Komentář USA k „boji s ruskými silami na Ukrajině“

Rusko by mohlo napadnout Ukrajinu “už zítra”, tvrdí Bidenův poradce.

Nákladní letadlo americké armády s vojáky přilétá na letiště Rzeszow v polském Rzeszowě © Stringer/Anadolu Agency via Getty Images

White House National Security Advisor Jake Sullivan issued grave warnings about Russia and Ukraine on Sunday, but insisted that US forces being deployed to Europe have “not been sent to fight Russian forces in Ukraine.”

During an appearance on ABC’s ‘The Week’, Sullivan echoed the statements of other US officials by claiming a Russian invasion of Ukraine could happen as early as tomorrow, despite Moscow repeatedly denying allegations that internal troop movements were preparing for a potential conflict. 

Sullivan insisted, however, that sending 1,700 US troops to Poland, part of a 3,000-strong deployment to Europe, was not a move to escalate tensions in the region – something Ukraine itself has accused the West of doing in recent weeks. 

The deployed forces, Sullivan said, have “not been sent to fight Russian forces in Ukraine.” They are there to “defend our NATO allies” and to send a “clear message” to Russia that “aggression” against those allies will be met with a “stiff response,” he stated.

Sullivan claimed there is a “very distinct” possibility that Russia will invade Ukraine, maybe even “as soon as tomorrow.”

Kyjev varoval před rétorikou o možnosti vypuknutí konfliktu na východě Ukrajiny, kde se vojáci země od roku 2014 nacházejí v patové situaci se dvěma samozvanými republikami Doněck a Lugansk. Poradce ukrajinského prezidenta Michail Podoljak v nedělním prohlášení uvedl, že “šance na nalezení diplomatického řešení pro deeskalaci” je v regionu “podstatně vyšší” než “další eskalace”.

V reakci na obavy z ruské agrese vůči Ukrajině nařídil Biden tento týden vyslat tisíce vojáků do Polska, Německa a Rumunska. Američtí představitelé trvají na tom, že Rusko má 70 % svých sil připravených k útoku, ačkoli představitelé Kremlu to popřeli a obvinili USA z eskalace napětí vysláním vojáků do východní Evropy.

“Je zřejmé, že se nejedná o kroky směřující k deeskalaci napětí, ale naopak o akce, které vedou ke zvyšování napětí,” uvedl tento týden mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
kral
6. 2. 2022 20:16

Nebo je už mohli napadnout včera, předevčírem… USA a EU by měli dát Rusku sankce za to, že nenapadlo UKrajinu… 🙂

BB Rad
6. 2. 2022 21:02

Ti jejich poradci tam skutečně nebyli posláni pro boj , tak na to ti debilní pohrobci bývalého šéfa Goebbelse nemají, ale že byli vysláni na akci Vojensko- průmyslového komplexu k * CHYTÁNÍ HADA BANDEROVSKÝMA RUKAMA * tak to jim věřím na celých ?% ŽIVÝ TO HNUS