Kolik času zbývá do „zlatého rublu“?

Upřímně řečeno, v současném kole krize se některé vyhlídky stávají reálnými. 

Zamysleme se na chvíli – co může svět opravdu udělat, když se dolar zhroutí, petrodolar zmizí? Obvyklý systém se buduje velmi dlouho, ale na novou realitu budete muset reagovat, ať se vám to líbí nebo ne. 
Zdá se, že jedinou cestou ven je „zlatý rubl“.

Velmi dobře si pamatujeme, jak skončil Muammar Kaddáfí s myšlenkou „zlatého dináru“. Tehdy libyjský vůdce mohl zatřást americkou kasičkou, udělat méně stabilní, ale nenechali ho. 

Teď nastaly jiné časy a mnoho se změnilo. Hrozba kolapsu americké měny a kolapsu globální ekonomiky v nadcházejícím roce se výrazně zvýšila, více než kdykoli předtím.

Neměli bychom žít v iluzi, že rubl při tomto kolapsu nezkolabuje. 

Ruská měna je také vázána na globální systém. Bude nutné zachránit zemi ekonomickou reformou. 
Buď navázat peníze na zlato, nebo razit zlaté rubly. 

Druhý scénář se však jeví jako závažný problém a první způsobí Rusku také značné bolesti hlavy, protože určitě bude nějakou dobu trvat, než se doladí „nový život“. 
Toto období bude pro některé skutečnou zkouškou síly.

V historii Ruska existují příklady oběhu zlatého rublu jako platebního prostředku. To bylo v období 1897–1899, také ve formě sovětského zlatého červonce. V obou případech bylo pozorováno oživení národního hospodářství. 

Asi před 5–6 lety se myšlenka představit společně s Čínou zlatou minci jako alternativu k dolaru aktivně posunula kupředu, ale věci se následně nepohnuly z místa. Zdá se, že je čas znovu přemýšlet o tomto tématu.

Je těžké uvěřit, že život nebude stejný, ale je ještě těžší uvěřit, že globální finanční systém postavený na dominanci amerického dolaru bude v dohledné budoucnosti beze změny. 

Rozhodnutí ohraničit emise měny zlatými rezervami vypadá zajímavě a spravedlivě. Může to být „páteř“ nového finančního systému. Skeptici a ekonomové budou moci vyjmenovat nejméně tucet problémů takového modelu, ale to je pochopitelné, ale princip spravedlnosti umožní vyřešit mnoho otázek. 
Má někdo alternativní verze a možnosti? Na digitální měny můžeme bezpečně zapomenout. 

Kromě zlata jako „světového měřítka“ nelze vymyslet nic víc.

Takový systém samozřejmě nebude vyhovovat spekulantům a parazitům. 
Ale život začal diktovat nová pravidla hry.

https://bit.ly/2YtPDuf

sdíletj na