politika

Koho “vyhodí” z NATO?

Kdo by měl být vyhozen z NATO? Kritéria uvedl americký senátor Lindsey Graham.

Ve Spojených státech navrhují “rozprášit” NATO – přičemž tentokrát už to neříká Trump! Takže jsme se dočkali toho okamžiku, kdy se jedna za druhou odehrávají události, které si dříve nebylo možné ani představit. A nejenom si představit! Ani mluvit o něčem takovém se neslušelo, i pouhé pomyšlení na to bylo považováno za svatokrádež!

A dnes – žádný problém! Nahlas, oficiálně a hlavně – na nejvyšší úrovni! Ano, ještě to samozřejmě neřekl americký prezident (i když to všechno řekl už i exprezident USA), ale senátor Lindsey Graham, respektovaná a hlavně vlivná osoba v americkém politickém systému.

Lindsey Graham uvedl:

“Potřebujeme systém, ve kterém budou země s obranným rozpočtem nižším než 2 % HDP vyloučeny z NATO.”

A rozdíl je zde velmi velký, dokonce zásadní: Trump nikdy nebyl člověkem systému. Vlastně právě pro takové pobuřující „nápady“ ho establishment nikdy neměl rád: ledabyle, povrchně, až příliš snadno, zasahoval do těch nejposvátnějších věcí. Z pohledu „systémových“ lidí se některé věci nesmějí nahlas ani vyslovit, nebo ještě lépe, ani o nich nepřemýšlet, protože právě tyto věci jsou základem systému.

A najednou – tohle! – již nejsou základem systému! Lindsey Graham nikdy v životě nebyl „odpadlíkem“, vždy byl považován za extrémně systémového člověka. A takoví lidé mají jedno společné: nemluví „sami od sebe“! Takoví lidé o těchto věcech mluví jen v případech, kdy bezpečně vědí, že mají za sebou velmi důležité lidi, kteří smýšlejí stejně! Ve skutečnosti to je práce politika: říkat věci, které je třeba vnést do podvědomí společnosti, připravit společnost na změnu, atd.

Stručně řečeno, když v některé z elitních skupin dozrálo zkoordinované přání buď zničit nějakou strukturu nebo nějaká pravidla, nebo je alespoň v určitých zásadních bodech reformovat, pak politici vystoupí a začnou tyto, ještě včera „buřičské myšlenky“, vyslovovat nahlas, protože už to nejsou „buřičské myšlenky“, ale od nynějška oficiální linie strany.

Takže teď pracují na tom, aby “neplatiči” byli vyloučeni z NATO – ale to je jenom jedna stránka věci. V těchto případech se nelze fixovat na 2 %, protože každý politik vám řekne, že tohle všechno je otázka vytvoření precedentu! 

Dnes si vyzkoušeli „precedens“, když notoricky známá 2 % prohlásili za tak velkou „posvátnou krávu“, že za to mohou vyhazovat z NATO. Zítra, řekněme, označí za stejnou “červenou čáru” a ještě větší posvátnou krávu nákup S-400 nebo jakékoli jiné zbraně z Ruska nebo Číny. A pozítří – sebemenší odchylka od sankcí proti Rusku nebo Číně bude mít stejný výsledek.

Ale hlavní je to, na co už všichni zapomněli a co vlastně Blinken připomněl: jakékoli slovo proti vůli hegemona – a jste „na jídelníčku“. Krátce řečeno, Rusko a Čína je jiná liga, ale malí Evropané (řekněme to bez obalu – Maďaři a Slováci) přemýšlejte: Blinken naznačuje – trpělivost USA dochází a vás prostě čeká osud Jugoslávie.

https://1url.cz/muOnm

sdílet na

49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
26. 2. 2024 19:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať co nejrychleji vyhodí ČR! Jen si zhluboka vydrchneme a ještě z fašistické EU!

sizok
26. 2. 2024 19:31
Odpovědět  Ladislav 💤

Nevyhodí. My poneseme prapor nejvýše. Ale ať si to ti mladí užijí. Už je jasné,že Nato vstoupí dle Fica na okrajinu. Mobilizace atd. Mladí chocholi je tady rádi nahradí.
Holt, příroda někde ubere a někde přidá. Nejhorší je, když jenom ubere a s tím se nedá
vůbec nic dělat.

Helena
26. 2. 2024 19:59
Odpovědět  sizok

B I N G O !!!! Makronkovi šlápli z CIA a MI6 na krk a silně mu doporučili začít pořádnou válku a konečně vybílit ten smradlavý bezvýznamný býv. vých. blok., jinak ho hodí traktoristům. A kohože Makronek k tomu využije a zneužije, no Fijááálu! Čecháčkové zaplatí tu válku a ještě si zaplatí i svou vlastní smrt. Fijááála dostane pochvalu a odměnu.

Pavel z Moravy
26. 2. 2024 20:26
Odpovědět  Helena

Nedělejte z Fialy takového všemocného, který nařídí a česká děcka půjdou na front. Nemají na to fyzicky a ani by je neoblékli. Tyhle ty klučíky bych chtěl vidět pochodovat na frontu. Vždyť by se roztřepali ještě doma před barákem. Poručit by mohli, ale to je asi tak to jediné co by zvládli. Možná, že nás tito škůdci zlikvidují, ale jedině když jim to národ dovolí. Myslíte, že tahle děcka tam půjdou dobrovolně. A co by tam tak měla dělat. Dají jim jako zbraň cep nebo co? Vždyť zbraní by se postříleli mezi sebou.

sergej
26. 2. 2024 20:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Všehoschopní usměrní, fuy.

Helena
26. 2. 2024 20:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tyhle klučíky nastrkají do střežených vlaků a vysypou rovnou do zákopu. Beze zbraní, bez zázemí, bez uniforem – jejich životnost cca 4 hodiny/na to zázemí nepotřebují/. Tihle klučíci tam nepojedou BOJOVAT – ti tam pojedou prachsprostě pochcípat! Kdy už pochopíte celou tuhle komeedii? Nejde o “vítězství”-jde jen a jen o to, vybít býv. vých. blok – nechat je vychcípat. Ještě pořád vám nedochází, že pro západ nejsme vůbec NIC? Stále se opakuji: nejsme pro ně ani ten smradlavý, plesnivý hadr na podlahu, ani ten poslední Palestinec v Gaze, nejsme pro ně NIC!!
Proto takto rozvrací a ničí tuto zem. Zničit, rozvrátit, vymlátit a pak sežrat-to jejich úkol, proto byli při “volbách” dosazeni. A na dovolení se národa opravdu ptát nebudou! Nebo si ještě pořád někdo myslí, to by přece neudělali—?

Albi
26. 2. 2024 22:02
Odpovědět  Helena

Přesně!
No a co? Elita tam svoje dítka nepošle a těch z plebsu není škoda.
Takové je jejich poslání a jejich jediná hodnota.

Pavel z Moravy
27. 2. 2024 10:43
Odpovědět  Helena

Ježíšmarjá, to já přece vím, co si o nás myslí a co s námi chystají. Ale jedna věc je něco si přát a druhá věc je to uskutečnit. Já mám na vyzrálost tohoto národa svůj názor. Ale myslíte si, že i při tom přeformátování té omladiny a také značné části starších spoluobčanů rodiče těchto mládenců nevystartují proti těmto dacanům, kteří jim chtějí odvézt syny na smrt? Jiná věc je pokud by chtěli jít sami. Lidé mohou být vyblbaní dokonale, ale tady by jim brali jejich děti, ano oni by to klidně asi provedli, ale i ti nejvyblbanější rodiče ví, že jejich dítě posílají na smrt a myslíte, že ty matky tomu budou přihlížet? O to spíše přijde potom pád škůdců.

Pavel z Moravy
27. 2. 2024 10:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Třeba se mýlím a tito mladší lidé ve věku do 50 roků, kteří mají 20 leté a podobně staré syny je nemilují natolik, že by to připustili. Vím, že dnešní mladí se asi ani nebrání praktikám, kdy z jejich malých dětí chtějí dělat pokusné tvorečky při prosazování všech těch zhovadilostí ohledně změny pohlaví atd. Ale přesto chci věřit, že toto by rodiče a obzvláště matky nedopustily a spustily by proces, který by ty dacany zničil. Většinou bývám pesimistický k duševním kvalitám současných mladých jedinců. Ale matka a syn je obrovské pouto a já věřím, že by to matky nepřipustily a své děti bránily. Ale třeba již dnes nejsou matky jako byly kdysi matky. Na to mně mohou dát odpověď pouze ženy.

Helena
27. 2. 2024 13:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vím, že je to strašné. Ale “matky” co daly napíchnout smrtícím jedem své děti, bez přemýšlení, bez jakékoliv opatrnosti – a teď mají dříve zdravé děti postižené vším možným – myslíte, že by je nedovolily nahnat na smrt za západní zisky. V životě stále platí: Nemyslíš, zaplatíš.

Joe Arp
27. 2. 2024 10:55
Odpovědět  Helena

Heleno, tak to je naprosto výstižné! Ano i ten Palest má u KoZy větší úctu, protože se postaví ústrkům čelem a nebečí jak ovce z Čech. Stále se tu rozebírají naši potentáti, jak jsou “blbí”, nejsou, mají své pokyny, což se tu moc nechápe!

Albi
26. 2. 2024 21:59
Odpovědět  Pavel z Moravy

Co by tam dělali?
Totéž co mladí ukrajinští kluci bez výcviku a zkušeností a staří a invalidní…. nechali se zabít, aby mrtvolami mohl Zelenský vydírat svět a hrabat dolary.
To by tam dělali!

Tupý hulvát
27. 2. 2024 09:45
Odpovědět  Albi

Jakými mrtvolami vydírá,vždyť tvrdí,že má za dva roky 30k padlých!

Pavel z Moravy
27. 2. 2024 11:05
Odpovědět  Albi

Ale proboha Albi, toto je konflikt odehrávající se na území bývalého svazu. Kromě zdejších mladých, kteří by tam šli bojovat sami za nějakou pobídku ta většina mladých bude vědět, že by se šli obětovat za cizí zájmy, to není boj o svoji zem i když to takto škůdci mohou prezentovat. Ty sama mně tady píšeš, že jsem příliš kritický k mladým lidem, že asi žiji v jiném regionu, že je vídáš kolem sebe a usuzuješ, že to s nimi není tak zlé a teď mně chceš tvrdit, že tedy dle tebe tyto děti se již nebudou ptát a půjdou jako ovce na jatka. To by potom tvoje předcházející mínění o nich bylo postavené na hlavu. Z mého pohledu jsou přeformátovaní a zblblí, ale tady jde o jejich život. Staří nechtějí zemřít, co já znám osmdesátníků co chtějí ještě požít a myslíš, že tito mladí ne?

jarysek
27. 2. 2024 11:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

výstroj a výzbroj přeci dodá z usa velky bratr a makron se trepe na to aby mohl prodavat nekolikrat odhozene francouzske kvery do bývalého východního bloku. prostě šrot stejně jako ten co navezli na ukrajinu za ceny jako by byl ze zlata…

janle57
27. 2. 2024 10:18
Odpovědět  Helena

Tenhle žabožroutský liliput se z Napoleona rozhodně nepoučil,jenom si plácá
játra, jak je dlouhodobě jeho zvykem,aby zakryl,že v jeho kotlině vládnou
přivandovalci ze všech koutů světa,asi počítá s tím,když jim dá do rukou
bouchačku,tak je vypakuje pryč z Francie do ukrajinského masokombinátu
na kostní moučku,všichni normální Frantíci určitě budou hrozně rádi až z Paříže
zůstane jen radioaktivní hora popela v době,kdy se na Donbase objeví první francouzský Mohamed,který se tam začne modlit za svého Alláha.

Albi
26. 2. 2024 20:03
Odpovědět  sizok

Taky myslím, že my – ČR – nejen půjdeme s USA “na popraviště” – ale půjdeme rádi, šťastni a se zpěvem Ódy pro radost.

Ale při čtení mě napadlo, že vlastně nevím, o jakých 2% se pořád mluví.
Dvě procenta z čeho? Z našeho HDP? z HDP USA? Z počtu pracujících, z výše státního dluhu, výše financí potřebných pro provoz NATO?

Máte o tom nějakou přesnou povědomost?

jhh
26. 2. 2024 20:10
Odpovědět  Albi

ČR 2% z HDP ČR
myslím

Boomer
26. 2. 2024 20:53
Odpovědět  Albi

.. jsou to 2% z HDP, která by měla členská země ročně vydávat na svoji obranu. Pokud by šlo o investice jen do vlastní zbrojní produkce, neměl bych námitek, ale…

Albi
26. 2. 2024 22:04
Odpovědět  Albi

Díky oběma.

janle57
27. 2. 2024 10:26
Odpovědět  Albi

Myslím,že se v nejbližší době dočkáme,že se v PS objeví hrdinný prezidentčík
Pávek,který s upocenou vojandou Černochovou navrhne zvýšit výdaje na obranu
na 50% HDP,jinak nám hrozí invaze Rusů ze Slovenska,kde vládne Putinův agent
Fico,to zas bude radosti v diskuzi na Seznamu ….. už to vidím v živých barvách !!

Putinovec
27. 2. 2024 07:30
Odpovědět  sizok

Zkuste se na to podívat z pohledu toho , kdo tyto procesy vytváří a řídí .
Jaká situace zde nastává a co do budoucnosti přináší ?
Já zde vidím proces demontáže NATO .
Je to součástí procesu denacifikace fašismu . Tím neříkám , že je to práce Putina , alespoň ne přímá . Jen někdo použil ten efekt , který akce denacifikace přináší a tvaruje ho , do potřebného rámce . Řídí procesy .
Ten slet sebranky ve Francii , to je odpis války v Evropě , která by nutně přešla do války poslední .
A Fico jako nadějný kádr , se kterým se počítá při přeformátování Evropy – vytvoření jiného mocenského uskupení států a národů , dostal zelenou kartu , díky které proces války veřejně znemožní svým vyhlášením a získá tak status státotvorného politika – kádra .
Pokud chcete vidět , jak se vytvářejí dějiny , tak se dívejte a sledujte probíhající procesy a způsob , jakým jsou řízeny .

Helena
27. 2. 2024 08:23
Odpovědět  Putinovec

“to je odpis války v Evropě” spíše-TO JE ODPIS VÁLKY V ZÁPADNÍ EVROPĚ. Válka ve vých. Evropě-býv. vých. bloku by jim vůbec nevadila-naopak-vyřešilo by jim to všechny problémy. ŽELEZNÁ OPONA NIKDY NEPADLA !!! Ovšem trochu se to asi zadrhlo – feťák Zelenský se nejspíš už smaží v pekle s tou černou vopicí Lojdem. Takže vliv západu na ukr. slábne, proto vyšilují a snaží se válečné pole někam posunout, agent Pávek by mohl feťáka Zelenskýho nahradit. Ovšem problém je, že feťák byl proti Pávkovi génius.

Putinovec
27. 2. 2024 08:39
Odpovědět  Helena

Z pohledu státní elity hnUSA máte pravdu , ti to při své neinteligenci a nadutosti vítají .
Jenže zde rozhoduje Ten , kdo chápe víc . Protože není až tak těžké si spočítat , jak ten “malý” konflikt dopadne , až přejde do globálního konfliktu .
To je logika války 20tého století . Logika války 21 století mluví o apokalypse , pro všechny .

Helena
27. 2. 2024 08:58
Odpovědět  Putinovec

Mějte na paměti, že jediného, čeho se těch pár páníčků světa, těch pár samozvaných bohů BOJÍ – JE JEJICH VLASTNÍ SMRT. Proto kovid nebyl žádný smrtelný virus, ale jen mediální chřipka zakázaná léčit-aby vše směřovalo k jedinému, aby napíchali co nejvíc těl-nikdy by se neohrozili plošným rozsevem smrtelného viru-proto injekce přímo do těl. SEBE ONI NIKDY NEOHROZÍ !!

Putinovec
27. 2. 2024 09:59
Odpovědět  Helena

Však o tom jsem psal . Logika války 20 a 21 století . Tehdy to byla smrt bezpečná pro zákulisí . Dnes globální konflikt není bezpečný pro nikoho . Právě proto je ta válkychtivá sebranka odepisována . Není to z lásky k nám , ale ze strachu o vlastní kůžičku .

Pavel z Moravy
27. 2. 2024 11:14
Odpovědět  Helena

Paní Heleno, nejsem zdaleka tak znalý jako Putinovec, ale válka nebo nějaký konflikt na omezeném území pouze ve východní Evropě nebude možný. To jsou dnes všechno spojené nádoby a rozhoří li se zde, rozhoří se všude.

Pavel z Moravy
27. 2. 2024 11:17
Odpovědět  Helena

Co máte pořád s tím Pávkem, ten pouze slouží, jeho k ničemu nepotřebují. Toho využijí a odhodí.

Helena
27. 2. 2024 14:15
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale potřebují. Potřebují zachovat linii moci, linii podpisů všech prasáckých smluv a zákonů, a to bez odporu, bez keců. Bez zbytečných podnětů k přemýšlení vovčanů.

PENNYS
26. 2. 2024 19:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Ve Spojených státech navrhují rozprášit NATO –????? musím se jen smát rozpad NATA???
Vážení-ZÁPADU SE NESMÍ VĚŘIT!!!!
ROZPUSTÍ NATO – A IHNED JI JEN PŘEJMENUJÍ NA
” “EUROSOJUSKÁ OBRANNÁ ALIANCI”

26. 2. 2024 23:28
Odpovědět  PENNYS

Ale kdež. Ne rozprášit, ale vyprášit nehodící se z kožichu a pak je, bezbranné a vypleštěné, držet za koule. Aspoň taková je dle mého představa strejdy šmuela a staré ostrovní tetky. Kdyby skutečně rozprášit, tak i sami sebe, ne? A o tom jaksi není řeč. Jen bububu o vylučování – což není rozprášení. Buď tak, anebo bububu nátlak, aby poddaní cvakali a cvakali a neremcali, bo na východě zlej bubák. Ale skutečné rozprášení? Tak na to budu věřit až bude v Kijevě podepsaná bezpodmínečná kapitulace.

Antonín Körber
27. 2. 2024 04:29

To si budou muset pospíšit,dokud Kyjev ještě vůbec existuje..

27. 2. 2024 15:07
Odpovědět  Antonín Körber

Matka ruských měst, byť s nějakými válečnými šrámy, bude existovat, dokud bude existovat Rusko.

skeptik
26. 2. 2024 19:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Že by se USA dobrovolně vzdaly kontroly nad svými koloniemi?? Tomu nevěřím.
Chtějí jen postrašit členské státy, aby ochotně platili výpalné za ochranu.

Albi
26. 2. 2024 20:04
Odpovědět  skeptik

Stejná otázka jako výše.
Nevíte, od čeho se odvozují ta 2% příspěvku?

Janaz
26. 2. 2024 20:54
Odpovědět  Albi

Z HDP!

Putinovec
27. 2. 2024 10:08
Odpovědět  Albi

A potom je zde ještě ta otázka , A jakým způsobem se kouzlí HDP , aby vyšlo to , co vyjít má .
Je to podobné , jako když se zeptáte těch všeználků – ekonomů , jaký že se to používá vzoreček výpočtu , na hodnotu měny toho , či onoho státu .
Aktuální hodnota rublu k dolaru , je 0,011 ku 1 .
Aktuální hodnota hřivny k dolaru , je 0,026 ku 1 .
Ona je hodnota bezcenné hřivny k dolaru vyšší , než rubl , který je vyfutrovaný zdroji , armádou , technikou , kádrovou základnou odborníků atd. atd .
Buďto jsem idiot , nebo je to švindl , tak jako “svobodné , démonkradické” volby .

PatrickStone
26. 2. 2024 20:08
Odpovědět  skeptik

Tam maju USA úplne jednoduchú logiku. Nech zdvihnú štáty NATO svoje zbrojného rozpočty a povinne nakupujú zbrane z amerických zbrojoviek, pričom musia zaplatiť plnú sumu za zbrane vopred a z tých peňazí si zbrojovky financujú vývoj nových zbraní a tí ktorí si zbrane predplatia dostanú po rokoch zastaralé zbrane. Okrádať to šlo Američanom vždy najlepšie.

Honzas
26. 2. 2024 19:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Kontrolní otázka soudruzi, kolik základen má NATO v Evropě? Žádnou vy tupci! Všechny jsou americké!!! A o tom to je

Dorotík
26. 2. 2024 21:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Ohlédněme se do historie minulého století a hned uvidíme co se bude dít, co zločinecké USA dělají se svými partnery a koloniemi. Co dělaly s Německém po I. sv. válce, jak ovládly Německo a vyzbrojily Hitlera, jak na konci II. sv. války kolonizovaly Francii a jen De Gaulle ji s vypětím všech sil ji zachránil, jak rozpoutaly studenou válku, jak zmasakrovaly Indočínu, Vietnam, zkolonizovaly Evropu, …… . Co je proti tomu nějaké Rusko?

zdendulka
26. 2. 2024 21:58
Odpovědět  Dorotík

omyl…. poslední věta by měla znít : Až narazili na Rusko.

Ladislav 💤
27. 2. 2024 05:49
Odpovědět  zdendulka

👍

26. 2. 2024 23:34
Odpovědět  Dorotík

ZEĎ

26. 2. 2024 23:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkrátka všechny krom albionu, pšonků, a pár poslušných mopslů vyházet a je to. A včil Evropo mudruj. Ale ty taky mudruj, šmueli. Do sebezáchovného spojenectví s Ruskem a potažmo do BRICS jste už dokopali dost států. Tož jen tak dál a dokopejte tam i blbou-čkou, bezbrannou, Evropu.
Tož do toho, šmueli!

Markýza
27. 2. 2024 09:28

Jojo, jako včeličky……………..

Pavel z Moravy
27. 2. 2024 11:33

Kamaráde, oni nejsou až tak blbí, aby neviděli, že dojeli. Nyní jsou již pomalu na odchodu ze světového dění a přemýšlí jak to udělat se závěrečnou pompou. Tedy nějak tak, aby neztratili tvář. Takže nejlépe některým členům naznačit, že nejsou přínosem a alianci bude lépe bez nich. Ale mezitím se budou chystat na ten závěrečný boj, připravovat všechny své síly k poslední zteči. Toto bude pouze přestávka vynucená silou nepřítele. A já doufám, že tuto přestávku Rusko a další země, které před válkou dávají přednost klidu a míru vyřeší takovým zkvalitněním svého zbrojního potenciálu, že západním grázlům navždy zavřou hubu. Škoda, že se toho nedožiji.

27. 2. 2024 15:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ony stačí už ty zbraně, jaké už mají. Tady každý atom sem a atom tam a atomová šlupka na Londýn a Paříž a Brusel a do toho Putine a neváhej a kdesi cosi. Proč to, když by svému účelu stejně dobře posloužily termobarické pecky na parlamenty a vládní sídla v těch městech? A myslím že dožiješ, pokud se nenecháš příliš vystresovat, bo stres a beznaděj jsou větší vrahouni, než cokoli jiného.
Jen tak mezi námi, já na nějakou nápravu zevnitř a změnu systému (protože změna vlády není změna systému a proto vyřeší – krom maloučko větší šance na přežití do doby změny sytému zásahem zvenčí – lautr houno) už od parlamentních voleb nevěřím ani omylem.
No, ale do r. 2026 bys snad mohl přežít, ne? Ten rok totiž považuji za “bod zlomu” – moment, juknu do archivu, kdy jsem to sem hodil do placu…. Tak se juknul. Už od r. 2022. Tady tvrdím, že bod zlomu bude v r. 2026. A to bys moh vydržet, ne? Už jen proto, abys mi moh vynadat a znevážit mě, že jsem… moment, abych neurazil… že jsem Dodo. Ti už nežijí, tak je nemohu urazit. Tak zatím. A nenech se stresovat!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
27. 2. 2024 05:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím si, že je to takové tiché přiznání Američanů, vrátit NATO do podoby roku 1995. Aby neztratili tvář.

27. 2. 2024 15:13
Odpovědět  Pavel

Hm… Tak tohle mě nenapadlo. Tleskám!