politika

Klidně si před černochy klečte. Ale bez nás, vzkazuje kandidát SPD Latýn

07.04.2024 14:23 | Komentář

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) nedávno prohlásil, že tzv. migrační pakt EU je krok správným směrem, že v praxi to znamená přerozdělování nelegálních migrantů do zemí, kde jich ještě není mnoho. Podle kandidáta SPD do europarlamentu Borise Latýna je ale takové uvažování postavené na hlavu. Země, kde je migrantů hodně, jsou obvykle takové, které skutečně těžily z koloniálního systému a teď je to doběhlo. To ale rozhodně není náš případ.

Sdílej

Foto: Archiv Borise Latýna
Popisek: Boris Latýn, kandidát SPD do europarlamentu

Samozřejmě, problémy mají hlavně bývalé koloniální země, které dříve drancovaly, a někde dodnes drancují africké a arabské státy. Jedná se o jakousi povinnou solidaritu s těmito zeměmi. Měli bychom ale vůbec uvažovat nad nějakou pomocí těmto evropským zemím s nadměrnou „invazí“ migrantů?

Pojďme se podívat na historii afrického kontinentu. Poměrně rozsáhlé panství tam měla Francie, která oficiálně umožnila nezávislost afrických zemí po roce 1960. Do té doby patřilo do koloniálního panství země galského kohouta mnoho států, mezi nimi Alžírsko, Tunisko, Maroko, Senegal, Niger, Mali, Burkina Faso a další.

Jenže ani po získání nezávislosti se africké země z francouzského vlivu nevymanily. Koloniální mocnost vládla dál pomocí svých loutek v afrických vládách a tak plynuly „za hubičku“ do Francie v Evropě nedostatkové suroviny, jako zlato z Burkiny Faso nebo vzácný prvek uran z Nigeru.

Doprovázeno to samozřejmě bylo přítomností francouzských vojsk na území těchto zemí, oficiálně jako „ochrana před vpádem cizích vojsk“, ovšem spíše to bylo z důvodu ohlídání si svého dobrého byznysu, pokud se tak drancování dá říkat.

Francouzského prezidenta Macrona za to nedávno kritizovala italská premiérka Georgia Meloniová, která ho dokonce označila za cynického člověka, zvyklého poučovat druhé a přitom mít „máslo na hlavě“. Jenže aniž by to věděla, v Africe odstartovaly nevratné změny, pro Francii velmi nepříjemné. Její vojáci se dlouho snažili udržet vliv v Mali, nakonec jej museli vyklidit.

V minulém roce následovaly Burkina Faso a Niger. Zejména ten byl pro Francii velmi bolestný, protože z něj měla přes 20 % uranové rudy pro své elektrárny. Tehdy Francouzi společně s Anglosasy přemlouvali okolní země ke vpádu do Nigeru, ale marně.

Francouzská vojska nakonec opustila Niger a jejich američtí kolegové později také. Aktuálně se k těmto zemím přidal Senegal a Francie tak ztratila téměř veškerý vliv v severní Africe.

Co se týče Anglosasů, tak ti měli rozsáhlé panství ve východní Africe, jednalo se o pás zemí od Egypta, Súdánu a Keni až po Botswanu a Jižní Afriku. V té poslední jmenované to bylo ještě pikantnější, protože odtamtud vyhnali původní kolonisty, Nizozemce, a založili tam pro ně první koncentrační tábory. Nebyl to tedy původně nápad Hitlera, ale anglických kolonistů.

Britové dále v zemi zavedli apartheid, to znamená rasové dělení obyvatelstva na čtyři skupiny – bílí, černí, asiati a barevní. Pokračovalo to i po vyhlášení samostatnosti JAR a skončilo až na začátku devadesátých let, kdy se bělošský prezident Frederik de Klerk dohodl s černošským předákem Nelsonem Mandelou o zrušení apartheidu.

Britská koloniální říše v Africe se oficiálně nerozpadala tak rychle, jako francouzská; Egypt získal samostatnost již v roce 1922, kdežto například Lesotho až o 44 let později.

I dnes mají však Britové i Američané na černém kontinentu své vojenské základny s více či méně loutkovými režimy a vůbec se jim nechce tento stav dobrovolně ukončit.

Když už o tom mluvíme, tak nejdéle se v Africe drželo Portugalsko, které si své dvě hlavní kolonie – Mosambik a Angolu – uhájilo až do roku 1975.

Itálie se naopak na africkém kontinentě příliš neohřála, všechny kolonie tam ztratila během druhé světové války. Jelikož stála na straně poražených, ztratila v nich i svůj vliv, který s radostí převzali Britové. 

Proto se, na rozdíl od Britů i Francouzů, její bývalé kolonie nepřeměnily na kryptokolonie, ze kterých by pomocí loutkových vlád a vojenské přítomnosti Itálie mohla realizovat superzisky. Ještě méně mělo z Afriky Německo, které potkal podobný osud ještě dříve, po první světové válce. Jeho kolonie byly navíc poměrně „přebrané“, získalo je daleko později než ostatní mocnosti, které už ta nejlepší území tou dobou dávno ovládaly.

Za zmínku stojí naopak Belgie, která měla jedinou, ovšem obrovskou africkou kolonii – Belgické Kongo. Tehdejší belgický král Leopold II. zavedl v letech 1885 až 1908 v Kongu brutální autokratickou vládu, která nedávala místním žádná práva a naprosto nechutným způsobem je terorizovala. Jelikož chtěla mít koloniální mocnost co největší zisky z těžby kaučuku, na jednotlivé osady byly zaváděny těžko splnitelné kvóty. Pokud je místní nedodrželi, docházelo k usekávání rukou i k vraždám jak mužů, tak i žen a dětí. Jelikož se počty obětí nijak zvlášť neevidovaly, odhady se velmi liší, jejich rozpětí je tak od jednoho milionu až po neuvěřitelných 15 milionů těchto vražd. Belgie si koloniální nadvládu udržela až do roku 1960, uplatňovala podobné formy apartheidu, jako byly v Jižní Africe a upírala původním obyvatelům jakoukoli rovnost s belgickými osadníky. Je jasné, že tedy Belgie si oblibu Afričanů nezískala a místní to dodnes dávají najevo. Jestliže se o německých kolonizátorech s odstupem času mluví ve stylu, že byli ze všech relativně nejvíce milosrdní, tak Belgie svým surovým chováním překonala všechny své starší koloniální bratry.

Dnes mají všechny bývalé koloniální mocnosti problémy s masovým přílivem nelegálních migrantů z Afriky. Chudoba v Africe je z velké míry způsobena právě drancováním afrických zemí.  Chtějí to vyřešit jejich přerozdělením do zemí Evropské unie, kde tito migranti nejsou.

Jenže je to jejich problém – ne náš. My – a vlastně žádná země bývalého východního bloku – jsme nikdy kolonie neměli a cizí země jsme nedrancovali.

Před pár lety se stalo populární hnutí BLM – Black Lives Matter (v překladu: na černošských životech záleží) a projevovalo se to tím, že běloši klečeli před černochy ve znamení prosby o odpuštění za hříchy koloniální minulosti a za rasismus.

Někdy to bylo až absurdní, například se hromadně klečelo při fotbalových zápasech. Hráči naší Slávie třeba odmítli pokleknout v zápase proti Arsenalu Londýn a vysloužili si kritiku Britů. Absurdní, že?

Takže, Britové, klidně si klečte, hříchů máte ve svých bývalých koloniích dost. My jsme ale žádné kolonie neměli a není to náš problém. Neměli jsme ani žádné „domácí černé otroky“ jako v USA a v dalších koloniálních zemích, ani jsme nedělali žádnou rasovou segregaci.

Naopak, k africkým studentům, kteří se u nás už od minulého století učili medicíně, přírodovědě i jiným oborům, jsme se chovali normálně, nikdo rasismus neřešil. Je proto smutné, že někteří naši liberálně-demokratičtí politici z toho chtějí dělat i náš problém a chtějí tahat za Brity, Belgičany či Francouze horké kaštany z ohně.

sdílet na

30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jmm
7. 4. 2024 16:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Obchod s otroky zůstane navždy jednou z nejostudnějších stránek v dějinách západní civilizace. Téměř půl tisíciletí pluly karavany s černými otroky z Afriky do amerických kolonií evropských mocností.
Ne každý však ví, že samotní „bílí gentlemani“ si s riskantním lovem „živého zboží“ v africké džungli hlavu nelámali. Kupovali ji za skleněné korálky, zrcátka a „ohnivou vodu“ od místních králů a sami mezi sebou těžili „černou slonovinu“ v nesčetných válkách, které se kvůli ní vedly (zbraně pro ně dodávali také běloši). A často, když se válka se sousedem zdála příliš riskantní, vyměnili domorodí vládci své vlastní poddané za „výhody západní civilizace“.
Zdálo by se, že jde o záležitosti dávno minulé, za něž se dnes Západ ostentativně kaje, za oceánem „vládne“ hnutí BLM (“Black Lives Matter“), požadující odškodnění za otroctví svých vzdálených předků, ale „staré praktiky“ jsou modifikované, v zásadě zůstávají stejné, změnil se jen „druh“ zboží.

Gales
7. 4. 2024 18:22
Odpovědět  scipio

Naši ,,náčelníci” nás taky nutí do otroctví. Musíme pracovat na jiné a za hubičku.

Pravdomluvny
7. 4. 2024 18:42
Odpovědět  Gales

Opět v rámci Protektorátu Böhmen und Mähren pracujeme pro nacisty…..pro Banderonacisty 😡

cool
7. 4. 2024 18:30
Odpovědět  scipio

A co si myslíte že je kalergi evropa výměny obyvatel kontinentu jeho slovy – stvoříme zvířecí poddruh lidí, že by obchod s lidmi? Jenom se ptám.

Slovan
7. 4. 2024 19:11
Odpovědět  scipio

👍 👍 👍 👍 👍
Takhle jsem to četl, ale kdoví, dnes je možné všechno.

skeptik
8. 4. 2024 08:52
Odpovědět  scipio

To ale nebyli civilizované společnosti vyznávající křesťanství.

Pavel
7. 4. 2024 17:59
Odpovědět  jmm

nu což nedávno jsem viděl studii ohledně otroctví a kupodivu více než černochů bylo odvlečeno do otroctví více slovanů smutné je na tom to že je do něj prodávali i sami panovníci i ti čeští

Frank1
8. 4. 2024 09:57
Odpovědět  Pavel

Sclavini byli Slovane. Karel IV vsude na mapach to opravil na Slavini. Sklave – otrok je odvozen ze Slave – Slovan.
A o prodeji Slovanu do otroctvi, jejich vyvrazdeni na uzemi Teutonie se nepise. Neni to koser na zapade!
Vztah ke Slovanum ovsem zustava stale stejny. Jsou to podlide! I my Cesi!
Britsky premier Major a nejenom on rikal, ze Rusove musi byt zredukovani na 50 milionu. (Aby je bylo mozne porazit).

orinoko
7. 4. 2024 17:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Francouzský bojový hrdina je poučením z krizového vývoje. Vždycky, když vytáhl prdel od Quasimoda, tak se válčilo NATO-OTAN. Britský burák je vrcholem zidofskeho paradigmatu. Do Česka přijdeme později, až přijde správná chvíle na spekulace. A Holanďani? Klidně posílají žebrat svoje děti pod záminkou – nauč se podnikat.

ijn
7. 4. 2024 21:08
Odpovědět  orinoko

Je dobré se věnovat domácím problémům proč při aplikaci Green Deal a CO2 ještě zpřísňujeme podmínky,…….pokud budete representovat ČR, kašlete na Afriku a starejte se o max. Evropu, neberte si příklady z protinárodních českých poslanců kromě 2 vyjímek z 21

Pravdomluvny
7. 4. 2024 17:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Palmový odpad je třeba elimimovat už na moři….. důsledně!!!!!!

Jura S
7. 4. 2024 17:19
Odpovědět  Pravdomluvny

Tak tak, šíří se tím různý choroby…. palmový olej musí být převařený a kokosáky vyplynovány proti hmyzu… :-))

Pravdomluvny
7. 4. 2024 17:41
Odpovědět  Jura S

🤣🤣🤣🤣👍

Gales
7. 4. 2024 17:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Dovážet jenom banány.Bez majitelů a pěstitelů.

Jura S
7. 4. 2024 17:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Mě se moc líbil kdysi realistický dokument odněkud z Amazonie, dva velké kmeny v pralese… jedni byli vysocí o dvě hlavy a lovili ty “malé” a velmi “rasisticky” je uráželi a jejich holky poskákali a z chlapů si udělali otroky (některé i snědli) Malí zas kvičeli, co je to za nespravedlnost, že ty velké musí lovit v tlupách (a pak je taky snědí)… No tak si pak vyber, podotýkám že to byly původní kmeny, ještě nahaté, bez triček od kolonialistů :-)))
Požírali se tam navzájem od dob pyramid… možná déle…. tak pak šiř jaksi “Anglosaské hownoty”…

orinoko
7. 4. 2024 17:52
Odpovědět  Jura S

To jen u Palavských vrchů se Kopčem a Mamutik soustředili na mamuty. A zachovali nám svoje sexuální symboly. Matky pluku.

Ladislav 💤
7. 4. 2024 18:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Klidně si před černochy klečte. Ale bez nás!
Ať se plazí jen ti co je drancovali a zabíjeli!

zdendulka
7. 4. 2024 18:12
Ohodnotit příspěvek :
     

V koloniích byl úředním jazykem jazyk kolonialistů….a tak imigranti dávají úpřednost těm zemím, kde se mluví jazykem, který už znají. A čeština to rozhodně není. I proto se jim k nám nechce.

orinoko
7. 4. 2024 18:15
Odpovědět  zdendulka

Opět správný postřeh. A zase – zapsat, a nezapomenout kam.

Pravdomluvny
7. 4. 2024 18:46
Odpovědět  zdendulka

Sever Čech je toho ODPADU plný.
Prý lázeňští hosté…..🤮
Smrdí jako chodící 💩, mají základní hygienické návyky a dělají jen bordel.
Odkud ten ODPAD asi jea jaký náboženství vyznává????
Hádej….

orinoko
7. 4. 2024 18:51
Odpovědět  Pravdomluvny

O minulém víkendu jsem byl v Cesbud. Překvapila mě občanská potemnelost, se kterou Přemysl Ota nejspíš nepočítal.

Pravdomluvny
7. 4. 2024 19:03
Odpovědět  orinoko

A to jsi nebyl v Chánově a Janově.
Já ovšem myslel jiné xichty, než ty potomky z antického Roma….

orinoko
7. 4. 2024 19:13
Odpovědět  Pravdomluvny

Avatary?

Pravdomluvny
7. 4. 2024 19:30
Odpovědět  orinoko

Avatar byl modrej,tyhle jsou hnědý půlměsíčňani…..

Spam vlasta
7. 4. 2024 20:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmi dobře napsáno . Dnes bohužel jsme kolonizováni anglosasy . Proto musíme podstoupit opět národní sebeuvědomí a šmejdy co republiku zatáhli do otrocví řádně potrestat !

Frank1
8. 4. 2024 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

V USA jsou cernosi i nadale uprednostnovani pred bilymi. Opak apartheidu. Fetak Floyd je ted jejich ikonou, nejenom BLM hnuti. Zemrel na predavkovani, nemel zadna zraneni patere jak se psalo. Policista, ktery ho zekleknul dostal 40 let a sedi. Nema nikde zastani.

Frank1
8. 4. 2024 09:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Sef Pentagonu je cernoch. Pred 50 lety za apartheidu, by tam mohl vkrocit asi jen jako uklizec WC.
M. Forman, kdyz byl v USA, natocil Americanum film Rag time, ktery propadnul. Tenkrat byl apartheid a film pojednaval o uspesnem cernosskem muzikantovi, ktereho bili zavistnici vsemozne tyrali a sikanovali.
To se tenkrat nosilo a vyvolalo to u lidi nechut. Dnes nevyvola nechut ani perzekuce bilych. Spolecnost je v rozkladu.

Frank1
8. 4. 2024 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolonialni staty musi ted byvalym koloniim vyplacet kompenzace za vrazdy, utlak a kradeni surovin po dlouha staleti. Cesko kolonie nemelo.
Bohatstvi zapadu vzniklo parazitizmem zapadu na Africe a Jizni Americe.

Ples upiru skoncil, rekl V. Putin.

Jura S
8. 4. 2024 12:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Dneska to funguje jinak, “OTROCI” sednou do tramvaje a dojedou do montovny na zotročování SAMI ! Jo to je vývoj….