politika

Kneset odpověděl Zelenskému: Židé si pamatují, jak jim Ukrajinci „pomáhali“ 

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskij promluvil ke Knesetu a lidu Izraele. Předseda Knessetu Miki Levy, který přednesl Zelenského projev, označil jeho projev za „bezprecedentní v historii Knesetu“.  Vyjádřil solidaritu s Ukrajinou a označil ruskou speciální operaci na denacifikaci Ukrajiny za „hrubé porušení mezinárodního práva,“ uvádí Israelinfo.

Zelenskij srovnal současnou situaci na Ukrajině s holocaustem a požádal Izrael o pomoc.

„Proč od vás nedostaneme zbraně? Proč jste se nepřipojil k sankcím proti Rusku? Každý ví, že vaše protiraketová obrana je nejlepší na světě. Jste skvělí, umíte se bránit. Pomozte nám chránit sebe, chránit Ukrajince, ukrajinské Židy,“ řekl Zelenskij.

V médiích se objevily první reakce členů vlády. 

„Vysoce postavení ministři“ upozornili všechna ústřední média na své rozhořčení nad „nevděkem“ prezidenta Ukrajiny. Zelenského projev byl podle jejich názoru „hrubým a přehnaným útokem na Izrael“.

„To neodráží naše úsilí ve všech směrech – jak ve zprostředkování, tak v humanitární pomoci,“ píše izraelská publikace.

„Vysoce postavení ministři“ byli pobouřeni srovnáním ukrajinské tragédie s holocaustem, které si dovolil Žid Zelenskij.

“Všichni si pamatujeme, jakou roli sehráli Ukrajinci v holocaustu,” dodal anonymní ministr.

Nejostřejší komentář „vysoce postaveného ministra“ publikuje pravicová publikace „Haruts Sheva“:

„Prezident Ukrajiny urazil Izrael a udělal nehorázné srovnání s holocaustem. Je to překrucování historie.”

Ministr komunikací Yoazem Händelem nazval srovnání s holocaustem “pobuřujícím”.

„Vážím si prezidenta Ukrajiny a ukrajinského lidu jak v duši, tak v skutcích, ale nelze přepsat hroznou historii holocaustu, genocidy, která byla také provedena na území Ukrajiny. Válka je strašná, ale srovnání s hrůzou holocaustu a ‚konečným řešením‘ je pobuřující,“ řekl Händel.

Člen Knesetu Simcha Rothman také reagoval na Zelenského projev k členům izraelského parlamentu:

„Ukrajinštině nerozumím, ale pokud byl překlad přesný, prezident Zelenskij nás požádal, abychom dnes pomohli Ukrajině, stejně jako Ukrajinci pomáhali Židům během nacistické okupace. Hned musím říci, že jeho žádost budeme muset rezolutně odmítnout – nejsme monstra.

Zelenskij promluvil k izraelskému Knesetu v tričku se symbolem UPA.

Členové UPA prováděli rozsáhlé etnické čistky v oblastech, kde žilo ruské, židovské a polské obyvatelstvo, byly zabity desítky tisíc lidí. 

https://bit.ly/3696jh0

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
21. 3. 2022 07:57

Komikovi z toho fetu definitivně hráblo.

Gales
21. 3. 2022 10:28
Odpovědět  Frank

Ještě by ho měla yebnout nějaká mrtvička.

zdena
21. 3. 2022 09:35

Tomu zelenýmu blbovi fakt hrabe…. ta drzost s jakou se doslova obořil na Izrael, že mají navalit zbraně a hodit zadkem (emoční náboj jeho projevu) prostě bere dech … tomu se už ani nejde smát.. a to triko UPA svědčí o jeho naprosté bohorovnosti a namyšlenosti – ten blb se považuje za oprávněného a posvěceného…. to on by byl budoucím hitlerem, pokud by dostal větší šanci…..

Bozena K
21. 3. 2022 10:56
Odpovědět  zdena

přesně tak… pokud by UA zvítězila v tomto boji, nastane všeobecná nacifikace nejen Ukrajiny, tam už je, ale celé Evropy a vyhlazení Rusů… to nemůžou připustit

KarelDar
21. 3. 2022 09:39

Vážím si prezidenta Ukrajiny…” – Tohle nezní moc pravdivě. Člověk, který to prohlásil, nejspíše lže.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jmeno
21. 3. 2022 10:17
Odpovědět  KarelDar

Rekl to zid, takze mas nejspise pravdu.

Markýza
21. 3. 2022 12:44
Odpovědět  KarelDar

Nelže, hovoří diplomaticky…..

Pijack
21. 3. 2022 09:48

Jsou Židé s velkým Ž a jsou židé s malým ž. V tom by si mohl každý udělat konečně jasno.

Jmeno
21. 3. 2022 10:15

zidovsky komik na postu prezidenta si neuvedomil, ze holocaust ™ je chranena znamka. Je to cenna soucast zidovske politky. Neni dovoleno timto nastrojem plytvat na slovany. Take, pro genocidu americkych indianu se muselo vynalezt nove slovo. Prestavte si jen to slovnii spojeni, Holocaust indianu, no fuj to by neslo, to je urcite anti-semitismus.

Gales
21. 3. 2022 10:27

Poláci toho magora Zelenskýho,zlikvidují sami.Nemají rádi židy.

Veteranb
21. 3. 2022 12:11

Podíl Ukrajinců, ale i Lotyšů a Litevců, na vyvraždění židovského obyvatelstva je neoodiskutovatelný. Navíc neskutečná brutalita těchto pogromů překvapila nejen vojáky Wehrmachtu, ale i einzatsgruppe SS. Ukrajinci by vůbec neměli oslovovat Izrael o pomoc a Izraelští politikové by vůbec neměli se s někým, který má dokonce na tričku, když je oslovuje, emblém vrahů židovského obyvatelstva, bavit. To už je nebetyčná drzost, co si ten zmetek Zelenskij dovolil.

Markýza
21. 3. 2022 12:49
Odpovědět  Veteranb

Zmetek a ještě idiot, to je mizerná kombinace. Stačilo by mu na Wiki otevřít téma Volyň, nebo si najít, co to byly “Banderovy věnce”. Fujtajbl.

David
21. 3. 2022 12:41

Loutku,která je řízena, bůhvíodkud, není třeba vůbec vnímat Kašpárek na niti.

okolo
22. 3. 2022 01:09

Klasický příklad oxymóronu (protimluvu). Politik židovského původu, s tričkem se znaky UPA (Ukrajinská povstalecká armáda, UPA (ukrajinskyУкраїнська повстанська армія, УПА) byla ozbrojená jednotka Organizace ukrajinských nacionalistů, přesněji řečeno frakce Stepana Bandery, která, m.j., pořádala pogromy na židy) a podporovatel Azovu a dalších neonacistických bataliónů! To nevymyslíš, byť je jasné, že je to jen loutka v rukách loutkovodičů z USA!

t3-20220317122157_ukrajina-neonazi2.jpg