Kongresu USA byl předložen návrh rezoluce o neuznání Putina jako prezidenta

Kongresu USA byl předložen návrh rezoluce o neuznání Vladimira Putina prezidentem Ruské federace, pokud se rozhodne v roce 2024 kandidovat na nové funkční období, uvádí RIA Novosti.

Odpovídající návrh předložili kongresmani Steve Cohen a Joe Wilson k posouzení Sněmovně reprezentantů USA. V návrhu usnesení se uvádí, že změny Ústavy Ruské federace byly provedeny „v rozporu se zákony a mezinárodními závazky Ruské federace“.

„Jakýkoli pokus prezidenta Vladimira Putina zůstat v úřadu po skončení jeho současného a posledního funkčního období 7. května 2024 by měl mít za následek neuznání ze strany Spojených států,“ uvádí dokument.

I v případě přijetí usnesení však bude mít doporučující charakter.

Kreml označil rezoluci amerických kongresmanů o ruském prezidentovi Putinovi za nepřijatelnou

Iniciativa amerických kongresmanů „neuznat“ Vladimira Putina jako prezidenta, pokud se rozhodne kandidovat na nové funkční období, je nepřijatelná a dokazuje oficiální vměšování Washingtonu do vnitřních záležitostí jiných zemí.

Uvedl to tiskový tajemník ruského státního vůdce Dmitrij Peskov.

„Toto je ve skutečnosti vynikající ukázka… že Spojené státy oficiálně zasahují do vnitřních záležitostí jiných zemí. Takové iniciativy kongresmanů považujeme za nepřijatelné. Považujeme to za vměšování do našich záležitostí,“ cituje RIA Novosti oficiálního představitele Kremlu .

Peskov zdůraznil, že pouze Rusové mohou určit prezidenta Ruské federace.

Ruská ambasáda reagovala na plány USA neuznat Putina jako prezidenta

Ruská ambasáda ve Washingtonu uvedla, že pokusy členů amerického Kongresu zasahovat do vnitřních záležitostí Ruska jsou odsouzeny k neúspěchu a je načase, aby se Spojené státy vypořádaly se situací ve své vlastní zemi.

„Pokusy jednotlivých amerických poslanců zapojit se do sebepropagace kvůli pobuřující rusofobii jsou odsouzeny k neúspěchu,“ napsalo velvyslanectví na Twitteru.

Taková prohlášení Spojených států podle diplomatické mise nepovedou k ničemu dobrému, jen bude americká vláda vypadat směšně.

Ruský senátor Vladimir Džabarov již dříve uvedl, že přijetí rezoluce USA o volbách v Rusku povede k přerušení vztahů mezi Moskvou a Washingtonem.

https://bit.ly/3282RAC
https://bit.ly/3lejEcf

3 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
20. 11. 2021 00:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Myš, která řvala.
A namlouvá si tím, že je pořád kočkou. :-)))