich zas tak málo a názor opravdu nezmeni

Slovan
7. 12. 2023 14:53
Odpovědět  Efpe

Jó i já na ně narážím jsou všude, všichni se nacházíme vnějakém prostředí, kde je klad a mínus, to v celém vesmíru. Musíme se na to připravit. Lehké to nebude, ti supr idioti jsou fanatici a tam vlaky nejezdí.

eFPe
7. 12. 2023 16:09
Odpovědět  Slovan

Je mi to jasné- hele jak jen to jde protože se potkáváme v práci, vyhýbáme se tématům kde máme jiné názory- ale s tím dalším už to je složité. Ten musí, prostě musí hltat čt09 alespoň jen zvuk a přebírá co jen jde,je tak naočkovaný že za vše může Babiš Putin a komunisti a věřím tomu že kdyby byl zapadlý autem někde ve škarpě a jel okolo Babiš a nabídl se, že jej vytáhne, tak to odmítne, aby mu nemusel být vděčný. Až takový fanatismus to je

Slovan
7. 12. 2023 17:53
Odpovědět  eFPe

….ale to je normální životní jev, zcela běžné. Já jsem taky magor a mám vyhlídnutý terče a tam vlaky nejezdí. A já 100% nejsem taky všude vítán, proto je lepší se jim vyhýbat, když to tedy jde. A v práci? To je lepší změnit zaměstnání, než chodit denně nassrranýý do práce, že tam budu zakopávat o toho vola. Já tohle mám už za sebou, proto jsem šel dělat osvč a tam jsem velel jen já. Taky si ale všechno vyžral.

jsladin
7. 12. 2023 11:19
Odpovědět  Pijack

Tohle už je masochizmus debilizmus na kvadrát, nebo tak něco.

jmm
7. 12. 2023 09:18
Odpovědět  Natalij

Ta ruská trikolora letadel byla úžasná….

me2d44
7. 12. 2023 09:48
Odpovědět  jmm

Kolego, malinko Vám budu oponovat – zatím! je trikolora státní vlajkou Ruska. Ale přijde čas, kdy se na Kreml i na oficiální akce vrátí stará dobrá ruská vlajka vítězství – celá rudá, bez pruhů – a možná s hvězdou, srpem a kladivem – to bude chvíle, kdy se obnoví Rusko. Pak i ty stíhačky budou pouštět jen rudou. Trikoloru věnoval Hitler vlasovcům – jinak Anglosasi ji nutili už Petru Velikému – a ten ji nepřijal (jen námořnictvo pod ní plavalo, aby nebylo potopeno).

Putinovec
7. 12. 2023 10:07
Odpovědět  me2d44

Rudé hvězdy krásně svítí na letadlech . Málo kdo si toho všiml , ale řeč symbolů je neúprosná . Rudá hvězda znovu vstupuje do světa . A je vítána .

Boomer
7. 12. 2023 10:24
Odpovědět  me2d44

..no jo, ale jak tam dostanou tu hvězdu a srp s kladivem? Snad jedině to z jednoho letadla přihazovat jako flitry, jistěže zlaté…

Bigo2
7. 12. 2023 14:15
Odpovědět  me2d44

Netrpělivě na tu krásnou vlajku čekám. Bude to znamení vítězství!

Pijack
7. 12. 2023 06:43
Ohodnotit příspěvek :
     

To se mi líbí – “Rusko doufá jen v jednu věc – že příští rok se uspořádání svobodného světa zhroutí, ” řekl Zelenskyj a varoval, že ruský prezident Vladimir Putin ” výrazně zvýšil tlak na frontě” 🙂
Ten nacistický klaun neví co je to “svobodný” svět. Už fňuká, protože ten druhý svět už má nacistických manýrů plné zuby. A ještě je tak drzý, že varuje. Koho ty kryple nacistický varuješ??? My varujeme tebe, zapamatuj si to, sviňo Banderovská.

Pavel z Moravy
7. 12. 2023 08:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Začátky těžby ropy a prvotní smlouvy amíků s Araby jsou dobře zfilmovány sice v amíckém, ale dle mne kvalitním filmu Černé zlato v jedné nejmenované zemi. Alespoň trochu to přibližuje jak vznik bohatství těchto arabských zemí, tak jejich závislost na amících.

Pijack
7. 12. 2023 08:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

Těch filmů je dost, ve kterých se Američané doslova chlubí svou arogantní politikou rabování. Říkají tomu demokracie – právo silnějšího. Silnější vyhrává – musíš jít vpřed, nevzdávej to, musíš být jednička, musíš zvítězit, musíš na sobě pracovat atd… dokonalá práce pro psychiatra. Taky už 40% Američanů má svého cvokaře. Totálně zdegenerovali.
Nedávno běžel jiný film – “Až na krev”. Krásně na sobě ukazovali, jak se dá okrást i vlastní obyvatelstvo různými podvody, konče vraždami. Víme, že bohatství nevzniká prací, ale zločinem. A oni to ještě přiznávají oslavnými filmy 🙂

Efpe
7. 12. 2023 10:28
Odpovědět  Pijack

Nejen filmů ale taky knihy. Tom clancy dříve jsem ty knížky hltal opravdu technotrilery ale vždy to USA napadlo všem zlým typkům.dneska už leží ve skrini

skeptik
7. 12. 2023 11:04
Odpovědět  Pijack

Jak točí oslavné filmy o svých zločinných “misích” v Iráku, Afghánistánu – to je hnus!!!

Mike
7. 12. 2023 08:39
Ohodnotit příspěvek :
     

V tomto ekonomickém boji můžeme držet palce komu chceme, protože od ruské ropy jsme se se slzami štěstí v očích našich vládních kriplů odstřihli, takže pokud se nebude u benzínek prášit z čerpacích pistolí, tak nám bude určovat cenu benzínu ten největší nenažranec.

Pijack
7. 12. 2023 08:54
Odpovědět  Mike

Jenže za zády našich kriplů ve vládě se čerpadla v Lanžhotě nestačí točit. Ropa z Ruska k nám pořád proudí, ale o tom se mlčí. Ostatně, obávám se, aby terminál v Lanžhotě nedopadl jako NS1 a NS2. CIA si umí poradit… nějaký výbuch u nás? Co to je? Vrbětice? Proč ne Lanžhot… Zase se to svede na Čuk a Geka a v kavárně budou vřískat blahem.

Putinovec
7. 12. 2023 10:13
Odpovědět  Pijack

Vrbětice , to byl úklid po tom , co byl obsah skladu , pro někoho velice výhodně , prodán – dodán teroristům z ISIL , do Sýrie .
Rusové to našli , s čísly na bednách i s českým návodem . Takže ty informace o tom , kdo podporoval terorismus , budou ruskou stranou ještě politicky výhodně použity . Ve správný okamžik Nám pomohou informačně , tuto sebranku znemožnit a odepsat .
Babiš moc dobře věděl , proč se tak potil , když Vrbětice ohlašoval .

Boomer
7. 12. 2023 10:29
Odpovědět  Putinovec

.. jo, tak nějak vnímám Vrbětice od začátku. Nepovedený pokus o zametení stop, kvůli tomu taky nějakou dobu před tím pracně vytvářeli dojem, že tenhle skladovací areál je vedený jako cochcárna, kam si mohl podlézt pod plotem kdejaký venkovský houbař…

Efpe
7. 12. 2023 10:30
Odpovědět  Putinovec

Toho si nešlo nevšimnout.nefalsovany strach.zacala se hrát vyšší hra

EvaK
7. 12. 2023 17:01
Odpovědět  Putinovec

Bůhví čím mu vyhrožovali, naši západní přátelé umí uklidit nepohodlné lidi.

katango
7. 12. 2023 19:41
Odpovědět  EvaK

Babiš má rodinu a děti, jezevec z Vysočiny má rodinu a děti…

Boomer
7. 12. 2023 19:54
Odpovědět  katango

..jenže tohle neradi slyší lidé, kteří jsou tak bezvýznamní, že někomu nestojí za to je k něčemu nutit….

katango
7. 12. 2023 22:22
Odpovědět  Boomer

Nějak vám nerozumím.

Boomer
9. 12. 2023 17:52
Odpovědět  katango

.. myšleno tak, že je spousta lidí, kteří se pos*ali aniž by museli, posrali se ač je k tomu nikdo nenutil, neb jejich souhlas či nesouhlas neměl žádnou váhu…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
10. 12. 2023 14:04
Odpovědět  Boomer

Díky za vysvětlení. Teď už vám rozumím.

janle57
7. 12. 2023 09:41
Odpovědět  Mike

Arabové na Blízkém Východě konečně pochopili,že natištěné popcornovské dollary
a evropská eura jsou pro ně k použití pouze na místních toaletách,takže si panem Putinem
v klidu domluvili společnou taktiku a od příštího roku budou prodávat ropu za jinou
měnu anebo v té lepší variantě rovnou za zlato, ať se to mamánkovi Lipánkovi líbí
nebo ne.

Frank1
7. 12. 2023 09:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Ocekavam odchod producentu z manipulovanych burz zapadu. To uspisi jeho konec.

Efpe
7. 12. 2023 10:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Což bude rána které se bude chtít vzepřít i některými tolik vzyvany Trump.nemyslete si že on nemá America first

Boomer
7. 12. 2023 10:32
Odpovědět  Efpe

..Trump, pokud bude zvolen, bude nucen akceptovat již běžící proces, a troufám si tvrdit, že mu bude nabídnuto smírné řešení, je to byznysmen a ví, že lepší menší obchod než velký krach…

Ladislav 💤
7. 12. 2023 11:00
Odpovědět  Boomer

Trumpeta? To je z bláta do louže!

Pavel z Moravy
7. 12. 2023 11:05
Odpovědět  Boomer

Jeví se to být logické.

Slovan
7. 12. 2023 16:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Gosudar je borec, holt když se daří tak se daří. Moc jim to přeji, všichni se do nich trefovali a dělali si legraci včetně nás ČSSR. Teď budeme čumět jako vejři prozměnu MY. Stačilo tři dekády a role se obrátila. Zasloužíme si to, nevážili jsme si dobrého přátelství.

Russia’s Putin hails Saudi ties as he meets crown prince MBS – YouTube

Frank1
8. 12. 2023 08:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty sachy V. Putina mne fascinuji!

Petr
11. 12. 2023 11:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Je dobré že se dohodli,a nenechají se okrádat jak USA tak slavnou EU . Zavedení slavných sankcí a následné okradení bohatých údaj oligarchů, doslova zkurvi lo mezi bankovní jednání takže se začnou provádět Fin operace v hotovosti a zlatě atd. Po novem roce budou Venove čumět na drát. Pozkozeni Fin trhu bude víc 30 bilion, přichází nový rok 2008, jen bude horší. Lidé bděte ale hlavně neblněte???