„Kokainový chlapec“ Zelenskij představuje hrozbu pro lidstvo

Zelenskij během videokonferenčního projevu v Lowy Institute v Austrálii řekl, že NATO by mělo zahájit “preventivní” údery na Ruskou federaci a ne “čekat na ruské jaderné útoky”.

Prezident Ukrajiny uvedl, že NATO by mělo zahájit „preventivní (jaderné) údery“ proti Ruské federaci dříve, než Rusko údajně zahájí jaderné údery jako první.

Kreml tato slova nazval „výzvou k zahájení světové války“.

Zelenského úřad po výzvách k úderu na Rusko „přezul boty“

Kancelář ukrajinského prezidenta se nyní aktivně snaží zmírnit důsledky slov o preventivních úderech proti Rusku. Podle mluvčího Zelenského mluvil pouze o preventivních opatřeních a vůbec nevyzval k použití jaderných zbraní.

Kyjev se začal ospravedlňovat – Vladimir Zelenskij prý mluvil o roce 2014, tedy o sankcích a ne o jaderném útoku na Ruskou federaci.

Ministr zahraničí Sergej Lavrov odmítl trapnou výmluvu zástupců Kyjeva, že výroky Zelenského o preventivních jaderných úderech NATO na Rusko byly myšleny jinak než jako přímá výhrůžka Rusku. 

Zelenskij se dnes snažil ospravedlnit slova o preventivním úderu na Ruskou federaci.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij se v rozhovoru pro britskou vysílací společnost BBC začal ospravedlňovat za svá slova o preventivním úderu na Rusko.

Tvrdí, že jeho prohlášení, učiněné o den dříve, bylo nepochopeno a Rusko ho údajně použilo „způsobem, který mu byl prospěšný a přeneslo jeho slova jiným směrem“.

Zelenskij řekl, že ve skutečnosti pod „preventivním úderem“ na Rusko myslel nové sankce ze Západu – aby se zabránilo jaderné válce.

“Svět může v tomto případě předložit sankční balíček a udělat vše pro to, aby (Ruská federace) opustila (Záporožskou) jadernou elektrárnu,” ​​řekl dnes.

Připomeňme, že 6. října Zelenskij vyzval NATO, aby znovu zvážilo použití svého tlaku a zahájilo preventivní úder na Rusko. Ukrajinský prezident argumentoval nutností zabránit použití jaderných zbraní Ruskem. Moskva přitom opakovaně označila za padělky všechny spekulace o údajné možnosti použití tohoto typu zbraní. Kreml zdůraznil, že by se neměla rozpoutat jaderná válka, ale Rusko je připraveno se bránit.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov vyzval celé světové společenství, aby věnovalo pozornost prohlášení Zelenského o preventivním úderu a upozornil, že ukrajinský prezident ve skutečnosti navrhuje rozpoutat třetí světovou válku.

Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova výroky Zelenského znovu dokazují potřebu speciální operace na Ukrajině, protože poskytl celému světu důkazy o hrozbách, které představuje kyjevský režim.

Zacharova: Západ podporuje jadernou válku rukama Zelenského

Západ podněcuje jadernou válku a chce zničit planetu rukama ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského, řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova v komentáři k návrhu ukrajinského prezidenta zahájit preventivní údery proti Rusku.

„Západ přiživuje jadernou válku. Každý člověk na planetě si musí uvědomit, že loutka a nevyrovnaná postava Zelenskij, napumpovaná zbraněmi, se proměnila v monstrum, jehož ruce mohou zničit planetu,“ uvedla Zacharova ve svém kanálu Telegram.

Medveděv: O Zelenského by se měli postarat psychiatři

Místopředseda Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv navrhl, aby prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij po svých prohlášeních o nutnosti jaderných úderů na Rusko podstoupil kraniotomii.

Reakci na Zelenského slova o preventivním úderu na Rusko zveřejnil Medveděv na svém kanálu Telegram. Řekl, že psychiatři se musí postarat o Zelenského zdraví, než udělá ještě větší škody.

“Tomu idiotovi by měli psychiatři udělat preventivní kraniotomii. Aby neudělal ještě větší škody pro svůj lid a všechny ostatní,“ řekl Medveděv.

„Kokainový chlapec“ Zelenskij představuje hrozbu pro lidstvo

Světoví politici a někteří vůdci jsou upřímně ohromeni Zelenského slovy a připomínají: ruská speciální operace začala mimo jiné po prohlášeních o ukrajinských jaderných zbraních pro válku s Ruskem.

Je to dostatečná hrozba pro Rusko z hlediska vojenské doktríny, aby přijalo preventivní vojenská opatření? Jaké by mohly být důsledky Zelenského „nočního rozjímání“?

“Tohle není prohlášení normální hlavy státu, ale hluboce nemocného člověka. Který nechápe, jakou funkci zastává a co říká. Ano, nová ruská jaderná doktrína (ve znění novely z roku 2020) umožňuje spustit jaderný úder, ale podle jasné řady kritérií,“ uvedl pro Pravda. Ru plukovník ve výslužbě Viktor Baranec.

“Až bude naprosto jasné, že na Rusko letí jaderné rakety (včetně po Zelenského výzvě – pozn. red.) a pokud se nepřítel kriticky “navalí” konvenčními zbraněmi na naše území nebo na území spojenců. A to co říká Zelenskij, to je jen nesmysl – dnes nemáme ani jeden důvod používat jaderný meč,“ dodal vojenský expert.

“Je to jiná věc, koneckonců musíme uvažovat společně s tím “kokainovým klukem Voloďou”, který říká to, co mohou říct jen klienti kyjevského blázince,” řekl důstojník.

“Především chci zdůraznit, že toto prohlášení samozřejmě není osobní iniciativou prezidenta Ukrajiny, Ukrajina je dlouhodobě nesubjektivní. Jeho ústy mluví západní společenství – Spojené státy a Velká Británie, které provokují akce Kyjeva, ovládají ho, řídí ho a vyhrožují takovými akcemi Rusku,“ vysvětluje Pravda.Ru zástupce ředitele Institutu historie a politiky Moskevské státní pedagogické univerzity Vladimir Šapovalov.

“Pro Ruskou federaci, pro celé lidstvo je to velmi vážná hrozba a naše země musí taková slova brát velmi vážně. Zároveň si uvědomit dialektiku okamžiku – uvědomit si, že tato slova jsou záměrnou provokací Západu, a také si uvědomit, že to jsou slova oficiálního prezidenta státu a člena OSN,“ dodal expert Centra PRISP.

“Ačkoli to není poprvé. Ukrajinští vůdci, počínaje Juščenkem, prohlašovali, že by bylo dobré obnovit jaderný status Ukrajiny, bylo by dobré vyrobit “špinavou bombu” a tak dále. A sám Zelenskij na začátku roku 2022 už oznámil, že Ukrajina se zbytečně vzdala jaderných zbraní a že Ukrajina samozřejmě potřebuje vlastní jadernou bombu,“ připomněl expert a dodal: také proto SVO začala.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3V9rpAl
https://bit.ly/3rFmGcb

sdíletj na

4.1 15 hlasy
Ohodnotit příspěvek
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Rapa
8. 10. 2022 05:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Tyhle zhovadilce strká před sebe londýn a washington a má jich dost ve své nadvýrobě u nich doma,taky i v EU a dokonce se je snaží implantovat do ruska pomocí starých metod uplácení a slibů,slibování v nekončící řadě infiltračních itrik a démonizace ovcí.

ijn
8. 10. 2022 08:13
Odpovědět  Rapa

a v ČR zrůdovládce je dokonce ODS politik i premiérem!!!

ijn
8. 10. 2022 09:02
Odpovědět  ijn

co bude následovat po zničení Kerčského mostu???

zuza
8. 10. 2022 11:32
Odpovědět  ijn

výbuch špinavej bomby v Kyjeve a následne útok NATO sa čiernomorskú flotilu a nové ruské územia na Donbase. Kreténi v hnUSAkove a malej británii si myslia, že ruský protiúder bude smerovaný na územie bývalého ostbloku, čiže slovanov a rumunov, čo sú podľudia, prípadne ešte možno germanistan, čo tiež anglosasov nezaujíma.
Rusko veľmi kruto doplatí za spoliehanie sa na spojenca zimu, Putinovu váhavosť a polovičaté riešenia. Na západe si nič nerobia ani z toho Poseidona, neveria, že Rusi sa odhodlajú k takému riešeniu. A to všetko preto, že 8 mesiacov neodpovedajú na fackanie, okopávanie členkov, opľúvanie ani na zákerné podpásové údery.

Lenka
8. 10. 2022 13:25
Odpovědět  zuza

OPEC – po dohodě snížil těžbu ropy…..
Zavřete oči a představte se, že tankery, co pravidelně vozí ropu do USA, nebudou chtít na terminálech naplnit……
Na USA jsou už naštvaní všichni, celá Afrika, Jižní Amerika a Saudi taky!

zuza
8. 10. 2022 16:49
Odpovědět  Lenka

pre seba majú hnUSAci ropy ešte dosť, vlastnej normálne vyťaženej aj tej frakovanej, ktorou úplne devastujú krajinu, a aj tej nakradnutej v Iraku a Sýrii. A keď bude úplne zle, bojím sa o osud Venezuely, aby ju nešli oslobodiť.
Nedostatok plynu a ropy sa prejavia katastroficky najprv na východe Európy, potom jej zvyšku a až nakoniec v hnUSAkove. Ale to nič nemení na tom, čo som napísala, tá špinavá bomba je už v Kyjeve buď dovezená alebo skonštruovaná. Aj Rusi o tom vedia, že sa chystá taká provokácia a že bude to hodené na Rusov, včera som o tom čítala na ruských weboch. Zabrániť tomu môžu Rusi už len okamžitou a naozaj razantnou reakciou.

Pavel z Moravy
8. 10. 2022 16:55
Odpovědět  zuza

Paní Zuzo, je to pouze strach, který lidi oslabuje, strach, že tu člověk již nebude, strach,že již neuvidíte svoje děti, strach, že vám vezmou práci. Najednou zjistíte, že vše je pouze iluze. Copak mně mohou ublížit ti, kteří mají strach, když já ho nemám. Nyní zde na západě vládnou šílenci, většina lidu je ale pořád většina lidu, jestli to bude mít ta většina v hlavě srovnané, nastolí právo, jestli ne, budeme se stále až do zničení pohybovat v kruhu. Je to asi ten Tytlerův kruh, který zde někdo dal. Nekonečný prostor, nekonečný čas a náš průměr žití 80 roků. Z čeho mám mít strach? Snad jedině z hlupáků. Bylo by vhodné, kdyby samozřejmě mlčeli a byli považováni za hlupce, než tím, že hovoří a odstraňují veškeré pochybnosti. To je citát A. Lincolna, toho snad ještě Šorošovci necenzurují, alespoň doufám.

Markýza
8. 10. 2022 19:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

Naprosto s vámi souhlasím v tom, že hlavní úkol je děsit a děsit. Jenže jsou pitomí a neumějí to dávkovat – naštěstí – takže to perou do lidí pod tlakem. Výsledek je, že si nakonce všichni řekneme “polibte mi šos, už mě to nebaví, pořád se třást z něčeho hrůzou.” Dobře jim tak.

zuza
8. 10. 2022 16:57
Odpovědět  zuza

áno, všetci ukRuinci idú ochotne do útoku, najmä keď ich do chrbta strieľajú nacisti, keď zaváhajú alebo sa chcú vzdať. Putin podcenil silu 30ročného vymývania mozgov ukRuincov a aj silu drogy, pridávanej vojakom do jedla.
A podcenil aj antiruskú besnotu poliakov a celkovú debilitu európanov, ktorí budú mrznúť, hladovať a ničiť budúcnosť detí, aby mohli financovať miliónové vily zeleného narkomana a jeho rodinky.

Pavel z Moravy
8. 10. 2022 18:05
Odpovědět  zuza

V tom s vámi souhlasím, že podcenil sílu vymývání mozků a také propagandu, tuto výnosnou zbraň západu. Stačí se podívat co Goebells propaganda udělala s námi i Slováky. Dále nezapomeňme na jeho okolí. Ona to není jednoduchá situace stát osamocen proti takovým grázlům a úplně nejlépe se rozhodnout. Nejhorší je ovšem to, že my kteří jim vděčíme za naše životy jsme na straně grázlů. Co může následovat, možná opravdu provokace ukrajinců se špinavou bombou, protože jak jste správně podotkla, v té jejich společnosti mají drogy asi pré. Amíci s tím mají zkušenosti z Vietnamu, protože zdrogovaní lidé nevědí co činí. S těmito lidmi, které si zde Šoroš a globál dosadil do řízení zemí nás čeká to nejhorší. Bohužel ovce jsou slepé, hluché a mozky mají vybrakované. Není to pěkná realita.

Gales
8. 10. 2022 09:37
Odpovědět  Rapa

Medveděv: O Zelenského by se měli postarat psychiatři……. Doporučil bych kata Mydláře.

Pavel K
8. 10. 2022 09:48
Odpovědět  Rapa

Mají na to spousty svých nakradených prostředků a tiskárny na bezcenné dolary. Jakýkoliv subjekt bude mít tuto mořnost, tak si může podplatit zkorumpovat celou planetu.Dělají to už po staletí jedni ti a samý.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
8. 10. 2022 11:40
Odpovědět  Rapa

podľa tých posledných 8 mesiacov to vyzerá tak, že je takých záchodom uplatených a vydieraných zmrdov dosť a dosť aj v Rusku, ba dokonca aj v Kremli

Masunta
8. 10. 2022 06:28
Ohodnotit příspěvek :
     

O Zelenského mají zájem hoši s čistým řešením, podle Stalinské zásady – není člověk, není problém – lovci lebek. Například ti z Izraele.

Lenka
8. 10. 2022 09:28
Odpovědět  Masunta

Rusové chtějí Zelenského živého – proč asi? A všichni ostatní raději mrtvého. Co je co potom izraelcům? Co strkají rypák do Ukrajiny?

zdena
8. 10. 2022 10:16
Odpovědět  Lenka

za to, co on ich říká a jak se k nim chová, ho mají plné zuby….

Masunta
8. 10. 2022 11:32
Odpovědět  Lenka

Kdyby Rusové dostali Zelenského živého, na soud a věznění by asi nedošlo. Spíše by došlo k čistému řešení – zastřelen při zatýkání (také sebevražda Zelenského přichází v úvahu – zemřel by jako mučedník), neboi k výměně za nějaké zajaté či unesené Rusy. Protiruské síly budou fungovat i kdyby došlo k anexi celé Ukrajiny. Hodně by se asi angažovalo Polsko. Ruských velvyslanců je po světě také hodně.

Gene
8. 10. 2022 12:44
Odpovědět  Masunta

Masunto, prave naopak, Rusove potrebuji Zelenskeho ziveho. Potrebuji aby mluvil a ne jako narodniho hrdinu. Zapad potrebuje Zelenskeho mrtveho a vytvorit modlu.

Masunta
8. 10. 2022 15:37
Odpovědět  Gene

Zelenského zločiny jsou zdokumentované a další podrobnosti o něm vypoví hafo lidí z jeho okolí; ještě rádo. Deset trestů smrti stejně nemůže dostat. Živý pro Rusy ? Vždyťt by se konaly demonstrace za jeho propuštění. Za ty starosti nestojí a jak jsem napsal, ještě by asi došlo na jeho výměnu a škodil by dál. Ale názory na to mohou výt jistě různé.

Veny232
8. 10. 2022 07:18
Ohodnotit příspěvek :
     

To je jen Komediant co k velkým penězům za velké představení přišel. Kašlat na něj,toho si vyřeší Rusové. Ale co Fialky? Dnes je Sobota že?

Pedro
8. 10. 2022 08:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Odporný od pohledu, jako většina nácků.

Pavel K
8. 10. 2022 11:39
Odpovědět  Pedro

Důležitý je jakou má skobu, divné že?

Davor
8. 10. 2022 09:58
Ohodnotit příspěvek :
     

„Západ přiživuje jadernou válku. Každý člověk na planetě si musí uvědomit, že loutka a sjetá postava Zelenskij, napumpovaná kokainem a ua zbraněmi, se proměnila v monstrum, jehož ruce mohou zničit planetu,“
Medveděv: O Zelenského by se měla postarat CIA

Aleš
8. 10. 2022 10:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Herec hraje jen svou roli. Režie a scénář je kriminální režim USA, EU.

ladislav
8. 10. 2022 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes v 9:10 vybuchl kamion naložený vybušninami a zničil dvě pole krymského mostu a současně ten výbuch zasáhl i projíždějícího vlaku s cisternami plného paliva. Zpráva vyšla na italském webu i videem.

primak
8. 10. 2022 10:31
Odpovědět  ladislav
primak
8. 10. 2022 10:33
Odpovědět  primak

Propadlý most

primak
8. 10. 2022 10:39
Odpovědět  primak

“Dnes v šest hodin a sedm minut na automobilové části Krymského mostu z poloostrova Taman došlo k výbuchu nákladního auta, které způsobilo vznícení sedmi palivových nádrží železničního vlaku jedoucího ve směru na Krymský poloostrov,” uvedla zpráva říká.
https://ria.ru/20221008/most-1822415086.html

Administrátor
P.A.Semi
8. 10. 2022 10:51
Odpovědět  primak

S teroristy se nedá vyjednávat… Měli je v Kyjevě vygumovat, důkladně… Zejména poté, co nyní Feťák-Zeleňák začal vyvolávat jadernou válku, si nic jiného nezaslouží…

A přeživší zbytek na té Ukrajině zavřít a nedovolit jim nikam utéct ani vycestovat, protože se ty mrchy fašistický budou takhle teroristicky mstít…

πα½

zuza
8. 10. 2022 11:37
Odpovědět  P.A.Semi

lenže to nie z hlavy ukRuincov, tí si bez nariadenia alebo povolenia anglosaských poradcov ani neprdnú. To je akcia agentov z malej británie.

Albi
8. 10. 2022 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Svět může v tomto případě předložit sankční balíček….”
Výborný nápad. Je to vyzkoušené a jsou s tím dobré zkušenosti. 🙂 🙂 🙂

Helena
8. 10. 2022 11:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Očividně je v rauši. A takový ubožák ovlivňuje životy Ukrajinců, bohužel i Evropy. Kdy bude konečně nahrazen někým normálním a inteligentním, který uzavře mír, umožní neutralitu UK a přestane být poskokem agresivní Ameriky.

jiří
8. 10. 2022 12:19
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Markýza
8. 10. 2022 14:39
Odpovědět  jiří

:-)))

Pat
8. 10. 2022 14:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Víte proč se tak chová,a dokonce tak koná?
Může.
Rusko mu to dovolí.

Administrátor
P.A.Semi
8. 10. 2022 15:19
Ohodnotit příspěvek :
     

K tomu Krymskému mostu – viz jedno z mých nejoblíbenějších videí:
https://youtu.be/hDbR-_tEmr4
comment image

Stavba Krymského mostu, video skoro 3 minuty… Občas si to pouštím dokola – třeba když potřebuji přehlušit televizi odvedle, má to pěknou hudbu…

πα½

Masunta
8. 10. 2022 15:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinské zdroje uvádzajú, že Zelenského kancelária rokovala s britským premiérom Johnsonom o „dočasnom poskytnutí“ nacistom niekoľko jadrových zbraní, ktoré by mohli byť použité na postupujúcich Rusov, keď sa situácia stane hrozivou. Samozrejme, s následným obvinením Moskvy z použitia jadrových zbraní.
V zásade už bola dohoda dosiahnutá, ale s odchodom Johnsona sa situácia zhoršila. A tak teraz Zelenskij nariadil vrhnúť všetko úsilie na vytvorenie „špinavej bomby“.
Po teroristickom útoku na Krymský most a množstve ďalších podobných epizód niet najmenších pochybností o pripravenosti Kyjeva vykonať jadrovú provokáciu, ako aj o pripravenosti časti západného vedenia takýto zločin akceptovať. Na základe toho stojí za to vyvinúť ďalšie úsilie na zmarenie takéhoto scenára.

Masunta
8. 10. 2022 15:44
Odpovědět  Masunta

MI6 poslala spravodajské informácie Kancelárii prezidenta a generálnemu štábu, že v Kremli sa konalo stretnutie s armádou, na ktorom sa rozhodlo symetricky odpovedať Ukrajine na útoky na kritickú infraštruktúru. Rusko využije útok na Krymský most ako zásterku pre útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru.

Masunta
8. 10. 2022 15:44
Odpovědět  Masunta

Za veliteľa spoločného zoskupenia vojsk v oblasti špeciálnej vojenskej operácie bol vymenovaný armádny generál Sergej Surovikin.

Administrátor
P.A.Semi
8. 10. 2022 22:39
Odpovědět  Masunta

Když sem takhle kopírujete texty odjinud, bylo by velmi vhodné uvádět zdroj…
Naprosto obecná rada…

Protože u leckteré informace je dost důležité, KDO to říká… Leckteré zdroje jsou různě věrohodné, a bez té informace, odkud to pochází, si člověk těžko udělá představu, jak moc je to věrohodné a směrodatné…

Takhle bez udání zdroje to říká jen Masunta… Zkopíroval to, protože to je slovensky, a asi tomu Masunta věřil, když to sem kopíruje… Jenže úsudek Masunty není dost věrohodný, že pozná Hoax, nebo že zhodnotí správně věrohodnost zdroje…

Kdyby to byla nějaká tak zajímavá informace, že bych ji třeba chtěl dál šířit, tak ale potřebuji odkaz na zdroj, protože jeden-pán-povídal někde v diskuzi pod článkem není zdroj, na který by se dalo odkazovat…

(o tom Surovikinovi jsem to asi také někde četl…)
(“Ukrajinské zdroje uvádzajú” je pavlačový drb, který ani ten původní zdroj, odkud jste to zkopíroval, neměl nijak ověřený…)

πα½

primak
9. 10. 2022 06:25
Odpovědět  P.A.Semi

(přece by nám nezalhal, že…)
Šojgu jmenoval velitele jednotek v oblasti speciální operace
Šéf ministerstva obrany Šojgu jmenoval generála Surovikina velitelem seskupení vojsk v prostoru SVO

Rozhodnutím ruského ministra obrany Sergeje Šojgu byl armádní generál Sergej Surovikin jmenován velitelem Spojené skupiny vojsk (sil) v oblasti speciální vojenské operace (SVO) na Ukrajině. Novinářům to v sobotu 8. října oznámilo ministerstvo obrany.

Sergej Surovikin je vrchním velitelem ruských leteckých sil od listopadu 2017. Od ledna do dubna 2019 byl velitelem skupiny vojsk ruských ozbrojených sil v Sýrii. V červnu 2022 vyšlo najevo, že velel jižní skupině ruských jednotek v rámci speciální operace.

https://lenta.ru/news/2022/10/08/876853/

primak
9. 10. 2022 06:28
Odpovědět  primak

Kadyrov ocenil jmenování nového velitele jednotek ve speciální operaci
Kadyrov řekl, že Surovikin napraví situaci v zóně speciální operace k lepšímu
Ramzan Kadyrov

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov komentoval jmenování Sergeje Surovikina do funkce velitele Spojené skupiny vojsk v oblasti ruské speciální operace na Ukrajině. Napsal o tom na svém kanálu Telegram.

Kadyrov řekl, že Surovikin napraví situaci v zóně speciální operace k lepšímu. Podle jeho názoru jsou nyní ruské síly v bezpečných rukou.

“Rád vítám a vítám toto jmenování. Spojené síly jsou nyní v bezpečných rukou. Jsem si jistý, že Sergej Surovikin zlepší situaci ve volné zóně k lepšímu. A my mu samozřejmě pomůžeme vyřešit úkoly stanovené,“ zdůraznil.
https://lenta.ru/news/2022/10/09/fix/

primak
9. 10. 2022 06:30
Odpovědět  primak

Šéf Čečenska poznamenal, že generála zná asi 15 let. Surovikina nazval „bojovníkem, zkušeným, odhodlaným a prozíravým velitelem, pro kterého jsou pojmy jako vlastenectví, čest a důstojnost vždy nade vše“. Kadyrov mu také popřál hodně štěstí v nové funkci.

Rozhodnutí ministra obrany jmenovat armádního generála Sergeje Surovikina velitelem společné skupiny vojsk v prostoru SVO na Ukrajině bylo oznámeno v sobotu 8. října. Od listopadu 2017 byl vrchním velitelem ruských leteckých sil. V roce 2019 byl velitelem skupiny vojsk ruských ozbrojených sil v Sýrii. V červnu 2022 velel jižní skupině ruských vojsk v rámci Svobodného vojenského okruhu.

David
8. 10. 2022 15:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Co teď nastane? Rusko možná definitivně zhasne Ukrajinu, načež dojde k falešnému jadernému útoku a dál už nechci domýšlet. Žádný plán nikdy nevyjde, to je jediná naděje, která nám zbývá.

Jarda
9. 10. 2022 08:41
Odpovědět  David

Docela mne překvapilo, že Rusko zatím nijak nereagovalo.

Jarda
9. 10. 2022 21:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Málem bych Putina na té fotce nepoznal. Chlapec byl asi rozjařen u svých 70 🙂