Kongres USA chce prohlásit Ukrajinu za zemi “NATO-plus” a Rusko za sponzora terorismu

Republikánští kongresmani připravují návrh zákona, který navrhne prohlásit Ukrajinu za zemi „NATO plus“, uvedl Hlas Ameriky v úterý 11. ledna. Je třeba poznamenat, že návrh zákona “poskytne Ukrajině vojenskou a diplomatickou podporu, kterou potřebuje, v podmínkách budování ruské vojenské síly na jejích hranicích”.

Návrh zákona počítá také s tím, že za agresi bude pohnán k odpovědnosti ruský prezident Vladimir Putin a také s okamžitým uvalením sankcí na plynovod “Nord Stream 2”, aby nebyl uveden do provozu.

“Tento návrh zákona výrazně zvýší financování dodávek smrtící pomoci Ukrajině, zejména protiletadlových a protilodních zbraní, které Ukrajinci potřebují k zadržování Ruska. Dává také jasně najevo, že požadavky Putina, jako je právo veta na členství v NATO a moratorium na rozmístění raket středního doletu v Evropě, jsou nepřijatelné a jsou v rozporu se zájmy národní bezpečnosti USA,” řekl kongresman Mike Rogers.

Přijetí zákona také zajistí urychlené zvážení prodeje některých amerických obranných výrobků a služeb.

Dokument odmítá návrh Ruské federace na zavedení moratoria na rozmístění pozemních raket středního doletu v Evropě a požaduje, aby Spojené státy oficiálně určily, zda je Rusko státem-sponzorem terorismu.

https://bit.ly/3rb8jf6

sdíletj na

4 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
12. 1. 2022 09:54

Pán kongresman má nějak krátkou paměť. Zlaté časy USA již končí. Život jde dál.

Pavel
12. 1. 2022 10:44
Odpovědět  krtek

No, tito chytrolíni potřebují hlavně někde udat svoje zbraně. Jejich světová dominance končí a je to strašně dobře, protože co tito grázlové způsobili jiným národům a to národům starobylým, na rozdíl od nich, kteří se zrodili v roce 1776 se nedá vypovědět. Dnes by se měli hlavně postarat, aby u nich nevykvetlo sedmdesáté první pohlaví a nerozmnožila se další varianta covid viru, nevím jestli již patnáctá nebo dvacátá, člověk už to nestačí počítat.

Michal47
12. 1. 2022 11:14
Odpovědět  Pavel

Přesně tak Pavle, za ty všechny zločiny, jichž se tento státní paskvil za celou jeho zločineckou existenci dopustil, žel neexistuje trest, kterým by to mohli odčinit! Snad jen ten Stalinův průliv mezi Kanadou a Mexikem by byl tím adekvátním trestem, ale ten žel zůstane jen v oblasti fantasie. Sedmdesát “pohlaví” už tam mají i v armádě, alzheimera v bílé barabizně ve Washingtonu a ten zločin s covid virem jde také na jejich konto. Rusko a Čína by se měli rychle postarat o to, aby tento rakovinový vřed na povrchu Země brzy zmizel v propadlišti dějin!!