politika

Komentář Odboru informací a tisku Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace k situaci kolem A. Navalného

Všimli jsme si polemiky zahájené na podnět Berlína, Paříže, Stockholmu a pravděpodobně hlavního „strážce“ euroatlantické „solidarity“ ve světě – Washingtonu – tykající se požadavků ruské Generální prokuratury a ruského Ministerstva zahraničních věcí ohledně závěrů o údajné otravě A. Navalného
látkou ze skupiny Novičok, které byly udělány v laboratořích certifikovaných OPCW v Německu, Francii a Švédsku.

Velmi negativně hodnotíme skutečnost, že odmítajíc pomoc ruským donucovacím orgánům Německo tajně předalo biomateriály A.Navalného svým prověřeným partnerům.
Je jasné, že to bylo uděláno s politickým podtextem, aby Paříž a Stockholm automaticky potvrdily neopodstatněná obvinění Berlína proti Rusku.

Dnes je těžké si nevzpomenout na historii z roku 2018, kdy nás švédská strana uprostřed dlouhé hysterie na Západě kolem „kauzy Skripalů“ ujišťovala, že ve výzkumné laboratoři Ústavu pro obranný výzkum ve švédském městě Umeå, která teď potvrdila „otravu“ A.Navalného, nejsou a nemohou být žádné vzorky Novičoku. Jak se ukázalo, švédští odborníci byli dost kompetentní, aby „se stoprocentní přesností“ stanovili přítomnost této toxické látky v biomateriálech ruského blogera.

V této souvislosti bych ráda citovala prohlášení pro Spiegel zástupkyně  této struktury, paní A.Scottové:

„Můžeme jednoznačně potvrdit, že vzorky pana Navalného obsahovaly neurotoxin ze skupiny Novičok. Neurotoxiny ze skupiny Novičok jsou extrémně jedovaté.
Jedna kapka může zabít.“

Za těchto okolností je důležité, že v průběhu minulého týdne v reakci na naše výzvy  k technickému sekretariátu OPCW jeho odpovědné osoby jen pokrčily rameny. Říkají, že se o žádné zapojení OPCW do celého tohoto příběhu s A.Navalným nejedná.

Současně francouzsko-anglosaský tým funkcionářů, dominující ve vedení technického sekretariátu, provedl celou tajnou „operaci“ s cílem odebrat další biomateriál A.Navalného, který byl předán k analýze do dalších dvou OPCW určených laboratoří.

Nepřekvapí nás, jestli těmito laboratořemi budou ty ve švýcarském Spitzu a britském Porton Downu již zúčastněné v kauze Skripalů. S lítostí musíme konstatovat, že země západu překročily všechny hranice a proměnily kdysi uznávanou OPCW ve špinavý nástroj pro provádění jejich destruktivních plánů.

https://bit.ly/32QYaJr

sdíletj na