Konečně se někdo nebál naplno říct jak to je

Ombudsman Stanislav Křeček: Lidé z vyloučených lokalit si za problémy mohou sami. Sdružení Romů chce jeho hlavu.

Ombudsman Stanislav Křeček na blogu Aktuálně.cz uvedl, že lidé ze sociálně vyloučených lokalit, což jsou často Romové, si mohou za svou situaci sami, že nemají žádnou snahu svou situaci změnit ani u sebe, ani u svých dětí a devastují jeden poskytnutý byt za druhým.

“Nikdo nepopírá, že ve vyloučených lokalitách bydlí chudí lidé. Ale chudé lidi v bytové nouzi najdeme kdekoliv v naší zemi. Ale ti nedevastují bytový fond a vyloučené lokality nevytvářejí. Ve vyloučených lokalitách bydlí hlavně ti, kteří ke vzniku a existenci vyloučených lokalit přispívají a to rozhodující měrou. Lidí bez práce, kteří uvízli v systému nárokových sociálních dávek, lidé bez i základního vzdělání a bez snahy na tom něco změnit, nebo alespoň se přičinit o změnu způsobu života vlastních dětí, lidé devastující jeden poskytnutý byt a dům za druhým…”

Ředitel občanského sdružení Romodrom Nikola Taragoš chce usilovat o odvolání ombudsmana Stanislava Křečka z funkce, uvedl server Romea.cz.

“Vzhledem k dosavadním výrokům pana Křečka se necítíme dostatečně zastoupeni v rámci jeho pozice a budeme usilovat o jeho odvolání,“ řekl Taragoš.


https://bit.ly/3rzxCsx

sdíletj na

5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jara
9. 2. 2022 22:29

Cikáni jsou v evropě už asi kolem 800 let.Dost dlouhá doba na to,aby začali žít slušně.Za 800 let se to nenaučili.Tady optimistou nejsem,ta staletí jsou přesvědčivá.

Albi
9. 2. 2022 23:15
Odpovědět  jara

Proč by se snažili, když to za ně udělají jiní – postaví, zaplatí, uklidí. dají nové…. Stačí jen se nebát (a to oni se zas nebojí), být dost hlasití, nepřehlédnutelní.
A samozřejmě mít dostatek neziskovek k dispozici.

krtek
9. 2. 2022 23:55
Odpovědět  Albi

Jan Hus nás již před nimi varoval i za I. republiky. Co dělá těch 134 neziskovek co berou peníze ze státního rozpočtu (z našich daní) na jejich pomoc začlenit se? Jen ty peníze rozkrádají.

Albi
10. 2. 2022 00:45
Odpovědět  krtek

Těch 134 neziskovek dělá to, co nezanedbatelný počet nezizkovek, které se starají o připrchlíky. A to se stejným výsledkem – integrují neintegrovatelné.

Ale hlavně těm neziskovkářům musí ze státního zbýt dost pro sebe. Ani kuře nehrabe zadarmo a taková důležitá a obtížná práce musí být patřičně ohodnocena.

krpo
10. 2. 2022 10:44

A doufejme,že pana Křečka uslyší a hlavně vyslyší i kormidelníci!

ladik
10. 2. 2022 11:16

V parazitické společnosti se nezbytně musí mít dobře všichni parazité, včetně těch malých.

Milan
11. 2. 2022 17:46
Odpovědět  ladik

za Vladislava druheho Jaggelonskeho nebylo zabiti cikana trestny cin

PENNYS
11. 2. 2022 19:44

Jsem přesvědčen ,že daleko nebezpečnější a HLAVNĚ LÍNĚJŠÍ, ROZKRÁDÁJÍ VELICE EFEKTIVNĚJI NEŽ CIKÁNI POLITICI, KTERÉ VOLÍME!!!
DOSTANOU NAŠE HLASY A STEJNĚ NÁM STÍŽÍ ŽIVOT!